פניה למוקד מוקד נגישות

מחלקת החינוך -מידעון המועצה לסיכום הפעילות – מרץ 2022

לסיכום ישיבת ועדת חינוך אזורית- מ.א מגילות ים המלח  13.02.22 לחצו כאן


הנוער העובד והלומד

החודש תכננו לצאת לחרמון עם שכבות ז'-ח'. מזג האוויר לא היה לטובתנו והאתר נסגר. שינינו את התוכנית ויצאנו ללילה לבן והחלקה על הקרח בחולון. למרות האילוצים היה מושלם!

בהמשך החודש יצאנו להכנת מדריכים לקראת טיול פסח המחוזי שמצפה לנו בתאריכים 12-14/4 לשכבות ד'-ח'.
המדריכות הכירו את המסלולים ואת תוכנית הטיול באופן ישיר.

בפעילות השגרתית סיימנו את מחזור ה"צמיחה" שעסק בחיבור לסביבה וחיזוק הקשרים הקבוצתיים.
בחודש הבא נתחיל את מחזור "ריבונות ישראל" שעוסק בציונות וילווה את החגים והמועדים הלאומיים של אפריל ומאי.


חוג ג'ודו- השתתפות בתחרות אליפות ג'ודקא 2022

בפורים יצאו ילדי חוג ג'ודו ממגילות לתחרות אומנויות לחימה מטעם רשת מעודוני ג'ודקא בגבעתיים בהדרכתו של מדריך החוג לירן נייגוז.

ילדי מגילות התחרו בכל מיני סגנונות ובכל מיני רמות והפגינו רוח ספורטיבית יוצאת מן הכלל.

מהתחרות חזרו ילדי מגילות עם מדליות וגביעים, כל הכבוד לכם על זכייתכם!

גאים בהישג שלכם! ההחלטה שלכם לקחת חלק בתחרות היא ניצחון אחד גדול.


חוג התעמלות אומנותית

החודש התקיים אירוע השיא בחוג התעמלות אומנותית והוצגו הריקודים עליהן עמלו משתתפות החוג עם המדריכה איילה מזרחי במשך שלושה חודשים. לאירוע הוזמנו כל המשפחות של הקבוצות ואחת אחרי השנייה הציגו כל קבוצה את התוצר עליו עבדה בחודשים האחרונים. למשפחות ניתנה הצצה לאופן בו השיעור מתקיים ומה התלמידות של החוג חוות בו. בסוף האירוע קיבלו משתתפות החוג מאיילה "סרט ריקוד".

ישר כח לבנות החוג ולמדריכה איילה!


חוג מחול

החודש התקיים שיעור השלמה מיוחד בחוג מחול. לשיעור שהתקיים לכל הקבוצות הוזמנו ההורים למפגש הצצה למהלך השיעור. המדריכה שירה מרטין, ערכה שיעור שגרתי ובמהלכו גם והסבירה להורים על התקדמותן של התלמידות. בסוף כל מפגש הציגו התלמידות ריקוד שעליו עבדו בחודש וחצי האחרונים. ישר כוח לתלמידת ולשירה מדריכת החוג!


פורום מדריכי הנוער

החודש נפגשו כל מדריכי הנוער למפגש פורום מדריכי הנוער משותף נוסף במבנה המועצה.

את המפגש הנחו אייל מור יוסף מטעם מחלקת החינוך של התנועה הקיבוצית ומורן אברשימי רכזת הנוער של המועצה. במפגש דנו המשתתפים על משמעות תפקיד מדריך הנוער בהובלת "מנהיגות נוער" ובאילו דרכים ניתן ואף רצוי לקיים תהליך מיוחד זה עם בני הנוער. המדריכים קיבלו כלים ליצירת מנהיגות נוער במרחב היישובי והאזורי.


פעילות נוער אזורית - יציאה למשחק ה"אולסטאר 2022"

החודש יצאו 44 בני נוער בני כיתות ז'-ט' יחד עם 5 מדריכי נוער מכל היישובים למשחק ה"אולסטאר 2022" בהיכל הספורט "מנורה" בתל אביב.

המשחק התקיים בחסות "מפעל הפיס" שהעניק לנוער המועצה כרטיסי כניסה, הסעה, חולצות ממותגות וסנדוויצ'ים עבור בני הנוער. באירוע נהנו בני הנוער ממופע סגנוני עם כל כוכבי הנוער הידועים- סטטיק ובן אל, אנה זק, מרגי ועוד..

לצפייה בחוויה של בני הנוער במשחק – לחץ כאן


פורום מנהלות החינוך

הפורום התקיים החודש בורד יריחו ועסק בנושא שיתופי פעולה במרחב בהנחיית עדי וגה מהתנועה הקיבוצית. הפקנו למידה משמעותית, תובנות חשובות ובסיס פעולה להמשך.

תודה מיוחדת לשרית מנהלת החינוך בורד יריחו שטרחה, הכינה ואירחה אותנו ברוחב לב!


השתלמות חינוך סביבתי לצוותי הגיל הרך

"כשיוצאים מגיעים למקומות נפלאים" - בהשתלמות השנתית של מגילות השתתפו גננות, סייעות ומטפלות מיישובי מגילות, בסדנת נגרות שהתקיימה בירושלים ב"מוסללה" – נווה מדבר עירוני על גג בניין כלל - מעבדת מחקר לחיים עירוניים מקיימים ובית ליוזמות במרחב שבין אמנות, חברה וקיימות.

המפגש השני התקיים בזום ועסק בבובנאות בטבע. מסע יצירה וחיבור לטבע דרך הכנת בובות ללא הדבקה ומחומרים טבעיים הנמצאים בסביבת גן החוץ. איתור הזדמנויות לפעילות סביבתית, פעלתנות הילדים ויצרנות.


הרישום לגנים

הרישום לגני הילדים לשנת תשפ"ג התקיים השנה באופן מקוון פשוט וקל לתושב, פרי רכישת מערכת רישום חדשה. כל המידע הונגש לציבור בחוברת ידידותית שהופצה לתושבים.

ניתן למצוא את כל המידע גם בלחיצה כאן.


כפר הסטודנטים קדמה באלמוג

איזה חודש חגיגי היה לנו ! סיימנו את תקופת המבחנים וחזרנו לפעילות, אבל פנינו מספיק זמן כדי להכין ולהנות מפורים!

הסתובבנו קצת עם המיוּל ברחבי הקיבוץ כדי להודיע לכולם שאת המסיבה המפחידה הזאת אף אחד לא יכול להפסיד, לא ידענו עד כמה אנחנו הולכים לרעוד! התכנסנו כולם ב"קאמל" למסיבה משוגעת, בר פתוח בניהול סטודנטים יצירתיים שדאגו לכל טוב- נשנשונים על השולחנות , מים משודרגים עם קוביות קרח מרקדות, ודיג'יי ששדרג את האווירה. בחוץ  כמובן הדלקנו מדורה ופתחנו ישיבה בדק , כמו הקיבוצניקים מן המניין שאנחנו. אחרי שהתחמם הערב, נערכה תחרות תחפושות עם צוות שופטים מרשים ביותר, שהכריז ברוב קולות על הניצחון המוחץ ל- אדריאן ונואית ברסקה!

היה ערב משחרר ושמח מאוד! חשוב לנו להגיד תודה גם מעל דפי הניוזלטר הזה -

לאיילת מועדת תרבות באלמוג- שהייתה לנו לעזר ונתנה מענה לכל מה שהיינו צריכים. תודה שנתת לנו יד חופשית לארגן ערב ביד רמה, הרגשנו שיש לנו למי לפנות בכל רגע!

תודה לסטודנטים חברים שלנו, שהתגייסו על אף העומס של תחילת הסמסטר להפיק כאן מסיבה מדהימה! על התפאורה, המדורה, האווירה, הבר ותפעול האירוע!

תודה נוספת וגדולה לכל בעלי התפקידים באשר הם שהגיעו, השתתפו ורקדו כמו שלא ראינו מעולם!

והתודה הכי גדולה והכי חשובה - לחברי הקיבוץ שלקחו חלק בהפקה ובאו לרקוד ולחגוג ביחד את הפורים הכי טוב בעולם!


 


"יום המעשים הטובים" במגילות

"יום המעשים הטובים" הוא יום בינלאומי המתקיים מידי שנה ומעלה את עשיית המעשים הטובים לראש סדר היום הציבורי, בישראל ובעולם.

המסר העיקרי ביום זה הוא שמעשה טוב יכול להיות כל דבר- החל מחיוך לאדם ברחוב, הזמנה של קרוב משפחה לארוחת צהרים או ביקור בביתו של שכן קשיש ועד להתנדבות בפרויקטים למען החברה והסביבה כגון שיפוץ וצביעת מעונות יום והוסטלים, ניקיון חופים, מפגשים בין דוריים, ימי כייף לאוכלוסיות נזקקות, הקמת גינות קהילתיות ועוד...

כבכל שנה, החודש מועצת מגילות לקחה חלק ב"יום המעשים הטובים" ובשיתוף עם מש"ק מגילות של משטרת ישראל, סייעו לתושב ותיק בשיפוץ הדירה ותיקנו בה חשמל לקוי, צבע בכל הדירה, שיפוץ בסיסי של המקלחת, פינת האוכל והסלון.

תודה לעוסקים במלאכה החשובה! לשוטרים איציק לוי, גואדו אלבצאו, יוגב פיה השוטר הקהילתי ולמתנדב עודד עופר על הסיוע! 

עוד במסגרת "יום המעשים הטובים" שהתקיים החודש, לקחו חלק ילדי המועצה במגוון פעילויות: תלמידי תיכון עין גדי התנדבו למגוון פעולות סיוע ביישוביהם, הילדים והנוער בקיבוץ אלמוג יצאו ביזמה משותפת למבצע נקיון באזור תצפית נחל אוג הסמוכה לקיבוץ,  הנוער מקיבוץ בית הערבה נערכו למכירת יד שנייה וביקשו מכל תושבי בית הערבה להקדים קצת את הסדר בבית של לפני פסח ולהביא אליהם מוצרים שאינם זקוקים להם יותר. מחירי המוצרים נמכרו בשקלים בודדים ויתרמו לעמותה שתבחר ע"י קבוצת הנוער.

תודה לבני הנוער ולצוותים, כל הכבוד

קישורים חשובים:

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft