פניה למוקד מוקד נגישות

אוהבים לחזור הביתה לקלי"ה

 

שירה וירון יצחק - הורים לשלוש בנות. היא רכזת צמיחה דמוגרפית ומטפלת בשיטת עוצמת הרכות בירושלים ובים המלח והוא מנהל ענף הנוי בקיבוץ קלי"ה ומורה לפילוסופיה בבי"ס למחוננים במעלה אדומים. מתגוררים בקלי"ה. 

 

"ברגע שעמדנו על המגרש בקלי"ה נפלה ההחלטה - לנסות לגור בים המלח" מספרת  שירה, בעיניים נוצצות, ומסבירה, לפני כשלוש שנים נסענו לחופשה מטעם העבודה במלונות ים המלח. בדרך התקשרנו לחברה בקיבוץ קלי"ה וקבענו להיפגש בדרך חזור. היא ידעה שחלמנו לצאת סופסוף מהאורבניות ולעבור לאזור כפרי והחליטה לקחת אותנו לראות את ההרחבה של הקיבוץ, וזו הייתה ההחלטה הכי טובה ומשמעותית שעשו עבורנו. בדיוק היינו בתהליך חיפוש של מקום מגורים חדש, עמדנו על המגרשים בשקיעה והתפעלנו מהנוף ומהאורות המנצנצים של ירדן ממולנו - וזה הרגע שבו התאהבנו במקום."

 

ומה בכל זאת גרם לכם לעשות את המעבר?

אנחנו גרים בתוך גלויה, ולא, זו לא קלישאה. בבית אותו אנחנו בונים בימים אלה, חלון הסלון ישקיף לים המלח, וחלון המטבח ישקיף להרים, אלומה, בתי הבכורה, מגיעה בבוקר לבית הספר ברכיבה של שלוש דקות על אופניים, לומדת רכיבה על סוסים, רוקדת בשיעורי מחול ובכל זמן פנוי קופצת לבריכה היפהפייה של הקיבוץ, חברותיה הטובות גרות במרחק של כמה צעדים מהבית תמה, בת שנה ו-3 חודשים משתובבת בפעוטון הזורם בקיבוץ, קופצת בשמחה (בד"כ) לידיים של המטפלות בכל בוקר והאושר שלהן הוא האושר שלנו"

 

ואיך מסתדרים תעסוקתית ?

היום אני יכולה לספר שמהר מאד התרגלנו - לנסיעות ולמזג האוויר הייחודי, פרט לזה, אני גדלתי בירושלים וזו עוד סיבה שמבחינתי זו בחירה אידיאלית - אנחנו נהנים מאיכות חיים בטבע ובמרחק 40 דקות נסיעה בלבד מההורים ומכל מרכזי העבודה בעיר הגדולה ואנחנו מרויחים מהכל"

 

והיום, שלוש שנים אחרי, אתם מרוצים מההחלטה לעקור הנה?

"חשבנו בהתחלה שאולי זו גחמה, ההתלהבות בטח תחלוף מתישהו, אבל עברו שנתיים ואנחנו עדיין ממהרים לחזור הביתה מכל מקום אחר בו אנחנו נמצאים. הדוגמא הטובה ביותר הייתה בשנה עברה אז נסענו לסופ"ש בצימר ולא הרגשנו הבדל, פשוט העדפנו להיות בבית היום, אם מישהו יציע לנו לגור במקום אחר, נענה לו בהחלטיות - לא נחליף בשום מקום אחר בלי כל ספק".

ו"אי אפשר בלי מסורת" מבקשת שירה להגיד ומסבירה, "אצלנו בבית מסורת של ארוחת פנקייקים מתוקה, והדלת פתוחה לשכנים שבאים ללקק את האצבעות. גם אתם מוזמנים."

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft