פניה למוקד מוקד נגישות

חילוץ מדברי

מבין כל החילוצים, החילוץ המדברי הוא הקשה והמסובך ביותר. חילוץ זה מחייב ציוד מקצועי מיוחד ויקר והכשרה מקצועית ברמה גבוהה. פעולות החילוץ מתבצעות לעיתים ממצוקים הצונחים לעומק של ארבע מאות מטרים ויותר. הצורך הדחוף להגיע אל המחולץ בדרך המהירה ביותר מחייבת את צוות החילוץ לקחת על עצמו סיכון גבוה ,הליכה בצירים עוקפים וקיצורי דרך ושילוב של עבודת חבלים ומערכות חילוץ מורכבות בשעות החשיכה . לכן על אנשי הצוות להצטיין ביכולת אישית ומקצועית גבוהים ביותר. צוות החילוץ נושא על גבו את כל הציוד הנדרש כדי לתת מענה לכל מצב אפשרי.

ביחידה יש עשרים ושניים חובשים ושלושה פארמדיקים והם אשר נותנים את המענה הרפואי המיידי בזמן החילוץ. כדי לתת את המענה הרפואי הטוב ביותר נושא גם החובש ציוד רב על גבו. חילוץ במדבר יכול להמשך שעות ארוכות ובזמן זה חייב החובש לייצב את מצבו של הפצוע עד לפינויו לבית החולים. חובש ביחידת החילוץ מחויב במיומנות רבה הן בעבודה עם חבלים והן ברפואת הטראומה. החובש זקוק גם לציוד מקצועי מיוחד ויקר ערך.

תהליך חילוץ הפצוע הוא החלק הקשה והמורכב ביותר בעבודת החילוץ המדברי. תהליך זה מחייב פיקוד נבון על צוות החילוץ ואמצעים מיוחדים כמו **כננות, כבלי מתכת וכלי הרמה ייעודים שאליהם נקשר הפצוע. יחידת החילוץ 'מגילות ים המלח' עובדת בשיתוף פעולה מלא עם יחידת החילוץ 669 של חיל האוויר ונעזרת רבות בחילוצים מוטסים.

השילוב בין יחידת המסוקים 669 ויחידות החילוץ נותן את המענה האופטימאלי לאירועים בהם מעורבים נפגעים במצב קשה ובינוני בהעברת הפצועים לבתי החולים המשטח במינימום זמן .

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft