פניה למוקד מוקד נגישות

על היחידה

יחידת חילוץ 'מגילות ים המלח' היא יחידת מתנדבים שהוקמה בשנת 1994 ע"י מחלקת הביטחון במועצה האזורית מגילות ים המלח. בתחילה הושתתה היחידה על בסיס מתנדבי מד"א וכיבוי אש שהיו חלק ממערך הביטחון והחירום באזור , היחידה פעלה במתכונת זו במשך מספר שנים ונתנה מענה לאירועי חילוץ שונים בכל רגע נתון ולכל קריאת עזרה . בשנת 1998 התמסדה יחידת החילוץ מגילות ים המלח כגוף מקצועי וכארגון הנותן מענה בתחום הטג"ח {טיפוס גלישה וחילוץ } איתור נעדרים, חילוץ בשיטפונות, חילוץ ימי, תאונות דרכים ,ובכך המענה שניתן היה טוב יותר לאירועי חילוץ שונים במדבר ובמקומות בהם גופי החירום השונים משטרת ישראל כיבוי אש מד"א לא יכלו לתת מענה.

 
יחידת חילוץ מגילות ים המלח פועלת בשטח השיפוט ובתמיכתה של המועצה אזורית 'מגילות ים המלח'. היחידה היא הגוף יחידי וייחודי הפועל במרחב צפון מדבר יהודה במתן סיוע למטיילים אשר נקלעו לצרה נפצעו או שאיבדו את דרכם.
יחידת החילוץ מגילות כמו שאר יחידות החילוץ בארץ משתייכת לאגף קהילה משטרה במשטרת ישראל. מעבר לתרומתה הרבה של המשטרה בתחום התקציבי בעת אירוע הופכים מתנדבי המשטרה למתנדבים מן המניין ופועלים כשוטרים מתנדבים לכל דבר .


יחידת חילוץ מגילות הינה חלק מעמותת פ.י.ר.ס.ט – היחידה הישראלית להחשת פעולות הצלה, עמותה זו מאגדת בתוכה את כל יחידות החילוץ בארץ ומסייעת לה בהשגת תקציבים נוספים, הכשרות מקצועיות בתחומים שונים, אך מטרתה העיקרית היא לתאם את פעילויות ההצלה של יחידות החילוץ בחו"ל ואכן יחידות החילוץ השתתפו בפעילות החילוץ ברעידת האדמה בטורקיה בשנת 1999 בסיוע לפליטים בגבול צ'אד סודן ועוד.יחידת החילוץ "מגילות ים המלח" כוללת למעלה מחמישים מתנדבים מיישובי צפון ים המלח והסביבה שפועלים בהתנדבות וללא כל תמורה. מטרתם היחידה היא להציל חיי אדם בכל עת ובכל מצב.
האופי הטופוגרפי המורכב של שטח מועצת 'מגילות ים המלח' הכולל את אזור** מדבר יהודה בקע ים המלח ומצוק ההעתקים וכמובן הנחלים המתחתרים ביניהם צופן בחובו יופי ייחודי ומסלולים אתגרים המושך מטיילים רבים מכל קצוות הארץ ומחו"ל ,מסלולים אלו הדורשים מיומנות של מעל הממוצע וגורם לעיתים תכופות למטיילים להיקלע למצוקה, וליחידת החילוץ להיות מעורבת באירועי חילוץ והצלה רבים.


שטחה של מועצת 'מגילות ים המלח' כולל, ממערב, את מדבר יהודה. גבולה המזרחי של המועצה הינו ים המלח גבולה המערבי נמצא במרכז רמת המדבר { בקעת הורקניה דרומה עד הר ישי } גבולה הצפוני הוא כביש מס' 1 כביש ירושלים גשר עבדאאלה וחוצה את נהר הירדן גבולה הדרומי של המועצה הוא באזור הר ישי.


יחידת החילוץ מחולקת לצוותי עבודה מקצועיים בהתאם לתחומי ההתמחות השונים של איתור,חילוץ מדברי, חילוץ ימי חילוץ בחללים מוקמים חילוץ ממים זורמים ואף צוות שעוסק בחילוץ מהריסות שהוכשר ואומן לכך על-ידי פיקוד העורף כחלק מהערכות מדינת ישראל לרעידות אדמה . בנוסף על כל אלו אחראית היחידה על ארבעת האמבולנסים של המועצה שמופעלים גם הם על-ידי מתנדבי היחידה. אין ספק שפעילות הצלה כל כך מגוונת, מחייבת ציוד והכשרה של המתנדבים ברמות הגבוהות ביותר.
חשוב לשוב ולהזכיר: לזמן ולאמצעים העומדים לרשותו של צוות החילוץ משקל מכריע על התוצאה הסופית של מאמץ החילוץ, שיכול להכריע בין חיים למוות.

אתר יחידת החילוץ: www.megilot-rescue.com

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft