פניה למוקד מוקד נגישות

ניוז לטר המועצה ספטמבר 2020

 

מידעון המועצה לסיכום הפעילות - ספטמבר  2020

ניהול הקורונה במגילות

התקופה האחרונה היא תקופה מאתגרת עבור כולנו, חוסר הודאות הוא רב ושינויים רבים פוקדים אותנו השכם והערב. המועצה נמצאת בקשר רציף עם גורמי הממשל האחראיים בתחומים השונים (משרד הבריאות, פיקוד העורף) וכן באמצעות מרכז המועצות האזוריות מקדמת התייחסות הרלוונטית לאזורנו ולצורת החיים הכפרית.

חרף כל המאמצים ההנחיות משתנות חדשות לבקרים ויש קושי בתכנון לטווח ארוך ובהוצאה לפועל של חלק מהתכניות הגדולות שהיו לנו לשנה החדשה.

יחד עם זאת, אנו עושים כל מאמץ להמשיך ולהוות עוגן אזורי יציב, צוות המועצה עומד בקשר כל העת עם בעלי התפקידים מן היישובים על מנת לבסס את התאום והעבודה המשותפת:

בנוהל הקבוע, מתקיימות ישיבות צח"י ומנהלי קהילה / מזכירי היישובים – קבועות בכל יום ד' לניהול המצב ביישובים בתאום מלא עם המועצה.

אנחנו חוזרים וקוראים לכם תושבי מגילות להישמע להנחיות ולהקפיד על הוראות הריחוק החברתי – לבטחון כולנו!

המידע בענייני הקורונה מתעדכן כל העת עבורכם באתר המועצה או בלחיצה כאן

שנה חדשה בצל הקורונה

הרמות הכוסית המסורתיות לשנה החדשה התקיימו השנה בחלקן, מכורח הנסיבות באופן וירטואלי. ראש המועצה לקח חלק בהרמת כוסית של פיקוד המרכז, של המשרד להגנת הסביבה, של מועצת יש"ע ועוד.

בתוך כך גם לעובדי המועצה בבניין המועצה ובבית הספר מגילות התקיימה הרמת כוסית, לשנה החדשה בהתאם להנחיות. ראש המועצה ברך את העובדים, הביע הערכתו לעבודה המאומצת בשנה שחלפה וסיכם בתקווה לשנה בריאה ופוריה.

 

אשכול רשויות יו"ש

השבוע התקיימה פגישה של אשכול הרשויות ביו"ש שמגילות חלק ממנו. הפגישה התקיימה בנוכחות ראשי הרשויות ומנכ"לית האשכול – הגב' קרן גפן שנבחרה על ידי וועדת האיתור מטעם האשכול ומשרד הפנים. הפגישה נועדה לשם הצבת יעדים ותיאום ציפיות לשם הפקת מירב היעילות עבור הרשויות מן האשכול בו הן חברות.

 

נוחי מנדל - ראש היחידה להתיישבות במשרד הבטחון

ראש המועצה – אריה כהן, אירח את ראש היחידה להתיישבות במשרד הבטחון – נוחי מנדל, ואנשי מקצוע מהיחידה להתיישבות. במהלך הביקור העלה ראש המועצה ואנשי הצוות שלקחו חלק בביקור, צרכים בטחוניים שונים כגון: העתקת גידור וגידור מתריע ביישובים, תקנים וצרכי ביטחון שונים ביישובים, הסדרת דרכי בטחון ועוד. המבקרים סיירו באלמוג ובבית הערבה ושמעו סקירה על כלל היישובים במרחב וצרכי הבטחון השונים.

 

המועצה הציבורית של ארגון "קדמה"

החודש, התכנסה המועצה הציבורית של ארגון "קדמה" בה חבר אריה כהן, ראש המועצה. ארגון ההתיישבות "קדמה" מוביל בין השאר כפרי סטודנטים בכל הארץ ובהם כפר הסטודנטים "קדמה – אלמוג" במגילות.

 

פגישה עם השר דודי אמסלם (ליכוד)

החודש נפגש ראש המועצה, אריה כהן עם השר דודי אמסלם: שר הדיגיטל הלאומי, הממונה גם על רשות החברות הממשלתיות ונציבות שירות המדינה, ונוסף על כך משמש בתור השר המקשר בין הממשלה לכנסת וכחבר הכנסת מטעם מפלגת הליכוד.

ראש המועצה העלה בפני השר צרכים שונים בראשם הסיוע הנדרש לקידום נושא הטבות המס לכלל יישובי מגילות, קידום הקול הקורא קורא לשדרוג השירותים הדיגיטליים ברשות ועוד. ראש המועצה הזמין את השר אמסלם לביקור במגילות. השר הביע תמיכתו באזור והבטיח שביקור כזה יתקיים בעתיד הקרוב.

 

סיור חברת החשמל ורשות הטבע והגנים:

בסיור שהתקיים החודש בהשתתפות ראש המועצה אריה כהן, מהנדס המועצה אוריאל אהרונוב ומנהל הפרוייקטים במועצה יצחק דנון, סוכם על מתווה קו החשמל החדש בין אלמוג לקלי"ה, שיחליף את הקו הקיים ויפתור חלק גדול מתקלות החשמל המוכרות לכולנו, בכלל היישובים. חלק מקו החשמל החדש יהיה טמון באדמה ובכך לא יהווה פגיעה נופית במרחב. קו החשמל החדש עליו הוסכם, ישפר את אספקת החשמל לכל האזור. מועד ביצוע צפוי: תחילת 2021.

גזברות – משולחנה של גזברית המועצה

תושבים יקרים!

שנת תש"פ חלפה ואנחנו עם הפנים לשנה החדשה, שנת תשפ"א.

תש"פ הביאה עימה אתגרים לא פשוטים, חוסר יציבות פוליטית, חוסר יציבות כלכלית ואי וודאות כללית על רקע התפתחות מגפת הקורונה והשלכותיה. 

כבר תקופה ארוכה שהמגזר המוניציפאלי יחד עם כלל האוכלוסייה נאלץ להתמודד בתנאים של אי ודאות תקציבית לאור העובדה שלא אושר תקציב המדינה והפעילות של כלל המגזר הציבורי הינה בהתאם לחוק יסודות התקציב בזמנים מורכבים מעין אלה.

מאז התפרצות מגפת הקורונה וכניסת המדינה למצב חירום, המצב הכלכלי והתקציבי של הרשויות  המקומיות הולך ומחמיר, מקורות המימון העתידיים לוטים בערפל במקביל לגידול ניכר בצרכים המיוחדים אשר נולדים מעת לעת.

במסגרת העבודה השוטפת, גזברי הרשויות נדרשים לאפשר פעילות סדירה ככל הניתן, במצב בו משתנות הנחיות חדשות לבקרים. בנוסף, נדרשת הרשות המקומית מצד אחד להימנע ככל הניתן מפעילות אכיפה אגרסיבית לגביית חובות שנצברו ע"י עסקים ותושבים  בעקבות המשבר, חל"ת, ירידה או סגירה של פעילות עסקית ועוד ומנגד, נדרשת העמקת הגביה, על מנת לאפשר את המשך הפעילות  הרציפה של הרשות בהתאם לנהלי משרד הפנים.

במצב מורכב זה חשוב לזכור, הממשלה מקבלת החלטות אולם הרשות המקומית היא זו שמיישמת אותן, הלכה למעשה. בגל הראשון התקבלה החלטה על מתן פטור מארנונה לעסקים מסוימים לתקופה חלקית והרשות המקומית היא זו שיישמה  את ההחלטה ככתבה  וכלשונה. הממשלה  אמנם  העבירה שיפוי, אך שיפוי זה  לא כיסה את מלוא הפטור והמועצה לקחה על עצמה את כיסוי ההפרשים.

רגע לפני ראש השנה, הכניסה לסגר והחגים הבאים, אישרה הממשלה את תקנות הפטור מהארנונה לתקופה נוספת. על מנת להנגיש את המידע יצא מכתב הסברה לבעלי העסקים במועצה בה הונגש המידע בעניין קבלת הזכאות להנחת ארנונה.

אבקש להבהיר- המועצה תיישם את הזכאות בהתאם להנחיות.

 

במהלך ניהול משבר הקורונה המועצה עושה את המירב על מנת לתת מענה לצרכים ההולכים וגדלים של הישובים ושל התושבים וזאת במקביל לכלי בקרה תקציביים הולכים ומחמירים מצד גופי הביקורת הממשלתיים.

"תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר..."

חברים, אני רוצה להאמין שדווקא מכל המשבר הזה נוכל להוביל לשינויים ותהליכים חדשים. מניסיון העבר - תהליכים אלו אינם קורים בין רגע ונדרשת הבנה, סבלנות, הירתמות ואכפתיות של כל קהילת מגילות.

אני מאחלת לכולם שנה שתביא עמה שפע של התחדשות כלכלית והתחדשות מועצתית ומי ייתן ונזכה יחד לראות את מגילות מתפתחת, גדלה ומשגשגת לרווחת תושביה.

 

שנה טובה לכולם.

אנה הלאלי

גזברית המועצה

 

 

סקר נכסים

בימים אלה מסתיים תהליך המדידות במסגרת סקר הנכסים לדיוק חיובי הארנונה ביישובי מגילות.

מיד לאחר החגים יועברו מכתבי עדכון למשלמי הארנונה בגין החיוב המעודכן שלאחר המדידה. במהלך חודש נובמבר יתקיימו ימי קבלת קהל פרטניים שיאפשרו הגשת השגות או ברורים לגבי החיוב. פרסום אודות מועדים אלה יישלח באמצעי התקשורת השונים של המועצה ויפורסם באתר המועצה.

חיוב הארנונה המעודכן ייכנס לתוקפו החל מחיוב הארנונה לחודש ינואר 2021


הודעה לכל בעלי העסקים במועצה אזורית מגילות:

לנוכח משבר הקורונה והפגיעה בעסקים, הממשלה אישרה תכנית נוספת למתן הנחות בתשלום הארנונה לעסקים - עד יוני 2021.

בחינת הזכאות להנחה בארנונה תתבצע על ידי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה. ההנחה תינתן לזכאים לכך באופן אוטומטי, עם קבלת האישור מהסוכנות לעסקיים קטנים ובינוניים. *אין צורך לפנות למועצה לקבלת ההנחה.*

מידע על פרטי הזכאות ועל אופן הגשת הבקשה ניתן למצוא באתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים של משרד הכלכלה והתעשייה:

https://bit.ly/3cobQi7

בקישור תמצאו את פירוט כל המידע בנושא https://www.dead-sea.org.il/?item=3266§ion=363

חינוך:

שנת הלימודים תשפ"א נפתחה בגיל ושמחה, בחיוך ועם מסכה...

ילדי מגילות התקבלו בחיוך גדול על ידי צוותי החינוך במסגרות השונות, אריה כהן ראש המועצה וטלי מוסקל מנהלת מחלקת החינוך קיבלו את פני ילדי כיתות א'  על מי מיטב המסורת על השטיח האדום בכניסה לבית הספר וחילקו לכל ילד ספר קריאה במתנה לשנה החדשה. גם צוות בית הספר מגילות קיבל שי מהמועצה לרגל פתיחת השנה – ספר קריאה המתאר את תהליך רכישת הקריאה ואהבת הספר בגיל צעיר ובגיל בוגר.

לצפייה בילדי כיתה א' מגיעים בהתרגשות לבית הספר ביום הראשון ללימודים לחץ כאן

 

בהמשך השבוע המשיכו אריה וטלי וסיירו במסגרות החינוך השונות ביישובי מגילות, ביקרו בכל אחד ואחד מגני הילדים ביישובי המועצה, איחלו הצלחה רבה לצוותים החינוכיים ושמחו לראות את המסגרות שיצאו לדרך מלאות בילדים וצוותים חדשים וותיקים.

עוד ביקרו אריה וטלי בתיכון "עין גדי", ברכו את תלמידי התיכון ונפגשו לשיחה עם מנהל בית הספר בן אראלי.

 

מלח הארץ במגילות!

עם פתיחת שנת תשפ"א הצטרפו בני מכינת "מלח הארץ" מחזור י"א לקיבוץ מצפה שלם וחניכי וחניכות שנה ב' בקלי"ה (בוגרי העמותה משלוחת הבנים והבנות) לחצי שנת פעילות התנדבותית בקהילה. הקבוצות נפגשו עם אריה כהן, ראש המועצה אשר ברך אותם ונתן להם סקירה כללית על המועצה, התחומים השונים, תוכניות לעתיד וחזון.  לאחר מכן נפגשו עם אורית הרשטיג-כהן, מנהלת אגף התרבות והתיירות במועצה וחברת ועד מנהל בעמותה על תחומי התרבות, הפנאי, הספורט, התיירות ושיתוף פעולה אזורי. במפגש דיברה אורית על הממשקים עם העמותה ושיתופי הפעולה המוצלחים לאורך השנה. החניכים נפגשו גם עם מורן אברשימי שסקרה עבורם את תחום פעילות הנוער במועצה.

נאחל הצלחה לבני ולבנות "מלח הארץ", שמחים שאתם איתנו ומצפים לראותכם בקהילת מגילות.

 

פתיחת פעילות הנוער העובד והלומד לשנת תשפ"א

בשעה טובה, נפתחה פעילות התנועה במועצה!

באלמוג, ורד יריחו ובית הערבה התקיימו ימי פעילות ראשונים, ומבצע 'תפוח בדבש' – חלוקת סוכריות דבש ותפוחים לתושבים והקהילות. כמו כן, החניכים בשכבות ח'-ט' לקחו חלק בפעילות 'סיור סליחות' של מחוז ירושלים, במהלכה נסעו לירושלים עברו תכנים, תערוכות ותחנות שונות בנושא חשבון נפש, התחדשות ופתיחת שנה, וכמובן ביקור בכותל המערבי.

 

הנדסה:

ועדה מקומית לתכנון ובניה

לסיכום שנת תש"פ לרשותכם סקירת פעילות הוועדה המקומית לתכנון ובניה במגילות

תב"ע – תוכנית בנין עיר. זו בעצם תוכנית מתאר מפורטת שמכוחה ניתן להוציא התרי בניה.

 

 1. תב"ע לקדם ערבה – 602/4 - אושרה התוכנית בוועדה המקומית.
 2. תב"ע בית הערבה – 602/2 – שינוי קו בנין צידי: אושרה להפקדה במועצת תכנון עליונה במנהל האזרחי.
 3. תב"ע בית הערבה – 602/3 – תוספת מגרשים למגורים: בתכנון ושיתוף ציבור בקיבוץ בהובלת ההנהלה וצוות ייעודי.
 4. תב"ע 600/8 – מצפה שלם – שדה פוטו-וולטאי: אושרה להפקדה במועצת תכנון עליונה במנהל האזרחי.
 5. תב"ע 607/7 – מצפה שלם – תוספת בניה למגורים: בתכנון ושיתוף ציבור בקיבוץ בהובלת מינהלת הצמיחה הדמוגרפית במצפה שלם.
 6. תב"ע 611/2 – אבנת – הסדרת 40 מגרשים קיימים לבניה צמודת קרקע: אושרה להפקדה.
 7. תב"ע 611/1 – אבנת –תוספת 90 מגרשים למגורים ואזור מסחר ותעסוקה
 8. תב"ע 611/3 – אבנת – תחנת דלק ואזור מסחרי: התוכנית נדחתה בוועדה המקומית.
 9. תב"ע 603/4 – ורד יריחו – תוספת 45 יח"ד למגורים: הוגשה למנהל האזרחי ב-2019 וממתינה לפרסום תוקף של הקו הכחול החדש.
 10. תב"ע 603/5 – ורד יריחו – הגדלת אזור המגורים: ממתינה לאישור קו כחול חדש ולחידוש תקציב.
 11. תב"ע 600/7/1 – תב"ע אזורית – הנחיות מרחביות ,תוספת אירוח/תיירות בישובים: בתהליך בתכנון ושיתוף ציבור.
 12. תב"ע 608/9/2 – חופים בצפון ים מלח – החלת סמכות וועדה מקומית למתן התרי בניה: בתהליך תכנון.

 

תוכניות אסטרטגיות - העתיד כבר כאן - בואו נתכנן ביחד! - תכנית האב מגילות 2048

 • תוכנית אב – צוות היועצים של תכנית האב ממשיך לעבוד בכל המרץ תוך תיאום עם צוותי התכנון הנוספים העובדים במועצה. סיימנו את סבב המפגשים עם הציבור בכך שנפגשנו עם החקלאים ועם הצעירים. חלופה לתכנון צפויה להיות מוכנה בנובמבר ואז גם יקבעו מפגשים להצגתה לציבור.
  אנרגיה מתחדשת – צוות תכנית האב עובד על גיבוש פרק שמטרתו לעודד קידום פרויקטים של אנרגיה מתחדשת. הצוות בוחן חלופות שונות ונראה כי יתמקד בעיקר בתחום הסולרי.
 • תוכנית אב לתיירות – צוות התכנון ומנכ"ל חל"י (החברה הממשלתית להגנות ים המלח) ערכו מפגשים עם כל הישובים. הוצגו רעיונות התכנון ונשמעו צרכי הישובים שיוטמעו בתכנון. צפוי כי יינתן סיוע תכנוני לישובים במקומות שניתן יהי לקדם תכנון סטטוטורי. נערכים מהלכים לקידום יציאה למכרז תכנון וביצוע של מרכז חוויה – מיזם שמטרתו להקים פרויקט שיעביר באופן חווייתי וחדשני את הידע על ים המלח והאזור.
 • תוכנית לחקלאות ושטחים פתוחים – כאמור, נערך מפגש ציבורי עם החקלאים על מנת להשלים את הלימוד ולשמוע על צרכי החקלאים לעתיד הקרוב והרחוק. המפגש נערך במהלך עונת הגדיד ובכל זאת השתתפו מספר מרשים של אנשים. המהלך הבא של התכנון הוא גיבוש הצעה לחלופות תכנון והתחלת תיאום עם הישובים, משרד החקלאות, משרד הגנת הסביבה ורט"ג, על מנת להגיע לתכנית מוסכמת שנותנת מענה הן לצרכי הגדלת שטחי העיבוד החקלאי והן לצרכי שמירת טבע, אקולוגיה ונוף.

 

בתוך כך, החודש התקיים המפגש האחרון במסגרת סדרה של מפגשים לשיתוף הציבור בתחומים השונים בתכנית האב: מפגש עם דור ההמשך, צעירי מגילות.

במפגש (שנערך בזום) לקחו חלק תושבי מגילות בגילאי 18-40 והורים לילדים בגילאי בית הספר היסודי, מטעם המועצה הובילו את השיח ראש המועצה, מהנדס המועצה, מנהלת המחלקה לצמיחה דמוגרפית ונחכו בו גם מנהלי המחלקות השונים (בטחון, חינוך, תרבות ותיירות, חקלאות, נוער ועוד). שמענו מהמשתתפים מהם מה הביא אותם הנה, מה יביא אחרים ומה יעזור לצעירים להישאר? וגם איך רואים את עתיד המועצה, אילו סוגי תעסוקה חשוב לקדם פה ועוד ועוד...

 

צוות המועצה למד רבות מהשיחות הללו והן ימשיכו ויתקיימו גם בעתיד.

 

עוד פרטים על תכנית האב ומרכיביה – באתר המועצה או בלחיצה כאן

תכניות הנמצאות בשלב תכנון מפורט לביצוע:
תכנון תשתיות 60 יח"ד בבית הערבה: לקראת סיום. נמצא בבקרה של מ.השיכון ואומדן עלויות פיתוח. 

 1. תכנון תשתיות 74 יח"ד באלמוג: לקראת סיום. נמצא בבקרה של מ.השיכון ואומדן עלויות פיתוח.
 2. תכנון תשתיות 18 יח"ד באלמוג: לקראת יציאה למכרז תשתיות.
 1. הצבת 6 קראווילות חדשות באלמוג: בתכנון והכנה למכרז.
 2. קירוי מגרשי ספורט בבית הספר והצבת מערכת סולארית: לקראת סיום התכנון.
 3. שיפוץ חדר המורים בבית הספר "מגילות": בתכנון.
 4. תכנון מבנה חוגים באולם הספורט: בתכנון
 5. פינוי פסולת ושיקום נופי: יוצאים לביצוע לאחר החגים.
 6. התקני בטיחות בישובים: בתכנון.

 

בינוי, תשתיות ופרויקטים בביצוע ובתכנון:

החודש הסתיים השיפוץ במבנה המזכירות והמועדון לחבר בבית הערבה ובקיבוץ אלמוג. צוות הקיבוץ חזר לעבודה במבנה המשרדים המשופץ ומלבד תיקונים אחרונים, העבודה נמסרה לשביעות רצון שני הקיבוצים.

 

שכונה קהילתית בבית הערבה: בוצעו תשתיות, מדרכות, כבישים ונטיעת עצים בסמוך לבתי המשפחות שסיימו את בניית הבית. שיהיה בשעה טובה!

 

שכונת הצעירים קדמה בבית הערבה: ממשיכות ומתבצעות עבודות התשתית במבנים ובקרקע.

 

בחודש הבא ייצאו גם הפרויקטים הבאים לביצוע :

15 יח"ד במצפה שלם

"פאמפטרק" בית הערבה

"סקייטפארק" ורד יריחו

 

שנה טובה מכולנו במחלקת הנדסה ופרויקטים: אוריאל אהרונוב, הדס בשן, דנון יצחק ,יוסי לב ודנה כהן.

צמיחה דמוגרפית

השנה נקלטו כ 35 משפחות ביישובי מגילות!

בשל אילוצי הקורונה, הרמת  הכוסית המסורתית לנקלטים ולצוותי הצמיחה הדמוגרפית ביישובים, נדחתה. בנתיים, נשלחו אל בתי הנקלטים שי ומכתב לקבלת הפנים מראש המועצה ומהמחלקה לצמיחה דמוגרפית.

אתם מוזמנים להכיר את המשפחות החדשות במגילות! להיכרות לחץ כאן 

תרבות, תיירות ספורט ופנאי:

אני שמחה להציג את פעילות התרבות הפנאי והתיירות שנעשתה בתקופה האחרונה כל זאת לא היה קורה בלעדי שותפיי לעשייה: רכזי התרבות בישובים, צוות מלח ים לתיבול שעות הפנאי - ציונה תהילה ומורן.   מאחלת לכולנו ימים טובים, חזרה מהירה לשגרה, תרבות, מוסיקה, צחוק וכמובן בריאות.

שנה טובה וגמר חתימה טובה,

אורית הרשטיג-כהן, מנהלת אגף תרבות, פנאי, ספורט ותיירות.

קורונה תרבות תיירות ומה שביניהם

תקופת הקורונה הובילה אותנו לחשיבה יצירתית מחוץ לקופסא. בעקבות הנחיות הממשלה המשתנות חדשות לבקרים, בנינו תוכנית המותאמת לשינויים ובעזרת רכזי התרבות בישובים הצלחנו לייצר פעילויות תוכן עשירות לכלל התושבים. עשינו זאת על ידי הוצאת "קול קורא" פנימי לכל הישובים ותקצוב מטעם המועצה. הקו המנחה היה לקיים אירועים בישוב לכלל הגילאים בכך להנגיש תרבות לתושבים גם בזמן קורונה ועם זאת "להישאר קרוב לבית".

החבילה אותה יצרנו לכל ישוב כללה: מופע למבוגרים, פעילות/הצגה לילדים ומיזם מקסים "אצלנו בחצר" אשר תומך בתושבים מקומיים בתקופה לא קלה זו. רכזי התרבות הרימו את הכפפה וביחד יצרנו 28 אירועים שונים בכל רחבי המועצה! חלק מהישובים עיבו את התקציב והצליחו להביא פעילות עשירה לתושביהם.

במהלך מקדים יצא קול קורא לתושבים להציע פעילות/הרצאה/מופע לערב קטן ואינטימי שמתארח בישובים. פעילות זו נכללה בחבילה לכל ישוב. כך זכינו להכיר אחד את השני, לפרגן וכמובן הכי חשוב להנות ולחייך.

משלל האירועים שכבר הספיקו להתקיים:

מצפה שלם- נפגשים בחצר עם חי חביב (תושב אלמוג) בערב מוזיקת עולם מרתק ומשמח. בהרמת הכוסית לכבוד השנה החדשה.

אבנת- הצגת הילדים "יונתן בלש ממש" של תיאטרון ארצי לילדים ונוער.  

קלי"ה – פתחו את השנה במופע בריכה של שי צברי, מופע מרגש שפתח לבבות למרות החום. סדנת הקצב של עומר שהרקידה ילדים והורים, שעת סיפור עם דליה סגל סיפור לקטנטנים. במסגרת "נפגשים בחצר" אירוח של יוגב לוי (תושב אלמוג) בבית מש' פרקש בהרצאתו המרתקת "מסע עולמי וקשב פנימי".

קדם ערבה – מופע של מתן חייט "שרים בגינה" ערב שכולו זמר ושירה עברית, לילדים - סדנת הקצב של עומר והצגת ילדים "הכדור בידיים שלנו"- הצגת בכורה עולמית,  עם מסר לשמירת איכות הסביבה. "נפגשים בחצר" משחקי וידאו עם יוני וייס תושב המקום.

בית הערבה - התקיים מופע הקרקס של החנונים- מופע מקסים של תיאטרון הקרון לכל המשפחה. "נפגשים בחצר" סדנת קיקבוקסינג עם לירן נייגוז (תושב מצפה שלם) שהצליח להפעיל הורים וילדים כאחד למרות החום ששרר באותו יום.

אלמוג- מופע של להקת "שבלול" המדהימה שהביאו הרבה שמחה ללב התושבים ביחד עם ה"פוד טראק" המתוק שעמד לרשות באי האירוע. "נפגשים בחצר" אירוח של יוגב לוי (תושב המקום) במועדון היישוב בהרצאתו המרתקת "מסע עולמי וקשב פנימי".

ורד יריחו- הצגת הילדים "הנהג שהפך לתזמורת" הצגת ילדים מקסימה של תיאטרון הקרון. מופע של סגיב כהן, שהנעים בקולו מלהיטיו המוכרים ושירים שכתב לאחרים.

זוהי תמצית האירועים שהצלחנו לקיים עד הוראת הסגר החדשה. ללא ספק הצלחנו לגעת כמעט בכל שכבות הגיל. האירועים הנוספים שלא התקיימו בגלל הסגר ידחו ויתקיימו ברגע שההנחיות יאפשרו.

תודה למשרד התרבות והספורט על תמיכתם בפרויקט זה.

לצפייה בטעימה מאירועים שהתקיימו לחץ כאן

 

חגדיד 2020

על אף המאמצים הרבים שהשקענו, בעקבות הסגר הכללי וההנחיות החדשות השנה פסטיבל החגדיד לא יתקיים כבכל שנה עם סיום גדיד התמרים. מיד עם פתיחת ההגבלות נפעל לקיום האירוע ואתם, כרגיל תהיו הראשונים לדעת! בנתיים, נגלה רק כי נארח את מי שרובכם בחרתם בבחירות האחרונות: את חנן בן ארי!  

המופע יתקיים תחת כל ההנחיות של משרד הבריאות.  אמנם נשב במהלך המופע ואסור יהיה לרקוד. אך נשמח בלב. הפסטיבל יתקיים לראשונה בשיתוף פעולה עם מ.א. תמר וצפויים לנו שלל של אירועים קטנים ואינטימיים ברחבי המועצות ובשטח. יש למה לחכות.

 

תיירות

במסגרת שיתופי הפעולה עם אגף התיירות במועצה האזורית "תמר", חנכנו אתר תיירות חדש ל "ארץ ים המלח". האתר הספיק להניב פירות וכבר קיבלנו הרבה פניות ייעודיות לאתרים השונים במרחב שלנו. תיירנים שעדיין לא מופיעים בו מוזמנים ליצור קשר  orit@dead-sea.org.il ולהצטרף. www.deadsea.co.il

 

 

שגרירי דרך – ארץ ים המלח:
פרויקט משותף שלנו עם מועצה אזורית "תמר" ו"תיירות ערד" יצא לדרך: החודש הגיע צוות צילום לאתרים אשר משתתפים במיזם ובפיילוט הראשוני. המטרה היא לשווק וליצור את הדרך הנמוכה בעולם לתיירות נכנסת  אשר מתמקדת בשלב זה בהנגשת פעילויות תוכן במרחב.  בשלב זה אנו בונים את התשתיות למוצר אשר יושק ב- 2021

"קולנוע מגילות"

בשנה האחרונה למרות מורכבותה התקיים פעם בחודש מיזם "קולנוע מגילות". המיזם, התאפשר בעקבות שיתוף פעולה עם האקדמיה הישראלית לקולנוע, מפעל הפיס והמחלקה לשירותים חברתיים במועצה- זה הזמן לומר לכל השותפים תודה!

המפגשים התקיימו  במקום מיוחד: "פתח האוהל" בישוב אובנת. תודה רבה לקולנוען יוחאי חדד שאירח ודאג שהכול יעבוד כמו שצריך- אין עליך!

במסגרת המפגשים הגיע עד אלינו קולנוע ישראלי איכותי יחד עם מיטב היוצרים. 

הסרטים היו מרתקים, חלקם מצחיקים וחלקם מרגשים ונוגעים ללב, אך מה שהיה הכי מיוחד זה המפגש האינטימי עם היוצרים. בשיח פתוח מלב אל לב דיברו המשתתפים עם היוצרים על תהליך היצירה, על הקשיים ליצור בארץ כל כך קטנה, על הניתוק מהפריפריה ועל נושאי הסרטים שנוגעים בלב ליבה של החברה הישראלית.

כל יוצר ויוצרת שהגיע לכאן , יצא מהופנט אל מול המקום, הנוף, האנשים והמפגשים פותחי הלב שהתקיימו.

בחודש האחרון , רגע לפני הסגר התקיים המפגש האחרון של "קולנוע מגילות", ובאופן סימבולי הסרט האחרון שסגר את העונה השנה היה הסרט "ימים נוראים" סרט שזכה בפרס אופיר.

הסרט, מתחבר לתקופה המורכבת שכולנו חווים, לאור גלי השנאה העולים, הסבלנות שנעלמת, והמתיחות הפוליטית.  הסרט מגולל את סיפורו של יגאל עמיר וחושף צעד אחר צעד איך נבנית שנאה והצדקה לכל מעשה, מתועב ככל שיהיה- רצח אדם, רצח ראש ממשלה. בסוף ההקרנה התקיים מפגש  מרגש עם השחקנית ענת רבניצקי שגילמה את גאולה, אימו של יגאל, והשיחה הייתה מלאה בתובנות עמוקות.

משתתפי הסדרה מעידים כי: "הסדרה הייתה מעולה והחיבור עם יוצרי הסרטים היה לא פחות ממושלם".

בטעם של עוד...סיימנו את העונה. לשנה הבאה מכינים הפתעה חדשה- פרסום בקרוב!

 

חוגים תשפ"א

קשה לדעת מה צופנת לנו השנה החדשה, מתי נחזור להתחבק, מתי נלך למופע גדול ואיך נצא מהסגר, אין ספק שעומדת לפנינו שנה מורכבת ומאתגרת.

יחד עם זאת, אנחנו נמשיך לעבוד קשה וביצירתיות כדי לתת מענה לצרכי התושבים והילדים ברחבי המועצה. השנה בנינו תכנית אחרת אשר מותאמת לצו הקורונה.

כל החוגים יתקיימו בשעות אחר הצהריים.

חוגי הספורט יתקיימו במרחב רחב- אולם הספורט בקיבוץ קלייה.

חוגים נוספים יתקיימו בישובים בקבוצות קטנות.

אנחנו רואים חשיבות רבה להמשיך ולייצר סוג של שגרה, לצאת, לחוות ולהתנסות דווקא כאשר המצב אינו יציב וידוע.

אז... החוגים מוכנים, המדריכים מחכים.

נצא לדרך ברגע שהנחיות משרד הבריאות יאפשרו קיום פעילות חוגים ועל כך נעדכן בהקדם.

ההרשמה וחוברת החוגים זמינים עבורכם באתר המועצה או בלחיצה כאן

בברכה,

תהילה הלוי טסמה

רכזת חוגים

פיקוח, תברואה, וטרינריה, הסעות תלמידים ואיכות סביבה

פיקוח וטרינרי:
לוכד הכלבים ממשיך ומסייר ביישובים, הלוכד המועצתי מדווח שלאחרונה לא נתפסו כלבים משוטטים ויחד עם זאת הוא מבחין בבעלי כלבים רבים שמתהלכים ביחד עם הכלבים שלהם. בתוך כך,  נמסרו מספר התראות לבעלי כלבים על הפרת תקנות.

פיקוח הבנייה:
בתקופה האחרונה נמסרו מספר התראות פיקוח וכן צו הפסקת בניה מנהלי, לאחר שימוע. בשיתוף פעולה עם יחידת הפיקוח של המנהל האזרחי, נמסרו צווי פינוי למספר מתיישבים באזור לא מוסדר בים המלח. בנוסף, מתקיימת פעילות משותפת עם המנהל האזרחי לפנות בינוי והתנחלות בלתי חוקית במרחב מגילות.

מחזור:
החודש נאספו במרחב מגילות וביישובים, ששה טון קרטון ופונו אריזות במשקל טון אחד. בנוסף החלה המועצה בתהליך מכרזי לביצוע פינוי מחזוריות בקבוקי הפלסטיק.

תברואה ואיכות הסביבה:
החודש סולק מפגע פסולת בצומת העוקף, בנוסף, קבלן חדש נבחר לאחר הליך מכרזי לביצוע ניקיונות בשטחים הפתוחים.

בנוהל הרגיל התבצעה גם החודש בדיקת מי שתייה מסוג טריהלומתאנים ודיגום מיקרובאילית בהתאם לדרישות משרד הבריאות וכן אותר וטופל מקרה של גלישת ביוב באזור ים המלח.

הדברה:
לאחרונה החל פרוייקט סילוק שיחים ביישובים המהווים בתי גידול למכרסמים לצורך מניעת התפשטות מחלת הלשמניה.

הדברה בוצעה במספר מבני ציבור, וכן בביובים במספר יישובים, בנוסף, בוצע ניטור וטיפול במוקדים המהווים קרקע פורה להיווצרות יתושים.

איכות הסביבה:
פורסם קול קורא רשותי למנהלי הקהילה ולמזכירי היישוביים, לתמיכה בפרוייקטים סביבתיים בקהילה.

מהנעשה ביישובים –

הכנסת ספר תורה בבית הערבה

כתבה: מיה מנדל שלו, מנהלת הקהילה קיבוץ בית הערבה.

בתאריך 16.9.2020 הכנסנו ספר תורה לבית הכנסת לאחר שספר התורה האחרון ששירת אותנו כ-15 שנה נגנז. משפחת דורון ממעלה אדומים תרמה לנו את הספר.

הספר נכתב לעילוי בנם החייל יואב דורון ז״ל שנהרג בשוגג ע״י כוחותינו בדרום חברון בשנת 2003 וחמישה חיילים שנהרגו במבצע צוק איתן.

האירוע החל בכתיבת אותיות בבית משפחת קלי ומשם יצא לתהלוכה ברחבי הקיבוץ עד להכנסתו לבית הכנסת.

בסיום הקיבוץ אירח את המשפחה לסעודת מצווה במועדון.

תודה לאריה ראש המועצה שכיבד את האירוע בנוכחותו והשתתף בכתיבת האותיות .

 

 

תושבי המועצה \ נציגי יישובים המעוניינים לשלוח עדכונים או לכתוב לניוז לטר, מוזמנים לפנות ללירון
klita@dead-sea.org.il

לתלונות הציבור:
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור  02-9945000 או irisc@dead-sea.org

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן באופן שוטף בפייסבוק המועצה "מועצה אזורית מגילות ים המלח"

ולהירשם לקבלת ניוז לטר המועצה באופן קבוע אליכם למייל, באתר המועצה בכפתור "ניוזלטר חודשי"

www.dead-sea.org.il | 02-9945000 | 

להסרה לצמיתות מרשימת התפוצה לחץ כאן

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft