פניה למוקד מוקד נגישות

מחלקת החינוך -מידעון המועצה לסיכום הפעילות – דצמבר 2022

יום המחנך

יום המחנך, אותו אנו מציינים בישראל מידי שנה בתאריך כ"ג בכסלו, הינו יום הערכה והוקרה למחנכים ולמחנכות על עבודתם בחינוך דור העתיד והצדעה לכל העוסקים והעוסקות במלאכת ההוראה, מתוך הבנה והכרה, כי הם המפתח להצלחה ובידם הדבר!

השנה, הענקנו לכל צוותי החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי במגילות שי ייחודי בעל ערך מעמותת "ציפור הנפש" - ארגון חברתי המעסיק אומנים בעלי צרכים מיוחדים, אשר אינם מסוגלים להיקלט בשוק העבודה והם לוקחים חלק בייצור ובפיתוח המוצרים.

את השי קיבלו: המטפלות במעונות, מנהלות חינוך הגיל הרך והחינוך החברתי בישובים, גננות וסייעות הגנים, מדריכי החינוך החברתי ורכזי תנועות הנוער, סייעות רפואיות וחינוך מיוחד ומורי בית הספר. 

יום המחנך הינו הזדמנות נהדרת עבור כולנו, לעצור ולומר בפשטות - תודה! על המאמץ, המסירות וההשקעה.

  


תכנית "ניצנים" בחופשת חנוכה - בביה"ס ובגנים

במהלך חופשת חג החנוכה פעלה במגילות תכנית ׳ניצנים בחופשות׳: קייטנה חינוכית והעשרתית, עבור ילדי מגילות בגילאי הגן ובכיתות א'-ג'. התכנית נבנתה על ידי מנהלת יחידת הגיל הרך במועצה, ענבל לנקרי. התכנית נוצרה בהתאם להנחיות משרד החינוך ובראייה מקומית לשכבות הגיל ולצרכים, ורוכזה בבית הספר על ידי אברהם כהן. בגנים הופעלה התכנית במסירות בעזרת מנהלות הגיל הרך והצוות החינוכי.

התלמידים נהנו מחג האורים על שלל מאפייניו. לשם כך, נבנתה תכנית פדגוגית ששילבה תוכן חינוכי איכותי עם שלל חוויות ייחודיות. היום הראשון הוגדר כיום ספורט ואתגרים. אל הקייטנה הגיע יורם ארז, אשר הפעיל את התלמידים בפעילויות ספורט חווייתיות באולם הספורט עם ציוד ספורט מתקדם. בנוסף, שולבו עוד פעילויות ספורטיביות לכל קבוצה במהלך היום.

היום השני הוקדש למשחק ומחשבה. לכן, הגיע אלינו אלון פזי להעשרת הילדים במשחקי חשיבה שונים ומעניינים, דוגמת המשחק אבאלון ועוד. ביום השלישי הילדים לבשו סינר וכובעי שף, הכינו מטעמים ערבים לחיכם והפכו לשפים ליום אחד. במהלך היום שולבו משחקי נרות וחנוכיות. ביום הרביעי הילדים נהנו מפעילויות תנועה בעזרת אביזרי ספורט בסימן חג החנוכה, בדגש על סיבוב הסביבון.

ביום החמישי והאחרון נהנו הילדים מניסויים מדעיים, שנערכו בקבוצות לאורך היום, דוגמת מנורת לבה וממופע משותף ייחודי של ״המדען הצעיר" שחשף את התלמידים לעולמות המדע והחקר.

במהלך חמישה ימי הפעילות, שולבו שלל פעילויות חינוכיות בהם הילדים יצרו יצירות אמנות שונות ומגוונות, מתוך היצע חומרים רחב.

הפעילויות הועברו על ידי הצוות החינוכי של בית הספר במקצועיות, במסירות ובאהבה רבה לתלמידים.

תודה גדולה לכל צוותי הקייטנה שדאגו לחמישה ימים משמעותיים מלאי אור ושמחה.

נתראה ב"תכנית ניצנים" המועצתית,  בחופשת הפסח.


פורום מנהלי חינוך

החודש התכנסנו כל מנהלי החינוך החברתי והגיל הרך מהיישובים למפגש הפורום החודשי במבנה המועצה. המפגש עסק בנושא עבודת המנהלים עם וועדות החינוך ביישובים. במפגש השתתפו בעלי התפקידים מכלל היישובים. במהלך המפגש בחנו את הנעשה כיום בישובים ולאן אנחנו שואפים להגיע. המנהלים קיבלו כלים, כיצד להפוך את וועדת החינוך לכלי עזר משמעותי עבור מנהל החינוך בישוב וכי, זאת הזדמנות מצוינת לעבוד בשיתוף פעולה לקידום החינוך בישוב.


מסע יב'

במהלך חופשת חנוכה יצאנו עם תלמידי כיתה י"ב במגילות, לארבעה ימי מסע אופנים של התנועה הקיבוצית בחבל אילות. במסע כולו לקחו חלק 720 בני נוער ו-250 מדריכי נוער מכל יישובי המרחב הכפרי בארץ. ממגילות יצאנו קבוצה של 11 בני נוער משכבה יב' מהיישובים: אלמוג, בית הערבה, קלי"ה ומצפה שלם בהובלת מנהלת יחידת הנוער מורן אברשימי ביחד עם נתן מדריך הנוער מקיבוץ מצפה שלם ועדי מדריך הנוער מקיבוץ קלי"ה.

לאורך מסלול רכיבה של 70 ק"מ בארבעת הימים בני הנוער עסקו בשנת י"ג ובשירות מיטבי תוך רכיבה מאתגרת במרחבי חבל אילות. במהלך המסע רכבנו בנופים משתנים, מדבר וגבול, הרים, מטעי תמרים ושדות אל מול רוח צפונית. נהננו יחד משיחה על שרות משמעותי ומיטבי בהובלת מדריכי הנוער, הקמת מחנה, ארוחות ערב משותפות, פגשנו שינשינים ממכינות ותוכניות שנת שירות שונות ובעיקר פגשנו והכרנו בני נוער מכל הארץ.

בסיום המסע הגענו למחנה הצבאי בה"ד 1 בו ישבנו במעגלים עם קצינים וצוערים ודיברנו על הדרך למצות את המיטב מהשירות הצבאי, שמענו הרצאה מרתקת של מפקד המחנה ובסיום טקס הסיום המרגש בהשתתפות שרת הכלכלה והתעשייה היוצאת, חברת הכנסת בעלת דרגת אלוף בצה״ל, אורנה ברביבאי. השרה בירכה את הנערים והנערות והביעה אמון והערכה לבחירתם לקחת חלק במסע העוסק במחויבות ומעורבות לעשייה ודאגה לחברה הישראלית.

המסע היה נקודת הסיום השנתית של התהליך החינוכי אותו הובילה יחידת הנוער יחד עם מערכות החינוך החברתי ביישובים, ובמסגרתו דנו על שירות משמעותי בשנת יג' ובשירות משמעותי בצבא. עוד במהלך השנה יצאנו לכנס יא' (17 בני נוער), רפסודיה (30 בני נוער) ומסע יב' (11 בני נוער) בהובלת מחלקת החינוך של התנועה הקיבוצית.


שבת ארגון בני עקיבא אבנת

בתחילת החודש ציינו בתנועת בני עקיבא אבנת את סיום "חודש ארגון" שפתח את הנושא השנתי של התנועה: "נפש יהודי הומיה", בהובלת הקומונרית של הסניף מיכל והמד"צים של התנועה. במהלך החודש החניכים שיפצו ביחד עם המדריכים את מבנה הסניף, קיימו פעילויות לכבוד חודש הארגון, כל קבוצה הכינה הופעה וכולם ביחד הכינו וארגנו את אירוע הסיום ב"שבת הארגון".

אירוע השיא במוצאי "שבת הארגון" כלל צעידה משותפת של כל החניכים ביחד עם כל תושבי היישוב מהשכונה הקהילתית עד התצפית של היישוב, כתובות אש, ברכות של המדריכים והקומונרית, עליית הקבוצות וקבלת שם לשבט. השיא של האירוע כלל עליית שנה לקבוצת ט' ובשמו החדש- שבט "קווה". לאחר מכן, במגרש הכדורגל של היישוב כל השבטים ובני המשפחות נהנו לאורך כל הערב בשלל מופעים של השבטים ובברכה של ראש המועצה אריה כהן לכבוד פתיחת השנה של סניף בני עקיבא אבנת.

מזל טוב לשבט החדש שבט קווה!


ניתן לצפות בניוזלטר חודש דצמבר של תיכון עין גדי בלחיצה כאן


מגילתון – ריכוז מידע של בית הספר היסודי מגילות, בלחיצה כאן

קישורים חשובים:

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft