פניה למוקד מוקד נגישות

ניוז לטר המועצה אוקטובר 2020

 

מידעון המועצה לסיכום הפעילות - אוקטובר  2020

ניהול הקורונה במגילות

כבכל שבוע גם החודש התקיימה ישיבה שבועית קבועה עם מנהלי הקהילות \ מזכירי היישובים ויו"רי צח"י. בישיבות מתקיים תאום שוטף בין המועצה לבין היישובים בכל תחומי העיסוק השוטפים.

אנו חוזרים וקוראים לכם תושבי מגילות להקפיד על קיום ההנחיות ביישובים ועל הריחוק החברתי כנדרש, על מנת שמגילות תמשיך ותהיה "מועצה ירוקה" ותוכל לקיים במידת האפשר את שגרות החיים בתקופה זו.

 

אריה כהן, ראש המועצה השתתף במהלך חג הסוכות בישיבת זום של ראשי רשויות עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו. במהלך השיחה עלה הצורך לאפשר לשלטון המקומי סמכויות בניהול משבר הקורונה לאור ההיכרות המעמיקה עם הצרכים והיכולות בשטח. ראש הממשלה קיבל את הדברים והורה לשלב את ראשי השלטון המקומי (יו"ר מרכז השלטון המקומי ויו"ר מרכז המועצות האזוריות) כמשקיפים בדיוני קבינט הקורונה.

 

ביקור שר ההתיישבות ח"כ צחי הנגבי ("הליכוד")

החודש התארח במועצה, שר ההתיישבות ח"כ צחי הנגבי בביקור ביזמת החטיבה להתיישבות.

השר נפגש עם ראש המועצה אריה כהן לשיחה על הצמיחה באזור ועל המשאבים הדרושים ליישום התכניות האסטרטגיות להמשך צמיחה והתפתחות משמעותית ביישובים ובמרחב צפון ים המלח.

השר ביקר ביישוב קדם ערבה, התרשם מההתפתחות של היישוב הצעיר בפרק זמן קצר ומהקהילה הנפלאה החיה במקום ועוסקת במלאכה.

לסיכום הביקור אמר אריה כהן ראש המועצה: "אנו מודים לשר הנגבי ולחטיבה להתיישבות על הביקור ועל הליווי וההתגייסות לאורך תקופות ארוכות. אני סמוך ובטוח שהביקור חיזק אצל השר את החשיבות שבביסוס וחיזוק הצמיחה ביישובי מגילות ואין לי ספק שהביקור היום יהיה התחלה של שיתוף פעולה פורה שיחזק את ההתיישבות"

ביקור שרת התיירות – ח"כ אורית פרקש הכהן ("כחול לבן")

החודש נפגש אריה כהן ראש המועצה עם שרת התיירות בשמורת הטבע עינות צוקים בשיתוף רשות הטבע והגנים. הפגישה עם השרה היא חלק ממגוון מאמצים בתחום התיירות במגילות שמטרתם חיזוק פיתוח וצמיחה של הענף גם במענה לאילוצי הקורונה וגם בראייה לעתיד. ראש המועצה פנה אל השרה בבקשה לסיוע בהתמודדות עם האתגרים שמזמנת הקורונה לאזורנו, השרה בישרה לראש המועצה על ההכרזה הקרבה על פתיחת הצימרים, בהתאם להחלטת הממשלה. בנוסף התבקשה השרה לסייע למרחב מגילות בקידום האפשרות לקיום אירועים פרטיים בחופי צפון ים המלח, בהתאם למתווה פתיחת חופי הרחצה במהלך היום, בסיוע לאתרי האזור המבוססים על תיירות נכנסת המצויים בהקפאה עמוקה בשל המשבר ובתמיכה בשיווק תיירות פנים כחלופה לתיירות נכנסת.

במהלך הביקור חתמה השרה על הסכם מול רט"ג המבסס העסקה של מורי דרך באתרי הרשות ודרך הרשויות המקומיות דבר המבטיח סיוע בתעסוקתם בתקופה מורכבת זו.

בנוסף לביקור השרה התקיימו לאחרונה בתחום זה ישיבות עם חל"י (החברה להגנות ים המלח), סגן ראש המנהל האזרחי ונציגי רשות הטבע והגנים לקידום פיתוח אתר הטבילה, קאסר אל יהוד. כן התקיימו גם מפגשים עם יזמים פוטנציאלים להקמת בתי מלון במרחב מגילות.

ראש המועצה אמר לאחר ביקור השרה: "אנו שמחים לארח את השרה לביקור קצר בצפון ים המלח ובטוחים שכדוגמת הקשר של ים המלח בכלל ומגילות בפרט עם משרד התיירות עד היום, גם השרה פרקש הכהן תראה את החשיבות הרבה בהמשך פיתוח חבל ארץ ייחודי זה ותמשיך בחיזוק ובהעצמת המרחב גם כעת, בימי הקורונה המאתגרים וגם בראיה רחוקה קדימה"

 

הטבות מס ליישובי מגילות

במסגרת המאמצים לביסוס הטבות המס ליישובי מגילות, יצא החודש מכתב מראשי המועצות הרלוונטיים ובהם ראש מועצת מגילות, הקורא להסדרת הנושא על בסיס קבוע, המכתב לעיונכם באתר המועצה או בלחיצה כאן

 

ישיבת מנהלי קהילה בנושא חינוך במגילות

באופן קבוע אחת לששה שבועות מקיים ראש המועצה ישיבה עם מנהלי הקהילות ומזכירי היישובים, בנושאי צמיחה ופיתוח המרחב במגילות ולשם חיזוק הקשר ושיתוף הפעולה בין המועצה לישובים. בישיבה האחרונה השתתפה גם טלי מוסקל מנהלת מחלקת החינוך והדיון עסק בתחום החינוך בכלל ובתחום דיוק המענה לבני הנוער במרחב מגילות בפרט.

טלי הציגה למנהלי הקהילות ולמזכירי היישובים מתווה לתהליך משתף באמצעותו תוכל המועצה למפות את הצרכים והמענים הדרושים לנוער במרחב וביישובים.

 

גזברות – משולחנה של גזברית המועצה

סקר נכסים:

בהתאם להנחיות משרד הפנים, מועצה אזורית מגילות ים-המלח קיימה סקר נכסים בכל יישובי המועצה. הסקר נועד לדייק ולעדכן נתונים של נכסים פרטיים וציבוריים ובהתאם לכך המועצה מעדכנת את הנתונים לשם גביית ארנונה בצורה מיטבית.

בימים הקרובים יצאו מכתבים לכל תושבי המועצה ובהם תוצאות הסקר לצורך עדכון שומת הארנונה לשנת 2021

במידה ויש שאלות או השגות , ימי קבלת קהלת לבירור המדידות יהיה בתאריכים  16/11/2020  ו- 23/11/2020   בין השעות  10:00-18:00 בתאום מראש אצל ציונה שרביט בטלפון 02-9945015.

 

שעות קבלת קהל:

במטרה לייעל את מתן השירות של  מחלקות הנהלת החשבונות והגבייה במועצה, הוחלט על  הסדרה של שעות קבלת קהל ומענה טלפוני.

 

פירוט שעות קבלת הקהל והמענה הטלפוני זמין עבורכם באתר המועצה או בלחיצה כאן

 

מס' הטלפון:  02-9945007 או 09

 

מזכיר המועצה:

פרוטוקול ישיבת מליאה מס' 10 זמין עבורכם באתר המועצה או בלחיצה כאן

חינוך:

השרות הפסיכולוגי חינוכי של המועצה עובד וזמין עבורכם. אנו מפעילים שרות "דלת פתוחה" עבור הורים המעוניינים בהתייעצות פסיכולוגית דיסקרטית. ההתייעצות תינתן בתיאום מראש עם הפסיכולוגית אורלי דרטלר. לקבלת השירות, יש לשלוח הודעה לנייד 050-8296096.

 

כפר הסטודנטים "קדמה" אלמוג (כתבה: לוטם גלזר, סטודנטית בכפר)

בשבוע שעבר התחילה שנה חדשה בכפר הסטודנטים, ברוכים הבאים לכל הסטודנטים החדשים שהצטרפו לכפר. ככל שנה גם השנה בכפר הסטודנטים מתחילה בשבוע של עמותת "קדמה" המשותף לכל כפרי הסטודנטים של העמותה בארץ. השנה, תחת אילוצי הקורונה וההגבלות הנלוות, קיימנו את השבוע במסגרת משפחתית , כל כפר בביתו. קיבלנו הזדמנות להכיר ולהתגבש, לחשוב ולתכנן, ליזום ולבצע. זכינו לביקור של מנכ"לית העמותה תירא-אל כהן שחיברה אותנו ללהט והערכים שהניעו אותה להקים עמותה העוסקת בהתיישבות הגבולות. הכרנו את מועצת מגילות, היסטורית ועכשווית בעזרת לירון סימון דוברת המועצה, טלי מוסקל מנהלת החינוך ואריה כהן ראש המועצה. קיימנו שיחת פתיחת שנה עם אדריאן ברסקה מנהל הקהילה בקיבוץ אלמוג.יחד עם ילדי שנת המצווה המקסימים שמענו את סיפור הקמת הקיבוץ מראשוני המתיישבים. זו הזדמנות להודות לדני, למשפחת ליפשיץ ולעומרי ציזלינג על האירוח והשיתוף. ניקנו את המצפה שמעל לנחל אוג וחלקים מנחל דרגה והחזרנו למקומה אנדרטה שחוללה לזכרו של יצחק אקשטיין, צנחן וסייר שנהרג ב17.3.1973 כשנפל מצוק במהלך טיול באזור. זו הזדמנות לציין שהקאמל עוצב ושופץ, התווספה פינת ישיבה מקסימה בחוץ ואנו מלאים תקווה שנוכל לחזור להפעיל את המקום עבור הקהילה במהרה!

בימים אלו אנחנו עובדים על תכניות שונות ורעיונות חדשים לשנה הקרובה, מתרגשים ומצפים לעשות הרבה דברים יחד!

 

פורום מדריכים אזורי

החודש התקיים מפגש קבוע של פורום המדריכים האזורי. את המפגש הנחתה מורן אברשימי, המרכזת את תחום הנוער והוא חלק ממגוון יוזמות שנועדו לחזק את תחושת השייכות בקרב אנשי החינוך במרחב מגילות וכן להעניק מעטפת מקצועית לפעילותם.

בינוי, תשתיות ופרויקטים בביצוע ובתכנון:

 

  1. החודש הגיע לסיומו פרויקט פיתוח תשתיות באזורים של בתים שהסתיימה בנייתם. במסגרת העבודות בוצעו מדרכות, תאורה, השלמות אספלט לכביש ונטיעת עצים
  2. שכונת הצעירים ״קדמה״ בקיבוץ בית הערבה – הסתיים שלב הבאת המבנים אל הקיבוץ ושיפוצם. כרגע מבוצעות במקום תשתיות ביוב, מים חשמל ובזק לצורך כניסת המשפחות החדשות אל השכונה בשעה טובה  במהלך חודש נובמבר. ברוכים הבאים למגילות!
  3. בקיבוץ אלמוג בוצעו החודש עבודות תשתית בגן אלמוגן למניעת עקרבים ולבטיחות ילדי הגן.

צמיחה דמוגרפית

מינהלת צמיחה דמוגרפית מצפה שלם

החודש התקיימה ישיבה ראשונה לפורום מינהלת הצמיחה הדמוגרפית מצפה שלם, הפורום אותו מוביל מנהל הקהילה בקיבוץ, נמרוד הקר, מיועד לתכלול והובלה של פעולות אסטרטגיות בשלל תחומי הצמיחה הדמוגרפית. במינהלת במצפה שלם חברים נציג הציבור ובעלי התפקידים מהקיבוץ ונציגי ההנהלות בקיבוץ, ובנוסף נציג החטיבה להתיישבות (אלכס גורסקי) נציג התנועה הקיבוצית (יהודה סלומון) ונציגת המועצה (לירון סימון).

המינהלת משקפת נאמנה את הרצון לשילוב ידיים בין הכוחות הפועלים לטובת הצמיחה הדמוגרפית, הן ברמה היישובים בנציגי הנהלות ובעלי התפקידים והן ברמה האזורית.

נאחל למינהלת הצמיחה הדמוגרפית במצפה שלם – בהצלחה!

פורום צמיחה דמוגרפית אזורי

החודש חזר להיפגש על בסיס קבוע פורום הצמיחה הדמוגרפית של מגילות. הפורום המורכב מרכזי הקליטה והצמיחה הדמוגרפית בשבעה יישובי מגילות ומנהלת הצמיחה הדמוגרפית במועצה (לירון סימון), מתרחב לאחרונה בהמשך להכשרה האזורית לצמיחה דמוגרפית שהתקיימה בשנה החולפת, וכולל גם מנהלי קהילה מחלק מן היישובים.

במפגש הפעם התקיים שיח לגבי תכניות עבודה ותקצוב בתחום "חברה וקליטה" ליישובים וכן מפגש עם טלי מוסקל מנהלת מחלקת החינוך ושיח הנוגע לחיבור ההכרחי בין שני התחומים וחיזוקו.

ביטחון

 

אימון רשותי בשיתוף פיקוד העורף

פעמיים בשנה מתקיים לצוות המועצה אימון רשותי בשיתוף פיקוד העורף,

מטרת האימון לתרגל את בעלי התפקידים השונים במועצה במגוון תרחישי חירום ולדייק ולהעלות את רמת התפקוד והמוכנות, כל אחד בתחומו.

בשבוע שעבר התקיימה שיחת הכנה לאימון הקרוב בה השתתפו ראש המועצה וקב"ט המועצה, נציגי פקע"ר וכן איתי פריד תושב אבנת המשמש כיקל"ר – הגורם המקשר בין הרשות לפיקוד העורף.

תרבות, תיירות ספורט ופנאי:

SEAmphony מגילות – אושפיזין בסוכה

חגי תשרי עברו על כולנו בצורה שונה ומאתגרת, ישראל נכנסה לסגר שני ואת החגים נאלצנו לחגוג לבד בחיק המשפחה המצומצמת.

חג סוכות הוא חג מיוחד, חג של  טיולים ומשפחה, של אירוח אושפיזין בסוכה, של שמחת תורה. 

באופן ספונטני  אנסמבל מגילות התגייס ושידר פייסבוק לייב של מופע שקיעה משמח ונעים היישר מהסוכה של טיבי גולן מאובנת,  וככה קיבלנו כולנו, אל מול חופיו היפים של ים המלח. הפוגה קצרה של אושפיזין בסוכה.

המופע היה נעים ומרגש והכניס שמחה וחיבור ללב, תושבים מכל המועצה נכנסו והיו גם אם רק לרגע אורחים בסוכה, ביחד.

טיבי סיפר על מצוות החג החשובה ביותר: " ושמחת בחגיך" השמחה שלעתים בתקופה האחרונה נראה כי נעלמה.

כולנו ביחד נעבור את התקופה ונמשיך ליצור רגעים של הפוגה.

 

 

חודש המודעות הבינלאומי לקידום המאבק בסרטן השד 2020 במגילות

השנה בחרנו להנגיש את נושא המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד ולהשתמש בכוח מקומי. רויטל לניאדו ורותי יתום מחלימות גאות, ביחד עם ציונה שרביט שהנחתה התכנסו יחד בביתה של רותי יתום לשיח פתוח  בנושא סרטן השד.

השיח הוקלט והועבר בשידור ישיר בזום, אל השיח  הצטרפו כ- 50 תושבים מכל רחבי המועצה.

השיח היה כנה, חשוף  ואמיץ . רויטל ורותי סיפרו על החוויה המטלטלת שעברו כאשר קיבלו את הבשורה על המחלה, על ההתמודדות, הקשיים, ההחלמה  והחשיבות של הגילוי המוקדם.

בתום השיח הצטרפה ד"ר רחל ליבנסון- וונש מומחית לרפואת המשפחה, שירותי בריאות כללית וענתה על שאלות.

שמחנו לשמוע שמיד בתום מפגש נשים רבות  נקטו יוזמה וקבעו תור לבדיקת ממוגרפיה, בדיקה חשובה ומצילת חיים. 

תודה רבה לרותי ורויטל היקרות, שהסכימו לשתף ולהיחשף ממש לא ברור מאילו.

תודה לציונה על הנכונות להנחות  ולשאול את כל השאלות הנכונות.

ואם תהיתם מה עושה מסיכה ורודה בתא שלכם? 

אז רק שתדעו...חילקנו מסיכות ורודות בתאים של כל תושבי המועצה, הצבע המסמל את חודש המודעות.

אם לא הקשבתם לשיח, בלחיצה כאן תמצאו קישור מוקלט של המפגש

מוזמנים להיכנס ולהקשיב. מבטיחים שמעניין!

צוות התרבות מ.א מגילות

 

 

פיקוח, תברואה, וטרינריה, הסעות תלמידים ואיכות סביבה

 

פיקוח וטרינרי:

בוצעו שני סיורים של לוכד הכלבים ביישובים.

פיקוח הבנייה:

נמסרו מספר התראות פיקוח בניה לבעלי בתים ונכסים במרחב מגילות.

תברואה ואיכות הסביבה:

החודש בוצעו על פי נוהל, דיגומי מי שתייה ביישובי מגילות. התוצאות משביעות רצון.

עוד החודש הסתיים פרויקט לתיקון והשלמת חוסרים בכלי האצירה לאשפה. בנוסף, במסגרת פעולות לצמצום התחלואה ממחלת הלישמניה, הסתיים סבב ראשון לסילוק בתי גידול של מכרסמים הנושאים בגופם את המחלה.

במסגרת פרויקט לניקיון וסילוק פסולת משטחי החקלאות והשטחים הפתוחים במרחב מגילות. החל ביצו סילוק פסולות בשטחי החקלאות של קיבוץ אלמוג.

בשיתוף מתנדבים ממכינת מלח הארץ בוצע פרויקט ניקיון בתוך תחומי יישובי מגילות, המתנדבים והילדים שהתגייסו לסייע, נהנו מארטיקים, ציוד לעבודה והסעה. היישובים קיבלו כוח עזר בביצוע ניקיון פסולות בתחומי היישוב.

לאחרונה הושק פרוייקט 500 של רשות הטבע והגנים – גיוס 500 עובדים לפעולות נקיון ושיפור פני המרחב. במסגרת הפרוייקט התקיים מבצע לניקיון חוף "השאנטי" וכן במצוקי דרגות ובתצפית נחל אוג.

בהמשך השנה צפויות פעולות נוספות של נקיון המרחב במסגרת זו ועוד.

מהנעשה ביישובים –

בכל היישובים במגילות יש עשייה ענפה וקהילתית יצירתית ומרשימה בתקופת הקורונה.

באבנת הגדילו לעשות ומצאו פתרון רחב לתוכן משמעותי לילדי היישוב, בכל הגילאים, בהתגייסות ראויה לציון של חברי הקהילה

אביגיל חדד, רכזת הקהילה באבנת מספרת:

"לפני כשבועיים נפתח באבנת פרוייקט התנדבות מיוחד שנקרה "בית הספר של אבנת". נדב, תושב היישוב, החליט ליזום מערך פעילות התנדבותי וליצור עבור הילדים (שמבלים זמן רב בבית וללא מסגרות פיסיות) תקופה נפלאה של פעילות מלאה ומעשירה. נדב ואני גייסנו קרוב ל25 (!) מנחים, תושבי אבנת שהסכימו להעביר סמסטר של פעילות בהתנדבות מלאה, במערך שנבנה באופן מותאם לכל שכבות הגיל מגן ועד י"ב. בלוח הפעילויות ניתן למצוא חוגים כמו קומיקס, מדעים, תסריטאות, אומנות, אפייה, כושר, בניית אתרים, תיאטרון, עיצוב מודלים, בית מדרש ישראלי לנוער, מלאכות קדומות, מבוכים ודרקונים ועוד רבים וטובים. כל הפעילויות מתקיימות בכפוף להנחיות הקורונה.

ההיענות מצד המנחים הייתה מדהימה, ולכל ילד בגילאים הרלוונטיים יש פעילויות מגוונות עד כדי כך שנראה כי אבנת הפכה למתנ"ס שוקק חיים! תודה לכל המתנדבים ובמיוחד לנדב על היוזמה והובלת הפרוייקט ימים כלילות."

 

 

תושבי המועצה \ נציגי יישובים המעוניינים לשלוח עדכונים או לכתוב לניוז לטר, מוזמנים לפנות ללירון
klita@dead-sea.org.il

לתלונות הציבור:
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור  02-9945000 או irisc@dead-sea.org

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן באופן שוטף בפייסבוק המועצה "מועצה אזורית מגילות ים המלח"

ולהירשם לקבלת ניוז לטר המועצה באופן קבוע אליכם למייל, באתר המועצה בכפתור "ניוזלטר חודשי"

www.dead-sea.org.il | 02-9945000 | 

להסרה לצמיתות מרשימת התפוצה לחץ כאן

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft