פניה למוקד מוקד נגישות

מהנעשה במחלקת חינוך במגילות 1.8.2021

תושבים, הורים ואנשי חינוך,

לשם שקיפות התהליכים וחיזוק הקשר בין המועצה לתושבים, תפרסם מחלקת החינוך עדכון קבוע אודות הנעשה בתחום במרחב מגילות. העדכון יפורסם בניוזלטר המועצתי בראשון לכל חודש. העדכון הקבוע יופץ באתר המועצה וברשימת התפוצה המועצתית ישירות לתיבות המייל של התושבים, להרשמה לקבלת העדכון לחץ כאן

  1.  בית הספר של החופש הגדול בבית ספר מגילות ובגנים :

בית הספר של החופש הגדול פעל השנה זה שלושה שבועות בפעילות ענפה לילדי הגנים בישובים ובחט"צ ולתלמידי כיתות א-ו.

בגנים נהנו הילדים מתכנית עשירה בכל גן החל ממפגש עם מפת העולם, הגלובוס והיכרות עם יבשות על כדור הארץ, פעילות עם בעלי חיים, יום שדאות, פעילויות יצירה, פעילויות ספורט, פעילויות תנועה ומוסיקה וכלה בפעילויות אוכל עריבות לחיך.

את פעילות בית הספר ריכז ביד רמה אורדן בוכניק יחד עם סגניתו דנית מחלב וצוות חינוכי מקצועי ומסור שכלל מורים ומורות, סייעות ומד"ציות. התלמידים נהנו מפעילויות העשרה פנימיות וחיצוניות שכללו למידה חווייתית, יצירה ואתגר.

אורדן בוכניק, מנהל בית הספר של החופש הגדול מספר:

"לבית הספר נרשמו 90% מתלמידי בית הספר בשגרה, דבר המעיד על האמון שנתנו בנו ההורים ועל הצלחת בית הספר של החופש מבחינת מהילדים.

השנה נפתח בית הספר של החופש בשני שינויים משמעותיים:

הראשון - הרחבת גילאי המשתתפים מגן עד כיתה ו'.

השני - ניתן דגש על למידה חווייתית, בכדי לנסות ולצמצם את פערי הקורונה.

שני ההיבטים הנ"ל, דרשו מאיתנו התאמות שונות, מתוך ההבנה כי מה שמתאים מבחינת הפעלות ותכנים לילדים צעירים פחות מתאים לבוגרים.

בכל יום הייתה הפעלה מרכזית אחרת ומגוון תכנים: בריכה, סדנאות טבע, יצירה בעץ, הפנינג משחקי חשיבה, צפייה בהצגה "עתיד בהיר" ושיחה בנושא זהירות בדרכים, השתתפות בחדר בריחה עם חידות בנושא זה"ב, ספורט אתגרי, יצירה ושימוש חוזר, אומנות ופעילויות חקר של הסביבה.

צוות המדריכות עמל על הבאת רעיונות להפעלה משלו, על הנגשה של חומרי לימוד מגוונים ולימוד באופן חווייתי, דבר הראוי להערכה רבה.

מידי יום ראינו איך הילדים נהנים עם חבריהם בכיתה,  איך הם יוצרים, לומדים, צוחקים, משחקים ובעיקר מחייכים.

מבחינתנו בית הספר של החופש עמד במשימתו העיקרית: חיזוק הקשרים החברתיים של התלמידים והעצמת הלומדים (כול אחד.ת מצא תחום בו הוא מצליח יותר).

אנחנו מקווים ומאמינים שגם לכם כהורים הייתה חוויה טובה ומהנה, ונותר לנו לאחל לכולכם,

חופשה נעימה זהירה ובטוחה,

וניפגש בקרוב בשנת הלימודים הקרובה."

 

 

  1. תהליך "המענה המחודש לנוער"

המפגש הרביעי במסגרת התהליך שהתקיים החודש, היה "האקתון" מיוחד לבני הנוער שנערך ב-8.7.21. השתתפו 15 בני נוער מישובי המועצה שישבו לשולחנות עגולים והתייחסו בכובד ראש לעתידם כאן במגילות, העלו רעיונות לנושאים שהועלו ודיברו על מה שמעסיק אותם כעת.  במפגש שארך 5 שעות, התחלקו המשתתפים לשלוש קבוצות של חקר ולמידה בנושאים שונים הקרובים לליבם של בני הנוער כגון: תחבורה, פעילות אזורית, תנועות הנוער ועוד.

כל קבוצה בחרה מספר נושאים להעמקה אותם חקרו, בדקו אם הנושא רלוונטי לעשייה במועצה והכינו תוכנית פעולה על כל אחד.

בסוף המפגש כל הקבוצות התכנסו לדיון במהלכו כל קבוצה הציגה את ההמלצות שלה לחברי הקבוצה, למורן אברשימי רכזת הנוער ולטלי מוסקל מנהלת מחלקת החינוך.

תודה לכל מי שלקח חלק! אנחנו נמצאים בישורת האחרונה, בשלב הסיכומים ונעדכן בהקדם לגבי תוצאות התהליך.

 

  1. פעילות הקיץ לילדים ולנוער

החודש התקיימה פעילות הקיץ האזורית לבוגרי כיתות ד'-ו' ולבוגרי כיתות ז'-יב':

  1. יום טיול בירושלים לבוגרי כיתות ד'-ו' ב- 7.7: לפעילות יצאו 92 ילדים ו-12 מדריכים מכל היישובים.

בפעילות טיילנו רגלית במסלול שביל המעיינות בהרי ירושלים- 5 קילומטר במשך 3 שעות ולאחר מכן קינחנו בצפייה בסרט "לוקה" (בדיבוב לעברית) במתחם "סינימה סיטי" בירושלים.

  1.  יום אקסטרים לבוגרי כיתות ז'-יב', במתחם רפטינג נהר הירדן ב-22.7, לפעילות יצאנו 62 בני נוער ו- 8 מדריכים מכל היישובים.

בפעילות השתתפו בני הנוער באימון במתחם נינג'ה, צללו לירדן באומגה מהירה ומטריפה ולבסוף קינחו בשיט אקסטרימי בסירות רפטינג בנהר.

ג. 26.7- פעילות לבוגרי כיתות ד'-ו' בירושלים, פעילות במוזיאון המדע בירושלים ופעילות במתחם "ijump" בה השתתפו 77 ילדים ו 14 מלווים.

ד. 28.7- פעילות לבני הנוער בוגרי כיתות ז'-יב' בחולון, השתתפות בתערוכה "דיאלוג בחשכה" במוזיאון הילדים בחולון, פעילות פיינטבול, השתתפו בה 43 בני נוער

 

ובהמשך פעילות הקיץ המועצתית, הפעילויות הבאות המתוכננות:

2.8- פעילות לבוגרי כיתות ד'-ו' בצפון, פעילות במתחם המתנפחים על המים, "אקווה כיף"

5.8- פעילות לבוגרי כיתות ז'-יב' בראשון לציון, פעילות במסלול הקארטינג הגדול בישראל, צפייה בסרט במתחם סינימה סיטי.

8.8- טורניר כדורעף לבוגרי כיתות ז'-יב' באולם הספורט בקיבוץ קלי"ה.

 

תמונות וחוויות מפעילויות הקיץ המועצתיות אפשר לראות בעמוד הפייסבוק המועצתי או בלחיצה כאן

 

  1. מלגות לתלמידים בחינוך הבלתי פורמלי

גם השנה מעודדת המועצה את ערכי הנתינה, עזרה לזולת והצטיינות בקרב בני הנוער באזור במלגות לשנת הלימודים תשפ"א למסיימי י"ב הנמצאים בשנת שירות , מד"צים פעילים במסגרת תנועת הנוער , תלמידים מצטיינים ומתמידים בחוגים מחוץ למועצה, תלמידים מתמידים ובעלי הישגים בקונסרבטוריון מעלה אדומים.

פרטים נוספים באתר המועצה או בלחיצה כאן

קישורים חשובים:

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft