פניה למוקד מוקד נגישות

ניוזלטר המועצה מאי 2022

Image

מידעון המועצה לסיכום הפעילות – מאי 2022

להמשך קריאה לחץ על הכותרת

משולחנו של ראש המועצה
זוכרים את הנופלים במגילות, טקס יום הפינוי של בית הערבה ההיסטורי, נאבקים בנסיגת ים המלח, הסדרת מגרשים לבנייה ביישוב אבנת ועוד....

הנדסה
חתימת חוזה לתכנון תב"ע למכרז המועצה

מזכיר המועצה
פרוטוקולים של ישיבות מליאת מועצה

חינוך
נוער, נוער, נוער.... ועוד עידכונים!

אגף קהילה וצמיחה
פורום קהילה שני וחגיגת יום ההולדת שנה לאגף! אירוע נקלטים, אירועי התרבות של החודש ומגילות על המפה עם שלל כתבות תוכן בתקשורת!
 

איכות הסביבה ותברואה
מגילות לעולם ירוק יותר – ממשיכים למחזר מכלי משקה, פסולת אלקטרונית ועוד... במגילות! מגילות לעולם ירוק יותר
Image

משולחנו של ראש המועצה

 

 

שירות לתושב

לאור תהליכי ההתייעלות של המועצה האזורית מגילות והגדרת שנת 2022 כ"שנת שירות לתושב", התקיימה החודש סדנה לשיפור השירות לכלל עובדי המועצה, לצורך קידום סל השירותים ודיוק הצרכים האזוריים.

במהלך הסדנה, סקרנו נושאים חשובים ופיתחנו תוכניות אסטרטגיות לצורך מתן מענה הולם לתושבים וחידוד נושאים מהותיים להמשך תפעול תקין ויעיל של השירות. 

במסגרת הסדנה והפעילויות הנלוות, עסקנו בחידוד ודיוק תחומי מתן השירות השונים במועצה וגם בבחינת השירותים הניתנים ע"י המועצה וע"י היישובים, בין השאר אנו חותרים ליצור שיתוף פעולה מול היישובים ומנהלי הקהילות בתחומים השונים. 

תהליך שדרוג השירות לתושב, מציע בין היתר מספר ווטסאפ מועצתי לפניות לנוחיות תושבי מגילות. 

כך המענה יהיה נגיש יותר וזמין שבעה ימים בשבוע למקרים דחופים שמחוץ לשעות פעילות המועצה. 

תוכלו לשלוח הודעות ולקבל מענה זריז ויעיל – 050-3300625

 

זוכרים את הנופלים

גם ביום הזיכרון השנה, כמידי שנה, תושבים מיישובי מגילות, קיימו טקס זיכרון בקבר האחים, בנקודה של קיבוץ בית הערבה המקורי. 

בקבר האחים אשר ממוקם בנקודה בה ששכן קיבוץ ביץ הערבה ההסטורי (סמוך לנהר הירדן ולגבול) וכיום מוגדר כשטח צבאי סגור, קבורים חמישה. לקראת מלחמת העצמאות פונה הישוב ובית העלמין ננטש. במלחמת ששת הימים לאחר חזרת השטח לידי מדינה ישראל, הוקם קבר אחים ובו עצמות הנפטרים שאותרו בקרבת מקום.  ב-1990 משרד הבטחון הקים במקום קבר אחים חדש לצד קבר האחים שהוקם ב-67'. יהי זכרם של הנופלים ברוך.

עוד במסגרת יום הזיכרון והנצחת הנופלים, החודש חנכו מחדש את פינת הזיכרון לנמרוד כהן ז"ל מקיבוץ מצפה שלם, בנקודת המשטרה מגילות. הטקס היווה סיום מרגש לתהליך התנדבותי של השוטרים לבניית הפינה, באווירה של רעות וערבות הדדית התואמת את רוחו של נמרוד. תודתנו לשוטרי היס"מ, שעבדו ללא לאות, למרחב יהודה, תחנת מעלה אדומים ונקודת מגילות. 

 

הסדרת מגרשים לבנייה באבנת

החודש נפגש ראש המועצה עם קמ"ט אפוטרופוס ומנהל מחוז יו"ש במנהל האזרחי מר יוסי סגל, לצורך הסדרת מגרשים לבנייה ביישוב אבנת. במהלך המפגש, דנו השניים בסוגיות שונות נוכח המצב הקיים ויחד הגיעו לתובנות בהקשר לשיווק המגרשים לבנייה.

במהלך התקופה הקרובה, יתנהל דיון יחד עם היועצים של המנהל האזרחי אודות העדפת עובדי ומתנדבי כפר הנוער "יפתח" לבניה במגרשים, ולאחר מכן נוכל לפרסמם ולשווקם. 

 

מזכיר המועצה דוד בלאו מסיים את תפקידו

החודש אנו נפרדים מדוד בלאו, גזבר ומזכיר המועצה לאורך עשרות השנים האחרונות. את הפרידה מדוד ציינו עובדי המועצה במסגרת יום ההשתלמות שנערך בעמק המעיינות, ובנוכחות בני משפחתו.

גם מליאת המועצה נפרדה מבלאו תוך הבעת הערכה עמוקה לפועלו המסור לאורך מעל 30 שנות שירות הציבור בצפון ים המלח במועצה האזורית מגילות

צוות המועצה הביע את רגשותיו בפרידה מדוד בלאו באמצעות סרטון ושיר בו לקחו חלק עובדי המועצה, לצפיה בסרטון לחץ כאן

 

טקס הפינוי של בית הערבה ההיסטורי

החודש התקיים הטקס השנתי לציון יום הפינוי בפקודה של צפון ים המלח בבית הערבה המקורית.

בטקס השתתפו עשרות מתושבי האזור ובית הערבה. בטקס ציינו את הזיכרון בקבר האחים הסמוך לגדר המערכת ע"י חברי הקיבוץ החדש, בין השאר שמענו סיפורים שכתב אהוד ז"ל שריגשו את כולם מאוד.

בשנת 1939 בבית הערבה הונחו היסודות הערכיים להתיישבותנו כאן במגילות: חלוציות, חדשנות, קהילתיות ואהבת הסביבה. אנו מתחייבים לשמור על ערכים אלה. 

 

כחלק משבוע בית הערבה, ילדי הצהרון בקיבוץ, בהובלת שרון אלטמן (בית הערבה) יצאו בפרויקט שחזור תמונות היסטוריות של בית הערבה הישן מתקופת החלוצים של המקום. התמונות עוררו אמפתיה והערכה רבה למעמד הנכבד ואף סוקר במהדורה הדיגיטלית "ישראל היום" לכתבה המלאה לחצו כאן 

 

 

המשך המאבק להצלת ים המלח

ראש המועצה השתתף החודש בדיון בכנסת בנושא "פגיעה מתמשכת בים במלח והסכנות הנובעות מכך". 

הדיון התקיים בוועדת הפנים ואיכות הסביבה בראשות ח"כ ווליד טאהא. 

ראש המועצה הביע עמדתו לגבי התקציבים הדלים המוקצים למען הצלת ים המלח וכינה אותם "טיפה בים". עוד הוסיף ואמר: "מצבו של ים המלח ידוע לכולם אבל בפועל הכל מתנהל לאט, לאט מדי. הנושא חייב להישאר על סדר היום הציבורי וממשלת ישראל חייבת לקחת אחריות בהובלת השמירה על הים שיקר לכולנו ובראש ובראשונה לנו תושבי ים המלח. 

מדינת ישראל צריכה לשים בראש סדר העדיפויות את נושא נסיגת ים המלח ולתקצב אותו בהתאם."

 

במסגרת המאבק להצלת ים המלח, מועצה אזורית מגילות הצטרפה לפורום רשויות החוף מטעם השלטון המקומי בכדי לגייס ענף נוסף לצורך הצלחת המאבק. בהתאם לכך, התקיים החודש סיור ב"איגוד ערים כנרת" אשר מתוקצב ע"י המדינה. מטרת ההשתתפות בסיור היא להעלות את המודעות ולקבל תקצוב לניקוי החופים ואחזקה לאורך צפון ים המלח. 

 

למען ים המלח – ראלי 2022

המסע המוטורי חוצה יבשות "אירופה אוריינט ראלי" הגיע לישראל לקחת חלק בזעקה על דעיכתו של ים המלח. לצורך העלאת המודעות לנסיגה המדוברת, עשרות מטיילים מילאו בקבוקי מים שעברו דרך ארוכה מאירופה ברכבים ונשמרו בחום ובקור כל הדרך עד ים המלח. שם שפכו המשתתפים את המים כדי לנופף בדגל שחור כאמירה סמלית "ים המלח בסכנת הכחדה".

ראש המועצה קיבל את פני צוותי הראלי ואמר: "הגעתו של הראשי בתקופה כה משמעותית של צמיחה והתפתחות בצפון ים המלח חשובה לנו מאוד. מעבר לפן התיירותי והחשיפה של אזורנו המדהים לעולם, העלאת המודעות לים המלח, למצבו ולכך שאנו פועלים כדי לרתום את ממשלת ישראל לשיקום האזור שנפגע מנסיכת הים והבולענים, היא חשובה ברמה הלאומית והבינלאומית. כולנו תקווה כי המסע הזה יחזק את התמיכה העולמית בים שלנו, אשר מהווה מוקד משיכה יחיד במינו לתיירים, צלמים וחובבי טבע מכל העולם".

לכתבה המלאה בעיתון "מעריב" לחצו כאן 

 

הקמת תחנת ניטור אוויר בצפון ים המלח

השבוע פנה במכתב רשמי, ראש המועצה אל השרה להגנת הסביבה ח"כ תמר זנדברג. בפנייתו מציף ראש המועצה את הצורך בהקדמת תחנת ניטור האוויר באזורנו, על מנת לסייע בידי המועצה וגורמי האכיפה השונים, לשמר רמות אוויר נקי לתושבי מגילות, על אף האתגרים בהם נתון האזור בתחום זה.

לצפייה במכתב לחץ כאן

 

שיתוף פעולה עם עיריית מעלה אדומים

החודש אירחנו במועצה את ראש העיר מעלה אדומים בני כשריאל.

במסגרת הביקור התקיים סיור שטח בו ניתנה סקירה כללית על האזור השכן לשטח שיפוטו. הסיור כלל את הצגת הפיתוח הקיים ואת הפוטנציאל שיש למקום להציע. ראש המועצה פרש בפני מר כשריאל את האתגרים והתוכניות כולל את ההתמודדות עם נסיגת ים המלח. 

את הפגישה סגרו השניים בהסכמה כי ימשיכו את שיתוף הפעולה ע"י דיון משותף יחד עם המנהלים בשתי הרשויות לצורך קידום המימוש הפוטנציאל המשותף. 

Image

עקבו אחרינו!

פייסבוק "המועצה האזורית מגילות ים המלח"

אתר המועצה זמין עבורכם בלחיצה כאן

תושבי המועצה / נציגי יישובים המעוניינים לשלוח עדכונים או לכתוב לניוזלטר, מוזמנים לפנות ללירון klita@dead-sea.org.il

 
לתלונות הציבור:
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור 02-9945000 או irisc@dead-sea.org

Image

משולחנו של ראש המועצה
זוכרים את הנופלים במגילות, טקס יום הפינוי של בית הערבה ההיסטורי, נאבקים בנסיגת ים המלח, הסדרת מגרשים לבנייה ביישוב אבנת ועוד....

הנדסה
חתימת חוזה לתכנון תב"ע למכרז המועצה

מזכיר המועצה
פרוטוקולים של ישיבות מליאת מועצה

חינוך
נוער, נוער, נוער.... ועוד עידכונים!

אגף קהילה וצמיחה
פורום קהילה שני וחגיגת יום ההולדת שנה לאגף! אירוע נקלטים, אירועי התרבות של החודש ומגילות על המפה עם שלל כתבות תוכן בתקשורת!
 

איכות הסביבה ותברואה
מגילות לעולם ירוק יותר – ממשיכים למחזר מכלי משקה, פסולת אלקטרונית ועוד... במגילות! מגילות לעולם ירוק יותר
Image

להסרה לצמיתות מרשימת התפוצהלחץ כאן

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft