פניה למוקד מוקד נגישות

הכירו את חברי הקהילה באלמוג

"זו ילדותי השניה" 

מיטל ועומר כהן, נשואים 9 שנים והורים לשלושה ילדים. היא מטפלת בדיקור בעלת עסק עצמאי והוא פקח גושי בחברת מקורות. 

"הגענו לאלמוג לפני 8 שנים, בגלל העבודה של בעלי" מספרת מיטל, "עומר  עובד באזור הבקעה כבר 14 שנים, ואני מראשון לציון, קצת אחרי שהתחתנו החלטנו שאנחנו מחפשים להתגורר באזור הבקעה, חיפשנו בהמון מקומות ואלמוג נבחר בתחילה בשל הקרבה שלו למרכז. אחרי שהתחתנו ונולדה ביתנו הראשונה, ניצן, הבנו שעשינו את ההחלטה הנכונה, זה המקום בשבילנו.".

 

בימים כתיקונם, עומר משמש גם כמפקד יחידת החילוץ של המועצה המקומית מגילות ים המלח, מה שחיזק לגמרי את ההחלטה להתגורר בישוב. אבל לא רק.

 

 "החינוך הוא מעולה, יש דגש על הפרט ויחס אישי לכל ילד. בכיתות ובגנים יש קבוצות קטנות יחסית וכך הילדים זוכים בהרבה יותר וברמה גבוהה".

 

מה זה אומר בפועל?

"החינוך הרבה יותר משפחתי וקהילתי וזה משהו שהיה חסר לי בעיר. מחברות שגרות בעיר אני שומעת על תחושת חוסר בטחון, תחרות גדולה בתחומים החומריים, ואלו דברים שכמעט אינם קיימים כאן. לי חשוב מאוד לחיות במקום קהילתי וחברתי, החברים שלנו כאן הם כמו משפחה, אפשר לסמוך עליהם שיהיו שם כשצריך, אנחנו מבלים ביחד שעות רבות.

אתה אף פעם לא מרגיש לבד. הילדים פה חופשיים ופורחים, הם נוסעים באופניים בבטחה, מגדלים חיות ולומדים איך פירות וירקות גדלים. הם יודעים שאבטיח גדל במיקשה ולא בסופר. בקיבוץ אני יכולה לתת לילדיי את כל מה שאני רציתי בילדותי ולכן אני מרגישה שזו ילדותי השניה איתם.

אנשים שמגיעים לפה יכולים לפתח את העסק שלהם, מט"י עוזרים לעסקים קטנים לצמוח. יש קורסים וסדנאות רבות בנושא ותמיכה גדולה, העסק שלי גדל ומתפתח בזכות העזרה הגדולה שקיבלתי. בנוסף התחרות העיסקית פה היא קטנה וזה יתרון לעצמאיים.

בואו לחיות איתנו, בכיף, חופש ועזרה הדדית."

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft