פניה למוקד מוקד נגישות

מערכת החינוך באלמוג

מערכת החינוך באלמוג הינה מערכת חינוך קיבוצית.

אנו במערכת החינוך שמים דגש על הצרכים והיכולות של כל ילד וילד ושל הקבוצה בכללותה., מתוך אמונה שילד ״לומד״ הכי טוב מתוך חווית עשייה ומשחק במרחבים השונים במסגרת החינוכית ובשטח הקיבוץ.  זו הסיבה שאנו במערכת החינוך באלמוג שמים דגש על הטיולים ברחבי הקיבוץ, המשחק החופשי החברתי, ופיתוח היכולות החברתיות של הילדים.

במערכת החינוך באלמוג, אנו תופסים את הילדים כחלק בלתי נפרד וחשוב באורח החיים של הקהילה בתרבות ובמסורות שלה, ילדי המסגרות השונות באלמוג לוקחים חלק בהווי התרבותי של הקהילה, באירועים ובחגים.

בתי הילדים באלמוג:

פעוטון תמר: לגילי 6 חוד'-3 שנים

גן הילדים אלמוגן: לגילי 3-5

גן אלמוגן הינו גן אשר החינוך בו שואב את עיקרי פעולתו מן החינוך האנטרופוסופי, ומשמש בחודשים אוקטובר- אפריל כגן טבע, בו הילדים מבלים את רב היום בפינה שהוכשרה לכך במרחב הקיבוץ, עוברים שם הפעילויות השונות, ולא במבנה הגן.

בשנת גן החובה ילדי אלמוג לומדים בגן החובה בחטיבה הצעירה (חט"צ) במבנה משותף יחד עם כיתות א' של כלל ישובי המועצה, מבנה החטיבה הצעירה שייך למכלול בית הספר היסודי "מגילות" הנמצא בקיבוץ קלי"ה.

הילדים נוסעים בהסעה המובילה את ילדי אלמוג אל ביה"ס האזורי וחוזרים בצהרים לשעות היום האחרונות לגן "אלמוגן" בזמן שעות ה"צהרון".

בית הילדים דקל: צהרון לכיתות א' – ג' בימים א'-ה' מן החזרה מביה"ס ועד לשעה 16:00, ובמהלך החופשות ימים מלאים (8:00-16:00), לאחר תום ביה"ס של החופש הגדול של משרד החינוך.

פעילות לכיתות ד' – ו' (פעילות אחה"צ מספר פעמים בשבוע ובחופשות)

נעורים – ז' – י"ב (פעילויות אחה"צ וערב)

מעבר למערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית של הקיבוץ, ישנה באלמוג תנועת נוער פעילה בה משתתפים הילדים כחניכים ומדריכים בפעילויות השונות, טיולים, אירועים ארציים ועוד.

 

 

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft