פניה למוקד מוקד נגישות

משולחן החינוך במגילות - עדכון מהנעשה במחלקת החינוך 5.11.2020

תושבים, הורים ואנשי חינוך,

לשם שקיפות התהליכים וחיזוק הקשר בין המועצה לתושבים,  תפרסם מחלקת החינוך עדכון קבוע אודות הנעשה בתחום במרחב מגילות. העדכון יפורסם לסירוגין אחת לשבועיים: בפרסום הנ"ל ובניוזלטר המועצתי. העדכון הקבוע יופץ ברשימת התפוצה המועצתית ישירות לתיבות המייל של התושבים, להרשמה לקבלת העדכון לחץ כאן.

 1. לאחרונה פורסם מתווה הלמידה בבית הספר היסודי "מגילות", המתווה גובש בצוות הסכמות שהובילה המועצה והחל לפעול בכיתות א' – ו' עם פתיחת שנת הלימודים. לאחרונה הוחלט להמשיך ולבחון את המודל שהוסכם באמצעות "פורום מלווה מודל" – קבוצת נציגים מפורום בניית ההסכמות וצירוף של תושבים נוספים מכלל הישובים. חברי הפורום ייפגשו בשלב ראשון אחת לחודש על מנת ללוות את הטמעת מודל הלמידה בצמד (CO - מורה חילוני ומורה דתי לכיתה), בהשתתפות מנהלת מחלקת החינוך במועצה ובהובלת רחלה אליאב מנהלת בית הספר. עוד הוחלט על הקמת צוות גיוס משאבים לעיבוי הפעלת מודל הלמידה בצוות לאורך זמן.
 2. בהמשך לסעיף 1, פורסמו משרות דרושים להשלמת צוותי החינוך הנדרשים לעמותת בית הספר מגילות כחלק ממודל הלימוד בצמד. המשרות מפורסמות באתר המועצה . כן התקיימו שיחות עם מורי העמותה לבחינת תנאי העסקתם, בכדי להגיע להבנות והסכמות לגביהם ולפעול להטבתם.
 3. בבית הספר היסודי מגילות הוחלפה לאחרונה חברת הניקיון, בנוסף אנו עובדים במרץ על תכנית לשדרוג של חדר המורים.  
 4.  פורום אזורי של מנהלות החינוך בישובים מתכנס על בסיס קבוע אחת לחודש. הפורום התכנס באוקטובר ועסק בתחום "עבודת צוות".
 5. קיימנו מפגש משותף של רכזי הצמיחה הדמוגרפית בישובים עם מנהלת מחלקת החינוך במועצה בסוף אוקטובר כהכנה לקליטה מיטבית של משפחות עם ילדים בגילאי החינוך.
 6. פורום מדריכי הנוער האזורי מתכנס אחת לחודש. באוקטובר עסק הפורום בהיכרות בין חבריו, הצבת מטרות, כתיבת חזון אישי של המדריכים, התחלת בניית תוכנית שנתית לפעילות נוער אזורית.
 7. פורום גננות אזורי התקיים במהלך אוקטובר בהובלת ענבר שלו מנהלת השפ"ח בסימן חזרת ילדי הגנים ללימודים פיזית במרחב הגן.
 8. בליווי צוות המועצה, מכינת "מלח הארץ" התגייסה לתת מענה קהילתי לתמיכה בלימודים ביישובי המועצה וסייעה רבות לתלמידים ללמוד מרחוק.  
 9. החל מחודש נובמבר, יתקיימו מפגשים קבועים לשיתוף פעולה ועדכון שוטף בין מנהלת מחלקת החינוך לנציגי הנהגת ההורים
 10. צהרוני ניצנים בישובים לכיתות א-ב חזרו לפעול בתחילת נובמבר. אנו קשובים להנחיות משרד החינוך ועושים כל שלאל ידינו על מנת להתאים את ההנחיות והמתווים ליישובים במגילות בד בבד עם הגנה מירבית על בריאותם של הילדים.
 11. תכנית מעגן – מערך תומך מעון-גן, ממשיכה גם השנה ופועלת בגנים ובמעונות. נשות מקצוע בתחומים פסיכולוגיה, ריפוי בעיסוק וקלינאות תקשורת, נכנסות למסגרות הגיל הרך לצורך איתור, התערבות מוקדמת ולמניעת קשיים התפתחותיים.
 12. השרות הפסיכולוגי חינוכי של המועצה עובד וזמין עבורכם במהלך תקופת הסגר. אנו מפעילים שרות "דלת פתוחה" עבור הורים המעוניינים בהתייעצות פסיכולוגית דיסקרטית. ההתייעצות תינתן בתיאום מראש עם הפסיכולוגית אורלי דרטלר. לקבלת השירות, יש לשלוח הודעה לנייד 050-8296096.

אנו זמינים עבורכם! שירות במחלקת החינוך בטלפון 02-9945020  בין השעות 8:00-15:30  או במייל לכתובת hinuch@dead-sea.org.il

טלי מוסקל

מנהלת מחלקת החינוך

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft