פניה למוקד מוקד נגישות

מחלקת החינוך -מידעון המועצה לסיכום הפעילות – יוני 2023

תלמידי מגילות משפיעים במדעי האקלים בארץ ובעולם

בית-הספר היסודי מגילות נבחר להציג עבודת חקר ארצית מצטיינת במדע וטכנולוגיה בראי שינויי האקלים, בהובלת שכבה ו'.

התלמידים הציגו את עבודה החקר מול אנשי האקדמיה וגורמים משפיעים במדעי האקלים בארץ ובעולם. תהליך החקר עסק בשאלת השפעת מצע רסק כפות תמרים על גידול הבזיליקום.

כלומר, התלמידים בדקו לאורך השנה את ניצול הגזם של עצי הדקל לטובת הפיכתו למצע בריא לגידולי בזיליקום (ממטרד למשאב יעיל ומצמצם עלויות לחקלאי).

החקר עורר התפעלות מהרעיון הייחודי וכמובן מההשקעה הניכרת של התלמידים.

התלמידים קיבלו תעודות הוקרה. יישר כוח !


חוברת פעילות הקיץ

החודש השיקה מחלקת החינוך את חוברת פעילויות הקיץ הקרוב עם שלל פעילויות לילדים ונוער וביניהם: תכנית "ביה"ס של החופש הגדול" לגילאי חט"צ- ג', קייטנת "סל מדע" בנושא "ים המלח" לגילאי ד'-ו', ימי שיא לגילאי ד'-ו', ימי שיא לגילאי ז'-י', אירועי שיא לנוער וילדים במרחב מגילות, "יוצאים למגרש" (פעילויות ליליות במגרשי הספורט ביישובים ועוד).
מחכים לראותכם בפעילויות הקיץ! חופשה מהנה ובטוחה מכולנו, צוות מחלקת החינוך.


היערכות לבית הספר של החופש הגדול בביה"ס ובגנים

בחודשים האחרונים אנו עמלים על הכנת פעילויות הקיץ במסגרת בית הספר של החופש הגדול. גויס צוות איכותי של מורים וסייעות מבית הספר אליהן יצטרפו מד"צים מיישובי המועצה, נבנתה תכנית עשירה ומושקעת הכוללת מגוון פעילויות חינוכיות וחווייתיות.


סיור שיפוצי קיץ

בתחילת החודש נערך סיור לקראת שיפוצי הקיץ בבית הספר, נבדקו הצרכים ואנו נערכים לקראת ביצועם בחודשי הקיץ לקראת פתיחת שנת הלימודים הבאה.


אירוע קיץ תכנית ביכורים

תיכון עין גדי פתח את שעריו לתצוגת תוצרי תכנית ביכורים בתחומי האומנויות. התקיים מופע של התלמידים המשתתפים בתכנית בפני קהל תלמידי בית הספר ובני משפחותיהם: הוצגה תערוכת אומנות והומחזו הצגות תיאטרון. האירוע נחתם במופע מוסיקה מלהיב!


ביקור בצהרונים באלמוג ובבית הערבה

מנהלת מחלקת החינוך טלי מוסקל קיימה ביקור לקראת סיום שנת הפעילות בצהרוני תכנית ניצנים באלמוג ובבית הערבה. התלמידים נערכו לחודשי הקיץ בתחום "חכם בשמש", צוותי הצהרון פועלים על פי התכנית החינוכית של משרד החינוך ובפיקוחה.


מפגש של התיכון עם מנהלי הקהילה

החודש נפגשו בעלי תפקידים מטעם המועצה למפגש ראשון מסוגו לצורך היכרות מעמיקה של מנהלי הקהילות של מגילות את פעילות תיכון עין גדי. המטרה להכיר מקרוב את אופני הלמידה, התכניות, רוח בית הספר והחיבור שלו לקהילה. במפגש השתתפו ראשי המועצות ומנהלות מחלקות החינוך ממגילות ותמר, מנכ"לית המועצה, מנהלת אגף קהילה וצמיחה, מנהלת התיכון ונציגת האגודה לקידום החינוך המפעילה את התיכון.


סיור איגוד ערים לאיכות הסביבה

צוות החינוך של האיגוד ביקר החודש במועצה. במהלך הפגישה, עברנו על ביצוע הקול הקורא של השנים תש"פ-תשפ"ב שהגיע לסיומו בפעילות חינוכית עשירה בגנים בשנים אלה בהכשרת הצוותים, בפעילויות שיא ובפרויקט הסיום. אנו עם הפנים לקול הקורא הבא שימומש בגני הילדים במגילות, בשנה"ל תשפ"ד.


סיכום שנה במערך ההסעות

כמידי שנה, אנו עורכים סיכום של שנת ההסעות ונערכים לקראת החופשה ושנת הלימודים הבאה. הופקו תובנות מהשנה האחרונה בהיבטי איכות הנסיעה, לוחות הזמנים, הבטחון והבטיחות.


סיום שנה מנקודת מבטם של צוות בי"ס מגילות

צוות בית ספר מגילות ציין את סיום שנת הלימודים תשפ"ג ביציאה למסעדה ובפעילות רכיבה מגבשת על ריינג'רים. בהזדמנות זו, נודה לצוות על פועלו המסור לאורך השנה ונוקיר תודה על העבודה המאומצת להצלחת ולרווחת כל תלמיד.


טקס סיום כיתה י"ב עין גדי

בטקס מרהיב, סיים מחזור מ"ד את לימודיו בתיכון עין גדי. כמידי שנה, בשיתוף יחידת הנוער של מגילות והורים מלווים, הוסדרה הסעה חזור מהמסיבה על מנת שכל התלמידים יחזרו בבטחה ובשלום הביתה.


פתיחת אתר המלגות לחינוך בלתי פורמלי  

בתחילת החודש יפתח באתר המועצה אפשרות להגשת מלגות בתחום החינוך הבלתי פורמלי:  מסיימי י"ב הנמצאים בשנת שירות, מד"צים פעילים במסגרת תנועת הנוער, תלמידים מצטיינים ומתמידים בחוגים מחוץ למועצה, תלמידים מתמידים ובעלי הישגים בקונסרבטוריון מעלה אדומים. ההגשה תהיה עד סוף חודש יולי. עקבו אחר הפרסומים בדף השבועי המועצתי!


היערכות לבניית תכניות מניעה, נוער וחוגים עם תיכון עין גדי

החודש התקיים מפגש בביה"ס עין גדי בנושא היערכות לשנת הלימודים תשפ"ד בבניית תוכניות מניעה, נוער וחוגים בשותפות המועצה ומועצה אזורית תמר. במפגש השתתפו מנהלות יחידות הנוער מורן אברשימי וענת בוסקילה, מנהלת תכנית ביטחון קהילתי אוריה אסיף, רכזות החוגים מורן אברשימי ויוליה דובונצקי ונציגות ביה"ס.

במפגש התקבלה החלטה על המשך שיתוף הפעולה בין הגורמים גם בשנת תשפ"ד ועל מתן המענים המשותפים שיתקיימו הן במרחב הבית ספרי והן במרחב הבלתי פורמלי. בנוסף, התקיים מפגש במבנה המועצה ובו פירטנו את הפעולות המשותפות שיתקיימו בשנה הקרובה והאופן בו יתקיימו שיתופי הפעולה.


סיורים בחוגים

בתחילת החודש התקיימו סיורים בקבוצות החוגים השונים לילדים ונוער ע"י מורן אברשימי רכזת החוגים וטלי מוסקל, מנהלת מחלקת החינוך. מטרת הסיורים הייתה ללמוד על התנהלות החוגים בשטח ביה"ס מגילות ובאולם הספורט ובנוסף, להכיר את התנהלות הפעילות בהובלת אחראית החוגים בזמן המתנת הילדים לחוגים.

לאחר הסיורים הוסקו מסקנות לצורך ההיערכות לשנת החוגים הבאה.


הרצאה להורי נוער וילדי ד-ו בנושא תרבות הנוער והכנה לקיץ

החודש במסגרת פתיחת "מרכז הורות צומחת מגילות" התקיימה הרצאה ראשונה להורים בנושא תרבות הבילוי של הנוער במרחב בהנחיית מורן מוסט, מומחית נוער במרחב הכפרי. בהרצאה השתתפו הורים מכל רחבי המועצה וגם מנהלי חינוך, מנהלת יחידת הנוער מורן אברשימי ואוריה אסיף מנהלת תוכנית ביטחון הקהילתי. בהרצאה פירטה מוסט על התנהלות ומצבי הסיכון בהם נפגשים בני הנוער ביום יום בכלל ובקיץ בפרט, ועל המורכבות של הנוער בחיים לצד הטכנולוגיה. בהמשך ההרצאה, דיברה מורן על ההזדמנויות הרבות שהקיץ מזמן להורים: הזדמנות להכיר את הנוער מקרוב ואיך בעזרת כלים פשוטים אפשר לצלוח את האתגרים בשלום. ההרצאה הייתה מעשירה ומעניינת עם הומור מרענן וטוב.
הורים יקרים עקבו אחר הפרסומים שלנו, בקרוב יצא פרסום על הרצאות נוספות במסגרת תוכנית "מרכז הורות צומחת מגילות".


פורום מדריכי נוער

החודש המשכנו במסגרת פורום מדריכי הנוער האזורי בהכשרות לקראת הקיץ: המפגש הפעם עסק ב"תרבות הבילוי של הנוער בקיץ", את המפגש המיוחד העבירה מורן מוסט (המנחה המובילה בארץ בתחום תרבות הבילוי של הנוער במרחב הכפרי) ביחד עם מורן אברשימי מנהלת יחידת הנוער. במפגש דיברנו על תרבות הבילוי של הנוער בקיץ ובמה הוא שונה מהעיר לכפר ומכל חופשה אחרת -חופשת הקיץ לבין חופשה במהלך השנה. שוחחנו על מה תפקידם של מדריכי הנוער בזיהוי מצבי סיכון בקיץ ואלו מסרים נכונים אנחנו צריכים להעביר לאורך כל הקיץ כדי לגייס את בני הנוער לצידנו ולתת להם תחושת ביטחון. בסיום המפגש עדכנו המדריכים על פעילויות הקיץ המועצתיות ועל נוהלי הרישום לכל פעילות ואיחלנו להם חופשה נעימה ובטוחה!


ביטחון קהילתי - הרצאה בנושא מסכים ומיניות

החודש בשותפות של התוכנית לביטחון קהילתי ובית הספר, קיימנו בביה"ס מגילות הרצאה בנושא "מסכים ומיניות" להורי כיתות א'-ו', בהנחיית עירית שחר (מאלמוג) מנחה למיניות לילדים נוער והורים.
בהרצאה נכחו הורים, צוות ביה"ס מגילות ומורן אברשימי מנהלת יחידת הנוער. הוצגו גישות שונות לחינוך מיני, הוצגו להורים שאלות שילדים ונוער שואלים ומאפיינים של הפעילות שלהם בתחום זה בעידן הניו-מדיה. בנוסף הוצגו להורים מקורות הידע המיני אליו חשופים ובו משתמשים הילדים והנוער. בסיום המפגש ניתנו המלצות וכלים מעשיים לשיח נכון עם הילדים והנוער בנושא מיניות ומגדר ומניעת אלימות מינית.


פורום מנהלות ומנהלי חינוך

החודש סיכמנו את פורום מנהלי החינוך החברתי והגיל הרך לשנת תשפ"ג, במפגש חוץ מרענן ושונה בו לקחה חלק גם טלי מוסקל מנהלת מחלקת החינוך. את המפגש הובילו מנחות הפורום: מורן אברשימי מנהלת יחידת הנוער וענבל לנקרי מנהלת הגיל הרך יחד עם עדי וגה מהתנועה הקיבוצית. המפגש התחיל בסיור בשכונת נחלאות בירושלים, המשיך בסיור קולינרי טעים במיוחד בשוק מחנה יהודה אותו הובילה מורת הדרך פולין קליף שיינר מקיבוץ אלמוג. בסיום היום הגענו למפגש חשיפה והיכרות במרכז החדשנות החינוכית "פואנטה" של עיריית ירושלים ושם קיבלנו סקירה על המקום ובאיזו דרך מובילים שם למידה חדשנית באמצעות מתודות שונות ומרחבים שונים. סיכמנו את הפורום עם איסוף תובנות לשנה הבאה ואיחלנו לכולם חופשה נעימה.


אירועי סיום החוגים

החודש סיימנו את שנת חוגים לילדים ולנוער בשלל פרידות ואירועי סיום אותם הובילו מדריכי החוגים במתחם ביה"ס ואולם הספורט של מגילות בקיבוץ קלי"ה. כל מדריך קיים את הפרידה וסיום החוג במפגש האחרון של החוג:

חוג מייקר בהובלת חברת "ידעכיף" והמדריך ליאור אלדד

התקיים מפגש הורים וילדים בפרגולה של ביה"ס שכלל חשיפה של פעילות החוג בשנה האחרונה ופעילות לפי תחנות להורים לילדים. בסיום המפגש נפרדו צוות הובלת החוג מהילדים ואיחלו להם חופשה נעימה.

חוג התעמלות אומנותית בהובלת איילה מזרחי

התקיים מופע סיום באולם הספורט של שלושת הקבוצות ביחד עם משפחות החניכות. במופע הציגו התלמידים להורים את הריקוד עליו עבדה כל קבוצה וחולקו מתנות סמליות לבנות החוג. בהמשך החודש ערכה איילה המדריכה, מפגש סיום לכל התלמידות מגן ועד כיתה ו' בו התקיימו שלל פעילויות מהנות לבנות החוג ופרידה מבנות כיתה ו'.

חוג מחול בהובלת שירה מרטין

החודש התקיים מופע גדול של כל בנות החוג באולם הספורט מגילות בנוכחות הורים ומשפחות בו הוצגו שלושת הריקודים עליהם עבדו בנות החוג לאורך כל השנה. בסיום האירוע חילקה המדריכה לחניכות מתנת פרידה ואיחלה להם חופשה נעימה.

חוג ג'יוג'יטסו ו MMA בהובלת לירן נייגוז

החודש התקיימו אימונים אחרונים לחוג לכל קבוצות הגיל ובסיומו לירן איחל לכל החניכים קיץ בטוח ומהנה. לאחר הפרידה מכל הקבוצות לירן קיים מפגש ראשון לקבוצת הנבחרת הראשונה של מגילות בו משתתפים ילדים ונוער מכיתות ג'-יב'. המפגש אשר התקיים ב19.6 באולם הספורט במגילות נערך היכרות בין כל החניכים והתקיימה עבודה על טכניקות שונות של הגנה והתקפה, עוד נערך שיח על התחרות הקרבה בה תשתתף הנבחרת בפעם הראשונה ביחד. בהצלחה לנבחרת וללירן בתחרות הקרבה.

חוג אלקטרוניקה בהובלת משה פינץ

החודש קיים משה מדריך החוג, מפגש פרידה במסגרת יום החוג, במפגש סיכם משה מול שני הקבוצות את התהליך שהתקיים בחוג, הילדים סיימו את הפרויקט האחרון.

חוג כדורסל בהובלת יורם ארז

במסגרת סיום החוג התקיים טורניר ידידות בין קבוצת הכדורסל מגילות לבין קבוצת כפר אדומים באולם הספורט של כפר אדומים. בסיום משחק מותח וצמוד בעידוד הורים ומשפחות ניצחה קבוצת מגילות!
ראוי לציין לשבח את קבוצת מגילות בניצחון הראשון שלהם כקבוצה!
ביום האחרון לחוג, יורם חילק לילדים מדליות ותעודות וכמיטב המסורת צולמה תמונה קבוצתית ביחד עם מורן אברשימי רכזת החוגים ויורם מדריך החוג.

 

חוג אומנות בהובלת עידית ריפטין

החודש התקיים מפגש כפול בו ילדי החוג עבדו על עבודת הסיכום של החוג שיוצג להורים במסגרת תערוכת הציורים שתתקיים בתחילת חודש יולי. במפגש הילדים ציירו ציור על קנבס בהשראת הספר "אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים". כולנו מחכים בצפייה לתערוכה שתתקיים במועדון החברים ביישוב ורד יריחו בקרוב.

חוג שחמט בהובלת אלון כהן

החודש קיים אלון מפגש פרידה מילדי החוג. במפגש סיכם אלון מול הילדים את התהליך שהתקיים בחוג, אלון חיזק את הילדים על התקדמות שלהם לאורך כל השנה. במסגרת הפרידה התקיים תחרות קטנה בין הילדים.

חוג רכיבה בהובלת איציק חנוכה

החודש התקיימו ימי הרכיבה האחרונים לשנה זו, במפגשים המרגשים העניק איציק לכל חניך וחניכה תעודת סיום שנה וחיזק את אותם על התקדמות והצלחות שלהם לאורך כל השנה במסגרת החוג.

חוג כדורגל בהובלת יורם ארז

במסגרת סיום החוג התקיים טורניר ידידות בין קבוצת הכדורגל מגילות לבין קבוצות כפר אדומים באולם הספורט של כפר אדומים. בסיום משחקים מותחים וצמודים בעידוד הורים ומשפחות הפסידו קבוצת מגילות. ראוי לציין לשבח את הקבוצה למרות ההפסד, הם שיחקו משחק ספורטיבי וקבוצתי ועודדו לאורך כל המשחק! יורם המדריך חילק לילדים מדליות ותעודות.


פרידה מאפי פיינטוך 

החודש נפרדנו מאפי פיינטוך, מאמן ומורה הכדורעף של מגילות בשלושים השנים האחרונות. את הפרידה ציינו במסגרת ביה"ס מגילות, באירוע בנוכחות בני משפחתו של אפי, תושבים ובני נוער.

בעלי תפקידים מטעם המועצה וביניהם טלי מוסקל מנהלת מחלקת החינוך ומורן אברשימי רכזת החוגים ורחלה אליאב מנהלת ביה"ס ברכו אותו בדרך צלחה והעניקו לו כדורעף חתום בחתימתם של עובדי המועצה וביה"ס מגילות.

הנוכחים העלו זיכרונות מהעבר, והציגו סרטון מרגש על דרכו של אפי לאורך השנים במגילות.

 

בסיום האירוע התקיים משחק כדורעף אחרון בשילוב של הורי התלמידים ותושבי מגילות.

בשם קהילת מגילות, אנו רוצים להודות לאפי על שנים נהדרות ועל היותו מורה ומאמן לחיים לתושבים רבים במגילות. ברכה והצלחה!


סמינר מד"צים

החודש יצאו 13 בני נוער מכיתות ט' במגילות, לסמינר מד"צים של הנוער העובד והלומד ביער החורש בצפון. הסמינר הוא קורס מקיף שנמשך תשעה ימים בהם החניכים עברו פעולות וסדנאות שונים, ניווטו בשטח ובעיקר הכירו חברים לחיים מכל הארץ. מנהלת יחידת הנוער מורן אברשימי הגיעה גם היא לבקר את החניכים והשתתפה בשיח עם כל מנהלי מחלקות הנוער מהמועצות האזוריות מכל הארץ בנושא "חיזוק תנועות הנוער במועצות האזוריות".

בהצלחה לכל המד"צים החדשים בהדרכתם הראשונה במגילות בשנת תשפ"ד.


כנס מתגייסים ומתגייסות

כמידי שנה הורי ובוגרי י"ב הגיעו לטקס ברכת הדרך במועצה. השנה לצד חלוקת תיקי הגיוס והברכות, המשתתפים לקחו חלק בהרצאתו של סרן יונה קרורנשטיין על נחישות והתמדה. יונה שיתף אותנו בהרצאתו על מסע חייו מילדותו הלא פשוטה ועד לקצונה בתפקיד בכיר בצבא, בין כישלונות, אתגרים, נפילותועד ההבנה העמוקה כי הוא מסוגל להכל.
בהצלחה לכל המתגייסים ולכל היוצאים לשנת שירות!

קישורים חשובים:

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft