פניה למוקד מוקד נגישות

ניוזלטר המועצה מאי 2021

מידעון המועצה לסיכום הפעילות – מאי 2021

משולחנו של ראש המועצה

הנדסה מכרז תכנון סולארי

מזכיר המועצה פרוטוקולים של ישיבות מליאת המועצה

חינוך מענה מחודש לנוער, פרוטוקול ועדת חינוך של המליאה ועוד...

בינוי ותשתיות פרוייקטים שבוצעו החודש

בטחון

רווחה ושירותים חברתיים בואו לגלות מה עושים הוותיקים במגילות!
 
משולחנו של ראש המועצה

 

מבצע "שומר החומות"


בחודש האחרון תוך כדי תחושת החזרה לשגרה בהיבטי הקורונה, סערה מדינת ישראל סערה ביטחונית. המרחב במגילות  נותר בין הבודדים בארץ, שקט ושלו. מלבד מקרים נקודתיים כנסיון חטיפת  נשק שסוכל בצומת נבי מוסא או הפרות סדר נקודתיות באזור העיר יריחו, זכינו להמשך התנהלות כבשגרה לאורך כל ימי ההסלמה הביטחונית.
יחד עם זאת, הנהגות היישובים וצוותי החירום נערכו לכל תרחיש, ביצעו תרגולים במערכות החינוך וחידדו את נהלי ההתמגנות והמוכנות לחירום.
גולת הכותרת בתקופה זו היתה האירוח רחב הלב ביישובי מגילות:
עשרות משפחות מיישובי עוטף עזה (חולית, סופה, נחל עוז, ניר עוז, שדרות ועוד ועוד...) התארחו במהלך ימי הלחימה ביישובים במגילות, כחלק מהאירוח התגייסו הקהילות כ"משפחות מאמצות" ואף נחגגו אירועים מרגשים כגון (שווה ללחוץ לצפיה!) יום הולדת 10 למאיה מקיבוץ סופה בקיבוץ אלמוג, בת מצווה מרגשת לילדה מניר עוז בקיבוץ קלי"ה ועוד ועוד.... האירוח בחג השבועות באלמוג זכה גם לסיקור תקשורתי, לצפייה בלחיצה כאן.

 

בנוסף, המועצה העמידה לרשות המתארחים מעוטף עזה אפשרות למענה רגשי במסגרת המרכז הטיפולי "השתקפויות", ראש המועצה נפגש עם חלק מהמתארחים בקיבוץ קלי"ה ושמע מהם על התחושות הטובות שהאירוח החם במגילות נתן בשעתם הקשה. 
 

שינוי ארגוני במועצה

לאור הצמיחה המשמעותית בשנים האחרונות במגילות  ומתוך הקשבה לצרכים ולאתגרים בקשר הרציף בין המועצה והיישובים במגילות, בימים אלה המועצה מעדכנת ומדייקת את המבנה הארגוני:
תחום התיירות ירוכז על ידי חביב כץ, רכז הקרקעות והמים. תחום החוגים ירוכז על ידי מורן אברשימי במסגרת תפקידה כרכזת נוער וחוגים במחלקת החינוך. בנוסף, לאורך השנים למדנו שההצלחה של הצמיחה הדמוגרפית קשורה קשר הדוק לקהילה, לחוסן הקהילתי ולגאוות היחידה. אי לכך, המחלקה לצמיחה דמוגרפית מתרחבת ומשנה את פניה: אגף קהילה וצמיחה בניהולה של לירון סימון, ייתן מענה בתחומי הצמיחה הדמוגרפית והתקשורת וכן בתחום הקהילה: תרבות, חוגי מבוגרים וספורט אותם תרכז תהילה הלוי - טסמה. תחת האגף יועסקו גם רכז\ת צמיחה דמוגרפית ורכז\ת פרויקטים ותקשורת שנאתר בשבועות הקרובים.
 

ביקור יו"ר החטיבה להתיישבות

החודש אירחנו את יו"ר החטיבה להתיישבות ישי מרלינג, בליווי הצוות המקצועי שלו ובהובלת ראש המועצה וצוותו.  במהלך הסיור יצאו המשתתפים לשיט בים המלח עם חברת נופי מלח  וביקרו ביישובים קיבוץ מצפה שלם, באבנת, בקיבוץ בית הערבה ובוורד יריחו  בהם שמעו על הצמיחה וההתפתחות בשנים האחרונות ועל הצרכים והאתגרים להמשך. יו"ר החטיבה וצוותו סיכמו את הביקור והביעו את ההתרשמות שלהם מהתפתחות האזור וכן הביעו נכונות להמשיך לסייע ולתרום להמשך הצמיחה תוך דגש על תמיכה מירבית בהתיישבות בכלל ובתחומי אמצעי ייצור ותעסוקה בפרט.
ראש המועצה אריה כהן הודה ליו"ר החטיבה ולצוותו על השותפות לאורך השנים ועל הדגש ההולך וגובר בפיתוח האזור שלנו.
 

ישיבת הנהלת מועצת יש"ע במצפה שלם

החודש נערכה ישיבת הנהלת מועצת יש"ע בקיבוץ מצפה שלם, מלבד הדיונים הפנימיים של הפורום הזמין ראש המועצה את המשתתפים לשיט בים המלח על מנת להעמיק את ההיכרות והזיקה לאזורנו.
 

ביקור מרכז השלטון האזורי 

החודש אירחנו את מטה מרכז השלטון האזורי בישראל בראשות שי חג׳ג' יו"ר השלטון האזורי וראש המועצה האזורית מרחבים. הביקור הוא המשך רציף של קשר ושיתוף פעולה פורה ומשמעותי בין המועצה למרכז השלטון האזורי בתחומים השונים, בין היתר בסיוע בסוגיות כמו הקמת מתנ"ס וניקיון החופים. במהלך הסיור ביקרנו בקאסר אל יהוד וערכנו תצפית מוורד יריחו. ראש המועצה סקר במהלך המפגש סקירה כללית אודות המועצה, היישובים והמרחב.
 

מניעת דלקות במגילות

החודש קיים ראש המועצה מפגש עם נציגי הכבאות האחראים על מניעת דלקות במרחב מגילות: ראש ענף מניעת דלקות מתי שטרית וראש מדור מניעת דלקות משה עיש. 

מחלקת הנדסה

 

מכרז תכנון סולארי

במהלך שלוש השנים האחרונות המועצה מתכננת להקים מגה פרוייקט לייצור אנרגיה מתחדשת בשטח של 1300 דונם. לאחר בדיקות סביבתיות, נופיות ותשתיתיות וקבלת הרשאה לתכנון מהמנהל האזרחי, המועצה יוצאת בשלב זה למכרז לתכנון תב"ע לפרויקט. מיקום וגודל הפרויקט מתואם עם תוכנית האב של המועצה ואנו נשתף אתכם גם במהלך התכנון. מסמכי המכרז כולל המיקום נמצאים באתר המועצה או בלחיצה כאן

 

מזכיר המועצה

 

חינוך

מה היה לנו החודש? התכנסויות יישוביות במסגרת שיח קהילתי לגבי המענה המחודש לנוער במגילות מגיעות לשלב ועדת ההיגוי האזורית, ועדת החינוך האזורית מטעם מליאת המועצה התכנסה לדיון פתוח (את פרוטוקול הוועדה תמצאו בלחיצה כאן), בשורות לקראת פתיחת הרישום לבית הספר של החופש הגדול ועוד ועוד...
לעדכון המלא של מחלקת החינוך מיום 15.5.2021, לחץ כאן
לעדכון המלא של מחלקת החינוך מיום 1.6.2021, לחץ כאן


בתמונה: אימון מכלול חינוך במועצה.
 

כפר הסטודנטים "קדמה" אלמוג (כתבה: לוטם גלזר, סטודנטית בכפר)

בחודש האחרון בעקבות ההתרחשויות בארץ ובעולם המשכנו בחונכויות הפר"ח השונות באופן אישי עם חניכים מכל יישובי המועצה, וגם במרכזי ההעשרה בוורד ירחו ובאלמוג, ובפעילות פנים כפרית. בתחילת החודש נסענו החבר'ה של הכפר לעין עוג'ה המדהים – היה מרענן ויפיפה, ממליצים לכל מי שעוד לא ביקר ללכת לטייל באזור בזמנים שקטים יותר. הרבה סטודנטים ניצלו את תקופת הרגיעה וירדו לאילת רגע לפני תקופת המבחנים המתקרבת אלינו. לכבוד ל"ג בעומר חגגנו במדורה ופויקה שלא היה טעים כמוהו מעולם! בעקבות האסון במירון הדלקנו 45 נרות שבת לזכר הנספים, וביום ראשון שלאחר האסון ישבנו למדורה וערב של ניגונים, לימוד ודיבור משותף לזכרם. בהמשך החודש ארגנו הסטודנטים משחק כדורגל משותף ובמוצאי שבת האחרון חגגנו את החזרה לשגרה בערב פיצות ויום הולדת לסטודנטית נועם. בנוסף הסטודנט הנהדר יראון התארס החודש עם בחירת ליבו נעמי. 
מספר סטודנטים הצטרפו החודש לסיור הטעימות המושקע שהקיבוץ הוציא בשוק מחנה יהודה, הזדמנות נהדרת לומר תודה לכולם – היה טעים ומגבש, שמחים שהוזמנו! בנוסף, עקב המחסור במנות דם הצטרפו הסטודנטים לתרומת דם בקיבוץ ובורד יריחו. כמו כן, ניתן לראות את הסטודנטים הנפלאים מבלים בכל שעות הפתיחה של הבריכה, כיף לראות את תושבי הקיבוץ ואת ילדי הפר"ח ונשמח גם לומר תודה על הרחבת שעות הפעילות. 
עם פרוץ מבצע שומר החומות נסעו מספר סטודנטים לעזור בשמירות בעיר לוד במסגרת ארגון 'השומר החדש', בנוסף הגיעו להתארח בכפר הסטודנטים משפחות מהעוטף ומהערים המעורבות לשבת ולחג שבועות. הם תיארו שהרגישו בבית ומוסרים תודה לכל תושבי הקיבוץ שחיבקו אותם. 
בקאמל תוכננה להתקיים הופעה של זמר צעיר ומבטיח בשם דויד שטנר שהתבטלה בעקבות המצב ועוד תחזור אלינו ובגדול עם החזרה לשגרה – פרטים בהקדם. כמו כן, בשבועות הקרובים אנחנו מתכננים לקיים מסיבת יום שישי נוספת רק שהפעם בלי הגבלות קורונה וכו', נשמח לראותכם! 


 

בינוי ותשתיות

צומת אלמוג: החודש החלו העבודות להקמת רמזור בצומת אלמוג (בפניה לכיוון יריחו, ורד יריחו), בתכנון: הרחבת הכביש והצבת רמזור לפונים מכיוון יריחו ואליה בשלב הראשון. בהמשך מתוכננות עבודות להקמת מחלף שיכלול גם את הפניה אל קיבוץ אלמוג. בפגישה שהתקיימה החודש עם מהנדס התנועה המחוזי של משטרת ישראל הובהרו לראש המועצה וצוותו שלבי הביצוע תוך התחייבות למינימום פגיעה בשגרת החיים וקידום מהיר ככל הניתן של הפרוייקט.

בית העלמין האזורי: החודש החל לפעול מתכנן מטעם המועצה לצורך תכנון ופיתוח של בית העלמין האזורי הממוקם בכניסה לקיבוץ קלי"ה.

שכונה קהילתית בבית הערבה: החודש החלו עבודות התשתית בשכונה, וכן הקמת מדרכות ודרכים מקשרות בין הרחובות בשכונה הקהילתית.

פרויקט "קדמה" בבית הערבה: החודש הסתיימו העבודות לפיתוח תשתיות, תאורה וגינון השכונה למשפחות צעירות שהוקמה בשיתוף ארגון "קדמה" בבית הערבה. השכונה הוקמה כתוצאה מביקוש גדול לאזור שנולד מכפר הסטודנטים "קדמה" שבקיבוץ אלמוג, ואוכלסה השנה בעשר משפחות חדשות שבחרו לקבוע את מקום מגורי הקבע שלהן בקיבוץ בית הערבה.

שכונה קהילתית בקיבוץ קלי"ה: פיתוח שצ"פ (שטח ציבורי פתוח) ירוק נוסף לשכונה, קירות תמך, עצים וגינון.

בטחון

חובת שמירה ביישובי מגילות

לידיעת התושבים: לאחרונה התקבלה הנחיה מקצין ההגמ"ר המעגנת את חובת השמירה החלה על כל תושב ביישובי מגילות בהסתמך על צו אלוף מס' 432 המסדיר את נושא השמירה ביישובים.
כל תושב המתגורר ביישוב בין הגילאים 18-60 מחויב בשמירה של 4 שעות בחודש.
בנוסף בכל יישוב ישנה הקצאה של מרכיבי הגמ"ר (הגנה מרחבית) ובינהם עמדת ביטחון, שמירה במהלך היממה, רבש"צ ומרכיבי ביטחון שונים.

רווחה ושירותים חברתיים

בחודש האחרון נפרדנו במחלקה ממאיה בן ארי, עו"ס משפחה מרחבית, מאיה עבדה במחלקה 8 שנים, אנו מודים לה על עבודתה המסורה ומאחלים לה הצלחה רבה בהמשך דרכה.
את מאיה מחליפה שני פלג-כהן מקלי"ה. נאחל לה הצלחה רבה בתפקידה החדש. 

ותיקים

שולחן עגול:
בחודש האחרון התקיים שולחן עגול בנושא ותיקים. בשולחן השתתפו נציגים מעובדי המועצה, עובדי הישובים ותושבים. 
דן סודרי העביר לנו סדנה בנושא זקנה, אוריאל, מהנדס המועצה ואורית, מנהלת מחלקת תרבות עדכנו והציגו את התוכניות בהקשר של ותיקים בקהילה. 
המשכנו בהעלאת סוגיות שונות ורעיונות להמשך עבודה בנושא. נשוב ונתכנס באוקטובר. 
 
התקנת גלאי עשן:
בחודש האחרון בשיתוף פעולה עם דרור קב"ט המועצה, הותקנו גלאי עשן ב 14 בתי ותיקים ברחבי המועצה.
אנו רוצים להודות לכבאות מעלה אדומים: ללוחמי האש שסייעו בהתקנה, לעידו פרץ מפקד התחנה, לשגית על התיאום והעבודה ולרבש"צים בישובים על הליווי.
ההתקנה נעשתה במסגרת מיזם של מרכז השלטון המקומי בשיתוף כבאות והצלה לישראל.
 
סיור במועדון:
מועדון ותיקות קלאב + יצאו לסיור במוזיאון ישראל בעקבות קורס האומנות בו הן משתתפות. את הסיור העבירה מדריכת הקורס- עידית ריפטין, בסיום קינחנו בארוחת בוקר בקפית באגם.
 
 

עקבו אחרינו!

פייסבוק "המועצה האזורית מגילות ים המלח"

אתר המועצה זמין עבורכם בלחיצה כאן

תושבי המועצה / נציגי יישובים המעוניינים לשלוח עדכונים או לכתוב לניוזלטר, מוזמנים לפנות ללירון klita@dead-sea.org.il 

 

לתלונות הציבור:

איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור 02-9945000 או irisc@dead-sea.org

להסרה לצמיתות מרשימת התפוצה לחץ כאן

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft