פניה למוקד מוקד נגישות

ניוזלטר המועצה פברואר 2021

 

מידעון המועצה לסיכום הפעילות – פברואר 2021

 

בת קלי"ה, דנה צופי ז"ל, הלכה החודש לעולמה
קהילת מגילות כולה הרכינה ראש בעצב, בהישמע דבר מותה בטרם עת של דנה צופי ז"ל, בתם של יוסי ויהודית צופי מקלי"ה, אחות לעופר, הגר, מיכל וגלעד. דנה, בת קיבוץ קלי"ה, צעירה ומוכשרת הותירה אחריה חלל גדול וקיבוץ אבל וכואב.

דנה נטמנה בבית העלמין המועצתי, הסמוך לקיבוץ קלי"ה.

ראש המועצה, אריה כהן היה אחד מתוך רבים שספדו לה בטקס ההלוויה שנערך במקום. דבריו הנוגעים של אריה אל המשפחה ואל קהילת מגילות, לקריאה בלחיצה כאן

אנו שולחים תנחומינו אל משפחת צופי וקהילת קיבוץ קלי"ה.

 

במועצה האזורית מגילות שומרים על ירוק!

יישובי המועצה וכך גם הדירוג הרשותי עומד על 2.0 במדד הרמזור, מה שמציב אותנו בתחום ה"ירוק" ומאפשר קיום מערכות חינוך והתכנסויות בהתאם להנחיות.

אחוז המתחסנים המועצתי בקרב בני ה 50 ומעלה, עומד על מעל 97%! עשויה להיות לכך חשיבות במקרה ויתגלו נשאים ביישובי המועצה ודרוג הרמזור המועצתי יהפוך כתום.

אנו חוזרים וקוראים לצעירי מגילות מגיל 16 ומעלה, לצאת ולהתחסן לטובת השמירה על הבריאות, הבטחון האישי ושגרת החיים של כולנו.

כנס "צפון מדבר יהודה לאן"
ראש המועצה השתתף החודש בכנס "צפון מדבר יהודה, לאן?" ביזמת האוניברסיטה העברית. בפתיחת הכנס הוזמנו אנשי ציבור להציג חזונם, תכנונם ותפיסתם את האזור. אריה כהן דיבר בכנס אודות חשיבותו הרבה של צפון ים המלח כאזור ייחודי והחשיבות בשמירת אופיו.

 

ביקור שרת התיירות
שרת התיירות, חברת הכנסת מטעם "כחול לבן" אורית פרקש הכהן ביקרה החודש במגילות.

ראש המועצה ליווה את השרה בסיור במרחב: ביישוב קדם ערבה, באתר בית הערבה ההיסטורי באתר הטבילה ובארץ המנזרים. הסיור התקיים בשיתוף נציגי חל"י ("החברה להגנות ים המלח") ועסק בפיתוח התיירות במרחב והצגת התוכניות התיירותיות של המועצה לנציגי המשרד. ביקור השרה התקיים בזמן מצוין בעיצומן של ההכנות לקראת צעדת ראשוני ים המלח שתתקיים במרץ שהוצגה לשרה.

 

ביקורת מל"ח
החודש התקיימה במועצה הכנה לביקורת מל"ח (משק לשעת חירום). נציגי פיקוד העורף בשיתוף קב"ט המועצה נערכו בשיתוף נציגי משרדי הממשלה הרלוונטים לביקורת שתתקיים בחודש הבא ותבחן את מוכנות המכלולים השונים במועצה, לשעת חירום.

 

ישיבת מנהלי קהילה עם המשטרה
החודש התקיימה ישיבת מנהלי קהילה במהלכה נפגש על בסיס קבוע ראש המועצה וצוותו עם מנהלי הקהילות ומזכירי שבעה היישובים במגילות. הפגישה האחרונה הוקדשה לשיתוף הפעולה עם משטרת ישראל ולחיזוק הקשר עם נקודת השיטור במגילות בכלל ועם מש"ק הקהילה יוגב פיה בפרט. נציגי המשטרה הציגו למנהלי הקהילה את פועלה של הנקודה והעלו אפשרויות לחיזוק הקשר ויצירת מערכת יחסים בין המשטרה ליישובים לצורך מניעת התנהגויות סיכוניות בקרב בני הנוער ולשמירה על הסדר ואורחות החיים ביישובי מגילות.

 

מבצע ניקיון חוף השאנטי
החודש, בשיתוף פעולה בין המועצה, מרכז השלטון האזורי, רט"ג ומכינת מלח הארץ, התקיים מבצע ניקיון באזור חוף השאנטי הממוקם מתחת למחסום מצוקי דרגות. במקום נאספו כמויות גדולות של פסולת על ידי הבנים והבנות, מתנדבי מכינת "מלח הארץ".

 

מבצע פינוי חוף השאנטי
מחזירים את חוף השאנטי לטבע!

חוף השאנטי, פנינת טבע בשטח מגילות, עברה בשנים האחרונות תקופות לא פשוטות של פסולת, לכלוך ובניה בלתי חוקית.

במהלך משותף של המועצה עם צה"ל, המנהל האזרחי, משטרת ישראל ורשות הטבע והגנים, פונה החודש האזור וחזר לחיק הטבע.

 

הקמת אתר הפסולת במישור אדומים
לאחר חודשים ארוכים של דיונים ומחאות, ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה לעצור מיידית את תכנון הקמת המשרפה במישור אדומים ולהקים צוות מיוחד בהובלת מנכ"ל משרדו צחי ברוורמן, נציגי משרד להגנת הסביבה, עיריית מעלה אדומים ומועצה אזורית בנימין.

המועצה האזורית מגילות פנתה בדרישה למנות נציג מטעמה לצוות. כאשר תקבל החלטה בעניין זה היא תפורסם לציבור.

 

 

לפרטים נוספים לחץ כאן

שיתוף ציבור – תכנית אב למגילות "מגילות 2048"

החודש תושלם סדרה של שבעה מפגשים בשבעה יישובי מגילות, נציגי המועצה מרביתם בהשתתפות ראש המועצה, יחד עם נציגי המתכננים ואנשי המקצוע, קיימו מפגש ייעודי עם נציגי הנהלת כל יישוב, על מנת להציג בפניהם את השלב הנוכחי בתכנית האב למגילות באופן כללי ואת המשמעויות היישוביות. בכל אחת מן השיחות עלו תובנות חשובות מנציגי היישובים, אשר יובאו בחשבון בהמשך התהליך.

המצגת שהוצגה במפגשים זמינה לכלל התושבים באתר המועצה (או בלחיצה כאן). בשלב הבא של תהליך שיתוף הציבור יוצגו הפרטים למליאת המועצה ולאחריה יתקיים מפגש רחב לכלל התושבים. פרטי המפגש יפורסמו באמצעי הקשר המועצתיים. המשיכו לעקוב!

גזברות

החודש פרסמנו לכלל בעלי העסקים במרחב, כי חלה הקלה משמעותית בתהליך קבלת ההנחה והפטור מארנונה לעסקים: החל מיום 11.2.2021 ניתן  להגיש בקשה להנחה בארנונה, ללא צורך בצירוף מסמכים מרשות המיסים.

בנוסף פורסם קישור לאתר הסוכנות לעסקים הקטנים בו ניתן לבחון את הזכאות ולהזין את הנתונים לקבלת ההנחה: https://www.sba.org.il/hb/landingsSite/Pages/km5.aspx

 

מזכיר המועצה

חינוך

עדכוני מחלקת חינוך

לשם שקיפות התהליכים וחיזוק הקשר בין המועצה לתושבים,  תפרסם מחלקת החינוך עדכון קבוע אודות הנעשה בתחום. העדכון יפורסם לסירוגין אחת לשבועיים: בפרסום ייעודי  ובניוזלטר המועצתי. הפרסום יופץ ברשימת התפוצה המועצתית ישירות לתיבות המייל שלכם התושבים, להרשמה לעדכון לחץ כאן.

העדכונים כולם זמינים עבורכם גם בעמוד מחלקת חינוך באתר המועצה, או בלחיצה כאן

לצפייה בתמונות מהעשייה המועצתית והבית ספרית בחג הפורים האחרון, חלוקת משלוחי מנות לצוותים החינוכיים והיוזמה המסורתית של בית הספר מגילות לחלוקת משלוחי מנות לניצולי שואה, לחץ כאן

לעדכון המלא של מחלקת חינוך, לחץ כאן

בינוי, תשתיות ופרויקטים:

  1. במהלך פברואר הוכשר על ידי המועצה, בית העלמין האזורי הממוקם בכניסה לקיבוץ קלי"ה. לצורך מענה מיידי הוכשר המקום וכעת יצא לדרך מהלך מסודר של תכנון לצורך המשך הפיתוח.
  2. בחודש שחלף הושלמו העבודות לתשתיות בשכונת הקבע באבנת
  3. בשכונה הדרומית בקיבוץ קלי"ה החלv בשעה טובה בנייתם של ארבעה בתי קבע

צמיחה דמוגרפית

השתלמות אזורית לצמיחה דמוגרפית, בת ארבעה מפגשים נפתחה החודש במפגש ראשון.

ההשתלמות מהווה המשך ישיר להכשרה האזורית השנתית שהתקיימה בשנה שעברה. ההכשרות הנ"ל הן מתוך המטרה להתמקצע באופן מיטבי במגוון תחומי הליבה והעשייה שבעיסוק הצמיחה הדמוגרפית.

מפגשי ההשתלמות מתקיימים בזום, ועוסקים בשניים מתחומי הליבה של העשייה בתחום: קליטה, אבחון ומיון (שני מפגשים בהובלה מקצועית של חברת "טנא") ושיווק ופרסום (שני מפגשים בהובלה מקצועית של יאיר קורן, מומחה בתחום השיווק הדיגיטלי).

המפגשים אינם כרוכים בתשלום ופתוחים לבעלי התפקידים ביישובים, לחברי וועדות הצמיחה הדמוגרפית ולכל העוסקים במלאכה.

את הקישור להשתתפות במפגש ניתן לקבל מרכז/ת הצמיחה הדמוגרפית בכל יישוב או במייל: klita@dead-sea.org.il 

תרבות, תיירות ספורט ופנאי

יש הקוראים לחודש פברואר – "פברואר המשוגע" בעיקר בגלל מזג האוויר, השנה מצאנו את עצמנו בסגר שלישי עם הילדים בבית, דבר שהוסיף לחודש המיוחד הזה מימד נוסף.

וכך מצאנו את עצמינו עם מזג אויר מלא בתהפוכות וגם אירועי תרבות מגוונים לכלל התושבים בגילאים השונים.

 

נעם חורב

פתחנו בהרצאה המרתקת והרגישה של נעם חורב, משורר ופזמונאי שכתב עשרות שירים לזמרים רבים. שירים מוכרים של זמרים כמו מירי מסיקה, איל גולן, רמי קלינשטיין ועוד...

לא תמיד ידענו שהאיש מאחורי המילים המרגשות הוא  נעם חורב.

נעם סיפר את הנס הגדול שלו, כתינוק שנולד עם יד משותקת ועם אמא שהתעקשה ולא וויתרה וגם כשהיו רופאים שנואשו והצהירו שהיד לא תתפקד, אימו לא וויתרה והיד לאחר טיפולים רבים חזרה לתפקוד מלא ולאחר שנים זאת היד שכתבה עשרות שירים.

סיפורו של נעם הוא על נחישות  והתמדה על התמודדות ועל היכולת להאמין גם כשאף אחד אחר לא מבין. מאז היותו ילד קטן בעפולה חלם לכתוב שירים עבור זמרים, דמיין את עצמו פוגש אותם ומחלק את שיריו והם נענים בשמחה, במציאות הוא חיכה  שנים רבות אחרי  מופעים רבים של זמרים שונים כדי לתת מחברת שירים שכתב, פעמים רבות לא קיבל תשובה או התייחסות,  עד הפעם הראשונה שריטה הזמינה אותו...

מכאן מגולל נועם את סיפורו המדהים כיצד התקדם והתחיל לשתף פעולה עם עוד זמרים ויוצרים ואיך החל  להיחשף לקהל גדול יותר עד הקפיצה הענקית שהביא לו ספרו הראשון "טיוטה של אושר".

נועם כתב גם את ספר הילדים "כנף אחת לציונה" - על מציאות לא פשוטה של ציפור אחת שהיא קצת שונה והספר נחל הצלחה רבה.

בהרצאה השתתפו כ-80 תושבים שנהנו מהמילים השירים ומההשראה שפרטה הישר על מיתרי הלב של כל אחד ואחת.

 

ליהיא לפיד

ליהיא לפיד מוכרת כאשת תקשורת, סופרת עיתונאית ומובילת דעת קהל. חוצמזה היא אמא ליעלי, ילדה אוטיסטית בת 24 שמהווה את האתגר האימהי הכי גדול של ליהיא (וכמובן גם של יאיר כאב).

ליהיא סיפרה בגילוי לב וברגישות על הרגע בו הם מבינים שהילדה שלהם "מיוחדת" שכל מה שהיה נראה שונה אצל יעלי פתאום מתחבר למילה אחת שהיא אוטיזם, איך קיבלו זאת בני המשפחה, האחים הסבים והסבתות, איך מתמודדים בגידול היומיומי במערכת החינוך בגנים ובבית הספר. איך מלווים ילדה "מיוחדת" בגיל ההתבגרות, במעבר מילדה לאשה צעירה.

ליהיא שיתפה איך הזכויות של הילדים המיוחדים משתנות לטובה עם השנים וביחד עם קבוצות הורים פעילים מצליחים לעורר ולחולל  עוד ועוד שינויים. על מנת שהילדים האלה לא יישארו שקופים.

בדרכה העדינה והשקטה ליהיא כבשה את ליבנו בסיפור האישי והמרגש כל כך.

בסוף ההרצאה הצדיעה ליהיא לכל אותן נשים שעובדות, נאבקות, מגדלות, מתפרנסות ועושות למען ביתן והחברה בה הן חיות.

ההרצאה הייתה בשיתוף פעולה עם מועצה אזורית תמר ולמרות שהיה בה רוב נשי היו  גם כמה גברים אמיצים.

 

איתי אנגל

איתי אנגל מוכר לכולם ממערכת תכנית הטלוויזיה "עובדה", האיש האמיץ שנכנס לאזורי מלחמה מסוכנים במיוחד, מסתובב עם שכפ וקסדה, מצטרף ללוחמים תחת אש וירי ומכניס את כולנו למתח גם כשידוע לנו שהוא יצא מזה בשלום וזו רק הכתבה שאחרי...

בהרצאתו שיתף אותנו איתי ברגעים רבים שעבר במדינות האויב, רגעים מסוכנים ביותר, בתמונות בלעדיות, בקטעי תיעוד קשים על מצבים שקשה לתפוס שקיימים במציאות.

איתי שיתף את ה"סודות" איך הוא באמת עושה את זה, איך  הוא נכנס דרך מדינות שכבר לא באמת קיימות כמו סוריה ועיראק , איך הוא צריך לבטוח במלווים שלו להגנה על חייו, איך הכאוס במדינות הללו משחק לטובתו  ואיך הדבר הכי חשוב הוא לשמור על קור רוח גם כשעמוק בפנים הלב דופק.

איתי  רואה בעבודתו ככתב סוג של שליחות וחובה לדווח על מצבים של מציאות כאוטית ואכזריות בלתי נתפסת שחייבים לתעד. בין היתר במסעותיו איבד חברים קרובים וקולגות משותפים.

ההרצאה הייתה מרתקת וקולחת והועברה לשתי המועצות תמר ומגילות.

 

מאיר שלו

בשעת אחר צהרים מוקדמת התכנסו כ- 60 הורים וילדים סביב הסיפורים של הסופר מאיר שלו למפגש מיוחד.

התרגשות  הייתה ניכרת  גם של ההורים וגם של הילדים הצעירים שהתארגנו מבעוד מועד מצויידים בארסנל הספרים שכתב.

שלו הקריא את ספרו המפורסם "וניל על המצח ותות על האף"  

הילדים המתוקים  היו מרותקים, חלקם דפדפו במקביל בעותק הביתי שלהם, שיתפו פעולה ושאלו שאלות מקסימות וחכמות.

למה בכלל לכתוב ספרים?

ואיך בכלל נוצרים הסיפורים?

ואיזה ספר שלו הכי אוהב?

שלו היה מקסים ומוקסם בעצמו מהדור הצעיר שלנו במגילות והשיב בסבלנות ובצניעות על כל שאלה ושאלה.

הוא סיפר על ספרים שלו שמתורגמים לשפות רבות, אפילו ליפנית ותאילנדית  ואיך בסוף כולנו דומים, לא משנה איפה אנחנו חיים ולכן הסיפורים מתאימים לכל  הילדים בכל השפות והעמים.

אין ספק שהשילוב של פברואר ה"משוגע"  וימי הקורונה המשונים העוברים על כולנו,  הפכו את החודש הזה  דווקא  אצלנו במגילות לפברואר "חם", לחודש מיוחד שמלמד אותנו שגם בבית אפשר לבלות ועדיין לקבל תרבות גם אם בצורה שונה ואחרת.

 

ימי שיגרה ברוכים,

בריאות, רוגע ושמחה

מחלקת תרבות מגילות

 

תושבי המועצה \ נציגי יישובים המעוניינים לשלוח עדכונים או לכתוב לניוז לטר, מוזמנים לפנות ללירון
klita@dead-sea.org.il

לתלונות הציבור:
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור  02-9945000 או irisc@dead-sea.org

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן באופן שוטף בפייסבוק המועצה "מועצה אזורית מגילות ים המלח"

ולהירשם לקבלת ניוז לטר המועצה באופן קבוע אליכם למייל, באתר המועצה בכפתור "ניוזלטר חודשי"

www.dead-sea.org.il | 02-9945000 | 

להסרה לצמיתות מרשימת התפוצה לחץ כאן

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft