פניה למוקד מוקד נגישות

ניוז לטר המועצה אפריל – מאי 2020

 

מידעון המועצה לסיכום אפריל – מאי 2020

 

משבר הקורונה במגילות

ככלל אזרחי מדינת ישראל, גם אצלנו במגילות חווינו חודשיים לא פשוטים של התמודדות עם משבר הקורונה.

מרחב מגילות כאזור הנשען על תיירות ורבים מתושביו מתפרנסים ממנה, נפגע פגיעה כלכלית משמעותית.

יחד עם זאת, החוסן והערבות ההדדית בקהילת מגילות וביישובים התגלו במלוא עצמתם בתקופה זו: צוותי החוסן היישובים (צח"י) שהתגייסו בהתנדבות ופעלו לאורך זמן ממושך, לצד הנהלות היישובים בטיפול ומתן מענה לתושבים, צוותי התרבות היישובים שהפיחו רוח קהילתית ושמחה תוך הקפדה על כלל ההנחיות,  קרן ערבות הדדית לתושבי מגילות שהוקמה, גייסה תרומות ואף הגישה סיוע כלכלי למעל 20 משפחות מיישובי מגילות, קרנות יישוביות שהוקמו במקביל ונתנו מענה נוסף ועוד ועוד.

צוות המועצה עבד מסביב לשעון לאורך התקופה על מנת לתת מענה מיטבי בכל תחומי החיים. שיחת זום קבועה בהשתתפות מנהלי הקהילה וראשי הצח"י התקיימה פעמיים בשבוע ובנוסף התקיימו שיחות והדרכות לתחומי הרוחב (תחום רווחה ואוכלוסיה,  תחום המידע לציבור ועוד).

שעת חירום ומשבר היא שעה בה נמדדת הקהילה וערכיה, ובה נוצרת הזדמנות לקיומן של יזמות חברתיות וערבות הדדית. משבר הקורונה במרחב מגילות הוכיח מעל לכל ספק שאנחנו מקיימים כאן קהילה של קהילות ושה'ביחד' שלנו איתן ומשמעותי!

 

כעת, בשעה שאנו עומדים שוב למבחן כקהילה בזירת הקורונה חשוב שבעתיים להקפיד:

חל איסור על השתתפות בכל פעילות שהיא על כל אדם אשר עונה בחיוב על אחד מהסעיפים הבאים:

  1. משתעל בשיעול שאינו כרוני
  2. בעל חום גוף העולה על 38 מעלות
  3. היה במגע קרוב עם חולה קורונה בשבועיים האחרונים

בכל שינוי במצב הבריאותי – מומלץ להיוועץ ברופא.

 

אנו מבקשים לחדד ההנחיות ולהבהיר כי חלה חובת:

עטיית מסיכות במרחב הציבורי ובהסעות

שמירה על היגיינה

שמירה על מרחק

כמו כן יש להימנע ממגע עם אוכלוסייה מבוגרת ויתר אוכלוסיות בסיכון, באופן מוחלט.

 

קשר מועצה – תושבים

לקראת חג הפסח ותוך כדי ההתמודדות עם משבר הקורונה, חילקה המועצה ביזמת המחלקה לשירותים חברתיים לכל בית אב במגילות שי צנוע שכלל חוברת פעילות לכל המשפחה, הגדה של פסח, יין ועוגיות לחג.

בשבוע שעבר, לרגל חג השבועות חולקה עוד הפתעה שתפעיל את שרירי המוח המשפחתי: משחק טריוויה לכל המשפחה. תודה למחלקת תרבות ספורט ופנאי במועצה על היזמה ולכל רכזי התרבות, למו"פ מדע וים המלח ולכל יתר השותפים לכתיבת השאלות. תודה מיוחדת על ההפקה לצוות "מלח ים לתיבול שעות הפנאי" – לא יודעים מה זה? בואו נתחיל לשחק! (חפשו את השאלה בטריוויה...)

 

עטיית מסכות באזורים חמים – פניית ראשי המועצות

ראש המועצה אריה כהן, בעקבות פניות הורים ממגילות, יזם פנייה לכל ראשי הרשויות לאורך כביש 90 מבית שאן בצפון ועד אילת בדרום, על מנת לקדם אישור של משרד הבריאות לביטול חובת עטיית מסכות לתלמידי בית הספר באזורים החמים.

על מכתב הפנייה שהוביל אריה כהן חתומים: מאיר יצחק הלוי ראש העיר אילת, חנן גינת ראש המועצה האזורית חבל אילות, אייל בלום ראש המועצה האזורית הערבה התיכונה, ניר ונגר ראש המועצה האזורית תמר, ג'קי לוי ראש העיר בית שאן, יורם קרין ראש המועצה האזורית עמק המעיינות, דוד אלחייני ראש המועצה האזורית בקעת הירדן וכמובן אריה כהן ראש המועצה האזורית מגילות, נשלח למנכ"ל משרד הבריאות ולשר הבריאות ובו נכתב:

"באזורים הדרום מזרחיים של המדינה קיים עומס חום כבד גם בימים אלו ועד סוף הקיץ.

בהמשך לביטול חובת עטיית המסכות במערכת החינוך, בשבוע שעבר, בכל הארץ בגלל עומס החום, אנו פונים אליך בבקשה לאפשר את הפטור לחודשי הקיץ, ברשויות החתומות בהן החום כבד מאוד.

בנוסף, באזורים אלו, רמת התחלואה בקורנה גם כך, נמוכה מאוד ובחלק מהרשויות לא קיימת בכלל.

כמובן, שלמעט המסכות נמשיך לפעול על-פי הנחיות ועפ"י הוראות ה"תו הסגול".

אנו פונים אליך בבקשה לקבל פטור מעטיית המסכות במערכת החינוך לחודשי הקיץ".

טרם שליחת המכתב, יצאו ההורים במהלך בו תישלח עצומה עליה חתומים הורים מכל אותן רשויות על מנת לשקף למשרד הבריאות את המצב בשטח ובקרב הורי התלמידים >> https://www.atzuma.co.il/maskshot

 

תכנית אב למגילות 2048 - שיתוף ציבור

בחודשים האחרונים מקדמת המועצה, בשיתוף משרד הבינוי והשיכון, תכנית אב כוללת לשטחי המועצה. התכנית מקודמת מכוח החלטת הממשלה לטיפול בבעיית הבולענים באזור ים המלח ומתוך כך לפיתוח וחיזוק האזור. התכנית תעסוק בתחומים רבים ומגוונים כגון: תחבורה, ניקוז, תיירות, חינוך, תעסוקה, מעמד הקרקעות, הגידול הדמוגרפי ועוד. מטרת התכנית לקדם לביצוע פרויקטים בעלי חשיבות אסטרטגית להמשך פיתוח המועצה והישובים. הפרויקט מנוהל על ידי משרד התכנון של יובל ויצמן והתכנית מבוצעת על ידי משרדו של האדריכל אריה רחמימוב. במסגרת התכנון שותפים יועצים בתחומים השונים.מטרת העל של התהליך הוא התבוננות על המרחב על כל צרכיו ותכנונו, כששנת היעד שהוצבה היא שנת 2048.מרכיב מהותי בעבודת התכנון הוא איסוף המידע הנדרש מהישובים ושיתוף הציבור בשלבים ובנושאים שונים. במועצה מובילה תהליך שיתוף ציבור מובנה בחדשים הקרובים, בו יתקימו מספר עוגנים קבועים מראש: ישיבות הצגת התכנית ודיון ראשוני עם הנהלות היישובים כולם, החלו להתקיים בנוכחות ראש המועצה, מהנדס המועצה ואריה רחמימוב – האדריכל המוביל את התכנית. בהמשך, יתקיימו שיחות עומק עם בעלי התפקידים במרחב וביישובים, עם מגוון אוכלוסיות המייצגות את מרקם החיים של האוכלוסיה במגילות בינהן: פורום מנהלי קהילה, פורום מובילי צמיחה דמוגרפית, פורום תיירנים, פורום חקלאים, פורום המייצג את הגיל השלישי במגילות, ופורום צעירים. בשלב הבא אליו נגיע בחדשים הקרובים, יתקיימו מפגשי שיתוף ציבור יישוביים בנוכחות כלל תושבי היישוב ונציגי המועצה והמתכננים. כמו"כ בשבועות הקרובים ישלחו אל כלל התושבים שאלונים מקוונים לבירור עמדות בסוגיות מרכזיות הרלוונטיות לתכנית. עדכונים שוטפים על התכנית ותחומיה השונים יפורסמו בפלטפורמות המועצתיות על בסיס שוטף (אתר המועצה, מידעון זה, הדף השבועי וכיו"ב) .  

 

אנו מזמינים את כלל תושבי מגילות לקחת חלק פעיל בתהליכים השונים ולהביע עמדתכם באשר למרחב שלנו, בעתיד הקרוב והרחוק.

העדכונים בנוגע לתכנית יפורסמו באתר המועצה, בעמוד מחלקת הנדסה או בלחיצה כאן

 

שת"פ מועצה אזורית גוש עציון

החודש ארח ראש המועצה האזורית גוש עציון מר שלמה נאמן, את ראש המועצה אריה כהן וגזברית המועצה אנה הלאלי, לביקור וסיור במועצה השכנה לנו ממערב: גוש עציון.

במסגרת הסיור עלו נושאים שונים לשיתוף פעולה בין המועצות בכלל ובתחום התיירות במרחב הגיאוגרפי בו הן גובלות ברמת המדבר, בפרט.

שני ראשי המועצות הסכימו שזהו שיתוף פעולה מתבקש ומבורך שישא פרי בעתיד הקרוב.

 

 

 

תחרות צילום

במסגרת שיתופי הפעולה הבין מועצתיים ב"ארץ ים המלח": "מגילות" ו"תמר", שמחנו לקחת חלק בפרויקט "ים המלח בהתחדשות" (ע"ר) עם מוזיאון האמנות הוורטואלי בים המלח  בשיתוף GuruShots , ובהכרזה על יוזמה לקידום מודעות למצבו של ים המלח.

לקידום יזמה להקמת מוזיאון ראשון במקום הנמוך בעולם, חברו ראשי המועצות אל שני היזמים: ארי פרוכטר ונועם בדין ביזמה לקיום תערוכת צילום שבהמשך תהווה בסיס לתערוכת שתתקיים במוזיאון שיוקם במרחב מגילות

התחרות זכתה להתעניינות תקשורתית רחבה בארץ ובעולם והיתה הצלחה אדירה עם למעלה מ 8 מליון הצבעות ואלפי צלמים משתתפים מכל העולם (כולל מדינות כמו ירדן, בחריין וכווית).

את הצילום הזוכה צילם הצלם הישראלי אלכס ברונפר, את כלל הצילומים המשתתפים בתחרות ניתן לראות בעמוד התחרות בלחיצה כאן

"ים המלח הוא אזור תיירות בין לאומי ייחודי" אמרו שני ראשי המועצות, "המקום הנמוך בעולם משלב באופן יוצא דופן סגולות חד פעמיות של טבע, בריאות, מראות בראשית וחיבורים אנושיים המתקיימים רק כאן. תחרות הצילום שהתקיימה, והמוזיאון בהמשך, נותנים מענה לחשיפה ולתיעוד שהאזור ראוי להם כמו גם לביטוי של הבינלאומיות והחיבורים האנושיים המיוחדים המתקיימים בו".

 

יום הזיכרון במגילות

בשל מגבלות הבידוד שכפתה עלינו הקורונה, טקסי יום הזיכרון היישוביים והמסורות ארוכות השנים, התקימו השנה בפורמטים שונים ומותאמים.

במהלך יום הזיכרון, פנו שוטרי תחנת השיטור "מגילות" אל אריה כהן ראש המועצה והזמינו אותו לחנוך את גינת התחנה שהוקדשה לזכרו של בנו, סמל נמרוד כהן ז"ל שנפל במלחמת לבנון השנייה.

בהתרגשות גדולה ובתחושת "יחד" חזקה חרף המגבלות והקפדה על כל ההנחיות, התקיים טקס צנוע לחנוכת הגינה של שוטרי התחנה ולזכרו של נמרוד.

 

ערב יום העצמאות  - ארוע קשה בקיבוץ מצפה שלם

בערב יום העצמאות האחרון התבשרנו בכאב על מקרה טראגי שארע בקיבוץ מצפה שלם: ליאו ויניק, חניך במכינת ״מלח הארץ״ במצפה שלם, תושב היישוב שער אפרים שבמועצה האזורית לב השרון נפטר בקיבוץ, באופן פתאומי.

ליאו חזר להתנדבות במרחב מגילות לאחר חופשת הקורונה שנכפתה על כלל חניכי המכינה.

בשעות הערב התמוטט ליאו בחדרו בקיבוץ, כוחות הרפואה שהוזעקו למקום נאלצו לקבוע את מותו.

נציגי המועצה קיימו לאורך הלילה כולו ובתקופה שלאחר מכן, קשר רציף עם תושבי מצפה שלם והצח"י הישובי שניהל את האירוע ברגישות ובמקצועיות. עוד עמדו נציגי המועצה בקשר  עם נציגי מכינת מלח ועם נציגי המועצה האזורית לב השרון, ונערכו באמצעות כל גורמי המקצוע לליווי המשפחה, המכינה והמעגלים השונים להתמודדות עם המקרה הטראגי .

 

הטבות מס ליישובי מגילות

החודש, עם השבעת הממשלה החדשה ובחירתו המחודשת של ח"כ משה גפני ליו"ר ועדת הכספים של הכנסת, פנה אריה כהן ראש המועצה בפניה משותפת עם כלל ראשי הרשויות באזורים הרלוונטיים, אל חה"כ גפני בבקשה להארכת הוראת השעה בדבר הטבות המס לתושבי מגילות.

הוראת השעה הוארכה כבר בסוף שנת 2018 ופעמיים נוספות מאז בשל הדחיות בהקמת הממשלה , מתוקף סעיף 38 לחוק יסוד הכנסת.

עם התבססות הממשלה החדשה תמשיך המועצה ותפעל למען עיגון הנושא בחקיקה, לרווחת התושבים.

 

משרד השיכון - ביקור מנהל המחוז

החודש ביקר ביישובי מגילות מר משה מרחביה, מנהל המחוז במשרד השיכון. מרחביה וצוותו לוו על ידי ראש המועצה ומהנדס המועצה בסיור שבמסגרתו ביקור בכל אחד ביישובי מגילות, ונפגשו עם ההנהלות ובעלי התפקידים ביישובים. מטרת הביקורים הייתה לקדם את כלל הפרויקטים במגילות על מנת להמשיך לגדול ולהתפתח  ולאפשר צמיחה דמוגרפית משמעותית בכלל יישובי מגילות.

מזכיר המועצה:

פרוטוקול ישיבת מליאה מס' 3 זמין עבורכם באר המועצה או בלחיצה כאן

פרוטוקול ישיבת מליאה מס' 4 זמין עבורכם באתר המועצה או בלחיצה כאן

צמיחה דמוגרפית

ההכשרה האזורית לצמיחה דמוגרפית שהתקיימה בחדשים האחרונים, הגיעה אל הישורת האחרונה ממש לפני פרוץ הקורונה. (מלבד מפגש סיום רשמי שיתקיים בקרוב.)

לקראת סיום ההכשרה, התכנסנו בפורום מורחב עם נציגי הצמיחה הדמוגרפית וחברי הנהלות היישובים, ובנוכחות שני ראשי המועצות – מגילות ותמר, לסיכומים וליריית הפתיחה להמשך דרך משותפת.

 

בנתיים פורום הצמ"ד האזורי (צמ"ד ארץ ים המלח – הפורום כולל גם נציגים מ"תמר" ומעין גדי) נפגש החודש לשיחת עדכון ולמידת עמיתים, יחד עם ראש המועצה ומנהלת הצמיחה הדמוגרפית במועצה לירון סימון . השיח האזורי מזמן סיעור מוחות משותף וחשיבה מחוץ לקופסא תוך למידה הדדית מדרכי ההתנהלות בנושא, בישובים השונים.

 

מצפה שלם

בימים אלה שוקדים בקיבוץ מצפה שלם על הקמת מנהלת צמיחה דמוגרפית ליישוב, שתפקידה קידום מדיניות ומימוש יעדים בתחומי הצמיחה הדמוגרפית. המנהלת המורכבת מבעלי תפקידים ונבחרי ציבור בקיבוץ ובשיתוף גורמים חיצוניים מהמועצה, החטיבה להתיישבות והתנועה הקיבוצית. בראש מנהלת הצמיחה הדמוגרפית יעמוד מנהל  הקהילה הנכנס – נמרוד הקר.

לכשתאושר סופית המנהלת, אחד התחומים הראשונים שתוביל במצפה שלם הוא תכנון שינוי תב"ע יישובי לכדי הוספת עוד 150 יחידות דיור ליישוב. החודש התקיים מפגש ראשון של המנהלת עם צוות המתכננים ונציגי מח' ההנדסה במועצה, על מנת להתחיל בתהליך המשותף.

 

חינוך

מנהלת מחלקת החינוך החדשה, טלי מוסקל, נכנסה לתפקידה בתחילת אפריל. טלי הגיעה אלינו עם ניסיון רב שנים בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, היא מתגוררת בירושלים.

את פרטי הקשר של טלי ניתן למצוא בעמוד מח' החינוך באתר המועצה או בלחיצה כאן

 

פרוטוקול ועדת חינוך של המליאה לעיונכם באתר המועצה או בלחיצה כאן

 

בית הספר היסודי מגילות

קהילה יקרה,

עם תחילתו של חודש סיון וציון חג השבועות, נפרוס בפניכם את האירועים, הלמידה והעשייה הבית ספרית בחודש זה.

במהלך החודש, קיבלנו בהדרגה את ילדיי הגנים ותלמידיי ביה"ס בשמחה והתרגשות רבה.

לקראת החזרה מהסגר ה"קורונה" שנכפה על כולנו, נערכנו לוגיסטית עפ"י ההנחיות הנדרשות, כדי לאפשר קליטה בטוחה ואחראית במציאות הנוכחית ובמטרה לשמור על בריאות הצוות והתלמידים. זה המקום להודות לגורמים במועצה על שיתוף הפעולה בהיערכות המיטבית והנכונה.

העבודה בכיתות התמקדה בשלושה תחומים מרכזיים:

  • מתן מענה ריגשי, חברתי לתלמידים על מנת לחזק את החוסן ותחושת הביטחון במציאות החדשה. המורות מלוות בתחום זה על ידי הצוות המקצועי, מאיה היועצת וענבר הפסיכולוגית.
  • הטמעת הרגלי היגיינה חדשים ע"י מערך הסברה בדרכים שונות ומגוונות.
  • חזרה וחיזוק של החומר הלימודי על מנת לצמצום פערים תוך דגש על העלאת המוטיבציה ללמידה.

 בנוסף, למדנו על יום ירושלים דרך משחק חווייתי שהכינו בנות השירות  ושוחחנו על מנהגי חג השבועות.

עודדנו את היצירתיות בקרב התלמידים בהעלאת רעיונות למשחקים ללא מגע בהפסקות, והתמודדנו עם שבוע של מזג אויר חם וקיצוני  ע"י הפסקות ממוזגות בכיתות ופינוק והפתעה של פופאייסים להתרעננות.

 

כולנו תקווה להמשך שגרה טובה ובריאה,

דנה לוי, מנהלת ביה"ס

והצוות החינוכי

 

 

כפר הסטודנטים קדמה, אלמוג (כתב: אסף אליאס – סטודנט בכפר)

כמו אחרי חורף ארוך, יוצאים אנשים לאחר התקופה המשונה והמעניינת שעברה על כולנו, פוסעים החוצה בזהירות, מנפנפים לשלום, בודקים איך זה מרגיש ללחוץ יד, לתת חיבוק, ואיך אנחנו לאט-לאט חוזרים לשגרה בטוחה. גם אנחנו בכפר הסטודנטים ניסינו לשמור על שגרה תוך כדי מגבלות הקורונה, ועכשיו כבר מוכנים לחזרה מלאה.

בחודש שעבר חונכויות הפרח הועברו לעבודה מרחוק, ולמדנו איך ניתן להמשיך לשמור על קשר משמעותי, גם כשלא נפגשים פנים אל פנים. בנוסף ניסינו ליישם רעיונות שונים לפעילויות התנדבותיות שלא מחייבות מגע בין אנשים. ככה יצאנו לעבודה מאמצת ומהנה של ניקוי חניון ומצפור האוג מאשפה שהצטברה שם במשך הזמן. מספק וחשוב לראות את האזור המקסים הזה נקי יותר.

הרגשנו כולנו כמה חזקה הקהילה שבמועצת מגילות, וברגעים כאלה של תחושות של משבר וחוסר בטחון זה היה משמעותי מאוד. התחושה היתה שהמצב הזה מוחזק היטב על-ידי מנהיגים ואנשי קהילה מוכשרים, חכמים ורגישים. מבחינתנו זאת זכות שהתאפשר לנו לעבור את התקופה הזאת כאן, ולראות איך קהילה מתמודדת ביחד ברגעים של מבחן וקושי. לכל המתנדבים, הרכזים החברתיים השונים ומקבלי ההחלטות – תודה גדולה על הכל!

 

הנוער העובד והלומד - קן צפון ים המלח (כתב: עמרי גילת, רכז הפעילות)

בחודשיים האחרונים עברה כל פעילות התנועה לאופן מקוון – דרך הזום והוואטספ.

הפעילות כללה בין השאר, מפגש מקוון עם ניצולת שואה (זיכרון בסלון), הדרכת מעגלי שיח ביום הזיכרון לתלמידי תיכון עין גדי, ופעילות קבוצתית מגוונת, בדומה לימי השגרה.

על אף הקשיים, המדריכים שמרו על רף גבוה ופעילות רציפה.

גזברות המועצה

הנחה בארנונה לעסקים כתוצאה ממשבר הקורונה

בעקבות ההגבלות שהוטלו על הציבור עקב מגפת הקורונה חתם שר הפנים על התקנות  המעניקות פטור בארנונה לעסקים או לחילופין מתן הנחה של 25% מחיוב השנתי.

המועצה האזורית מגילות החילה תקנות אלה והעבירה הודעות לכל הגורמים הרלוונטיים במרחב על כך. את כלל התקנות בנושא זה ניתן למצוא באתר המועצה או בלחיצה כאן

 

תרבות, תיירות ספורט ופנאי:

חילופי שרים במשרד התרבות והספורט:

עם השבעת הממשלה החדשה נפרדנו החודש בין השאר גם משרת התרבות היוצאת ח"כ תא"ל (במיל') מירי רגב. במכתב הפרידה והסיכום שהעבירה השרה לראש המועצה היא מציינת את שיתוף הפעולה בין המועצה והמשרד בשנים האחרונות וכן את הגידול התקציבי שחל לאורך השנים 2015-2019 בתחום התרבות והספורט, במועצה האזורית מגילות.

הקשר עם השרה רגב נשמר גם עם היכנסה לתפקידה החדש: שרת התחבורה.

ארץ ים המלח

השותפות תחת מותג "ארץ ים המלח" עם מ.א. תמר וערד הולכת ומתהדקת. השנה לאחר הקמת דוכן משותף ביריד התיירות הבינלאומי IMTM  אנו ממשיכים גם בתקופת הקורונה ליזום פעולות נוספות: פגישות משותפות של מנהלת אגף התיירות אורית הרשטיג-כהן ביחד עם ד"ר אלעד אלמוג מנהל התיירות בתמר עם בעלי תפקידים במשרד התיירות, התחלת הובלת "דרך ארץ ים המלח" של שלוש הרשויות, מיפוי אתרי התיירות באזור לטובת אתר התיירות המשותף ועוד.

 

בימי הקורונה  התקיימה הרצאה לתיירנים של ד"ר ערן כתר בנושא משבר הקורונה העולמי – תיירות פוסט קורונה. על האיומים וההזדמנויות אשר נוצרו בתקופה זו. אילו שינויים נדרשים בניהול, בפיתוח העסקי ובשיווק על מנת להיות המובילים בתחום התיירות. כל אלו בדגש על ארץ ים המלח ומיקומנו על המפה התיירותית. ההרצאה לוותה בשאלות של התיירנים אשר השתתפו במפגש.  

 

זה הזמן לפרגן לכל אתרי התיירות במרחב שלנו. להגיע לתמוך, לאכול, להנות ולרכוש. להמליץ לחברים, מכרים ובני משפחה לבקר באזורנו היפה והמיוחד.

 

 

שמו אותנו על פנאי

בתקופת ימי הקורונה חשבנו כיצד ניתן להמתיק לתושבים את הזמן הפנוי בבית. אירועי התרבות , הספורט והחוגים הוקפאו ולכן החלטנו להביא את אלו לבתים. הקמנו אתר אינטרנט ייעודי חדש "שמו אותנו על פנאי" ובו עולמות תוכן רבים והפתעות רבות. באתר היו שותפים רבים מתושבי הקהילה שתרמו מזמנם ומניסיונם והצטלמו בסרטוני וידאו עם רעיונות להפעלות עצמאיות בבית, ניסויים מדעיים, פעילויות לגוף ולנפש, טיפים להתמודדות עם מצבים משפחתיים שונים בבית בתקופה לא קלה זו ואף ברכות ואיחולים מאהוד בנאי וארקדי  דוכין שלהם פינה חמה לאזורנו. למי שלא הספיק אפשר להמשיך ולהנות ממגוון התכנים בעמוד באתר המועצה או בלחיצה כאן

מטיילים ליד הבית

יוזמה יפה של בית הספר שדה "עין גדי", מחלקת התרבות במועצה ובשיתוף רכזי התרבות בישובים הצליחה להוציא על אף התקופה הקשה את התושבים שלנו לחיק הטבע. לטיולים ליד הבית זכו רק 3 ישובים עקב עומס החום הכבד הטיולים ליתר הישובים נדחו למועד מאוחר יותר. תודה למדריכי החברה להגנת הטבע על טיולים מקסימים ליד הבית לישובים: קלי"ה, אבנת, בית הערבה קדם ערבה ואלמוג. במסלולים מוכרים ואהובים ליד הבית: נחל סלוודורה, שביל המערות ונחל חצצון. יש למה לחכות לישובים האחרים.

 

 

חדר כושר

לאחר תקופה ארוכה שחדר הכושר היה סגור עקב הקורונה, חדר הכושר נפתח מחדש תחת הנחיות משרד הבריאות. לעת עתה לא יפעל בבקרים וביום שישי. אנו נעשה מאמץ מירבי להחזירו לשיגרה מלאה. בינתיים מחכה לכם צוות מעולה של מדריכי הכושר. להצטרפות ולפרטים נוספים לחץ כאן

פיקוח, תברואה, וטרינריה, הסעות תלמידים ואיכות סביבה

פיקוח וטרינרי:

החודש נשלחו עשרות התראות פיקוח לבעלי כלבים מיישובי מגילות, אשר כלביהם נמצאו משוטטים במרחב היישובים בניגוד לחוק. כן נאספו כלבים משוטטים שלא אותרו בעליהם.

במהלך חודש יוני צפויה הגברה של סיורי הפיקוח הווטרינרי ביישובי מגילות, בעלי הכלבים נדרשים לפעול בהתאם להוראות חוק העזר "כלבים וחתולים, מגילות" סעיף 11 א'.

טיפול בנגע הלשמניה במגילות:

במסגרת דיוק פעולות המנע שנוקטת המועצה לצמצום התחלואה בלישמניה ("שושנת יריחו") פועל מדביר המועצה לסילוק שיחי צמח המלוח הגדלים בקרבת ובתוך היישובים. צמח המלוח מהווה מקור תזונה ובית גידול  לפסמונים ומריונים המהווים נשאי הלישמניה ומהם מועברת המחללה באמצעות עקיצת זבוב החול, אל בני האדם.

 

פיקוח הבנייה:

במהלך תקופת הקורונה הוקפאו מרבית הליכי הבניה ועמם גם פעולות הפיקוח. כעת עם החזרה, ישובו ויתקיימו הליכי השימוע לחריגות בניה במגילות.

 

פיקוח תברואה ובתי אוכל:

במהלך החודש התקיים סיור לפיקוח תברואתי בבתי עסק במועצה.

 

מחזור:

גם החודש, בוצע דיגום הפסולת שנאספה בפחים הכתומים:

אנחנו שמחים לבשר כי מגמת השיפור בדיוק ובכמות מחזור האריזות נמשכת (פחים כתומים) וכי הדיגום האחרון עומד על 96.8% פסולת אריזות בפח הכתום, בכלל יישובי מגילות!

 

תברואה:

החודש החל תהליך שיפוץ כולל לפחי האשפה הירוקים השכונתיים ("צפרדע"), במסגרתו יוחלפו מכסי הפחים ופסי הגומי בצדם.

לשרותכם מיקומי מתקני המחזור השונים, ביישובי מגילות (כולל מתקני מחזור זכוכית חדשים שנוספו)

באתר המועצה או בלחיצה כאן

בנוסף התווספו החודש כלי אצירה לאשפה במספר יישובים.

נולדו במגילות!

מזל טוב לטרן ונתן גילוט מקיבוץ אלמוג להולדת הבת עדן!

מזל טוב לזהר ושגיא מליחי מקיבוץ קלי"ה להולדת הבן יהב!

מזל טוב לענת והראל וייס מאבנת להולדת הבת עומר!

מזל טוב לתהילה והראל עזרא מאבנת להולדת הבן תומר!

מזל טוב לאוריין וברק ברנר מאבנת להולדת הבן תמר שלום!

מזל טוב לכנרת ויובל דייטש מאבנת להולדת הבת שחר!

מזל טוב למירי ושרית נחום – בצלאל מורד יריחו להולדת הבן!

מזל טוב לרחלי ונפתלי אופיר מקדם ערבה להולדת הבן זיו דוד!

מזל טוב לפתחיה ומיכל רכל מקדם ערבה להולדת הבן ירדן!

מזל טוב לאביטל ואפרים פלאנקר מקדם ערבה להולדת הבת יעל!

מזל טוב למוריה ואביעד דהן וייס מקדם ערבה להולדת הבן יובל!

מזל טוב לריקי ויקיר סלמן מקדם ערבה להולדת הבת סול הודיה!

מזל טוב למור ודוד אופיר מקדם ערבה להולדת הבן גפן מיכאל!

 

תושבי המועצה \\ נציגי יישובים המעוניינים לשלוח עדכונים או לכתוב לניוז לטר, מוזמנים לפנות ללירון
klita@dead-sea.org.il

לתלונות הציבור:
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור  02-9945000 או irisc@dead-sea.org

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן באופן שוטף בפייסבוק המועצה "מועצה אזורית מגילות ים המלח"

ולהירשם לקבלת ניוז לטר המועצה באופן קבוע אליכם למייל, באתר המועצה בכפתור "ניוזלטר חודשי"

www.dead-sea.org.il | 02-9945000 | 

 

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft