פניה למוקד מוקד נגישות

משולחן החינוך במגילות – מהנעשה במחלקת חינוך 1.5.2021

תושבים, הורים ואנשי חינוך,

לשם שקיפות התהליכים וחיזוק הקשר בין המועצה לתושבים, תפרסם מחלקת החינוך עדכון קבוע אודות הנעשה בתחום במרחב מגילות. העדכון יפורסם לסירוגין אחת לשבועיים: בפרסום הנ"ל ובפירסום אמצע החודש. העדכון הקבוע יופץ באתר המועצה וברשימת התפוצה המועצתית ישירות לתיבות המייל של התושבים, להרשמה לקבלת העדכון לחץ כאן.

1.             השתלמות קיימות וחינוך סביבתי – לצוותי החינוך בגיל הרך – מפגש שישי  התקיים בזום בנושא "מים בגן ובגינה".  במפגש זה הובהרה חשיבות מים בגן ובגינה, ראינו איך משלבים מים בגינה, כיצד בוחרים צמחים המתאימים לגינה באזור המדברי, מה אפשר לעשות עם מים בגינה וכיצד מקיימים גינה חסכונית במים. במפגש השתתפו אנשי צוות חינוכי מיישובי מגילות.

2.             תהליך "המענה המחודש לנוער" – כזכור, אנו בעיצומו של תהליך לשיתוף הציבור, מבוגרים ובני נוער, לגבי המקום היישובי והאזורי בתחום הנוער – שני ישובים כבר קיימו אצלם את התהליך. בשאר הישובים נקבעו תאריכים לערב שיח יישובי בנושא, שיתקיימו בחודש מאי. עקבו אחר הפרסומים אצלכם בישוב וקחו חלק בדיוק המענה לבני הנוער במגילות!

3.             פורום מנהלות החינוך  – הפורום התקיים במועצה פנים אל פנים. המנהלות עברו סדנה בנושא "כלים דיגיטליים" לניהול עם מאיה כהן ממרכז הפסג"ה מעלה אדומים (תושבת אלמוג). קיימנו שיח בנושא תכנון הקיץ עם מנהלות החינוך החברתי ושיח על מעטפת מקצועית לצוותים עם מנהלות חינוך הגיל הרך. סיימנו את המפגש בנושא מתחברים יחד – באופן החיבורים בין החינוך החברתי לגיל הרך, רצפים, מעברים ושיתופי פעולה.

4.             תיכון עין גדי – גאווה מקומית! מיזמים חקלאיים שפיתחו תלמידי תיכון עין גדי, זכו בתחרות הבינלאומית של האו"ם ISDG Israel -  למציאת פתרונות סביבתיים ותזונתיים למדינות מתפתחות. המיזמים מוקמים בקניה לרווחת התושבים המקומיים. תלמידי בית הספר האזורי עין גדי בהנחיית "החווה החקלאית ערבה" פיתחו מיזם העוסק בטיהור מים באמצעות זרעי הצמח "מורינגה מכונפת" במחנה פליטים במחוז טורקנה בקניה. התלמידים ייצגו  את ישראל במטה האו"ם ברומא שם יציגו את המיזמים שלהם. רוצים לשמוע את התלמידים עצמם מספרים על היזמה? בלחיצה כאן, החל מדקה 05:00.

5.             דרוש/ה סייע/ת למסגרות החינוך למועצה האזורית מגילות ים המלח. פרטים באתר המועצה או בלחיצה כאן יש למלא טופס מועמדות למשרה באתר המועצה. יש לשלוח קורות חיים, המלצות, תעודות השכלה/הכשרה  למייל hinuch@dead-sea.org.il

6.             שרות "דלת פתוחה" - השירות הפסיכולוגי חינוכי של המועצה עובד וזמין עבורכם גם בתקופה זו. אנו מפעילים את שרות "דלת פתוחה" עבור הורים המעוניינים בהתייעצות פסיכולוגית דיסקרטית. ההתייעצות תינתן בתיאום מראש עם הפסיכולוגית אורלי דרטלר.                                                               לקבלת השירות, יש לשלוח הודעה לנייד 050-8296096.

7.             היכונו לרישום המקוון למסגרות החינוך לשנה"ל תשפ"ב – עקבו אחר הפירסומים במהלך החודש.

 

אנו זמינים עבורכם! לשירות במחלקת החינוך בטלפון 02-9945020  בין השעות 8:00-15:30  או במייל בכתובת hinuch@dead-sea.org.il

 

בברכה

 

טלי מוסקל

מנהלת מחלקת החינוך

 

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft