פניה למוקד מוקד נגישות

ניוזלטר המועצה אפריל 2022

Image

מידעון המועצה לסיכום הפעילות – אפריל 2022

להמשך קריאה לחץ על הכותרת

 

משולחנו של ראש המועצה
פגישת עבודה עם שרת הפנים, הצגת תכנית האב למנהל האזרחי, מנכ"לית חדשה למועצה, התקדמות בפתרונות בנושא התחבורה, מטה עם מטה ראשון באלמוג ומרכינים ראש לזכרם של שישה מליון יהודים, קורבנות השואה

הנדסה
סיור נציגי משרד התיירות ורמ"י וביקור נציגי משרד השיכון

מזכיר המועצה
פרוטוקולים של ישיבות מליאת מועצה

בטחון
מוקירים תודה לכוחות הבטחון

בינוי ותשתיות
סיום פרויקט תאורה בין אלמוג לבית הערבה

אגף קהילה וצמיחה
מה קרה החודש בתרבות במגילות?

חינוך
תכנית "ניצנים" בחופשת הפסח, מדריכת נוער חדשה, ועדת הגיל הרך, תכניות העשרה ופורום מנהלי חינוך חברתי והגיל רך
 

איכות הסביבה ותברואה
כלי אצירה חדשים ביישובים
Image

משולחנו של ראש המועצה

 

 

סקירה בטחונית והרמת כוסית עם מפקד מרחב יהודה במשטרת ישראל

החודש נפגש רוה"מ עם מפקד מרחב יהודה נצ"מ יוסי גולן לצורך דיוק ההיערכות כללית לשמירה על בטחון התושבים במרחב בזמן חופשת הפסח. במהלך המפגש סוכם על תוכנית בטחונית אשר התממשה בחודש החולף. ניתן היה לחוש בשטח את ההיערכות של כוחות הבטחון אשר התפרשו במרחב ושמרו על הסדר והבטחון באזור באופן ראוי ומוקפד לאורך כל חול המועד. תגבור הכוחות אפשר לנוע בבטחון מלא במרחב ובכל רגע נתון.

זמן לומר תודה ממועצת מגילות על ההירתמות! 

 

שי הערכה לכוחות הבטחון

מועצת מגילות והחקלאים באזורנו נרתמו לפרויקט חשוב ומרגש בו העניקו לכוחות הבטחון הפועלים באזור – צבא, משטרה, כיבוי אש, מד"א והמנהל האזרחי תשורה לחג הפסח ובה אבטיחים ותמרים תוצרת אזורית המלווים במכתבים מרגשים שהכינו במיוחד עבורם תלמידי מגילות כאות הוקרה לעבודה נאמנה ומסורה בכלל ולאורך החג בפרט.

בזכותכם ישראלים רבים שהגיעו לטייל באזורנו, נהנו מכל מה שיש למגילות להציע ללא דאגות מיותרות. 

כל זאת התאפשר הודות לכוחות הבטחון שנפרשו בנוכחות המוגברת בחג ודאגו שיהיה לנו שמח ושקט. 

שוב תודה!

 

צעדת אביזדריס

החודש נכחו כ-80 צועדים בצעדה המסורתית לזכר אלי אביזדריס ז"ל, תושב ורד יריחו שהיה חלק בלתי נפרד מחיי הקהילה של היישוב ומגילות ים המלח במשך שנים רבות.

ראש המועצה השתתף בצעדה ונשא כמה מילים: " זוהי השנה השישית לקיום הצעדה החשובה הזו, נמשיך לסייע ולקחת חלק במסורת זו. משפחת מגילות מחבקת את המשפחה" 

בהזדמנות זו נאמר תודה גדולה לאורלי הרטי  ממסעדת "מי קאסה" על תרומת עשרות מגשי פיצה לצועדים ולחלי פריד ממצוקי דרגות על פעילות חישוקים מרהיבה לכלל המשתתפים.

 

סיור נציגי משרד התיירות ורמ"י

מאחר ובחודשים האחרונים התקדמו תהליכי קבלת אישורי תוכניות הבינוי להקמת מלון בצפון ים המלח, החודש ערכו רוה"מ אריה כהן, מהנדס המועצה אוריאל אהרונוב ומנהל התיירות והחקלאות חביב כץ סיור בשטח המיועד יחד עם בעלי תפקידים מטעם משרד התיירות ורמ"י .

 

פגישת עבודה בבקעת הירדן עם שרת הפנים

שרת הפנים איילת שקד הגיעה לסיור עבודה בבקעת הירדן ונפגשה גם עם ראש המועצה אריה כהן ויתר ראשי מועצת יש"ע בנושאי פיתוח ותקצוב הרשויות המוניציפליות והמשך המאבק להפסקת הקפאת הבניה. המשתתפים העלו בפני השרה את הדרישה הנחרצת להמשך התכנון והבניה וביקשו שתפעל להפסיק את ההקפאה.

השרה שקד התחייבה לפעול בכל הדרכים על מנת לחדש את התכנון והבניה, ואמרה: "אין סיבה לעכב את הבניה, אני פועלת מול שר הביטחון לחידושה בהקדם". השרה הוסיפה ואמרה: "אני פועלת לתקן עיוותים של שנים רבות על מנת שהרשויות ביהודה ושומרון יקבלו מענקים גדולים יותר". 

 

הצגת תכנית האב למנהל האזרחי

החודש הציגו בעלי תפקידים מטעם המועצה את תכנית האב "מגילות 2048"  לבעלי תפקידים מטעם המנהל האזרחי. התכנית נמצאת בשלבי ביצוע מאחר והיא מקבלת ביטויים בטווח הזמן הקרוב: "תכנית החומש" כוללת משימות לביצוע כנגזרת של תכנית האב, שיש להוציאן אל הפועל בחמש השנים הקרובות על מנת לעמוד ביעדים שהוצבו.

בין היתר כוללת תכנית החומש פעולות תכנוניות וביצועיות בתחומי הצמיחה הדמוגרפית ביישובים, בתחום מוסדות החינוך האזוריים, בתחומי השירותים האזוריים, התחבורה ועוד.

 

תחבורה ציבורית במגילות - ישיבת מנהלי יישובים עם קמ"ט תחבורה

 

החודש התקיימה ישיבה נוספת בנושא התחבורה הציבורית במרחב מגילות, בה לקחו חלק נציגי המועצה, מנהלי היישובים, ממונה התחבורה במנהל האזרחי ונציגי חברת "אגד תעבורה".

הישיבה התקיימה לאחר שהתקיים סקר לאיסוף ודיוק הצרכים בכל אחד מן היישובים ותוצאותיו נסכמו והועברו לגורמים המטפלים.

בבדיקה מקדמית נוספת שנערכה מטעם הגורמים האחראיים לתחום התחבורה הציבורית, נמצא כי בהמלצת משרד התחבורה יש לאפשר 5-6 כניסות ביום של תחב"צ לכל יישוב.

בתהליך הנ"ל הוחלט כי ביישובים במגילות שיש בהם מענה נמוך מכך, יינתן מענה נוסף.

 

לאור הצרכים שהוצגו, נציגי חברת "אגד תעבורה" יחד עם קמ"ט תחבורה במנהל האזרחי מר ישראל אפריאט הציגו אפשרות למענה אשר מביא בחשבון את מכלול הצרכים.

ביישובים בהם אין מינימום כניסות של תחבורה ציבורית (אלמוג, ורד יריחו) יתווספו כניסות נוספות של קו 22 שמסלולו יורחב ויכנס גם ליישובים הנ"ל, על מנת לתת מענה לצרכים בשעות הבוקר ובשעות אחה"צ כפי שעלה בסקר.

 

כינוס בקאסר אל יהוד

החודש ציינו את  יום הכניסה של בני ישראל בתאריך י' בניסן, היום בו חצו את הירדן לארץ ישראל.

התקיים כינוס בקאסר אל-יהוד, או בשמו היהודי "מעברות הירדן", בו לקחו חלק בין השאר ראש המועצה אריה כהן וראש מועצת בקעת הירדן דויד אלחייני.  

 

שי לחג הפסח לסייעות בתכנית ניצנים

במסגרת תכנית ניצנים בחופשת הפסח הגיע רוה"מ אריה כהן יחד עם מנהלת החינוך טלי מוסקל לביה"ס מגילות וחילקו  שי הוקרה על שלקחו חלק, דאגו, העסיקו ושמרו על 106 תלמידים שהשתתפו בתכנית ניצנים מחט"צ ועד כיתה ג'. יישר כוח לצוותי החינוך המסורים, מודים לכם מקרב לב!

 

פגישה עם תושבי אבנת לגבי שחרור מגרשים לבנייה

ראש המועצה נפגש החודש עם בעלי תפקידים ותושבי אבנת ביישוב על מנת לדון בנושא התפתחות היישוב. במהלך הדיון עלו אפשרויות לגבי אסטרטגיית שחרור מגרשים לבנייה ביישוב וכן בנושא העשייה היישובית המתקיימת כיום. הדיון היה פורה וחשוב. אנו ממשיכים לפעול בכל הכוח מול המנהל האזרחי למען השגת מטרותינו.

 

השומר החדש

ראש המועצה ובעלי תפקידים במועצה וביניהם קב"ט המועצה דרור סיני, מנהלת החינוך טלי מוסקל, מנהלת אגף קהילה וצמיחה לירון סימון ועו"ס קהילה הדס ג'ואי וייס נכחו בפגישה עם בעלי תפקידים מטעם ארגון "השומר החדש" וביניהם, סמנכ"ל ההתיישבות בתנועה , מנהל מרחבים אורי ספיר, מנהל מרחב בקעה וירושלים בתנועה ,מנכלי"ת תנועת הנוער של השומר החדש "התנועה החדשה" ויושב ראש ועדת החינוך של המליאה רונן בר אברהם (קלי"ה).

במהלך הפגישה הציגו הצדדים את מהות העשייה של כל אחד מהענפים בארגון ובמועצה וכעת נבחנות האפשרויות השונות לשיתוף פעולה רחב בנושא נוער, התנדבויות ושמירה על שטחים חקלאיים.

 

זיכרון בסלון

החודש ציינו את יום הזיכרון לשואה ולגבורה. בעוד כמה שנים, ספרי הזיכרונות והעדויות המצולמות יחליפו את סיפורם האישי של שורדי השואה אשר עדיין נמצאים עמנו בכדי לדבר ולספר בגופם.  

קיבוץ בית הערבה אירח את שורד השואה קלוד שנקר שסיפר את סיפורו האישי שהיה רק בן ארבע כאשר נעקר ממשפחתו בצרפת, הפך למספר ועבר את תופת השואה לבדו. 

ראש המועצה נכח גם הוא במפגש המרגש והמעצים "זיכרון בסלון" והביע הערכה כנה לקלוד ולמה שעבר, והדגיש כמה חשוב לקיים מפגשים מסוג זה לצורך שמירה על ההיסטוריה היהודית ועל עתידנו כחברה איתנה. 

 

מטה עם מטה באלמוג
החודש התכנס צוות המועצה למפגש "מטה עם מטה" עם הנהלת קיבוץ אלמוג.  זהו המפגש הראשון מבין מספר מפגשים המתוכננים להתקיים במהלך השנה שמקיים צוות המועצה בהובלת אגף קהילה וצמיחה. מפגש זה נועד לחזק את הקשר בין המועצה ליישוב ובין מנהלי המחלקות לנושאי התפקידים השונים בקיבוץ. במסגרת המפגש הוצגו תכניות עבודה והצבת יעדים בכל התחומים הן אזוריים והן פרטניים לקיבוץ. 

 

כנס חירום של מגדלי התמרים

רוה"מ אריה כהן ומנהל התיירות והחקלאות חביב כץ נכחו החודש בכנס חירום של ענף התמרים.

במהלך הכנס, אריה כהן נשא דברים ואמר: "לא ננוח עד שלא נקבל עזרה מהממשלה למינוף הענף החשוב והמרכזי של אזורנו." עוד הוסיף ואמר כי מטרת הכנס היא לקדם ולשווק את ענף התמרים בכדי להגדיל הכנסות ולייצב את הגירעונות שגדלו בתקופת הקורונה. 

 

מינוי מנכ"לית חדשה ופרידה ממזכיר המועצה דוד בלאו

החודש יסיים את תפקידו דוד בלאו לאחר שלושים שנות עבודה נאמנות, במקומו התמנתה מנכ"לית חדשה למועצה – הגברת דגנית פוקס, לאחר שעברה ועדת כשירות לתפקיד. 

נאחל בהצלחה לדוד בדרכו החדשה ולדגנית עם כניסתה לתפקיד החדש.

 

שירות המרחב הכפרי

לאור ההגדרה של המועצה האזורית מגילות של שנת 2022 כ"שנת שירות לתושב", ראש המועצה השתתף החודש בכנס ייעודי לראשי המועצות בנושא הנגשת השירותים במרחב. בכנס נכחו בין היתר שרת הפנים איילת שקד ומנכ"ל משרד הפנים יאיר הירש.

Image

עקבו אחרינו!

פייסבוק "המועצה האזורית מגילות ים המלח"

אתר המועצה זמין עבורכם בלחיצה כאן

תושבי המועצה / נציגי יישובים המעוניינים לשלוח עדכונים או לכתוב לניוזלטר, מוזמנים לפנות ללירון klita@dead-sea.org.il

 
לתלונות הציבור:
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור 02-9945000 או irisc@dead-sea.org

Image
 

משולחנו של ראש המועצה
פגישת עבודה עם שרת הפנים, הצגת תכנית האב למנהל האזרחי, מנכ"לית חדשה למועצה, התקדמות בפתרונות בנושא התחבורה, מטה עם מטה ראשון באלמוג ומרכינים ראש לזכרם של שישה מליון יהודים, קורבנות השואה

הנדסה
סיור נציגי משרד התיירות ורמ"י וביקור נציגי משרד השיכון

מזכיר המועצה
פרוטוקולים של ישיבות מליאת מועצה

בטחון
מוקירים תודה לכוחות הבטחון

בינוי ותשתיות
סיום פרויקט תאורה בין אלמוג לבית הערבה

אגף קהילה וצמיחה
מה קרה החודש בתרבות במגילות?

חינוך
תכנית "ניצנים" בחופשת הפסח, מדריכת נוער חדשה, ועדת הגיל הרך, תכניות העשרה ופורום מנהלי חינוך חברתי והגיל רך
 

איכות הסביבה ותברואה
כלי אצירה חדשים ביישובים
Image

להסרה לצמיתות מרשימת התפוצהלחץ כאן

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft