פניה למוקד מוקד נגישות

שירות פסיכולוגי חינוכי

הורים יקרים,

לאור המציאות המאתגרת אותה אנו חווים בעת הזו, הורים אשר להם חששות כלפי ילדיהם בתחום הרגשי, מוזמנים לפנות לשרות פסיכולוגי חינוכי של המועצה לקבלת ייעוץ ועזרה בנושא.

ד"ר שמעון סולניקה

מנהל השירות הפסיכולוגי

055-7040556

או באימייל shapmeg@dead-sea.org.il

 

בנוסף ניתן למלא ישירות בקשה לשפ"ח- למילוי הטופס

 

 

 

השירות הפסיכולוגי החינוכי (שפ"ח) הינו חלק מאגף החינוך של המועצה האזורית מגילות ים המלח והפיקוח המקצועי הינו של אגף פסיכולוגיה במשרד החינוך. ייעודו של השפ"ח הוא לקדם את רווחתם ואת בריאותם הנפשית של התלמידים במערכת החינוך במועצה. ייעוד זה מתממש בעבודת השפ"ח ברמת מערכת החינוך והקהילה, הפרט והמשפחה, בעיתות שגרה ובחירום.

עבודת השפ"ח מתבטאת בסיוע לצוותי החינוך במניעה, איתור מוקדם ובהתערבות פסיכו-חינוכית מותאמת לצרכי הילד ומערכת החינוך. במקביל הפסיכולוג החינוכי שותף בעיצוב תפיסת המסגרת החינוכית בכל הנוגע לרווחה ולבריאות הנפש של הילדים הלומדים בה. בנוסף, לשפ"ח יש נציגות קבועה בוועדות זכאות ואפיון, בוועדות רב-מקצועיות ובוועדות מועצתיות נוספות (על פי צורך).

השפ"ח שם דגש על התפתחותו הרגשית של הילד, תפקודו החברתי והסתגלותו לחברה ולערכיה ומכיר בהשפעתם על מימוש יכולת הלמידה. השפ"ח נותן מענה לתלמידים, להורים ולצוותי החינוך בגני הילדים, בחטיבה הצעירה ובבית-הספר היסודי "מגילות" וכן לגורמים הקהילתיים במועצה. במסגרת תפיסת השפ"ח משולבות זו בזו הראייה הכוללנית והמערכתית יחד עם ראייה פרטנית של הילד ומשפחתו.

השפ"ח מחויב לסטנדרטים גבוהים של מקצועיות, אמינות ונגישות בעבודתו עם ציבור הפונים. השפ"ח מתחייב לשמור על סודיות המידע הרגיש הנמצא ברשותו ולהשתמש בו בהתאם לכללים הקבועים ב"חוק הפסיכולוגים" ובתקנון האתיקה של הפסיכולוגים.

ניתן לפנות לשפ"ח:

  1. פנייה באמצעות איש צוות חינוכי (כגון: גננת, יועצת בית הספר, מחנכת וכדומה)
  2. פנייה באמצעות המייל האישי shapmeg@dead-sea.org.il
  3. פנייה לאגף החינוך:  02-9945000 שלוחה 3

 

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft