פניה למוקד מוקד נגישות

ניוז לטר המועצה יולי 2018

מידעון המועצה לסיכום חודש יולי 2018

פיתוח ארץ המנזרים:
החודש התקיימה ועדת היגוי בנושא ארץ המנזרים וקאסר אל יהוד, במסגרת מימוש החלטת הממשלה לעוטף ים המלח הוקם צוות היגוי ייעודי לעניין בראשות מתאם הפעולות בשטחים וצוות מהמנהל האזרחי.

בדיון ועדת ההיגוי משתתפים סגן רמ"א, קמ"ט שמורות הטבע, מנכ"ל החברה לפיתוח ים המלח, נציג הרשות לפינוי מוקשים, נציג מ. התיירות, נציג המועצה האזורית מגילות, רע"ן תשתיות מהמנהל האזרחי, קמ"ט ארכאולוגיה, רמת"ק יריחו, נציג משרד רוה"מ, נציג חטיבת הבקעה.

מטרות הדיון היו מעקב אחרי תהליך פינוי המוקשים המתבצע במרחב, פתיחת המנזרים לקהל מבקרים והגעה להסכמות עם המנהל האזרחי בנוגע להקמת מרכז מבקרים ואזור מסחרי משותף למגילות ובקעת הירדן.

פגישה עם השר לשיתוף פעולה אזורי – צחי הנגבי
החודש התקיימה פגישה עם השר לשיתוף פעולה אזורי, צחי הנגבי. במסגרת הדיון הועלו מספר תחומים בנושא שיתוף פעולה אזורי, בין השאר בנושא גיוס תקציבים לשיתופי פעולה אפשריים עם הפלסטינאים והירדנים. (אחד התחומים שנדונו הוא שיתוף פעולה אזורי עם העיר יריחו בנושא הדברת זבובים באזור).  הדיון התקיים בהשתתפות ראשי המועצות לאורך גבולה המזרחי של הארץ:

מר עידן גרינבאום- ראש המועצה האזורית עמק הירדן
מר יורם קרין- ראש המועצה האזורית עמק המעיינות
מר דוד אחייני- ראש המועצה האזורית בקעת הירדן
מר אריה כהן- ראש המועצה האזורית מגילות ים המלח
מר דב ליטבינוף- ראש המועצה האזורית תמר
ד"ר אייל בלום- ראש המועצה האזורית ערבה תיכונה
ד"ר חנן גינת- ראש המועצה האזורית חבל אילות

ישיבת הועד המנהל של מרכז המדע: פורום ראשי מועצות לקידום פעילויות תיירות
החודש התקיים במועצה האזורית מגילות מפגש של ראשי מועצות מכלל האזור. במסגרת המפגש התארחו במגילות ראשי מועצות נוספים ביניהם: ראש המועצה האזורית תמר, ראש המועצה האזורית חבל איילות וראש המועצה המקומית מצפה רמון.
במסגרת הדיון נידונה מדיניות מרכז המדע האזורי וכן דרכים לקידום פעילויות תיירות ותוכן אזורי.

אספה כללית של מרכז מדע ים המלח והערבה:
החודש התקיימה במועצה האזורית מגילות אספה כללית של מרכז מדע ים המלח והערבה. במסגרת הדיון אושר הדו"ח השנתי של שנת 2017, הוצגה סקירת פעילות המו"פ בשנה האחרונה במרחב מגילות ותכניות הפיתוח של המועצה, הוצגה פעילות השלוחה בדגש על מחקר יישומי, פעילות בתחום החינוך המדעי ופעילויות של מדע בקהילה.

הערכות לרעידות אדמה:

בעקבות רעידות האדמה שפקדו את ארצנו לאחרונה, חשוב שתכירו את ההנחיות!

התנהגות בזמן רעידת אדמה: להנחיות פיקוד העורף לחץ כאן

המועצה האזורית מגילות מעמידה לרשותכם אפשרות להתייעצות עם מהנדס בנוגע למרחב המוגן הבטוח ביותר עבורכם

להתייעצות כתבו למייל: uriel@dead-sea.org.il

 

יחידת החילוץ מגילות: 


נושא רעידות האדמה הוא תחום ידוע ומוכר במדינת ישראל, הנמצאת על השבר הסורי-אפריקאי.
לאחרונה, הורגשו מספר רעידות אדמה רצופות באזור הכנרת אשר מזכירים לנו את החשיבות, ומומחים רבים טוענים כי "הרעידה הגדולה" צפויה להגיע. 
גם דוח מבקר המדינה שהתפרסם במקביל מראה על החשיבות והצורך במוכנות בנושא. 

כחלק ממתן דגש לתחום החילוץ מהריסות והרצון להעמקת הקשר עם המועצות בנושא, בוצע השנה אימון חילוץ מהריסות ראשון. בין המשתתפים היו אנשי יחידת החילוץ "מגילות" ואזרחיים פרטיים מאזור מגילות ובנימין. 
את הקורס העבירו מדריכי חילוץ מפיקוד העורף, והוא כלל 2 מפגשים אחד עיוני ואחד מעשי. 
אנו ממליצים ומעודדים תושבים נוספים לקחת חלק בקורסים העתידיים, על מנת שידעו לתת מענה אישי מיידי ומהיר, ולאחרים אשר ימצאו בסביבתם , לפני הגעת כוחות הבטחון בשעת אסון. 
ככל שיותר אנשים יקחו חלק בלימוד הנושא, והיכולת להתמודד בשעת אסון, נוכל להתמודד איתו טוב יותר.

בנוסף, לצורך חיזוק התחום באזור,  יחידת החילוץ לקחה לאחרונה את האחריות על ציוד החילוץ שברשות המועצה כדי להשמיש ולתחזק ליום בו נזדקק לו, ומשקיעה כמיטב יכולתה בדיגום הציוד .
כל זאת על מנת שבשעת הצורך נוכל לעשות את המתבקש כל אחד ליד הבית שלו - להציל חיים.

* יחידת חילוץ מגילות מזמינה מתעניינים להצטרף ליחידה פרטים נוספים אצל :

רועי אלבג 0507347652

עוזי גרינפלד 0506234117

גזבר ומזכיר המועצה:

פרוטוקול מליאה מ ס' 7 (2018) זמין עבורכם עכשיו באתר המועצה או בלחיצה כאן

חקלאות:

משרד החקלאות, שר החקלאות ופיתוח הכפר, 

"ממשיכים לחזק את הדור הצעיר והחקלאים החדשים. אין זה סוד, שהחקלאים הישראלים והחקלאות הישראלית הם מהמתקדמים בעולם. בשנים האחרונות, אנו עדים לדור חדש, הדור הבא לחקלאות, שנכנס לענף ומעביר הילוך לעבר העתיד. התוכנית החדשה, תחזק את הדור הצעיר, וגם חקלאים חדשים החל מתחום הקרקעות ועד למיזמים פרטיים בנושא החקלאות. המענקים יועברו לצורך מטרה אחת, חיזוק ענף החקלאות הישראלי כולו"

החקלאות הישראלית הולכת ומתקדמת במהלך השנים, חקלאות זו לא רק מרחיבה את הגידולים, אלא הופכת לחקלאות הייטק של ממש. וכמו שהחקלאות מתקדמת, כך גם החקלאים, בישראל ישנם עשרות אלפי חקלאים פעילים, שחלקם בוחרים להעביר את המסורת לדור הצעיר ולהפוך אותו לדור הבא של החקלאות הישראלית. לצורך חיזוק החקלאים הצעירים, משרדי החקלאות והאוצר יוצאים בתכנית לחיזוק דור העתיד
התכנית החדשה נועדה לחזק את הדור הבא של החקלאות, במסגרתה שר החקלאות, אורי אריאל, ושר האוצר, משה כחלון, תקצבו את הנושא בהיקף של 45 מיליון ₪, כבר עבור השנה הנוכחית (2018).

על פי התוכנית, כל חקלאי הזכאי לקבל את המענק, בהתאם להגדרות הנוהל, יקבל כ- 40% מענק מסך השקעה מוכרת של עד 1 מיליון ₪. מטרת התכנית היא לתמוך הן ב"חקלאים חדשים" והן ב"נקלטים חדשים" שיישוביהם מצויים בפריפריה, וכן לטפל במשקים לא מעובדים, בעיקר משפחתיים, בכל הארץ. כמו כן, התכנית נועדה לעודד חקלאים לא פעילים לחזור ולעבד את אדמותיהם; לתמרץ כניסת עוסקים חדשים לתחום החקלאות וכן נקלטים חדשים בפריפריה

במסגרת התכנית החקלאים הזכאים לתמיכה הם, ראשית, חקלאי "חוזר", חקלאי בעל קרקע שלא עסק בחקלאות, ומעוניין לחזור ולעבד את הקרקע. שנית, חקלאי "חדש", אדם פרטי שאינו בעל קרקע, המביא היתר לשימוש חורג בקרקע שלא עובדה. קבוצה נוספת היא רוכשי משקים, חקלאי שרוכש משק במושב. כמו כן, מיזם, אדם פרטי או תאגיד המקבלים קרקע באמצעות מכרז של רשות מקרקעי ישראל או פטור ממכרז מרשות מקרקעי ישראל, המעוניינים לבצע בה פעילות חקלאית ענפה. וכן נקלטים חדשים בפריפריה ביישוב חקלאי מתוכנן שהתווספה לו קרקע לשטח, ולכן עליהם להעסיק חקלאים חדשים.

לפרטי הקול הקורא יש ללחוץ כאן

צמיחה דמוגרפית:

יריד התיישבות

המועצה ויישובי מגילות לקחו חלק ביריד התיישבות שארגנה החטיבה להתיישבות.
במסגרת היריד הציגו כלל הרשויות בגליל, בנגב וביהודה ושומרון את אפשרויות הקליטה השונות.
למגילות היה ייצוג מכובד של כלל יישובי המועצה, שסיפקו מידע על היישובים ולקחו פרטים של מתעניינים להמשך קשר עתידי.
במסגרת היריד נחגגו גם חמישים שנות התיישבות במעמד נשיא המדינה מר ראובן ריבלין ובכירים נוספים.

המחלקה לשרותיים חברתיים:

בשעה טובה נקלטה במחלקה לשירותים חברתיים עו"ס קהילתית: מעין סימון, שתרכז את תחום העבודה הקהילתית במחלקה בדגש על פיתוח מערך צח"י, התנדבות באזורנו ו'פנאי פלוס' למבוגרים. מעין תעבוד מול הישובים ובשיתוף מלא עם בעלי התפקידים במועצה ובקהילה. את החודשים הראשונים תקדיש מעין להיכרות ראשונית עם הקהילה ועם בעלי התפקידים השונים. ברוכה הבאה למעין ובהצלחה!

יוזמת התנדבות ראשונה, אם יש לכם בוקר פנוי אחת לשבוע או גם אחת לתקופה ומעוניינים לעשות משהו אחר, שובר שגרה,  הגדוד לביא הבקעה (גדוד 47) ישמח לתושבים אמיצים שיסיעו בתחומים שונים:
אמל"חיה (מתפרה), לוגיסטיקה (סידור מדים, כיבוס מדים, סידור ציוד), מטבח, עבודת גננות.
כמובן שכל פעילות תותאם לרצון המתנדב ותנאי מזג האוויר. 
ההתנדבות תתקיים בשעות הבוקר. הסעה תאסוף את המתנדבים בשעה 08:00 וההתנדבות תימשך עד השעה 13.
בזמן שהיית המתנדבים במחנה תינתן להם ארוחת בוקר, ארוחת עשר וארוחת צהריים.

המעוניינים מתבקשים ליצור קשר עם תאיר מרקו, משקית חינוך גדוד 47, 050-8876299

פיתוח מערך צח"י:
מטרת המהלך היא המשך פיתוח מערך צח"י ייעודי בכל ישוב והכשרתו, בהתאם לאופי היישוב ולצרכיו. ברמה המועצתית תתקיים סדרה של הכשרות עומק אזוריות, להעשרת המתנדבים בתחומים השונים אשר בהם עוסק הצח"י בשגרה ובחירום.

"פנאי פלוס" – פעילות למבוגרים:

צוות היגוי המורכב מנציגי היישובים, הוקם בחדשים האחרונים על ידי מנהלת המחלקה יעל סבג ובשיתוף נציגי המועצה. במסגרת פעילות הצוות התקיימו מפגשי היגוי ואיתור צרכים, ואף התקיים ערב בידור שגולת הכותרת בו היתה עצם המפגש של החברים מהיישובים השונים.
בחודש האחרון מעין נכנסה להובלת התחום וליווי הצוות ובשיתוף מח' תרבות במועצה הוחלט על ייעוד מס' אירועים בשנה לקהל הבוגר יותר (50+) ועל יצירת מפגשים ואירועים נוספים קבועים בשגרה לרווחת חברי מועדון "פנאי פלוס".

מעין עובדת ארבעה ימים בשבוע. יש לה משרד גם במועצה וגם במרכז הרווחה והשירותים החברתיים בקלי"ה. 

מחלקת רווחה ושירותים חברתיים מאחלת לכל התושבים המשך קיץ נעים, מהנה ובטוח.

בינוי ותשתיות

החודש הסתיימו מספר עבודות לטובת בטיחות הילדים בבית הספר מגילות: פסי האטה בכביש הגישה לבית הספר ומעקות בטיחות בעליה לבית הספר מכיוון קלי"ה.

כמו כן הסתיימו עבודות להקמת פסי האטה באבנת ובשכונה הקהילתית בקיבוץ קלי"ה.

חינוך

פתיחת כיתה קטנה לחינוך מיוחד לכיתות ה' – ו':
אנחנו שמחים לבשר על פתיחת כיתה קטנה לחינוך מיוחד גם עבור ילדים בגילאי ד' – ו' בביה"ס מגילות. בכך הושלם רצף של שירות מקומי משלנו לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים מכיתה א' ועד כתה ו' בביה"ס מגילות

פעילויות הקיץ המועצתיות לכל הגילאים עוד בעיצומן, גם ביישובים פעילים בתי ילדים ומסגרות קיץ. בנתיים נסכם כמה מן הפעילויות:

קיטנת הקיץ לילדי חט"צ – ג הסתיימה בהצלחה, במסגרתה התקיימו שלושה שבועות מלאים של פעילויות. בקיטנה השתתפו כ 150 ילדים מכלל יישובי המועצה.
בשבוע האחרון של חודש יולי התקיימה גם קייטנת מדע לילדי ג – ו'. בקייטנה השתתפו כ 60 ילדים מכלל היישובים והיא פרי שיתוף פעולה של המועצה עם משרד המדע.

במחנה הקיץ של הנוער העובד והלומד השתתפו 24 ילדים מישובי מגילות, בגילאי ד' – ז'.
חניכי הנוער העובד והלומד והמדריכים הצעירים שלנו יצאו למחנה הקיץ ביער כפר החורש. החניכים נהנו מכל רגע של חווית המחנה בחיק הטבע ומאווירת  היחד של תנועת הנוער. אנחנו גאים במד"צים שלנו שיצאו בהתנדבות לביצוע המשימה המיוחדת של הדרכה ימים ולילות בתנאי שטח.

סמינר מד"צים של הנוער העובד והלומד : 1400 חניכים סיימו את הסמינר, ביניהם 13 חניכי שכבת ט' שלנו שבילו ביער כפר החורש 11 ימים ארוכים. ילדים מכלל ישובי המועצה, 11 לילות רצופים בתנאי שטח וחוזרים להדריך ביישובים. אנחנו שמחים וגאים לקבל אותם חזרה מוכשרים להדרכה ומלאי חוויות

פעילות מועצתית לילדי כיתות ד' – ו':

ילדי ד' – ו' נהנו במהלך חודש יולי משלוש פעילויות:
יציאה לאזור הצפון ופעילות במתחם המתנפחים הצף "אקווה כיף", פעילות בנושא "הביטלס" במוזיאון הילדים בחולון ולאחר מכן פעילות במתחם ה"לייזר טאג" ברעננה. ולסיום, פעילות ירושלמית במשחק ניווט ומשימות בשכונת עין כרם ולאחריו פעילות אתגרית בקיר הטיפוס שבמרכז הספורט "טדי" במלחה.
הפעילות היתה מוצלחת וכללה כ 90 ילדים משתתפים סך הכל, מכלל יישובי המועצה.
הפעילות פרי שיתוף פעולה של המועצה עם המשרד לבטחון פנים במסגרת "תכנית מצילה"

פעילות נוער אזורית:

בני הנוער בוגרי כיתות ז' – י"ב נהנו ממגוון פעילויות לאורך הקיץ:
יציאה משותפת למתחם המתנפחים "אקווה כיף" שעל הכנרת, פעילות משימות מודרכת במרכז תל אביב, פעילות אתגר בקיר הטיפוס החדש והמאתגר בתל אביב ולסיום פעילות "לייזר טאג" במתחם החדש שב"יד לשריון" וצפיה משותפת בסרט בסינמה סיטי בירושלים.
השנה יצאנו לראשונה במסגרת שיתוף הפעולה  עם מפעלי הקיץ של התנועה הקיבוצית, לרפסודיה השנתית. הפעילות היתה מיועדת לבוגרי כיתות ט' – י"ב ובמסגרתה שהו בני הנוער שלושה ימים בחוף הכנרת, בנו רפסודה מרשימה והשיטו אותה במסגרת משט כללי שנערך לסיכום.
סה"כ נהנו כשמונים בני נוער ממגוון פעילויות הקיץ המועצתיות לנוער
תודה לתושבי מגילות שלקחו חלק וסייעו ברפסודיה:
חמי לייב מקלי"ה, אביטל פאלאנקר מקדם ערבה, שיר אשור ממצפה שלם ונועה ברושי מקלי"ה.

תודה גם לצוותי החינוך ביישובים שליוו את הפעילויות המועצתיות.

הפעילות פרי שיתוף פעולה של המועצה עם המשרד לבטחון פנים במסגרת "תכנית מצילה"

נתוני התמונה החינוכית שמפרסם משרד החינוך:

החודש פרסם משרד החינוך את "התמונה החינוכית" - נתוני מערכת החינוך לשנת תשע"ז (לא תשע"ח שהסתיימה בימים אלה). ברצוננו לעדכן כי המשרד אינו יודע לפרסם את נתוני תלמידי מגילות היות ותלמידי התיכונים שלנו אינם לומדים במועצה. הנתונים שיפורסמו הם שכלול של תלמידי בית הספר מגילות (יסודי) ובית הספר/פנימיה יפתח שבאבנת.

בכל מקרה, כמו שפרסמנו לפני מספר שבועות, נתוני מסיימי יב' תושבי מגילות בשנה שעברה: 88% זכאות לבגרות, חלק מהבגרויות בדרגת האיכות הגבוהה (5 יחידות במתמטיקה אנגלית וביולוגיה), 50% יציאה לשנות שירות ומכינות קדם צבאיות. 100% מתלמידי מגילות בתיכון בעין גדי קיבלו תעודת בגרות מלאה.

לצערנו משרד החינוך אינו מסוגל לבודד את הנתונים הנ"ל במערכת "התמונה החינוכית" ואינו מוכן לעשות את השינויים הנדרשים על מנת שהתמונה המלאה שלנו תוצג באתר כפי שהיא באמת.

אנחנו נמשיך לעשות את המירב על מנת לשמור על ההישגים הנפלאים האלה וגם על מנת להציג אותם בפני הציבור הרחב.


תרבות, תיירות, ספורט  ופנאי:

מועדון עסקי נשי:

עשר נשים מקסימות ממש כאן ממגילות,
נפגשו החודש למפגש עסקי תוצרת מו"פ ים המלח.
וככה, כשמדע ונשים נפגשים התחממו העניינים
יוני שטרן ממו"פ ים המלח מומחה למדיה דיגיטלית,
נתן לנו הרצאה מעניינת בתחומים רבים ונפלאים! (גוגל, אינסטגרם, פנזינג, פייסבוק ועוד)
היה לנו קשה לתת לו ללכת...
המועדון יוצא לחופשת קיץ

ניפגש בכוחות מחודשים עם עוד תכנים מעניינים- שווה כבר לשריין את התאריך 3.10.2018  בנושא "חזון לעסק שלך" יהיו גם מתנות שוות לשנה החדשה.

מוזמנת כבר להירשם במייל hugim@dead-sea.org.il

יום כיף נשים מועצתי:
החופש הגדול נפתח החודש וכידוע זה לא עניין פשוט וצריך לקחת נשימה עמוקה לפניו.
בדיוק בשביל זה נופש הנשים המסורתי שלנו התקיים בתחילת יולי, כ-40 נשים יצאו ליום הכיף.
הנשים נהנו מסיור מיוחד במינו בשכונת עין כרם הירושלמית שהעבירה אפרת גיאת וסרט עם פינוקים במתחם ה-VIP של הסינמה סיטי.

היה כיף! להתראות בשנה הבאה

ט"ו באב במגילות

במסגרת שיתוף הפעולה בין התרבות המועצתית ליישובים, התקיים החודש אירוע "חוגגים ט"ו באב" בקיבוץ אלמוג לכלל תושבי המועצה: במסגרת האירוע התקיימה הופעה של הקומיקאי והזמר יאיר ניצני שארח את הזמר דני בסן. יחד התרפקנו על קטעי נוסטלגיה משעשעים מן העבר. האמנים גם  ביצעו שירים ממיטב הרפרטואר של להקת "תיסלם" המיתולוגית.

 

כרטיסים מוזלים לתושבי מגילות למופעי פסטיבל התמר!

תושבי מגילות זכאים לרכישת כרטיסים לפסטיבל במחיר מוזל: 25% הנחה

לקבלת קוד הנחה יש לפנות במייל אל ציונה: tsiyona@dead-sea.org.il ולציין את שם המופע המבוקש

 

מספר הכרטיסים המוזלים מוגבל


פיקוח, תברואה, וטרינריה, הסעות תלמידים ואיכות סביבה:

מחזור במגילות: במסגרת קמפיין ההסברה שהושק עם כניסת פחי המחזור הכתומים ליישובים, החודש חולקו לבתי התושבים במועצה מגנטים המפרטים את זרמי הפסולת השונים וייעודם. המשיכו למחזר!

מחזור פסולת אלקטרונית: במגילות הושקו החודש שני אתרים ראשונים למחזור פסולת אלקטרונית:

עמדות מחזור ניתן נכון לכרגע למצוא ב:

  1. קיבוץ קלי"ה – סמוך לאתר הפסולת הגושית (אזור משקי)
  2. קיבוץ מצפה שלם – סמוך למרכז המחזור בחלק המזרחי של הקיבוץ.

 

ימי פינוי פסולת ביתית ביישובי מגילות (פחים ירוקים): שני וחמישי

 


מהנעשה ביישובים:

אבנת:

מי אמר שאין גברים באבנת???

החודש הגברים באבנת נהנו מ"על האש" בבריכה בקליה!

אחריהם, חגגו הנשים בסדנת שף מקצועית...בנוסף יצאו החלוצים והמרוצים- לפנות בוקר (4:45! ועדיין היה חם...:) ועלו את מעלה מזין ראס פשחה. בסיומו נפגשו כולם לארוחת בוקר וסיור בשמורה.


נולדו החודש במגילות:

מזל טוב לנועה ורפי מקלי"ה להולדת הבן!

תושבי המועצה \ נציגי יישובים המעוניינים לשלוח עדכונים או לכתוב לניוז לטר, מוזמנים לפנות ללירון
klita@dead-sea.org.il

לתלונות הציבור:
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור  02-9945000 או irisc@dead-sea.org

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן באופן שוטף בפייסבוק המועצה "מועצה אזורית מגילות ים המלח"

ולהירשם לקבלת ניוז לטר המועצה באופן קבוע אליכם למייל, באתר המועצה בכפתור "ניוזלטר חודשי"

www.dead-sea.org.il | 02-9945000 | 

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft