פעילות מאי 2022 ברשות הטבע והגנים

שטיח של אבן- טיול עצמי בשומרוני הטוב
צאו עם מדריך קולי (audio guide) למסע תרבותי מעבר לזמן במוזיאון הפסיפסים באתר השומרוני הטוב. הסיור יפתח לכם צוהר למאבקים בין הזרמים הדתיים בימי בית שני ויעניק לכם הצצה על עולמן התרבותי ומנהגיהן של עדות שונות, כפי שהם משתקפים באומנות הפסיפס של תקופתן. הסיור נמשך כשעה והוא מתאים גם לבעלי מוגבלויות. 
היכן: מוזיאון הפסיפסים באתר השומרוני הטוב (ליד מעלה אדומים).
מתי: בכל ימות השבוע בשעות פעילות האתר.
המדריך הקולי בתשלום סמלי (10 ₪) נוסף על דמי הכניסה לאתר,  כניסה למנויי מטמון חינם.   

בני האור והחושך- טיול עצמי בקומראן      
בואו לטייל עם מדריך קולי (audio guide)  בגן לאומי קומראן. אנו מזמינים אתכם למסע מרתק עם מנהיג צדק ואנשי היחד, שראו בעצמם בני אור. בסיור תתוודעו לסיפורן של המגילות הגנוזות, שהתגלו במערות סמוכות לאתר והיו לתגלית החשובה ביותר במאה ה־20. הסיור נמשך כשעה והוא מתאים גם לבעלי מוגבלויות.  
היכן: פארק (גן לאומי) קומראן 
מתי: בכל ימות השבוע בשעות פעילות האתר.
המדריך הקולי בתשלום סמלי (10 ₪) נוסף על דמי הכניסה לאתר,  כניסה למנויי מטמון חינם.  


עלייה לרגל- טיול עצמי בגריזים       
עלו לרגל להר גריזים וצאו עם המדריך הקולי (audio-guide) החדש שלנו למסע מרתק בעקבות אחת העדות הקטנות בעולם – השומרונים. התנתקו לשעה וחצי של חוויה תרבותית מעשירה ותצפיות מרהיבות, ואולי גם תצליחו לזהות את שרידי בית המקדש השומרוני. בסיום הסיור מומלץ לצפות במיצג בחדר ההקרנה.  

באתר שולחנות פיקניק ומרכז שירות.
היכן: אתר הר גריזים  
מתי: יום ראשון עד שישי - בשעות פעילות האתר.
המדריך הקולי בתשלום סמלי (10 ₪) נוסף על דמי הכניסה לאתר, כניסה למנויי מטמון חינם.
 

לפגוש מלך- טיול עצמי בהרודיון
קחו דקה ודמיינו שאתם במבצר בספר המדבר. למה לדמיין? בואו להרודיון וראו אותו במו עיניכם. סרקו בקופת האתר את הברקוד של הסיור הקולי (audio guide) למכשירים החכמים שלכם ( סמארטפונים ) וקדימה צאו לטייל ותהינו מחוויה בלתי נשכחת בסיור מרתק בארמונו הפרטי של המלך הורדוס. בסיורכם באתר תבקרו בבית המרחץ, תעצרו בבית הכנסת הקדום ותרדו במערכת בורות המים המרשימה. מומלץ לבקר גם בתיאטרון ובמייצג החדש, לטפס בגרם המדרגות למסדרון הקשתות המונומנטלי וממנו לערוך תצפית למבנה קבר המלך.
15 דקות נסיעה מירושלים ואתם שם.
היכן: פארק (גן לאומי) הרודיון 
מתי: בכל ימות השבוע בשעות פעילות האתר.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, כניסה למנויי מטמון חינם.  
 

הנביא העממי - לטייל עם מתנדב בנבי סמואל     
קהילת מתנדבי נבי סמואל של רשות הטבע והגנים מזמינה אתכם לסיור מרתק בגן לאומי נבי סמואל (שמואל הנביא) בעקבות אמונות ומסורות, כובשים וסיפורי קרבות. נטייל לאורכו של הרחוב ההלניסטי ובביקור בבית הלניסטי טיפוסי נזכה בהצצה ייחודית בחיי היומיום מלפני 2000 שנה. ננסה לאתר את המטבח והכיריים ואת האמבטיה והשוקת המודרנית. נמשיך במעלה הרחוב וניכנס לחללים של המתחם הצלבני המשומר והמשוחזר, ואולי גם נזכה לבקר במחצבה הקדומה ולעלות לתצפית הגג המרהיבה. אחרי הסיור מומלץ ללכת לגן המקלט לצמחים מוגנים ולקנח בביקור במעיין.
עוד באתר: ניתן להזמין סיורים ללא תשלום בהדרכת מתנדבים בתיאום מראש ובימים א—ה בלבד. להזמנת סיורים \ לתיאום סיורי חלאקה התקשרו למרכז חינוך והסברה שומרון: 09-9539222.
היכן: פארק (גן לאומי) נבי סמואל 
מתי: בחודש מאי, בימי רביעי, בשעה: 11:00 ובימי חמישי, בשעה: 14:00.  

ללא תשלום.  

 

 

ההר המבורך- לטייל עם מתנדב בגריזים
קהילת מתנדבי הר גריזים של רשות הטבע והגנים מזמינה אתכם לסיור באתר הר גריזים המתחדש - בין ברכה לקללה, שכבות זמן ונופי בראשית. בסיור נשמע על עולמם של השומרונים דיירי השכונה הסמוכה, נציץ לבתים ולרחובות העיר ההלניסטית, נחפש את שרידי בית המקדש השומרוני וננסה לאתר את קבר יוסף ממרפסת העץ הצופה על העיר שכם, שלמרגלות ההר .   
חדש באתר:
סרט, תמונות נדירות של העדה השומרונית מראשית המאה ה־20, מיצג האתר ממעוף הציפור, וגם דף פעילות לכל המשפחה ובו משחק מאתגר של חידות ומשימות. חוויה להורים ולילדים! הסרט מוקרן בחדר ההקרנה במבואת המבקרים.

היכן: אתר הר גריזים
מתי: בימי שישי במאי, בשעה: 11:00

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לשמורה, כניסה חינם למנויי מטמון.

 

טיול בחברון הקדומה

סיור מרתק בחברון הקדומה, בירתו הראשונה של רועה הצאן דוד וצעיר בניו של ישי מבית לחם, שבה הוכתר ועליה מלך כ־7 שנים עד לכיבוש ירושלים והכתרתה לבירת ממלכת יהודה. בסיור באתר נראה בין עצי הזית העתיקים את שרידי "חומות הענקים", כפי שתיארו אותם המרגלים בסיפור המקראי, ובקרבת מקום נראה גם מקוואות מהגדולים שנמצאו בארץ וכן גתות, בית ייצור לכלי חרס ומבני מגורים. הצטרפו לחוויה מרתקת במקום שבו הכול החל.

שימו לב: אפשר לשלב בסיור בתל גם עלייה לציון קבר ישי ורות וביקור במערת המכפלה ובמיצג "לגעת בנצח" שבמרכז המבקרים בבית הדסה (המיצג בתשלום).
לידיעתכם- תיירות חברון מפעילה שאטל לתל חברון היוצא (כל 40 דק ) ממערת המכפלה בכל יום חמישי בשעות: 10:00 – 11:20 ובשישי בשעות: 10:00 – 10:40 

היכן: תל חברון (תל רומיידה)

מתי: חמישי ושישי במאי כולל: 5.5 ( יום עצמאות) ו 19.5 ( ל"ג בעומר), בכל שעה עגולה, בשעות: 10:00–14:00
ללא תשלום ומומלץ להירשם מראש בטלפון – 050-5989787.
 

ארמון נופש מלכותי – סיור בהרודיון   
הצטרפו אלינו לסיור מרתק בהרודיון שהתחדש לאחרונה במכלולים חדשים שנפתחו לקהל המבקרים. במהלך הסיור נעבור בתיאטרון ונצפה במייצג החדר המלכותי המרהיב ביופיו, נעלה בגרם המדרגות המפואר אל מסדרון הקשתות המונומנטלי, נצפה למבנה הקבר של הורדוס המלך, נעצור בבית המרחץ ובית הכנסת הקדום ונרד למערכת בורות.

היכן: פארק (גן לאומי) הרודיון

מתי: שישי ושבת במאי, ובימי חמישי, 5.5 ( יום עצמאות) ו 19.5 ( ל"ג בעומר), בשעות: 10:00 12:00 14:00.

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

בריכה גדולה ושמורה חבויה- סיור בעיינות צוקים

הגיעו עם המשפחה ליום מפנק בבריכה הגדולה שבעיינות צוקים וצאו לסיור טבע חווייתי משפחתי בשמורה החבויה שבנאת המדבר הנמוכה בעולם. שכיית חמדה יפהפייה המסתתרת בין מעיינות וצמחייה עשירה. נשמע את סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל שחיות על שפת האגם הנמוך בעולם ומתמודדות עם נסיגתו. בנוסף: בשמורה מקום מוצל לפיקניק ובריכות מים לשכשוך. הסיורים יצאו ממרכז השירות למבקר, בבריכות מעיין.

היכן: שמורת טבע עינות צוקים

מתי: שישי ושבת במאי, ו- 19.5 (ל"ג בעומר) ושלישי עד רביעי 3-4.5 ( עיד אלפיטר) , בשעות: 10:00 12:00 14:00. ובחמישי  5.5 (יום עצמאות) כל שעה עגולה, בשעות: 10:00-15:00.

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

עוד באתר: חוברת "פקחים צעירים" לכל המשפחה. מטיילים בשמורה עם חוברת ההפעלות והמשימות והופכים לפקחים צעירים השומרים על ערכי הטבע והמורשת. ניתן להוריד את החוברת כאן או לרכוש באתר.       

הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.
 

לגעת באור- סיור בקומראן

סיור מודרך עם אנשי "כת היחד" שחיו בקומראן וראו עצמם כבני אור. הצטרפו למסע בזמן בקומראן, אתר המגילות הגנוזות. יחד ננער את האבק מדפי ההיסטוריה ונחיה דמויות מן העבר כמו: רועה צאן ,כוהן צדק, אנשי כת היחד,  מחפשי אוצרות ועוד.

במהלך הסיור נכנס למוזיאון ולחדר ההקרנה שבאתר, נציץ לאתר הארכיאולוגי ונערוך תצפיות מרהיבות על סביבת ים המלח ומצוק ההעתקים, שהאתר נמצא למרגלותיו.
הסיור מתאים לכל המשפחה, ברמת קושי קלה ומונגש לבעלי מוגבלויות בהליכה.
* מומלץ לשלב בסיור בקומראן גם את שביל המגילות שנחנך לאחרונה ומתחבר לאתר.
שימו לב- הסיור בשביל המגילות קווי ונדרשת הקפצת רכבים לסוף מסלול. 
היכן: פארק (גן לאומי) קומראן
מתי: שישי ושבת במאי, ובחמישי, 5.5 ( יום עצמאות), בשעות: 10:00, 12:00, 14:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

 

פסיפסים חיות וחוויות- סיור בשומרוני הטוב  

ג'ירף פלמינגו ולביאה נפגשו בשומרוני הטוב ! עדיין לא פתחנו גן חיות ולא זו לא התחלה של בדיחה... אבל כמה מהדמויות הכי מרתקות שתמצאו על יצירות פסיפס קדומות הם בעלי חיים שחיו בארץ ישראל או היו מוכרות כבר לפני 2000 שנה . הצטרפו אלינו לחקור את עולם הטבע הקדום בסיור מרתק באתר "השומרוני הטוב", בו נמצא מוזיאון מקסים האוגד בתוכו מגוון פסיפסים וממצאים ארכיאולוגים נוספים שמספקים הצצה לארץ ישראל של ימי בית שני .
היכן : אתר השומרוני הטוב (ליד מעלה אדומים).

מתי: שישי ושבת במאי,  בשעות: 10:00, 12:00, 14:00

ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.
הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

 

המרטיר מהעיר- סיור במרטיריוס  
סיור מפתיע באתר ארכיאולוגי לא מוכר, שנפתח למענכם באופן מיוחד לסיור זה. הזדמנות פז להצצה אל ראשיתה של הנזירות בארץ ישראל שהתפתחה בצל המדבר של העיר הקדושה. במהלך הטיול במבנה המבוצר, נציץ לאכסניית הדרכים ולאורוות הסוסים, נעצור בשער הכניסה לחזות באבן הגולל גדולת הממדים וחדי העין אולי גם יצליחו לאתר את העמדה של שומר השער. ונקנח בחדר האוכל המפואר המעוטר ברצפת פסיפס צבעונית ומדהימה ובמערת ההתבודדות הצמודה לו, שם החל מרטיריוס את חייו כמתבודד פשוט והגיע לגדולה.   

היכן: מנזר מרטיריוס (במעלה אדומים )
מתי: שישי במאי, בשעות: 10:00 ו- 12:00

ללא תשלום.

הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

המנזר והמדבר- סיור באבתימיוס  
סיור מרתק אל ראשיתה של הנזירות בארץ ישראל, במקום בו הכול התחיל – במדבר של העיר העיר הקדושה.

סיור מרתק במנזר אבתימיוס, בו נשמע על ראשית הנזירות ועל החיים במדבר. נרד לבקר בקריפטה (מקום קבורה) של אבתימיוס הקדוש שם נשמע על חיים מרתקים ומעשי ניסים ,נעלה למבנה הכנסייה החרבה להציץ בפסיפס הייחודי ששרד מהכנסייה שהייתה במקום וניכנס לבור המים הצמוד אליו והמרהיב ביופיו. 
שימו לב- הסיור מתאים לשוחרי תרבות ואוהבי קשב, משך הסיור כשעה ורבע. מסלול קל ואינו מונגש  

היכן: מנזר אבתימיוס (באזור התעשייה מישור אדומים)

מתי: שישי ושבת במאי,  בשעות: 9:00, 11:00, 13:00

ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.
הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.ההר המקודש- סיור בהר גריזים   
סיור מודרך באתר הר גריזים המתחדש - בין ברכה לקללה, שכבות זמן ונופי בראשית. בסיור נשמע על עולמם של השומרונים הגרים בשכונה הסמוכה, נציץ לבתים ולרחובות העיר ההלניסטית, נאתר את שרידי בית המקדש השומרוני, וננסה לזהות את קבר יוסף ממרפסת העץ המשקיפה על העיר שכם, המונחת למרגלת ההר כמו על כף היד.  
שימוש לב- המסלול אינו מונגש ברובו, הטיול ברמת קושי קלה ומתאים לכל הגילאים.  
היכן: אתר הר גריזים 
מתי: בימי חמישי במאי כולל: יום עצמאות 5.5 ול"ג בעומר 19.5 , בשעות: 10:00 12:00  
ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.
הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

 

לטייל בגן עדן-עין פרת  

הצטרפו לטיול טבע קצר ומקסים בנאת המדבר המופלאה של עין פרת. במהלך הסיור נהנה מפינות חמד לצד בריכות צלולות ונלמד שמאז ומתמיד הן היו מוקד משיכה למתבודדים ולנמלטים: ירמיהו הנביא מענתות, הנזיר המתבודד הראשון חריטון ועוד דמויות מן העבר שראו את בריכות המים, הקשיבו לשקט ונפעמו מיפי המקום ומעוצמתו. הסיורים יצאו מתחנת המידע שבסככה הצמודה למרכז השירות באתר.
היכן: שמורת טבע נחל פרת- אתר עין פרת.

מתי: בשישי ושבת במאי, בשני עד חמישי 2-5.5 ( יום עצמאות ועיד אל לפיטר ) וב- 19.5 ( ל"ג בעומר) , בשעות: 10:00, 12:00, 14:00.
ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.
הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

 

פרחים בצריח- סיור בנבי סמואל  
על הדרך הראשית מהשפלה לירושלים שוכן לו הר השמחה ובליבו גן מקלט לצמחים בסכנת הכחדה. סיור מפתיע בפנינת טבע מקסימה ופריחה עונתית ייחודית. נבקר בגן המקלט החדש לצמחים בסכנת הכחדה. נשמע על אמונות ומסורות, כובשים וסיפורי קרבות. נטייל לאורכו של הרחוב ההלניסטי וננסה לאתר את המטבח והכיריים ואת האמבטיה והשוקת המודרנית. נמשיך במעלה הרחוב וניכנס לחללים של המתחם הצלבני המשומר והמשוחזר, ואולי גם נזכה לבקר במחצבה הקדומה ולעלות לתצפית הגג המרהיבה. אחרי הסיור מומלץ לקנח בביקור במעיין.
היכן: פארק (גן לאומי) נבי סמואל 
מתי: שלישי שישי ושבת במאי (למעט 27-28.5 ) , בשעות:  11:30, 13:30, וביום חמישי 5.5 (יום עצמאות)  בשעות: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00

ללא תשלום.

הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

 


תחנת מידע בעין מבוע
בואו לבקר באתר עין מבוע את המדריכים בתחנת המידע שיסבירו לכם על תופעת הטבע הייחודית והמעיין הפועם במקום. ויפנו אתכם למסלולי הטיול, נקודות העניין והאטרקציות באזור ויספקו לכם את המידע הדרוש כדי להיערך לטיול כראוי. בנוסף באתר: בריכת שכשוך, מעיין פועם, נחל זורם, מסלולי טיול, שולחנות פיקניק וחורשה מוצלת. במקום מרכז שירות למבקר וחדר הקרנה.
היכן: שמורת טבע נחל פרת – אתר עין מבוע
מתי: בימי שישי ושבת במאי,  בשני עד רביעי 2-4.5 ( עיד אל פיטר ) ובחמישי 5.5 ( יום עצמאות ) ו- 19.5 ( ל"ג בעומר ) , בשעות: 10:00-17:00.

ללא תשלום 

הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

 

 

 

 

 

תחנת מידע בנחל פרת- בחניון הצינורות

צאו לטייל בשמורת נחל פרת ותפגשו את המדריכים שלנו בתחנת המידע, שיספרו לכם על בע"ח החיים בשמורה ועל האתגרים עימם הם מתמודדים כדי לשרוד לצד פעילות בני האדם במקום, בעבר ובהווה. בנוסף: המדריכים יפנו אתכם למסלולי הטיול הרגליים, יספרו לכם על נקודות העניין בנחל ,האטרקציות באזור ויספקו לכם את המידע הדרוש כדי להיערך לטיול כראוי.  

היכן: שמורת טבע נחל פרת- חניון הצינורות

מתי: בימי שישי במאי, בשעות: 9:00-16:00, ובימי שבת, בשני עד רביעי 2-4.5 ( עיד אל פיטר ) ובחמישי 5.5 ( יום עצמאות ) ו- 19.5 ( ל"ג בעומר ) , בשעות: 10:00-17:00.

ללא תשלום.
הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

 

תחנת מידע בנחל קנה
בואו לטייל בשמורת הטבע, נחל קנה ותיהנו ממעיינות שופעים, חורש ים תיכוני צפוף וטבע ירוק ופראי. בתחנת המידע יחכו לכם המדריכים, שיספרו לכם על בע"ח החיים בשמורה ועל האתגרים עימם הם מתמודדים כדי לשרוד לצד פעילות בני האדם במקום, בעבר ובהווה. בנוסף: המדריכים יפנו אתכם למסלולי הטיול הרגליים, יספרו לכם על נקודות העניין בנחל ,האטרקציות באזור ויספקו לכם את המידע הדרוש כדי להיערך לטיול כראוי.
היכן : שמורת טבע נחל קנה ( תחנת המידע ליד המעיין )
מתי: בימי שישי במאי, בשני עד רביעי 2-4.5 ( עיד אל פיטר ) ובחמישי 5.5 (יום עצמאות), בשעות: 10:00-17:00.
ללא תשלום
הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

"מאצו פיצו" בשומרון - דיר קלעה  
יש המכנים את דיר קלעה "המאצו פיצו" של השומרון והמפרגנים טוענים כי זו "המרפסת של המדינה" בגלל התצפית המרהיבה על מישור החוף והסביבה. הצטרפו לסיור מרתק באתר הארכיאולוגי לא מוכר הכולל: מנזר עתיק וחווה חקלאית הצמודה. ותיהנו מחוויה מעשירה, תצפית מרהיבה מהיפות בארץ, על מישור החוף ומיסתורין בשפע. הסיור מתחיל בתצפית על הסביבה "מהמרפסת של המדינה", לאחר מכן נרד לאתר לסיור עומק, שבמהלכו נעצור בנקודות העניין השונות: חורבות מנזר מרשים, מגדל השמירה, פסיפס שבאפסיס, בריכות מים חצובות ומתקנים חקלאיים, גת גדולה ובית בד. ואולי גם נצליח לאתר את פתחה של המנהרה הסודית הקיימת במקום ( על פי מקורות מקומיים) וטרם נמצאה.  
היכן : דיר קלעה בשמורת נחל שילה עילי ( הכניסה דרך היישוב פדואל )  
מתי: בימי
שישי במאי ובחמישי 5.5 (יום עצמאות) , בשעות: 10:30, 12:30 .
ללא תשלום

הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.


תחנת מידע ביער אום ריחן

ביקור ביער אום ריחן מזמן לכם הפתעה נעימה בפינה קסומה בלב חורש ים תיכוני מפותח, הגדול ביותר שנותר בתחומי יהודה ושומרון. כבר בתקופת המנדט הבריטי הוכרז יער אום ריחן כשמורת טבע ונבנו בו בית יערן ומגדל. כיום הכשירה רשות הטבע והגנים את המגדל לתצפית ומראשו נשקף

נוף מרהיב אל עבר מישור החוף וצפון השומרון.
במקום שולחנות פיקניק, מסלול טיול מעגלי קצר המתאים לכל המשפחה ותצפית בית היערן.
במקום יחכו לכם המדריכים שלנו בתחנת המידע, שיספרו לכם על בע"ח החיים בשמורה ועל האתגרים עימם הם מתמודדים כדי לשרוד לצד פעילות בני האדם במקום, בעבר ובהווה.

היכן: יער אום ריחן
מתי:
בשני עד רביעי 2-4.5 ( עיד אל פיטר ) ובחמישי 5.5 (יום עצמאות), בשעות: 10:30-17:00.
ללא תשלום
הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.
 

 

 

 

תחנת מידע בעין קלט
בסמוך לישוב מצפה יריחו מחכה לכם נאת המדבר של עין קלט. המעיין שבמקום נובע מתוך סדק בסלע הגיר על הגדה הצפונית בנחל ויוצר בריכת שכשוך יפה בין המצוקים, ובה מים צלולים להפליא. מהבריכה ממשיכים המים לזרום במפל יפה אל בריכה נוספת וחלקם נתפסים באמת מים, שמובילה את המים במורד ואדי קלט עד לפתחה של העיר יריחו, שם הם משמשים לצרכי חקלאות.
שימו לב- הדרך היורדת לעין קלט מתאימה לרכבי 4 על 4 ומומלץ לעשות אותה ברגל.
משך הירידה ברגל כשעה והעליה בחזרה כשעה וחצי. אין קליטה סלולארית בנחל.   
במקום יחכו לכם המדריכים שלנו בתחנת המידע, שיספרו לכם על בע"ח החיים בשמורה ועל האתגרים עימם הם מתמודדים כדי לשרוד לצד פעילות בני האדם במקום, בעבר ובהווה.

היכן: שמורת טבע נחל פרת- עין קלט
מתי:
בימי שישי ושבת במאי, בשני עד רביעי 2-4.5 ( עיד אל פיטר ) ובחמישי 5.5 (יום עצמאות), בשעות: 10:00-16:00.
ללא תשלום
הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

תחנת מידע בעיינות פצאל  
מה יש בו בנחל פצאל שמושך את העין ושובה את הלב.
מעיין צלול ויפה, מי נחל זורם שעל גדותיו צמחייה מפותחת הכוללת: שיחי פטל קדוש ונענה משובלת.  בתוך מי הנחל תבחינו בחילזון שחריר הנחלים ומיני קרפדות וראשנים שזה ביתם. ובמורדות הנחל עושר של צמחיה וביניהם ניתן לראות צבעונים, צהרון מצוי ועוד... בהתאם לעונה. רשות הטבע והגנים בשיתוף משרד התיירות מזמינים אתכם לפגוש את המדריכים שלנו עם בני המשפחה, בתחנת המידע שבמקום. נשמע על בע"ח החיים בשמורה ועל האתגרים עימם הם מתמודדים כדי לשרוד לצד בני האדם, בעבר ובהווה. בדרכם החוצה מומלץ לעצור ולצפות בשרידי בריכת המים הענקית מהתקופה הרומית.
היכן: עיינות פצאל  - שמורת נחל פצאל
מתי: בשני עד רביעי 2-4.5 ( עיד אל פיטר ) ובחמישי 5.5 (יום עצמאות),בשעות: 10:00-16:00

ללא תשלום 

הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

 

 

פסטיבל על חלל
רוצים להגיע אל הירח ומכתשיו, לגלוש בשביל החלב ואולי גם למצוא את 'המזל' שלכם בכוכבים?
סוכנות החלל הישראלית במשרד החדשנות המדע והטכנולוגיה, עמותת Space IL ורשות הטבע והגנים מזמינות אתכם להשתתף ב"פסטיבל על-חלל". ערב קסום, חוויתי וחללי למרגלות המצוק הזקוף של מדבר יהודה, המתנשא מעל חופי ים המלח.  מסע מצית הדמיון באתר המגילות הגנוזות עם תושבי קומראן הקדמונים והפעלות מיוחדות  לכל המשפחה.
נבנה  דגמים של חלליות, נלמד על מסעות פורצי הדרך מיורי לבראשית,  נערוך תצפיות בכוכבים בעזרת טלסקופים, צייני לייזר ומשקפות רבות עוצמה, ובאמצעותם נציץ ביקום הנסתר מהעין.
הפעילות תתקיים בקבוצות מודרכות ובסיוע הירח והכוכבים.
במשך כל שעות האירוע תופעל פינה מפנקת להורים ו- "לקטנטנים" ופעילות סיפור והמחזה. 
שימו לב- הפעילות בהרשמה בתיאום הביקור! 
היכן: פארק (גן לאומי) קומראן

מתי:  ביום חמישי 12.5 
ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.

להרשמה ותיאום הביקור – https://www.parks.org.il/reserve-park/%D7%A4%D7%90%D7%A8%D7%A7-%D7%92%D7%9F-%D7%9C%D7%90%D7%95%D7%9E%D7%99-%D7%A7%D7%95%D7%9E%D7%A8%D7%90%D7%9F/#13  
 

 

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft