פניה למוקד מוקד נגישות

אגף קהילה וצמיחה- מידעון המועצה לסיכום הפעילות – אפריל 2022

מטה עם מטה באלמוג

החודש התכנס צוות המועצה למפגש "מטה עם מטה" עם הנהלת קיבוץ אלמוג.  זהו המפגש הראשון מבין מספר מפגשים המתוכננים להתקיים במהלך השנה שמקיים צוות המועצה בהובלת אגף קהילה וצמיחה. מפגש זה נועד לחזק את הקשר בין המועצה ליישוב ובין מנהלי המחלקות לנושאי התפקידים השונים בקיבוץ. במסגרת המפגש הוצגו תכניות עבודה והצבת יעדים בכל התחומים הן אזוריים והן פרטניים לקיבוץ.


תרבות:

צעדת אביזדריס

החודש נכחו כ-80 צועדים בצעדה המסורתית לזכר אלי אביזדריס ז"ל, תושב ורד יריחו שהיה חלק בלתי נפרד מחיי הקהילה של היישוב ומגילות ים המלח במשך שנים רבות.

ראש המועצה השתתף בצעדה ונשא כמה מילים: " זוהי השנה השישית לקיום הצעדה החשובה הזו, נמשיך לסייע ולקחת חלק במסורת זו. משפחת מגילות מחבקת את המשפחה"

בהזדמנות זו נאמר תודה גדולה לאורלי הרטי  ממסעדת "מי קאסה" על תרומת עשרות מגשי פיצה לצועדים ולחלי פריד ממצוקי דרגות על פעילות חישוקים מרהיבה לכלל המשתתפים.


פתח האוהל

בחודשים האחרונים מתרחש פלא תרבותי ואנושי ביישוב אבנת - סדרת הופעות אינטימיות עם מוזיקאים גדולים וייחודיים בשם בעֵין-הַיָּם הַלַּבְנוּנִית, בה מארחים תרבות בים המלח. הסדרה מתקיימת בתמיכת המועצה ב'פתח האוהל' - ובאירוח של אביגיל דגן חדד ומשה ולדמן.

זכינו לשמוע את מלך הבלוז הישראלי, מיקי שביב מקרוב, לחגוג ולהתעלות עם פיוטים מצפון אפריקה ושירת הבקשות עם יגל הרוש, ולשמוע קול ייחודי שהגיע ממצפה רמון - ליאור שיר-רן.

בנוסף החודש, אירח היורט למופע ביישוב אבנת את שמואל זלצר - טרובדור בן זמננו, שמתרגם את שירי ולדימיר ויסוצקי מרוסית לעברית, וחוגג עכשיו יציאת אלבום חדש - "שירים ששרתי לָך בקורונה" שמאגד בתוכו 14 שירים ותפילה אחת.

במוצאי שבת ה-28.5 נחתום את סדרת ההופעות עם המוזיקאים המקומיים משה ולדמן בליווי טיבי גולן - במופע ושיח בית מדרשי בהנחיית אביגיל דגן חדד, על "קו השבר בין ירושלים לים המלח" – יש למה לצפות!


פסח ביישובים

נקלטי שכונת הצעירים "קדמה" מקיבוץ בית הערבה פתחו את חגיגות המימונה עם שירים וריקודים בשכונת הקראוונים והזמינו את כל תושבי הקיבוץ להנות ממופלטות שהוכנו במקום, ספינג'ים ומטעמים נוספים שיש לחג להציע!

תודה לנקלטי קדמה שדאגו שתושבי בית הערבה ירבחו ויסעדו כהוגן!

קישורים חשובים:

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft