פניה למוקד מוקד נגישות

ניוזלטר המועצה מרץ 2022

Image

מידעון המועצה לסיכום הפעילות – מרץ 2022

להמשך קריאה לחץ על הכותרת

 

משולחנו של ראש המועצה
שולחן עגול ראשון בורד יריחו, צוות מועצתי חדש לתחום השירות לתושב, "מטה עם מטה" בקדם ערבה ועוד עדכונים שוטפים..

הנדסה
תכנון תב"ע לחווה פוטו-וולטאית, מט"ש ורד יריחו ושיתוף ציבורי להכנת תוכנית תב"ע לבית הערבה

בינוי ותשתיות
שינויים וצמיחה באלמוג, שיפור הרמזורים בצומת אלמוג, סככה חדשה למגרש הכדורסל ועדכונים נוספים

אגף קהילה וצמיחה
יום האישה במגילות, סיכום צעדת ראשוני ים המלח, סיור לנקלטים במסגרת תהליך "קליטת פנים" מועצתי ועוד אירועים שהיו החודש!

חינוך
מה עושים בחוגים במגילות? מה היה בפורום מדריכי נוער ובפורום מנהלות חינוך, עדכוני החודש של כפר הסטודנטים "קדמה" באלמוג ועוד..

חקלאות ותיירות
בלוגרית תוכן מטעם "מאקו" במגילות ואירוח משקי הדרום במועצה

בטחון
תרגיל בטחון של כב"א וחידוד נהלי בטחון לאור המורכבות באזור
Image

משולחנו של ראש המועצה

 

 

שולחן עגול בורד יריחו

החודש נפגש צוות המועצה ביישוב ורד יריחו עם נציגי הנהלת היישוב ועם בעלי התפקידים, נציגי החטיבה להתיישבות והתנועה המיישבת וכלל מנהלי המחלקות במועצה.  היישוב סקר את מגוון תחומי העשייה: תשתיות, צמיחה, חינוך, קהילה, חקלאות וכן את ההישגים משנת 2021 ונקודות לקידום לשנת 2022. 

בין היתר, המפגש נועד להוות יריית פתיחה לליווי רציף וקשר הדוק בין המועצה ליישוב, באמצעות צוותי פעולה ממוקדים, תכניות עבודה והצבת יעדים משותפים בכל התחומים ובפרט בתחומי החינוך, התשתיות והתכנון, הקהילה והצמיחה, החקלאות והכלכלה.  צוות המועצה מפיק מהמפגשים הללו דיוק במיפוי צרכי היישובים, וחיזוק הקשר ושיתופי הפעולה.

 

 

טקס פתיחת המתחם המסחרי המחודש בצומת אלמוג

החודש השתתף ראש המועצה בטקס חגיגי שנערך בתחם המסחרי החדש שנפתח בצומת אלמוג. התקיימה הופעה במתחם צומת אלמוג החדש עם הפנינג פתיחה בליווי של הזמר יהודה סליאס לצלילי טברנה יוונית יחד עם הנגנים.

את האירוע פתח בנאום חגיגי שלמה רווח מנהל העסקים של קיבוץ אלמוג וכן אדריאן ברסקה מנהל הקהילה של הקיבוץ ששיתף בהתרגשותו מהמעמד המרגש.

אריה כהן בנאומו ציין בין היתר, כמה המהלך הזה חשוב להתפתחות האזור ולאיחוד הקהילה ברובד נוסף. זהו תחילתו של שינוי תדמיתי ומהותי להמשך. בהצלחה לקיבוץ אלמוג!

 

תחבורה ציבורית במגילות

לאחר ובחודש שעבר התכנסו מנהלי הקהילה יחד עם קמ"ט תחבורה והממונה על התחבורה הציבורית בנושא ביטול קו 26 במרחב מגילות, ראש המועצה אריה כהן מנהל קשר ישיר עם הגורמים הרלוונטים לצורך מציאת מענה הולם לתושבים וזאת בהתאם לתקציבים שהוקצאו לתפעול הקו ונשמרים לזכות האזור. 

בהמשך תתקיים פגישת חשיבה משותפת להתנהלות משותפת, עם נציגי התחבורה ומנהלי היישובים בנושא.  

 

 

ביקור ועד מנהל המועצה לשימור אתרים בישראל

החודש אירחנו במועצה ביקור במהלך סיור של חברי ועד מנהל, חבר הנאמנים, ועדת ביקורת וועדת כספים של המועצה לשימור אתרים.

במסגרת הסיור נפגשו חברי הוועד עם ראש המועצה וזכו ממנו לסקירה והיכרות עם המרחב,

בהמשך התלוו ראש המועצה וצוותו לסיור והסרת הלוט משלטי המועצה לשימור אתרים שהוצבו לאחרונה במרחב בגשר עבדללה ובבית הערבה ההיסטורי.

 

צעדת ראשוני ים המלח 2022

במסגרת צעדת ראשוני ים המלח התארחו ראשי רשויות מכל הארץ, נציגי משרדי ממשלה ובעלי תפקידים מתחומים השונים עמם נמצא ראש המועצה בקשר לאורך כל השנה.

 

ביקור אלוף פיקוד מרכז, האלוף יהודה פוקס במועצה

החודש הגיע לראשונה לביקור מאז נכנס לתפקידו, אלוף פקמ"ז. ראש המועצה הציג לאלוף את מרחב צפון ים המלח, את החוזקות והאתגרים.

ראש המועצה וצוותו העלו את נושא תחושת המשילות והבטחון במרחב צפון ים המלח לאור ההסלמה בתקופה האחרונה וקיבלו הבהרה מטעם צה"ל לכוונה מלאה להמשך פעילות כוחות הבטחון בסופי שבוע במרחב. כמו כן סוכם כי  הכוחות יפעלו באינטנסיביות מוגברת עד יום העצמאות ולאחר כן תתקיים הערכה מחודשת. עוד הוצגו לאלוף הצרכים בהקצאת קרקע לחקלאות מעבר לגדר המערכת, הסדרת מרכיבי הבטחון ביישוב קדם ערבה וסיוע להתיישבות באבנת, קידום הסדרת התיירות באתר הטבילה ובבית הערבה ההיסטורית ותכנית החאנים האסטרטגית של המועצה במדבר יהודה.

בסיור קצר שהתקיים לאחר הדיון ארח ראש המועצה את האלוף באנדרטה לזכרו של בנו, נמרוד כהן ז"ל שנפל במלחמת לבנון השניה.

ראש המועצה הודה לאלוף ולנציגים האחרים, על שיתוף הפעולה ומתן המענים במרחב מגילות.

 

כנס של בעלי תפקידים עם הרמטכ"ל

החודש נכח ראש המועצה בכנס בהובלת הרמטכ"ל המכהן רב -אלוף אביב כוכבי. 
במהלך הכנס התקיימה סקירה מבצעית מדינית וכן הוצגו פעילויות מרחביות ושימוש באמצעי כוח אדם לצורך ההתנהלות השוטפת והתקנית של המערכת הצה"לית. 

בין היתר, הוצגו בפני הנוכחים גיבוש תוכניות לעידוד בני הנוער לגיוס משמעותית לצה"ל. 

 

שירות לתושב

המועצה האזורית מגילות הגדירה את שנת 2022 כשנת שירות לתושב! בפועל, מדובר בגיבוש, חידוד והרחבת השירותים הקיימים ושיפורם. מטרת התכנית היא לאפשר לכלל תושבי מגילות להנות ממענה נגיש ומציאת פתרון באופן מהיר, לכל שאלה ובקשה. לצורך כך, הוקם צוות מועצתי האמון על תכלול הנושא ועל הובלת שינויים, בתחומים השונים לכדי מתן המענה הטוב ביותר ולשפר את השירות.    

 

 

כנס ראשי מועצות אזוריות

החודש התקיים כנס ראשי המועצות האזוריות וסגניהם, של מרכז השלטון האזורי בישראל שהתקיים במועצה האזורית גולן. ראש המועצה נפגש עם ראשי המועצות האזוריות ושרי הממשלה ואלה דנו בנושאים השונים הנמצאים על סדר היום התקשורתי. נשיא המדינה יצחק הרצוג התייחס למלחמה באוקראינה והביע את תנחומיו לבני משפחת רומן בודצקי ז"ל, האזרח הישראלי שנהרג. נשיא המדינה התייחס בין היתר לחשיבות שמירת גבולות המדינה והגנתה. בשורה משמחת ניתנה למועצת מגילות במהלך הכנס על אישור תקציב מטעם משרד התיירות, על סך 18 מליון ₪ שישמשו לבינוי מרכז החוויה המתכונן בצומת הלידו.  

 

מטה עם מטה קדם ערבה

החודש התכנס צוות המועצה למפגש "מטה עם מטה" עם הנהלת היישוב קדם ערבה, המפגש, כחלק משורת מפגשים שמקיים צוות המועצה בהובלת אגף קהילה וצמיחה, נועד על מנת לחזק את הקשר בין המועצה ליישוב ובין מנהלי המחלקות לנושאי התפקידים השונים בכל יישוב. במסגרת המפגש התקיים סיור בהובלת מזכיר היישוב, ישראל רוזנפלד ולאחריו נערכה סקירה מקיפה אודות תחומי העיסוק השונים לצורך גיבוש תכנית עבודה משותפת וקידום התחומים השונים.

 

 

אירוח משקי הדרום במועצה

מועצה אזורית מגילות ארחה בעלי תפקידים מ"משקי הדרום" לפגישה בנושא ענף התמרים אשר מתמודד עם קשיים ומורכבויות המצריכות חשיבה מעמיקה ותכנון להמשך תפעול ראוי לענף. פגישה זו מהווה פריצת דרך ביחס לגידולים החקלאיים ובהתאם לכך, סוכם על הנעת פורום בנושא לכלל הקיבוצים. 

 

סיור בבתי הספר במרחב

החודש התקיימו סיורי מעקב של הצוות הבכיר במועצה בבתי הספר מגילות ועין גדי.

מנהלת החינוך טלי מוסקל וראש המועצה אריה כהן יצאו החודש לסיור בבית הספר היסודי "מגילות", במהלכו נפגשו עם תלמידי בית הספר ושוחחו עמם. במהלך המפגש ראש המועצה הציג בפני התלמידים את ארבעה הנושאים הבסיסיים והחשובים ביותר להתנהלות המערכת הבית ספרית: שימת דגש על האופן הרגשי, קהילתיות, סביבה וסקרנות. בסיום הסיור נפגשו טלי ואריה עם צוות בית הספר ודנו בין היתר על ההיערכות הכוללת של החינוך במגילות ועל הממשקים הקיימים קיום בין ביה"ס למועצה.

 

ועדה לבחירת מנהל תיכון עין גדי

החודש התקיימה ועדה לבחירת מנהל תיכון עין גדי, במסגרתה התמודדו שני מועמדים לתפקיד. מועצה אזורית מגילות מהווה חלק מהוועדה הממונה על בחירת המנהל החדש לתיכון האזורי. במהלך דיון הועדה הממונה, הוחלט לא להמשיך את התהליך עם שני המועמדים לתפקיד ולקיים סבב נוסף בקרוב. בהצלחה!

Image

עקבו אחרינו!

פייסבוק "המועצה האזורית מגילות ים המלח"

אתר המועצה זמין עבורכם בלחיצה כאן

תושבי המועצה / נציגי יישובים המעוניינים לשלוח עדכונים או לכתוב לניוזלטר, מוזמנים לפנות ללירון klita@dead-sea.org.il

 
לתלונות הציבור:
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור 02-9945000 או irisc@dead-sea.org

Image
 

משולחנו של ראש המועצה
שולחן עגול ראשון בורד יריחו, צוות מועצתי חדש לתחום השירות לתושב, "מטה עם מטה" בקדם ערבה ועוד עדכונים שוטפים..

הנדסה
תכנון תב"ע לחווה פוטו-וולטאית, מט"ש ורד יריחו ושיתוף ציבורי להכנת תוכנית תב"ע לבית הערבה

בינוי ותשתיות
שינויים וצמיחה באלמוג, שיפור הרמזורים בצומת אלמוג, סככה חדשה למגרש הכדורסל ועדכונים נוספים

אגף קהילה וצמיחה
יום האישה במגילות, סיכום צעדת ראשוני ים המלח, סיור לנקלטים במסגרת תהליך "קליטת פנים" מועצתי ועוד אירועים שהיו החודש!

חינוך
מה עושים בחוגים במגילות? מה היה בפורום מדריכי נוער ובפורום מנהלות חינוך, עדכוני החודש של כפר הסטודנטים "קדמה" באלמוג ועוד..

חקלאות ותיירות
בלוגרית תוכן מטעם "מאקו" במגילות ואירוח משקי הדרום במועצה

בטחון
תרגיל בטחון של כב"א וחידוד נהלי בטחון לאור המורכבות באזור
Image

להסרה לצמיתות מרשימת התפוצהלחץ כאן

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft