פניה למוקד מוקד נגישות
תמונה מייצגת

מהנעשה במגילות ספטמבר 2023

פתיחת שנת הלימודים תשפ"ד

שנת הלימודים במגילות נפתחה כסדרה. כ- 1,000 תלמידים מלידה ועד גיל 18 לומדים במסגרות החינוך במרחב מגילות ומחוץ למועצה. ביום הראשון ללימודים הגיעו בעלי תפקידים במועצה וביניהם מנהלת מחלקת החינוך טלי מוסקל לבית הספר היסודי מגילות לטקס הפתיחה המסורתי בביה"ס, לשאת דברים ולחלק את השי המסורתי: ספר קריאה לכל תלמיד כיתה א'.

בהצלחה לכל תלמידי מגילות בכל מוסדות הלימוד גם מחוץ למועצה.


הרמת כוסית לעובדי המועצה ותקיעת מזוזה במבנה הנוער החדש בקלי"ה

בתחילת החודש ולרגל ראש השנה, קיימנו הרמת כוסית לפתיחת שנה"ל החדשה לעובדי מועצת מגילות במבנה הנוער החדש שנמצא בקיבוץ קלי"ה סמוך למגרש הספורט. בעלי תפקידים במועצה ברכו את העובדים על המסירות והשירות החשוב שלהם לציבור, והדגישו את חשיבות תפקידם כעובדי ציבור למען תושבי מגילות ולמען הצמיחה וההתפתחות של האזור.
במעמד חגיגי זה, תקענו מזוזה ונשאנו ברכה להצלחה ועשייה.


פגישת הנעה עם צוות היגוי מפלס ים המלח עם המשרד להגנת הסביב

החודש נפגשו בעלי תפקידים מטעם המועצה עם צוות בין משרדי בהובלת המשרד להגנת הסביבה יחד עם נציג האוצר, שת"פ אזורי, רשות המים (אנרגיה) רט"ג, המכון הגאולוגי ועוד, להנעת מהלכים לגיבוש פתרונות להאטה ומיגור התייבשות ים המלח.

נוסיף וננגיש לנבחרי הציבור בכלל ולאלה האמונים על איכות הסביבה בפרט, את המידע על בעיית נסיגת הים עמה אנו מתמודדים וכן להוביל יחד עם צוות ההיגוי פתרונות ממשיים לשינוי.


ישיבת מנהלי יישובים

אחת לששה שבועות אנו מקיימים ישיבה משותפת עם כלל מנהלי היישובים במגילות וצוות בכיר מהמועצה.

בישיבה האחרונה עסקנו בתחום החינוך, מנהלת המחלקה הציגה למנהלי היישובים את שלל השירותים בתחום החינוך, אשר פותחו במועצה בשנתיים האחרונות ושעומדים לרשותם גם השנה עם פתיחת שנת הלימודים תשפ"ד.

בנוסף, הוצג מודל "יישוב – מועצה" לטיפול משותף בארועים חריגים ביישובי מגילות, על מנת לחזק ולדייק את מתן המענים בתחומים השונים גם כשחלילה קורה אירוע המשבש את שגרת הפעילות הרגילה ביישוב.

עוד במהלך הישיבה הובהר נושא הבחירות המוניצפליות וההערכות הנדרשת ביישובים.

תודה למנהלי יישובי מגילות על השתתפות מלאה בפורום ועל שיתוף פעולה פורה!


התכנסות עובדי המועצה בהובלת ועד העובדים

לראשונה השנה עובדי המועצה התכנסו לפעילות משותפת, חווייתית ושונה במיוחד במועדון הנוער האזורי בקלי"ה. הפעילות נערכה בהובלת ועד העובדים במועצה והיא מטעם הסתדרות העובדים.

אירוע מסוג זה מציב בפנינו מראה על ההתפתחות והגדילה של המועצה. בעקבות התהליך לשיפור תנאי השירות לתושב שהובילו לשינויים שונים במבנה המערכתי המועצתי, כך גם תנאי העובדים ומיצוי זכויותם דוייקו בהתאם.


יום עיון בהובלת משרד הבינוי והתכנון "מחזירים את הכפר לכפר"

בעלי תפקידים מטעם המועצה וביניהם אוריאל אהרונוב מהנדס המועצה, השתתפו החודש ביום עיון לצורך הצגת תוכניות אדריכליות והנדסיות עתידיות במועצות אזוריות.

אוריאל אהרונוב הציג את תהליך התכנון של היישוב קדם ערבה בפני ראשי מועצות ומהנדסי מועצות.
בתגובה להצגת הדברים ניכר כי התכנון הינו דוגמא ומופת להתפתחות של תכנון על פי חוברת ההנחיות שהציגו בכנס.


ביקור ח"כ יצחק קרויזר לקידום של מוסדות חינוכיים בפריפריה

החודש הגיע לביקור בכפר הנוער "יפתח" שביישוב אבנת, חבר הכנסת יצחק קרויזר ויו"ר סיעת עוצמה יהודית.

קרויזר בעצמו היה מבין התלמידים הראשונים של הפנימיה כך שעבורו הסיור היה משמעותי גם מהבחינה האישית.

בעלי תפקידים מטעם המועצה נכחו גם הם בביקור והציגו בפני ח"כ קרויזר את החשיבות לסיוע ולתמיכה במוסד זה.

נציגי הצוות החינוכי המקצועי בפנימייה הובילו את הסיור והציגו לנוכחים את המגמות והכישורים של התלמידים שמעבר ללימודים הפורמאליים, מציגים מגוון רחב של כישורים..

מדבריו של קרויזר:" אעשה הכל על מנת לדאוג לתקציבים ולקידום החלטת ממשלה שתסייע לחיזוק היישוב ולכפר הנוער. זה המעט שאנו מחוייבים לעשות למען החלוצים ואנשי החינוך שבהם, שמיישבים את השממה ומפיצים אור ותקווה לנוער שלנו."


חלוקת מלגות לסטודנטים

כמידי שנה, גם השנה העניקה המועצה מלגות לסטודנטים אשר הינם תושבי המועצה.

טקס חלוקת המלגות נערך החודש במבנה המועצה ובמהלכו חולקו 45 מלגות לסטודנטים מרחבי המועצה. את הטקס הובילו דגנית פוקס מנכ"לית המועצה וסימה אילוז ממחלקת רווחה ושירותים חברתיים.
בהצלחה לכל הסטודנטים!


פתיחת מרכז הלמידה המועצתי

החודש נחנך באופן רשמי מרכז הלמידה המועצתי בתוך מועדון הנוער האזורי החדש (הממוקם בקיבוץ קלי"ה).

הקמת המרכז מהווה מענה מועצתי לאתגרים שהוצפו בשנים האחרונות על ידי התלמידים והוריהם, ביום הלמידה מרחוק, המתקיים בימי שלישי בבית הספר עין גדי.

המרכז החל לפעול בשלב ראשון עבור תלמידי כיתות ז' - ט' והוא מאפשר מסגרת למידה משמעותית וחווייתית ביום זה, בליווי צוות בוגר המיועד לכך ובאמצעות הסעות מכלל יישובי מגילות.


פגישה עם יוסי סגל הממונה על הרכוש הנטוש ביהודה ושומרון מחוז רשומת מקרקעי ישראל באיו"ש

החודש נפגשו בעלי תפקידים מטעם המועצה עם הממונה על הרכוש הנטוש באיו"ש מר יוסי סגל. המשתתפים דנו בנושא של שיווק המגרשים למלונאות בצפון ים המלח, שאינם משויכים ליישובים.

סוכם בין היתר על קידום פרויקט סולארי גדול שצפוי לקום צפונית לבריכות המלח בסמוך לצומת הלידו. 


הגשת מתווה לחוק ניהול הקצאת המקרקעין ביהודה ושומרון

החודש התקיימה פגישה משותפת לראשי מועצות אזוריות ביו"ש והחטיבה להתיישבות. הפגישה עסקה  בנושא גיבוש והגשת מתווה לחוק ניהול הקצאת המקרקעין ביו"ש. זאת בעקבות המתווה הקיים היום בו מחצית מהמגרשים הקיימים במרחב מגילות משווקים ע"י המנהל האזרחי. בין השאר מטרת הפגישה היתה לצורך גיבוש תכנית מדויקת להעברת הסמכויות להקצאות הקרקע ביו"ש, לחטיבה להתיישבות.

קישורים חשובים:

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft