פניה למוקד מוקד נגישות

צוות רחפנים

מטרת הצוות היא להרחיב את היכולות הקיימות של יחידת החילוץ בעזרת רחפנים. בעיננו רחפן במתאר של חילוץ הוא כלי מציל חיים ממדרגה ראשונה.

צוות רחפנים מגילות מונה כ 8 אנשים. מחציתנו כבר עברנו הכשרה פורמאלית ומחזיקים ברישיון של רשות התעופה האזרחית, והמחצית השנייה מתעתדת לעשות זאת בהקדם האפשרי.

רחפנים יכולים לשמש למשימות איתור ביום ובלילה (בהינתן ציוד אופטי מתאים). הרחפן נותן לנו נקודת מבט ייחודית מהגובה מה שמאפשר לנו לראות מעבר למכשולים, כגון הרים, בתוך נחלים עמוקים וכדומה. בעזרת רחפן אפשר לסרוק תא שטח גדול (של כמה קילומטרים רבועים) בתוך דקות, מה שעלול לקחת שעות רבות בתנועה רגלית, במיוחד אם תוואי השטח מורכב להליכה.

כיום אנחנו משתמשים ברחפנים פשוטים וזולים (יחסית) כמו אלו שבשימוש בשוק האזרחי, והם מאפשרים לנו לסרוק לזמן קצר בשעות היום. אנחנו מחפשים מאוד לשדרג את הכלים שלנו ולרכוש משהו יותר מקצועי שיאפשר לנו לסרוק גם בלילה (בעזרת מצלמה תרמית), וכן לשהות באוויר יותר זמן, כי מניסיוננו חיפוש אדם נעדר אכן לוקח זמן. רחפן מקצועי וחזק גם יכול בנוסף לקחת איתו מטען מציל חיים (כדוגמת מים, קשר, שמיכת מילט, מצוף, ציוד עזרה ראשונה וכד') שיכול ממש להציל את המחולץ עד לזמן הגעת הכוחות הרגליים.

אז אם אתם מחפשים לתרום למטרה טובה ומצילת חיים, על ידי טכנולוגיה מתקדמת... נשמח לשוחח איתכם ולספק עוד פרטים.

 

 

 

 

 

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft