פניה למוקד מוקד נגישות

אגף קהילה וצמיחה- מידעון המועצה לסיכום הפעילות – אוקטובר 2021

נעים להכיר !

בתקופה האחרונה עמלנו רבות להקמת אגף שלם ששם דגש ומתכלל מה שמייצג את ליבת העשיה הקהילתית באזורנו – צמיחה דמוגרפית, תרבות , דוברות ותקשורת .

לאגף קהילה וצמיחה שלוש רגליים עיקריות: תרבות, צמיחה דמוגרפית ודוברות ותקשורת, באמצעותן חותר האגף להשיג את מטרת העל שלו בתחום הקהילה במגילות הנגזרת מחזון האגף:

חזון אגף קהילה וצמיחה 

האגף יוביל תפיסה מועצתית מרחבית המקדמת את קהילת מגילות כקהילה של קהילות שכולן יחד וכל אחת מהן חזקה, צומחת, מחוברת לסביבתה האנושית והגיאוגרפית. העצמת החוסן הקהילתי ותחושת השייכות של חברי הקהילה והקהילות השונות כשותפים פעילים לצמיחה והתפתחות המרחב תוך קידום ערכים קהילתיים מובילים: רעות וערבות הדדית, כבוד האדם והסביבה. חיזוק וביסוס הקשר בין המועצה, היישובים והתושבים, על בסיס תקשורת שוטפת ומענה מותאם לצרכים.

בעלי התפקידים באגף:

לירון סימון - מנהלת האגף

מרב  מלכה – רכזת תקשורת ופרויקטים

תהילה טסמה – רכזת תרבות, ספורט ופנאי

יעל מטלון – רכזת צמיחה דמוגרפית

במסגרת פעילות האגף פועלים פורומים אזוריים שמטרתן להדק את שיתופי הפעולה האזוריים ועם המועצה, בינהם: פורום רכזי תרבות, פורום מנהלי קהילה, פורום רכזי צמיחה דמוגרפית ועוד....


פורום קהילה וצמיחה מספר 1

החודש התכנסנו בפעם הראשונה ל"פורום קהילה" של מגילות !

בנציגות מכובדת של יישובי האזור ישבנו לדבר על הקהילה והקהילות שלנו ועל הצרכים שלהם והתקשורת עם המועצה. ראש המועצה פתח וברך את המשתתפים תוך דגש על החשיבות שבסנכרון והעבודה בשילוב ידיים.

בפורום שהוביל צוות אגף קהילה השתתפו: מנהלי הקהילות ומזכירי היישובים, רכזי התרבות ורכזי הצמיחה הדמוגרפית.

בין היתר, התקיים תאום ציפיות בין המועצה ליישובים במרחב וסיכמנו כי תהיה שותפות, פתיחות , רצון משותף להצמיח את קהילת וקהילות המרחב שלנו . שתהיה הדדיות , מחויבות הדדית וסיוע הדדי . עוד נאמר כי חשוב שתהיה תקשורת דו צדדית שוטפת, שיח רציף בין המועצה , בעל התפקידים והנהלת היישוב. ולבסוף סוכם ע"י המשתתפים כי בכדי לעבוד בהרמוניה חשוב לבצע סנכרון תכניות עבודה בתחומים השונים.

הפורום יתכנס מעתה, פעמיים בשנה.


תרבות

חגדיד 2021

וואו, איזה חגדיד היה לנו .

אחרי שנה של הפסקה כפויה, חזרנו ובגדול – והיה מהמם !

התחלנו את החגיגות ביום חמישי בערב בבית האריזה שמול היישוב אבנת , מאות תושבים הגיעו לחגוג יחד  את החג הכי מיוחד בשנה. להיפגש עם חברים, להנות עם המשפחה, ליצור, לשחק ולשהתתף בדוכנים השונים. 

את הערב פתחו במופע חימום חברי האנסמבל "סימפוני מגילות" ביחד עם הדור צעיר: "סימפוני קידס" שהרטיטו את ליבנו בגאווה והתרגשות גדולה . מיד לאחר מכן עלה האחד והיחיד אביב גפן  והתעויט  והפך את הבמה לקסומה. כולנו ביחד התרגשנו וחזרנו כמה שנים אחורה.

"נוסקים לשמיים "

ביום למחרת  המשכנו לחגוג , פתחנו את הבוקר עם עשרות מטוסי וטייסי אולטראלייט שהגיעו לטוס בשמי מגילות ונחתו במאגר אוג' 2 ,תושבי האזור  נהנו  והתרשמו מכלי הטייס המיוחדים שנחתו אצלנו .

כמידי שנה גם השנה התקיימה תחרות הצילומים, נשלחו עשרות תמונות, כולן מיוחדות וטובות ומרוב שהיה קשה להחליט, זכו שלושה אנשים בפרס מיוחד. הזוכים בתחרות הצילומים המסורתית הגשימו חלום וזכו בחוויה חד פעמית -טיסה בשמי ים המלח !

הזוכים בתחרות : מלוין בלאו מקיבוץ מצפה שלם, שרונה לוי ורביד מזור מקיבוץ בית הערבה.

אריה נשא כמה מילים לכלל המשתתפים והטייסים ואמר: " היום הזה הוא פיילוט עבורי ועבור כל מארגני החגדיד, זוהי מסורת שנרצה להנחיל מעתה והלאה "

"עפים על החוף"

חגיגות החגדיד המשיכו ומיד בתום ארוע  "נוסקים לשמים" המשכנו להתרענן ולחגוג יחד, בחוף קלי"ה.

שם נהנו המשתתפים מהנוף עוצר הנשימה, מדוכנים מיוחדים של אומנים מקומיים וממופע קאברים משובח של אמיר שרייבר והגרוב הישראלי.

תודה ענקית לכל  השותפים לדרך שגרמו לחג הזה להיות כל כך מיוחד ומוצלח.

תודה מיוחדת על העבודה המאומצת לאגף קהילה וצמיחה ולכלל עובדי המועצה.

והכי חשוב ,תודה לכם תושבים יקרים , שבאתם ונהניתם !

ניפגש בשנה הבאה!


תרבות בישובים

אחרי תקופה עמוסת חגים וחזרה לשגרה, היתה חסרה לקיבוץ בית הערבה קצת תרבות...

לא צריך הרבה בשביל להחליט להחזיר את שגרת אירועי התרבות, צוות התרבות החדש השיק ערב "בירה ונשירה" בשטח הבריכה בקיבוץ.

החלק הראשון של הערב הוקדש להוקרה והערכה לצוות התרבות היוצא, לאחר שלוש שנים של עבודה קשה בייזום ותפעול אירועי תרבות באופן מופתי ובצורה פרפקציוניסטית במיוחד. חברי הצוות השאירו מאחוריהם אבק של הצלחה לצוות הנכנס החדש!

 

בהמשך, צוות התרבות הנכנס הציג בפני כלל תושבי הקיבוץ את הנקלטים החדשים באמצעות מצגת משעשעת ומושקעת, בה מוצגים כל הנקלטים בסרטון שמתמצת את תחומי העניין של כל משפחה נקלטת, המוטו שלהם לחיים ועוד פרטים שתמיד כיף לדעת על נקלטים חדשים שמגיעים לאזורנו.

את החלק האומנותי באמת, צוות התרבות השאיר לתושבי הקיבוץ: פשוט לעשות שמח! לשיר, לרקוד ולחגוג את החיים.

מאחלים הצלחה לצוות התרבות החדש!

 

•          נשמח להמשיך להפיץ ולספר לכולם על העשייה בכלל יישובי המועצה! שתפו אותנו יותר!

 

 

קישורים חשובים:

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft