פניה למוקד מוקד נגישות

ניוזלטר המועצה דצמבר 2021

Image

מידעון המועצה לסיכום הפעילות – דצמבר 2021

להמשך קריאה לחץ על הכותרת

 

משולחנו של ראש המועצה
אישור תקציב המועצה לשנת 2022, עיסוק בתחום ההסעות, תכנית לשטח מסחרי באתר הטבילה ועוד...

גזברות
מגילות משתדרגת למערכת דיגיטלית לביצוע תשלומים!

מזכיר המועצה
פרוטוקולים של ישיבות מליאת מועצה

אגף קהילה וצמיחה
ישיבת רכזי תרבות, פתיחת הפרויקט "סרט-נע" ומה מחכה לנו בהמשך...

הנדסה
פרויקט היישובים לאנרגיה מתחדשת, הטמנת קו חשמל קיים, אישור תוכנית בינוי להקמת מלון בצפון ים המלח ועוד הרבה עדכונים...

איכות הסביבה ותברואה
כיצד לצמצם את היתושים סביבנו ואיך אנחנו נשמרים משפעת העופות?

חינוך
מסע האופניים המסורתי של כיתה י"ב, הנוער העובד והלומד מסכם את חודש דצמבר, חג המעלות האזורי ועוד..

חקלאות ותיירות
שדרוג האתר לתיירנים יוצא לדרך
Image

משולחנו של ראש המועצה

 

קורונה במגילות
החודש חזרנו לעסוק ביתר שאת בתחום הקורונה. צוות הקורונה המועצתי כולל את ראש המועצה אריה כהן, קב"ט המועצה וממונה הקורונה דרור סיני, מנהלת מחלקת החינוך טלי מוסקל ודוברת המועצה לירון סימון.
הצוות עוסק כל העת במניעת התפשטות הנגיף ובמתן מענים שוטפים לחשיפות, לכניסה לבידוד, להנחיות למערכות החינוך וליישובים ועוד ועוד...
השותפים של צוות הקורונה המועצתי הם מנהלי היישובים ונציגי הצח"י אשר מקבלים ומעבירים את ההנחיות ומנהלים את הנושא ביישובים לאורך כל שעות היום (ולפעמים הלילה...) שבעה ימים בשבוע.
שיתוף הפעולה שלכם התושבים וקידום נושא החיסונים במועצה הם המפתח ליציאה בשלום, גם מהגל החמישי.

 

 

אישור תקציב המועצה לשנת 2022

מליאת המועצה אישרה החודש את התקציב לשנת 2022 בסך של 29 מלש"ח + 4.22 מלש"ח תקציב מותנה. כזכור, שנת 2021 הייתה שנה בסימן "שיגרת קורונה", ללא תקציב ממשלה מאושר ועם הרבה מאוד אי וודאות. כולנו תקווה ששנת 2022 מתחילה בסימן חיובי, עם אישור תקציב המדינה, נתגבר על הוריאנט החדש, מגפת הקורונה תדעך באופן יחסי וההתאוששות הכלכלית תימשך. עם זאת, עדיין קיימת חוסר וודאות ואי בהירות לעניין ההשלכות התקציביות של תקציב המדינה על תקציב הרשויות בשנת 2022 בכל הקשור לחלוקת מענקים ממשלתיים, הקצבות וכו'. זו הסיבה שחלק ממענקי המדינה לא יכולים לבוא לידי ביטוי בבסיסו התקציב ומתוקצבים במסגרת התקציב המותנה בתקווה שיתממשו בפועל. השנה אנו שמים לעצמינו מטרות רבות ישנות וחדשות. כך למשל רתימת משרדי הממשלה השונים והרלוונטיים להרחבת הסיוע ביישובי מגילות, גיוס מקורות נוספים באמצעות קולות קוראים ועוד'. 

תכנון ובניית התקציב נעשה בתנאי אי ודאות כפי שפורט לעיל. על אף האתגרים הרבים הצעת התקציב זהירה ויסודית ונותנת מענה לשינויים ולצרכים המשתנים של מגילות. לבנות תקציב זה עניין לא קל. העמידה בתקציב ויעדי הביצוע - זו העבודה האמיתית!

 

 

פורום רשויות החוף במרכז לשלטון מקומי

מועצת מגילות הצטרפה החודש לפורום רשויות החוף במרכז לשלטון מקומי, הפורום נועד לחזק את הקשרים בין ערי החוף, להתוות מדיניות משותפת בסוגיות מרכזיות ולקדם שיתופי פעולה.  בראש הפורום עומד ראש עיריית הרצליה, מר משה פדלון, מנהל הפורום - ראש המכון לשלטון מקומי באוניברסיטת תל אביב, מר אופיר פינס. עוד על הפורום ניתן לקרוא בלחיצה כאן.

 

תכנית כלכלית למגילות, במסגרת תכנית האב

במסגרת תכנית האב התקיימה החודש ישיבה עם היועץ הכלכלי על הפיתוח הכלכלי במסגרת התכנית. הפגישה עסקה בהצגת כיווני פיתוח אפשריים והנדרש לביצוע על מנת לממש פיתוח כלכלי בתחומים שונים.

 

הסעות

החודש התקיימו שורה של פגישות עם נציגי משרד החינוך בנושא ההסעות. ראש המועצה מקדם מול נציגי המשרד את הדרישה לקבלת המימון הנדרש לתחום ההסעות הקיים ובמקביל מציף את הצורך ההולך וגובר במתן מענה מדויק יותר של הסעת תלמידי מגילות. ניכר כי הפגישות מקדמות חלק מן המהלכים השונים בתחום זה. נמשיך ונעדכן.

 

נסיגת ים המלח

החודש התקיימה פגישה עם ראש רשות המים מר גיורא שחם וצוותו בנושא איתור פתרונות אפשריים לנסיגת ים המלח. מסקנות הצוות לא מביעות אופטימיות רבה בכל הנוגע לבלימת נסיגת הים אך הנושא נמצא במודעות גבוהה של כל הגורמים על מנת להביא לטיפול מיטבי בסוגיה.

 

אירוח סטודנטים במגילות

ראש המועצה ארח סטודנטים לתואר שני במגמת מנהיגות מביה"ס פדרמן למדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית. הסטודנטים קיימו יום סיור באזור בהובלת ד"ר רם אלמוג ופרופ' דוד לוי פאור ושמעו מראש המועצה על האזור, על המועצה והיישובים ועל החלטת הממשלה משנת 2018.

בנוסף, ארח החודש ראש המועצה סטודנטים לממשל ופוליטיקה ממכללת רייכמן, המרכז הבין תחומי. הסיור התקיים בהובלה ובליווי של מר בוגי יעלון.

 

איתור קרקע לחקלאות

בהמשך לסיור שהתקיים בחודש שעבר, גם החודש התקיים סיור בהשתתפות מחלקת קרקע חקלאות ומים במועצה ונציגי הרט"ג לנועדו לאיתור פוליגונים (סימון תאי שטח) לצורך קרקע נוספת לשימושים חקלאיים במרחב.

 

 

חופי הרחצה בצפון ים המלח

החודש התקיימה פגישה עם נציגי שלושת חופי הרחצה: חוף קלי"ה, ביאנקיני ונווה מדבר. הפגישה זומנה בהמשך למכתב שהוציא ראש המועצה אל שר הבינוי והשיכון ח"כ זאב אלקין, לצפייה במכתב לחץ כאן.

אנחנו פועלים להמשך ניהול החופים על ידי הגורמים ההתיישבותיים ולא על ידי המדינה והרשות כפי שנדרש. 

 

 

פגישה עם מעו"ף

החודש התקיימה פגישה של ראש המועצה יחד עם האחראי במועצה על תחום החקלאות והיזמות, חביב כץ עם נציגי המעו"ף – גוף לקידום יזמות המופעל על ידי משרד הכלכלה והתעשייה לצורך קידום שיתופי פעולה במרחב מגילות..

המשרד מציע מגוון קורסים שיוכלו לעניין אתכם:

שיווק העסק בווידאו 05.01.2022

קידום ממומן בפייסבוק 18.01.2022

שיווק בווטסאפ 06.02.2022

 

אתר הטבילה – קאסר אל יהוד

במהלך החודש התקיימה פגישה משותפת עם נציגי המוא"ז בקעת הירדן ונציגי חל"י (החברה להגנות ים המלח) בנושא תכנון שטח מסחרי באתר הטבילה – פגישה בה נכחו נציגי המנהל האזרחי ביניהם: רמ"ד התיישבות, רמ"ד תשתיות אזרחיות, קמ"ט אפוטרופוס, מנהלת לשכת התכנון, אדריכל שמורות טבע.

 

ישיבת אשכול רשויות יו"ש

מוא"ז מגילות משתייכת לאשכול רשויות יו"ש. האשכול עוסק בקידום איגום משאבים בעיקר בתחומי איכות סביבה, פיתוח כלכלי, דיגיטציה, מכרזים משותפים ועוד. החודש התקיימה ישיבת נציגי הרשויות באשכול שעסקה בסיכום 2021 והצגת תוכנית העבודה לשנת 2022- לאישור, שנת 2022-כנס התנעת פעילויות

סיכום ביצוע תקציב- 2021, אישור תקציב 2022, אישור על פתיחת תב"רים והצגה ואישור מבנה ארגוני מתוכנן של האשכול.

 

פרידה מקצין הגמ"ר פיקוד

החודש התקיימה במועצה פרידה מסא"ל שמעון שטרית. שטרית שימש בתפקיד קצין הגמ"ר פיקוד במועצה לאורך השנים האחרונות. ראש המועצה וקב"ט המועצה נפרדו מהקצין, הודו לו על שירותו ותרומתו למרחב ואחלו ל הצלחה רבה בהמשך דרכו האישית והמקצועית.

 

ביקור חבר הכנסת מופיד מרעי ממפלגת כחול לבן

ראש המועצה וצוותו ארחו החודש את ח"כ מרעי, שהתרגש מאוד לבקר באזורנו: חבר הכנסת מרעי סיפר כי בחלק משירותו הצבאי שרת כסמג"ד גדוד 903, גדוד ההיאחזויות שהקימו בין השאר את קיבוץ בית הערבה. חה"כ מרעי הביע את מחוייבותו העמוקה לאזור והבטיח לסייע בנושאים שהוצגו לו בביקור בהם: הטבות המס במגילות, תחום משרד החינוך וקידום רישום הקרקע בקדם ערבה וקידום החלטת ממשלה על הקמת יישוב באבנת. במסגרת הסיור ביקרו המשתתפים בבית הערבה ההיסטורי, בקדם ערבה ובוורד יריחו. ראש המועצה הודה לח"כ מרעי על הביקור החשוב ועל המחוייבות שלו לאזור וסיכם כי הוא בטוח שהסיוע בתחומים שהועלו במסגרת הביקור יהיה משמעותי לכל מרחב צפון

ים המלח. 

 

ישיבת פורום מנהלי יישובים

באופן קבוע וגם החודש התכנס פורום מנהלי קהילה ומזכירי יישובים במועצה. החודש עסק המפגש בנושא השירותים המוניציפליים שניתנים על ידי המועצה והיישובים. המפגש מהווה פתח לתהליך רחב שלקחה על עצמה המועצה כחלק מיעדי שנת 2022 למיפוי ודיוק סל השירותים המועצתי. פורום מנהלי היישובים מהווה השותף הראשון לתהליך והשיח עסק באיתור פערים והצגת התהליך. בהמשך יתקיימו מפגשים פרטניים עם מנהלי היישובים לדיוק המענים.

 

Image

עקבו אחרינו!

פייסבוק "המועצה האזורית מגילות ים המלח"

אתר המועצה זמין עבורכם בלחיצה כאן

תושבי המועצה / נציגי יישובים המעוניינים לשלוח עדכונים או לכתוב לניוזלטר, מוזמנים לפנות ללירון klita@dead-sea.org.il

 
לתלונות הציבור:
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור 02-9945000 או irisc@dead-sea.org

Image
 

משולחנו של ראש המועצה
אישור תקציב המועצה לשנת 2022, עיסוק בתחום ההסעות, תכנית לשטח מסחרי באתר הטבילה ועוד...

גזברות
מגילות משתדרגת למערכת דיגיטלית לביצוע תשלומים!

מזכיר המועצה
פרוטוקולים של ישיבות מליאת מועצה

אגף קהילה וצמיחה
ישיבת רכזי תרבות, פתיחת הפרויקט "סרט-נע" ומה מחכה לנו בהמשך...

הנדסה
פרויקט היישובים לאנרגיה מתחדשת, הטמנת קו חשמל קיים, אישור תוכנית בינוי להקמת מלון בצפון ים המלח ועוד הרבה עדכונים...

איכות הסביבה ותברואה
כיצד לצמצם את היתושים סביבנו ואיך אנחנו נשמרים משפעת העופות?
https://www.dead-sea.org.il/tqtag/home.php?lang=he

חינוך
מסע האופניים המסורתי של כיתה י"ב, הנוער העובד והלומד מסכם את חודש דצמבר, חג המעלות האזורי ועוד..

חקלאות ותיירות
שדרוג האתר לתיירנים יוצא לדרך
Image

להסרה לצמיתות מרשימת התפוצהלחץ כאן

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft