פניה למוקד מוקד נגישות

מחלקת החינוך -מידעון המועצה לסיכום הפעילות – ינואר 2022

בחינת חלופות לתנועת נוער אזורית

במסגרת תהליך "המענה המחודש לנוער" שהובילה המועצה בשנת 2021, אחת ההחלטות שהתקבלו היתה לבחון מחדש את המענה של תנועת הנוער האזורית.

החודש התקיימו פגישות לצורך כך, עם תנועת הנוער "האיחוד החקלאי" ובחודש הבא תתקיים פגישה עם תנועת "הצופים" לצורך בחינת המענים הרלוונטיים לצרכים במגילות.

בתום הדיונים עם התנועות השונות תתקבל החלטה לגבי הפעלת תנועת הנוער האזורית במגילות החל משנת תשפ"ג.


ישיבת מנהלי קהילה

החודש הוקדשה ישיבת מנהלי הקהילה ומזכירה היישובים, לתחום החינוך. טלי מוסקל מנהלת המחלקה ערכה עבור מנהלי היישובים סקירה נרחבת אודות מערכת החינוך במגילות ושמעה מהם על האתגרים והצרכים בכל יישוב. בין הנושאים שעלו וסוכם על המשך טיפול ומענה של המועצה בהם היו מענה תנועת הנוער באזור, איגום משאבים בתחום הגיל הרך, סל תרבות בגני הילדים, הליווי הפדגוגי והאפשרות למענה לכח אדם, שיתוף הפעולה עם וועדות החינוך ביישובים, חיבורים אפשריים בין תחומי החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי.


הדרכת בטחון ובטיחות לצוותי ניצנים והגיל הרך

החודש השתתפו 32 נשות צוות מהמעונות והגנים בהדרכת דרור סיני קב"ט המועצה וקב"ט מוסדות החינוך. נשות הצוות קיבלו ריענון על אמצעי בטיחות, מודעות והנחיות לשגרה וחירום.


פורום מנהלות חינוך חברתי והגיל הרך

הפורום התארח החודש בקיבוץ אלמוג בנושא "שותפויות פנים וחוץ". במהלך המפגש מנהלות החינוך החברתי והגיל הרך הכירו לעומק את מסגרות החינוך של אלמוג לצורך למידה ושיתוף.


השתלמות חינוך סביבתי

מפגש 4 של השתלמות חינוך סביבתי התקיים החודש והוא עסק בנושא "ליקוט ובישולי שדה". תודה לקיבוץ קליה על אירוח נעים למשתתפי ההשתלמות.


יום כיף וגיבוש לסייעות

לראשונה יצאו החודש סייעות בית ספר מגילות, סייעות החינוך המיוחד וסייעות רפואיות ליום גיבוש וכיף עבורן, לפרגן, להתאוורר!

הסייעות עובדות קשה לאורך השנה, מסורות לעבודתן ולתלמידי מגילות. שמחנו על ההזדמנות לומר להן תודה מכל הלב על השגרה ועל ההתגייסות בקורונה. הסייעות נהנו מארוחה טובה, מסדנת ריקוד ופינוקים אישיים לגוף ולנפש כל זאת מול נוף ים המלח המרהיב הנשקף ממצוקי דרגות.

במהלך היום ביקר גם ראש המועצה את הסייעות במקום והביע את הערכתו הרבה לפועלן לאורך כל השנה ובימים אלה בפרט.


ביקור במרכז העשרה ורד יריחו

החודש קיים צוות מחלקת החינוך של המועצה ביקור במכרז ההעשרה פועל על ידי כפר הסטודנטים "קדמה" מאלמוג. הסטודנטים מגיעים להעביר פעילות חווייתית לילדי ורד יריחו. החודש ילדי ורד יריחו ביקרו במרכז ההעשרה, הם יוצרים ביחד, מתחברים ומובילים קבוצה חברתית ללמידה ועשייה משותפת.


טיול חורף וסיכום חודש ינואר תנועת הנוער העובד והלומד

את חודש ינואר פתחנו במחזור חדש מתוך תוכנית ההדרכה השנתית - מחזור הצמיחה. מטרות המחזור הן חיבור של החניכים לסביבה ולטבע וחיזוק הקבוצה דרך יצירת קשרים חדשים בתוכה.

השיא שלנו החודש היה הטיול חורף:

החודש קרוב ל90 חניכים ומדריכים מהמועצה יצאו לטיול בירושלים.

הטיול התקיים לפי קבוצות מליפתא (ביציאה מירושלים) דרך עמק הארזים ואנדרטת אסון התאומים עד לעינות תלם (ליד מחלף מוצא). הטיול היה מוצלח מאוד, במהלכו החניכים עברו "אתגרון": תחנות ODT - Training Doors  Out  שאיתגרו את שיתוף הפעולה של כל קבוצה.

למרות הקור הירושלמי (טיול חורף בכל זאת..) זכינו למזג אוויר שמשי ונעים. 

כבר התחלנו להיערך לטיול בחודש הבא, טיול מחוזי לחרמון של שכבות ז'-ח'.

 


חלוקת ערכות פעילות בשטח למדריכי הנוער
החודש חילקנו למדריכי הנוער ביישובים ערכה מיוחדת לפעילות חוץ בשעות הערב באדיבות תוכנית ביטחון קהילתי ומחלקת החינוך. הערכה לכל יישוב כוללת- מחצלת, משחקי שולחן למיניהם, כדור כדורגל, פנס, בידורית ותרמוס.

מטרת הערכה היא לאפשר למדריכי הנוער שימוש בציוד זה בזמן שהם מסיירים בשעות הערב ברחבי היישוב כך שבקלות יוכלו לפרוס את הציוד בשטח ולקיים פעילות ספונטנית לבני הנוער המשוטטים. כל מדריך יישובי קיבל ערכה אחת.

קישורים חשובים:

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft