פניה למוקד מוקד נגישות

ניוזלטר המועצה פברואר 2022

Image

מידעון המועצה לסיכום הפעילות – פברואר 2022

להמשך קריאה לחץ על הכותרת

 

משולחנו של ראש המועצה
המאבק בתופעת מרוצי כביש והתקהלות פלשתינאים, פתרון לתחבורה הציבורית במרחב, התכנסות פורום המתכננים של תכנית האב, "משטחסקה" להצלת ים המלח, ועד מנהל תיכון עין גדי ועוד עדכונים...

הנדסה
סיור למהנדסי מועצות אזוריות לצורך שת"פ עתידי

מזכיר המועצה
פרוטוקולים של ישיבות מליאת מועצה

אגף קהילה וצמיחה
קולנוע במגילות, צעדת "ראשוני ים המלח" מתקרבת בצעדי ענק, הרצאה לרכזי צמ"ד ומנהלת צמ"ד התכנסה במצפה שלם

חינוך
כפר הסטודנטים באלמוג משתפים בנעשה, פורום מנהלות חינוך ופורום מדריכי הנוער
 

בטחון
פעולות מצילות חיים בזמן רעידת אדמה, הכנות לצעדת ראשוני ים המלח
Image

משולחנו של ראש המועצה

 

 

תושבים יקרים, אנחנו לא יושבים בשקט!

מזה תקופה ארוכה, אנו עדים לתופעה הולכת וגוברת של התקהלות פלשתינאים, מרוצי אופנועים ומכוניות, איום על חיילים במחסום ואיום על שוטרים.

המאבק בתופעה הוא שלנו ושלכם יחד! כבר בחודש שעבר נכח ראש המועצה בועדת הכלכלה בכנסת והנושא הועלה לדיון. ראש המועצה ציין בדבריו: "בכל חמישי ושישי יש תחרויות אופנועים בין צומת הלידו לצומת יריחו, יש אין סוף נפגעים שלא נספרים, יש חוסר משילות מוחלטת המובילה להפקרות רבתי". עוד הוסיף כי האחריות על אזור יהודה ושומרון נמצאת בידיהם של ממשלת ישראל וצבא ההגנה כאחד ויש צורך להגביר כוחות באזור באופן בהול ובצורה משמעותית.

במהלך החודש האחרון פעלנו בצורה אינטנסיבית מול גורמי האכיפה בצבא, במשטרה, מפכ"ל המשטרה רב ניצב קובי שבתאי, אלוף הפיקוד יהודה פוקס ודרגי השטח השונים וכן מעורבות משמעותית של כלי התקשורת. 

לאור ההסלמה במצב, פנה ראש המועצה לאחרונה לשר הבטחון ולשר לבטחון פנים במכתב בהול ובו כתב:

"הפעולות שננקטו עד כה אינן מספקות, נערך מבצע אחד חד פעמי לפני כחודש. זה לא הדבר שיעצור את ההשתוללות!!! 

אבקש להכניס לאזור כח מג"ב שיהיה באופן קבוע בנק' משטרת מגילות. לאור הצלחת המצבע שהתקיים בשיתוף המשטרה והצבא, אנחנו דורשים נוכחות משטרתית וצבאית קבועה בסופי שבוע בנוסף למעקב במדיות חברתיות וקנסות למתפרעים."

לדברי ראש המועצה הגיבה המשטרה:

תחנת מעלה אדומים, אשר אמונה על תא השטח המדובר, קיימה מס' פעילויות אכיפה בסופי השבוע האחרונים וטופלו כלי רכב ואנשים, הן בהיבט הפלילי והן בהיבט התערבותי. 

יחד עם זאת, לאור התעצמות התופעה, הנחיתי את מפקד מרחב יהודה, להיערך עם כוחות גדולים, לרבות כוחות גלויים וסמויים, שילוב צוותי יס"מ, את"ן וצבא, על מנת שהמענה לתופעה יהיה יעיל, מהיר ומקצועי.

כמו כן, הנחיתי על הגברת הנוכחות בצירים המועדים, על מנת למנוע מאותם פורעים להפר את הסדר.

מרחב יהודה, באמצעות תחנת מעלה אדומים, בשת"פ חטמ"ר 417 וכוחות סיוע מחוזיים, יערכו בסופי השבוע הקרובים לאכיפה אפקטיבית והגברת המשילות, על מנת לתת תחושת ביטחון לתושבי יישובי גזרת מועצת מגילות בפרט והבאים בשערי גזרת המועצה בכלל. 

 

כמענה התחלתי הובטחה נוכחות משטרתית וצבאית באזורנו בסופי השבוע הבאים ובמהלך החודשים הקרובים. מועצה אזורית מגילות תמשיך להיאבק, יחד עם תושבי מגילות למען בטחון האזור שלנו, ולא נרפה עד לפתרון.

 

לצפייה במכתב המלא של ראש המועצה לחצו כאן

לצפייה במכתב התגובה של משטרת ישראל לחצו כאן 

לצפייה בכתבה ששודרה בערוץ 12 לחץ כאן

לסיכום סוף השבוע האחרון ופעולות כוחות הבטחון במרחב לחץ כאן

 

פגישת היכרות עם סגן ניצב יפתח אור

מפקד תחנת משטרת מעלה אדומים הנכנס, סגן ניצב יפתח אור נפגש עם ראש המועצה אריה כהן לפגישת עבודה והיכרות.

ראש המועצה הציג בפני אור את הצרכים השונים במרחב בדגש על נושא המשילות באזור בכלל וסופי השבוע בכבישים בפרט.

יפתח אור הביע את מחוייבותו לאזורנו והתייחס לאתגרי האזור ולעבודה השוטפת יחד.

 

תחבורה ציבורית - ישיבת מנהלי קהילה עם נציגי קמ"ט תחבורה

לאור ההודעה של חברת "אגד" על ביטול קו 26 במרחב מגילות, החודש כינסנו את מנהלי הקהילה יחד עם קמ"ט תחבורה והממונה על התחבורה הציבורית בשומרון ישראל אפריאט לפגישה בנושא שכן ביטול הקו הגיע בעקבות ביקוש מזערי מטעם התושבים באזורנו.

במהלך הדיון נמסר למשתתפים כי התקציבים שהושקעו לתפעול הקו נשמרים לזכות האזור, וניתן לחדש את פעילות הקו במידה והביקוש יעלה. כתוצאה מכך, מנהלי הקהילה הונחו לבצע סקר בקרב התושבים ביישובים לגבי הצרכים שלהם לתחב"צ ובתחילת מרץ יתקיים דיון נוסף לצורך מתן מענה הולם לביקוש. 

 

קורס לנהגי אמבולנס - חובשים מתנדבים

מועצת מגילות בשיתוף מד"א במרחב ירושלים עתידה לפתוח קורס לנהגי אמבולנס- חובשים מתנדבים שיתקיים ביישובי מגילות צפון ים המלח. פתיחת הקורס צפויה בחודשים אפריל- מאי 2022 במתכונת קורס מתוקשב, מפגש אחד בשבוע באופן פרונטלי – מעשי וכן תרגול ולימוד עצמאי עם הנחייה והדרכה מראש. היוזמה חשובה ומהווה חלק מהסולידריות והערבות ההדדית של תושבי האזור. 

פרטים נוספים נפרסם בהמשך בפלטפורמות הפרסומיות, עקבו אחרינו

המעוניינים בקורס, נא לפנות בהודעה לטלפון: 052-7800847- עמית

 

פיתוח מרכז המועצה – מפגש לשיתוף הנהלות הישובים

 

החודש נפגשנו בפורום המתכננים של תכנית האב יחד עם ראש המועצה וצוותו, במפגש זום עם נציגי הנהלות היישובים, להציג את פיתוח אזור "מרכז המועצה" במסגרת תכנית האב למגילות.

במסגרת השיחה הוצגו היעדים לאזור מרכז המועצה (שטח שנמצא מזרחית לצומת לידו):

בשלב הראשון הקמת קרית חינוך אזורית ומרכז תרבות, שרותים ומסחר

בשלב העתידי גם אפשרות למרכז מגורים אזורי שייתן מענה לעובדי המתחם והאזור.

במפגש השתתפו נציגי הנהלות יישובי מגילות ובהמשך יובא הנושא להצגה מפורטת במליאת המועצה.

 

 

ועדת תיירות במרכז השלטון המקומי

 

החודש התקיימה ועדת תיירות במרכז השלטון המקומי הדן בנושא פיתוח התיירות במרחב הכפרי, פיתוח מערכת הזמנות דיגיטלית וכן פיתוח מוצר תיירותי מול משרד התיירות.

בסוף החודש הקרוב מועצת מגילות תיקח חלק ביריד התיירות הבינלאומי שיתקיים תל אביב. 

 

ועדה סטטורית למניעת אלימות סמים ואלכוהול

 

הועדה התכנסה החודש בהנחייתה של מנהלת התכנית לבטחון קהילתי במועצה: מורן אברשימי.

בועדה הועלו נושאים שונים אשר במרכזם בלט נושא התופעות והסיכונים הקיימים במרחב המועצה והצעדים שננקטו לצורך צמצום התופעה בשנה האחרונה.

במהלך הדיון חברי הועדה המליצו לקיים מספר פעולות נוספות לקידום תהליכים ומיגור תופעות בלתי רצויות. 

השתתפו: ראש המועצה אריה כהן, מנהלת מחוז ירושלים מטעם המשרד לביטחון פנים אדוה מוסקוביץ', מנהלת מחלקת רווחה ושירותים חברתיים במועצה יעל סבג, מנהלת מחלקת החינוך במועצה טלי מוסקל, מזכיר המועצה דוד בלאו וחבר מליאת המועצה רביב צחי. 

 

ועדת המשנה למדיניות חוץ והסברה

 

ראש המועצה נכח החודש בועדה האחראית על הפיקוח על מערך החוץ וההסברה של ישראל. בנוסף, אחראית הועדה גם לפיקוח על תוכניות המדיניות של המדינה ועל שיתוף הפעולה שלה עם מדינות אחרות. במסגרת הועדה דנו בנושא מיזמים אזרחיים לקידום שת"פ בין ישראלים לפלשתינים.

 

 

הטבות המס לכלל יישובי מגילות

אנו ממשיכים במאמצים לחידוש הטבות המס לכלל היישובים במרחב, באופן שהיה עד חודש יולי האחרון במסגרת הוראת השעה. הפניות לאישי ציבור וחברי כנסת רלוונטיים ממשיכות גם של המועצה וגם במסגרת הובלה של מרכז המועצות האזוריות עם רשויות נוספות הנמצאות בסטטוס זהה.

 

פורום רשויות החוף

ראש המועצה השתתף לראשונה החודש בפורום רשויות החוף. ראש המועצה בדבריו בפורום, הביע דאגתו בנושא נראות החופים באזורנו והפסולת בשטחים הפתוחים. בעקבות כך דרש תקציבים לניהול השטח הפתוח וניקיון החופים, מתוך חשיבה על בריאותם ואיכות חייהם של תושבי האזור ולצורך שיפור הנראות.

 

"משטחסקה" להצלת ים המלח

נושא נסיגת הים לא יורד מהפרק! החודש התקיים משט בחוף קלי"ה לצורך הגברת המודעות להצלת ים המלח וגורל התושבים החיים לחופו. 

אל המשט הגיע ראש המועצה ונשא דברים: "המשט הזה ממשיך את השייט שהתחיל עוד בשנות השלושים. בשנות השבעים כאשר תושבים החלו להתמקם באזור, לא היה לנו שימוש משמעותי בים מלבד תיירות, בטח לא כאמצעי תחבורה. חשוב לזכור- כל העולם נהנה מים המלח, כל תייר שמגיע לארץ ישראל בד"כ לא עוזב מבלי לראות את הפנינה העולמית הזו. חשוב שנעלה את המודעות לגבי נסיגת הים בארץ ובעולם. אני מאמין שכל פעולה קטנה שנעשה תציל ותגביר את המודעות".

משתתפי המשט היו שחיינים, חותרים בקייאקים, חותרות בסאפ וחובבנים ששטו מחוף קלי"ה עד לשפך הירדן וחזרה. כ-100 משתתפים נהנו מהאירוע שאף סוקר בכאן דיגיטל, תוכלו לצפות בכתבה בלחיצה כאן

ננצל את ההזדמנות למילות תודה והערכה לאיתי מאור מנהל חוף קלי"ה שהיה אחראי על האירוח ולג'קי מפעיל השייט מחברת "נופי מלח".

 

 

מפגש עם הועד המנהל של תיכון עין גדי  

המועצה מקפידה לשמור על קשר רציף עם הנהלת תיכון עין גדי ועל מעורבות גבוהה באופן כללי בבית הספר ובפרט בתחומים הנוגעים לתלמידי מגילות. החודש נפגש ראש המועצה עם הועד המנהל של תיכון עין גדי, במהלך הדיון העלה ראש המועצה נושא חשוב והפנה את תשומת ליבם של משתתפי הועד אל חוסר שביעות הרצון של המועצה וכן של תושבי מגילות ביחס של התיכון לתלמידי מגילות בנוגע לתחילת שעת הלימודים.

הנושא יעבור לטיפול ובדיקת בית הספר לשם דיוקו.

 

ביקור שרת המדע במו"פ מדבר וים המלח

שרת החדשנות המדע והטכנולוגיה אורית פרקש הכהן ומנכ"לית המשרד הילה חדד ביקרו החודש במו"פ מדבר וים המלח בשלוחת ים המלח במצדה. ראש המועצה אריה כהן השתתף גם הוא בסיור בהובלתה של מנכ"לית המו"פ אורית הרשטיג (חברת קיבוץ מצפה שלם). המשתתפים התרשמו מאוד והביעו הערכה רבה לאזורנו ולעבודה המסורה.

 

ועדת חינוך

ראש המועצה השתתף בועדת החינוך שהתכנסה החודש בהנחייתה של מנהלת החינוך במועצה טלי מוסקל. במהלך הועדה דנו בין היתר על היערכות תכנית אסטרטגית כוללת לחינוך במגילות. המשתתפים בועדה התרשמו מהתקדמות תהליך המענה המחודש לנוער וכן יוסיפו ויפגשו במהלך התקופה הקרובה להמשך התהליך.

 

ועדת הגיל הרך וועדת הגיל היסודי

במסגרת השתתפות הרשות בתכנית 360, אנו מקיימים ועדות גיל לרצפי שש שנים ללמוד ולבחון יחד, כל השותפים בתחומי החינוך, הרווחה, הבריאות ובטחון הפנים, את התכניות והמענים הקיימים לילדי מגילות, לחזק ולשפר את הקיים ולענות על צרכים נוספים. במהלך החודש האחרון התקיימו שתי ועדות הבוחנות גילאי לידה עד 5 ולגילאי 6-12, מהן הפקנו למידה מעמיקה של המצב הקיים, תובנות ושיעורי בית לטובת עתיד ילדי מגילות.

 

Image

עקבו אחרינו!

פייסבוק "המועצה האזורית מגילות ים המלח"

אתר המועצה זמין עבורכם בלחיצה כאן

תושבי המועצה / נציגי יישובים המעוניינים לשלוח עדכונים או לכתוב לניוזלטר, מוזמנים לפנות ללירון klita@dead-sea.org.il

 
לתלונות הציבור:
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור 02-9945000 או irisc@dead-sea.org

Image
 

משולחנו של ראש המועצה
המאבק בתופעת מרוצי כביש והתקהלות פלשתינאים, פתרון לתחבורה הציבורית במרחב, התכנסות פורום המתכננים של תכנית האב, "משטחסקה" להצלת ים המלח, ועד מנהל תיכון עין גדי ועוד עדכונים...

הנדסה
סיור למהנדסי מועצות אזוריות לצורך שת"פ עתידי

מזכיר המועצה
פרוטוקולים של ישיבות מליאת מועצה

אגף קהילה וצמיחה
קולנוע במגילות, צעדת "ראשוני ים המלח" מתקרבת בצעדי ענק, הרצאה לרכזי צמ"ד ומנהלת צמ"ד התכנסה במצפה שלם

חינוך
כפר הסטודנטים באלמוג משתפים בנעשה, פורום מנהלות חינוך ופורום מדריכי הנוער
 

בטחון
פעולות מצילות חיים בזמן רעידת אדמה, הכנות לצעדת ראשוני ים המלח
Image

להסרה לצמיתות מרשימת התפוצהלחץ כאן

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft