פניה למוקד מוקד נגישות

מחלקת החינוך -מידעון המועצה לסיכום הפעילות – פברואר 2023

טורניר פינג פונג לנוער

החודש קיימנו טורניר פינג פונג אזורי בהובלת מדריך הנוער האזורי, שמעון בן יאיר, בשיתוף מדריכי הנוער ביישובים. חלקו הראשון של הטורניר נערך ביישובים, כל יישוב קיים בהובלת מדריך הנוער היישובי מיני טורניר. בני הנוער נאספו במועדון הנוער היישובי, שם הם התחרו על המקומות 1-2-3. בסופו נבחרו שלושה נציגים שיעלו לגמר הטורניר האזורי שיתקיים באולם הספורט בתחילת מרץ. בהצלחה לכל הנציגים מהיישובים!


הכנה למשמר החופים

בחודשים האחרונים עמלה יחידת הנוער על תוכנית חדשה לבני הנוער במועצה, מכיתות ט'-יא': "תוכנית משמר החופים". זוהי תוכנית ארצית, במסגרתה כל רשות שברשותה חוף, מקימה קבוצת מנהיגות נוער שלוקחת חלק אקטיבי בהשפעה על הסביבה הימית שלה. אצלנו תתמקד הקבוצה בים המלח והסביבה ובשמירה על ערוצי הנחל והנחלים באזור ים המלח. הקבוצה תהיה מעורבת בפעילות קהילתית בתחום ההסברה ותקבל כלים להובלת שינוי סביבתי ומנהיגות. את התוכנית יוביל מדריך הנוער האזורי, שמעון בן יאיר ביחד עם מדריך מבית ספר שדה עין גדי. במהלך החודש האחרון שמעון הסתובב ביישובים והציג לבני הנוער את התוכנית שתחל בתחילת חודש מרץ. למעוניינים להגיע למפגש החשיפה לתכנית  יש להירשם בלחיצה כאן.


תנועות נוער

הנוער העובד והלומד:

מה קורה בתנועה?

את שנת הפעילות אנחנו מחלקים למחזורים כשבחודשי ינואר-פברואר אנחנו מציינים את "מחזור הצמיחה".

מה יש במחזור? הנושאים המרכזיים העוברים בימי הפעילות לכלל השכבות הם יחסי האדם עם הטבע, עם הטכנולוגיה, חיים משותפים בין יהודים לערבים ומעגלי זהות שונים.

אפשר לעשות כבוד לפעולת "דיבייט" שקיימו השכבות הצעירות בבית הערבה על נושאים שחשובים להם,  

לפעולה בנושא "הדומה והשונה בין התרבות היהודית לתרבות הערבית" באלמוג ולפעולות בנושא "השימוש בפלאפונים וברשתות החברתיות" שהועברו לכלל הקבוצות בשכבות ז-ח.

 

כל הכבוד למד"צים שעלו שלב בהדרכת הקבוצות ואיתגרו את החניכים בתוכן משמעותי מתוך מחזור הצמיחה.

בתחילת פברואר יצאנו ל"טיול חורף מועצתי" בנחל כיסלון. יצאו כ70 חניכים ומדריכים מהמועצה, הלכנו ביער ובנחל, חצינו אפילו עץ אורן ענק שנפל על השביל וקיבלנו במתנה כוסות רב פעמיות לטיולים הבאים.

בנוסף, החודש נפגשנו שכבות ט'-י' לקומזיץ לקראת רצף מפגשים קבועים של קבוצה מועצתית.


סניף בני עקיבא חודש שבט:

אז מה היה לנו?

"מדרשוקו"- לימוד לכבוד חודש שבט שהעבירו יעלה ורותם המהממות!

שבוע אחרי יצאנו במבצע ג'וחא! לזכר החייל רס"ן יוחאי (ג'וחא) קלנגל זצ״ל .

החניכים המתוקים הסתובבו בישוב ואספו קולה ובמבה, ואת כל האריזות הבאנו לחיילים שלנו.

המשכנו בישב"צ אמצע שנה לצוות הדרכה, שמטרתו לעצור לחשוב על החניכים ואיך אפשר לקדם אותם ואת השבט, ולהרים להם על כל העשייה המדהימה שלהם!

ואז הוא הגיע- מסע ט"ו בשבט!! יצאנו אוטובוס שלם, מסלול יפיפה, עם חידות ומשימות.
הסניף שלנו זכה מקום ראשון בכל מחוז ירושלים!

 

לסיום החודש קיימנו שבת לצוות ההדרכה בבית חורון אצל מיכל הקומונרית שסגרה את החודש עם הרבה כייף ועומק!

ההרשמה ל"מסע פסח" נפתחה...מחכים לכולם!

אין אין על סניף אבנת.


פורום מדריכי נוער וילדים

החודש התכנסו כל מדריכי הנוער והילדים של המועצה, במועדון הנוער של קיבוץ אלמוג, למפגש השלישי בנושא "שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים במערכות החינוך החברתי ביישובים". למפגש זה הצטרפו גם מדריכי הצהרונים/בתי הילדים מכל היישובים. המפגש האחרון עסק בלמידה על תפקידו של מדריך הנוער והילדים ביצירת פעילות שמשלבת ילדים עם צרכים מיוחדים וניתנו כלי הדרכה כיצד להתמודד ולפעול בעת שמתעוררים אתגרים בקבוצת הילדים/הנוער. במסגרת המפגש, התנסו המדריכים במצבים שונים (סימולציה), ניתחו אותם והציגו אותם לקבוצה. בסיום המפגש סיכמנו את התהליך כולו שהועבר בשלושה מפגשים, את התובנות והצידה לדרך.


פתיחת הרישום מאוחר לגנים

ההרשמה לגני הילדים בעיצומה! עדיין, יש הורים שלא רשמו את ילדיהם לשנה"ל תשפ"ד, נשמח שכולם יירשמו בין התאריכים: 23.2.23- 2.3.23.

כל ילד שנולד בשנתונים 2018-2020 צריך להרשם לגן וכן העולים לכיתה א' שלא לומדים השנה (תשפ"ג) בחט"צ.

לרישום לחצו כאן

במידה ויש צורך בסיוע ברישום/ בפתרון בעיות טכניות, יש לפנות לשרה במחלקת החינוך, 02-99450020 או במייל mazkirut.hinuch@dead-sea.org.il


פורום גיל הרך

החודש, נפגשו מנהלות הגיל הרך בישובים ומנהלות המעונות  למפגש למידה בנושא המעונות שכלל מפגש עם המפקחת על המעונות, ליאת שזו, ואביבה ליפניק, יועצת. המפגש עסק ברקימת קשרים בין משרד החינוך לבין המעונות. שוחחנו על ממשחקי העבודה בין עבודת המפקחת והמדריכה מול המסגרות החינוכיות.

העמקנו וחידדנו את החשיבות הרבה של תוכנית מעגן הקיימת במגילות, יחד עם יעל קלו (פסיכולוגית) רכזת התכנית במועצה. תכנית מעגן הינה תוכנית איתור והתערבות ייחודית, שפועלת במועצה בתחומי ההתפתחות השונים עבור ילדים המתעכבים בתפקודם במסגרות החינוך לגיל הרך, במעון ובגן. שוחחנו על חשיבות האיתור והטיפול בילדים כבר בגיל הרך. איתור מוקדם יסייע לצמצם פערים בין הילדים ולקדם כל ילד וילדה.

יחד עם רונית פרחי, מדריכת מתי"א קיבלנו הדרכה מפורטת על הכנה לוועדות שילוב וועדות איפיון וזכאות, וכיצד פועלים לאחר השלב בו מאתרים ילד עם עיכוב או קושי במסגרת החינוכית.


מפגש סייעות

בעקבות שביתת מרכז השלטון המקומי והאזורי, שהתקיימה ביום חמישי 23.2.23,  נערכנו למפגש מקצועי יחד עם סייעות בית הספר וסייעות הגנים מכלל יישובי המועצה. נוצר מפגש ייחודי שיצר תחילתו של גיבוש בין כלל הסייעות והוסיף נדבך מקצועי לעבודתן.

היום נפתח בארוחת בוקר מפנקת, נערכו מפגשי היכרות וגיבוש, הועברה סדנא בנושא "אמנות ההקשבה" וקינוח היום היה מתובל ב"סדנת צחוק" מוצלחת לכבוד חודש אדר: "משנכנס אדר מרבין בשמחה".

אנו מצפים להמשיך לקיים מפגשי העשרה מקצועיים ומגבשים לכלל הסייעות שעובדות קשה, במסירות ובאהבה לאורך השנה, תורמות ונותנות מעצמן למען ילדי מגילות.

תודה לכל צוות מחלקת החינוך ולציונה שרביט, שנרתמו ליום מהנה ומגבש זה.


הרחבת מענים על ידי השירות הפסיכולוגי חינוכי  

אנו שמחים להודיע שקיבלנו אפשרות לקבל מספר מצומצם של מטופלים לטיפול פסיכולוגי לטווח קצר או עבודה טיפולית קצרת מועד עם הורים, בשנת הלימודים הזו. אנו מפתחים חדר טיפולי עם משחקים וציוד מתאים לטיפולים. השירות הפסיכולוגי חינוכי עובד עם גננות ויועצת בית הספר לקבלת פניות. כעת יש מספר מקומות פנויים להדרכת הורים. לשאלות בנושא ניתן לפנות למייל: shapmeg@dead-sea.org.il


חלוקת הנגשות טכנולוגיות

החודש קיבלו תלמידים במועצה הזכאים לכך, התאמות נגישות פרטנית – אמצעים טכנולוגיים אשר יסייעו להם ללמידה טובה יותר המותאמת לצרכיהם. ההנגשה נעשית בעזרת צוותי בתי הספר וצוות המתי"א ("מרכז תמיכה יישובי אזורי") "מעלה והר", המלווה ומדריך את הצוותים ואת התלמידים והוריהם בשלבים אלו.  


פרויקט AHAVA -

פרויקט לתלמידי כיתות ו', הפועל במגילות לאורך שנים לחיבור התלמידים ליתרונות של ים המלח, ולפיתוח הסקרנות בתחום המדעים והיזמות, בשיתוף מפעל אהבה.

במסגרת הפרויקט, הוזמנו ההורים לסדנה משותפת להורים וילדים, להכנת תכשירי טיפוח מחומרי טבע קרובים מהבית ומהסביבה.

הוכנו תכשירים לניקוי הפנים - מי פנים ומסכה.

הילדים וההורים התנסו בתוצרים.

במפגש הבא הילדים יעבדו מול מנטורים לשם תכנון, פיתוח ושיווק של מוצר חדש שלא היה כמוהו . המוצר יוצג בהמשך בפני ההורים.


תחנת הסעה קדם ערבה  -

בשעה טובה הוסדרה תחנת הסעה לתלמידים חדשה בקדם ערבה. לאחר סיום עבודות בניית הכיכר והודות לצוות המועצה ולצוות המבצע, הועמדה תחנה מותאמת במקום בטוח. נסיעה טובה ובטוחה לכל התלמידים.


ביקור במרכזי העשרה

במסגרת שיתוף הפעולה עם כפר הסטודנטים "קדמה" אלמוג, התקיים החודש ביקור בפעילות מרכז ההעשרה באלמוג לכיתות ג'. הילדים המשתתפים שמחו בפעילות שהעבירו הסטודנטים והם מגיעים אליה באופן תדיר מידי שבוע. הפעם שולב קומזיץ בפעילות.


סלי כדורסל חדשים בבית הספר

בית ספר מגילות התחדש בסלים חדשים למגרש הכדורסל, למשחק בהנאה ולהגברת הכושר הגופני של תלמידי בית הספר.


בניית מרכז נוער אזורי

החודש החלו עבודות היסוד להקמת מבנה נוער אזורי, שיוקם בקלי"ה בסמוך לאולם הספורט, וישרת את כלל בני הנוער במועצה בפעילות אזורית. מחכים בקוצר רוח לסיום העבודות שיעמידו מבנה לתפארת.

קישורים חשובים:

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft