פניה למוקד מוקד נגישות

ניוז לטר המועצה אוקטובר - נובמבר 2019

 

מידעון המועצה לסיכום אוקטובר - נובמבר 2019

פרידה מיובל פונק

באוקטובר קיימה מליאת המועצה בישיבתה, פרידה מיוחדת מיובל פונק. יובל, שבתפקידו האחרון שימש כסמנכ"ל החטיבה להתיישבות וכמנהל מרחב מרכז, סייע רבות להתיישבות וליישובים לאורך קרוב לארבעים שנה. חברי המליאה וראש המועצה הודו ליובל וציינו את שיתוף הפעולה הפורה ותמיכתו הרבה במרחב מגילות.

ביקור נתיבי ישראל
החודש סייר במרחב מגילות מר גונן סער, נציג חברת נתיבי ישראל במגילות.

צוות המועצה בראשות ראש המועצה סייר עמו במרחב מגילות והציג צרכים שונים בתחומי התחבורה במרחב. בין הנושאים שנדונו: העברה של כבישי גישה בנוסף לכבישי הגישה ליישובים, לתחום האחריות של חברת נתיבי ישראל ולטיפולם. סוגיית הניקוז במרחב מגילות וסיום הסדרת המעבירים לאורך כביש 90 למניעת שיבושי תנועה בעת שטפונות החורף. הגברת התאורה בכבישי הגישה ליישובים. זרוז תכנון מעגל התנועה בצומת הלידו לבטיחות הנוסעים בכביש ועוד.

ביקור מנכ"ל משרד המדע
החודש שמחנו לארח במו"פ ים המלח והערבה את מנכ"ל משרד המדע מר רן בר . בר הגיע לביקור מלווה בצוותו ושמע מאנשי המו"פ ומראש המועצה אריה הכהן על פעילות המרכז למחקר ועל התכניות לעתיד. ביקור המנכ"ל התקיים במצדה שם ממוקמות מעבדות שלוחת ים המלח של המו"פ ומשרדי ההנהלה. באירוח המנכ"ל לקחו חלק גם מנהלי שלוחות וחוקרים מהמוקדים האחרים.

בתום הסיור התקיים דיון בו הוצגו סוגיות שונות במסגרת החסות של משרד המדע.

חנוכת מט"ש נבי מוסא על שם נח כינרתי

בימים אלה של ציון 25 שנים לחתימת הסכם השלום בין ישראל וירדן, התקיים אירוע הסרת לוט וקריאת שם מכון טהור השפכים אוג באזור נבי מוסא, מהגדולים בישראל, על שמו של נח כנרתי ז"ל . כנרתי היה איש רב פעלים, התמחה בתחום המים, וכעוזרו של יצחק רבין, כיהן כראש צוות נושא המים במשא ומתן לשלום עם ירדן.

אנשי ציבור, בני משפחה וחברים רבים הגיעו לטקס הסרת הלוט וביניהם: מיכל כנרתי - אשתו של נח, אריה כהן - ראש המועצה, חגית משה - סגנית ראש עירית ירושלים, אבי בלשניקוב - יו"ר חברת מפעלי ביוב וטיהור ירושלים, ושמעון שבס - מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר ומחבריו הטובים של כנרתי.

בחירות לרשות מועצת יש"ע:

החודש נבחר ראש המועצה האזורית השכנה, בקעת הירדן, לרשות מועצת יש"ע

ראש המועצה האזורית מגילות ים המלח אריה כהן, בירך את דוד אלחייני - יו"ר מועצת יש"ע הנבחר:
"אני מברך את דוד ידידי בשם כל תושבי מועצה אזורית מגילות על בחירתו ליו"ר מועצת יש"ע.
מועצת מגילות ומועצת בקעת הירדן פועלות בשיתוף פעולה בעשור האחרון לשדרוג ופיתוח ההתיישבות, התיירות והצמיחה באזור, אלחייני הוא שותפינו בפעילות זו. אני בטוח כי בתור יו"ר מועצת יש"ע ימשיך לפעול אלחייני עבור מטרות אלה בשיתוף פעולה רחב כפי שפעלנו עד היום.
מאחל לו הצלחה רבה בתפקיד החשוב".

 

מזכיר המועצה:

פרוטוקול מליאה מס' 8 (2019) זמין עבורכם עכשיו באתר המועצה או בלחיצה כאן

גזבר המועצה:

סקר הנכסים התבצע לפני החגים בקיבוץ אלמוג ובחודש הקרוב יחל גם ביישוב ורד יריחו.

קובץ שאלות ותשובות בנוגע לסקר הנכסים המתקיים במועצה זמין עבורכם באתר המועצה או בלחיצה כאן

בינוי ותשתיות:

 1. ירוק בעניים – סיום ביצוע ותחילת פעילות פרויקט סולארי מועצתי: בחדשים האחרונים הותקנו על גגות מבני הציבור המועצתיים לוחות סולאריים לניצול מרבי של אנרגיית השמש : על גג חט"צ, גג מבנה ביה"ס, אולם הספורט ובניין המועצה – כל המערכות חוברו ומסייעות לנו לנצל לטובתנו את אנרגיית השמש
 2.  שיפוץ פרקט באולם הספורט בביה"ס: שיפוץ הפרקט הסתיים והאולם חזר לפעילות מלאה לרווחת תלמידי ביה"ס והתושבים
 3. סיום עבודות פיתוח בשטח שבין ביה"ס מגילות למבנה הרווחה המועצתי: העבודות במבנה הרווחה המועצתי הגיעו לסיומן. השלב הבא הוא הסדרת הגינון במקום.
 4. שכונה קהילתית בקלי"ה – נוספו החודש מדרכות לרווחת הולכי הרגל וכן נבנתה גומחה למתקן לאיסוף אשפה.
 5. שכונה דרומית בקלי"ה – הסתיימו העבודות על מרכיבי בטחון, דרך בטחון, גדר ותאורה. כעת מתרכזות העבודות בהסדרת תשתיות הביוב והמים בשכונה.
 6. מט"ש קיבוץ אלמוג – העבודות להקמת המט"ש החדש נכנסו לשלב האחרון של הביצוע לקראת הפעלתו בתחילת 2020
 7. אבנת – החלו העבודות על "השביל המחבר" טיילת המחברת את חלקי היישוב – החלק הותיק והחלק חדש, כמו כן מבוצעות בימים אלה תשתיות ל 19 מגרשים אחרונים במתחם 40 המגרשים הראשונים בשכונת הקבע ביישוב
 8. מגרשי משחקים בקלי"ה ואבנת – בשלב ביצוע תשתיות.

 

חינוך:

"זה הסתו עם הענן ועם הרוח המייבב "....

 

 

 

 

תושבי יקרים שלומות,

החגים חלפו ואנו בשגרת עשייה, אתגרים מוכרים ולצידם אתגרים חדשים על שולחננו

יעד מרכזי שהוגדר השנה במועצה, הינו חיזוק הקשר בין התושבים, היישובים ובעלי התפקידים למועצה. על מנת ליישם יעד זה באופן מיטבי, ומתוך הבנה כי מערכות החינוך בגיל הרך והחינוך החברתי-קהילתי, הינם ליבו הפועם של היישוב ושל המועצה, אנו מעוניינים למלא את מכלי ההשראה והידע באופן תדיר, לגלות עולמות חדשים ולצמוח, לדאוג לחיבורים בין בעלי התפקידים השונים במערכות החינוך הישוביות לבין עצמם ובינם לבין המועצה, בעזרת  :

 1. פורום גננות המתקיים אחת לחודש (עד כה נערכו 2 מפגשים)– אשר בו חברות כלל הגננות בגנים ביישובים- פורום אשר בו מתבצעים תהליכי למידת עמיתות, הרחבת ידע בתחומים שונים ונרקמות תוכניות משותפות ברמה האזורית בתחום הגיל הרך.
 2. פורום רכזי חינוך וגיל בוגר-  פורום למידה  המתקיים אחת לחודש במשך 8 חודשים, הרחבת אופקים פיתוח וקידום תחומי החינוך ביישובים בחיבור למועצה.
 3. פורום מדריכי גיל יסוד וגיל בוגר אחת לחודש, העוסק בהתמקצעות בתחום החינוך וההדרכה, וכן בתחום המניעה והביטחון הקהילתי ביישובים ובמועצה.

במסגרת צרכים שעלו במפגשים השונים עם בעלי התפקידים ביישובים , עלה הצורך ובמתן מענה מקצועי נוסף למערכות הגיל הרך במועצה. לצורך כך, אישרנו יחד עם המחלקה לשירותים חברתיים בעזרת תוכנית 360, את תוכנית "מעגן" (מערך תומך גן מעון)

תכנית מעגן היא תכנית התערבות מערכתית רב-תחומית בתחומי ההתפתחות השונים, עבור ילדים המתקשים בתפקודם במסגרות החינוך בגיל הרך.  צוות מעגן הינו מערך של בעלי מקצוע (פסיכולוגית ומרפאה בעיסוק) מן התחומים ההתפתחותיים הפועל בשיתוף עם הצוות החינוכי במסגרות החינוך בגיל הרך.  צוות רב-מקצועי זה מהווה גורם  היוועצות ותמיכה למחנכים ולהורים לגבי הילדים במסגרת, ומהווה גורם מתערב בכל רבדי המניעה.  תכנית מעגן יוצרת את השילוב בין התחומים הטיפוליים והחינוכיים העונים על אפיוני הילדים הלומדים במערכת החינוך הקדם יסודי.

התוכנית תחל לפעול בחודש דצמבר 2019 במעונות ביישובים.

מטרות התכנית מבוססות על כך:

 • שהתערבות מוקדמת וטיפול בילדים בעלי קשיים בגיל הרך הינה בעלת השלכות לטווח ארוך: היא מונעת הצטברות והחמרה של קשיים התפתחותיים, מונעת הופעתם של קשיים רגשיים והתנהגותיים נלווים ומאפשרת צמיחה תוך מימוש יכולותיהם של הילדים.
 • שאיכות הקשר בין הורה לילד תורמת באופן משמעותי לשיפור התפקודים שלו בסביבות חייו השונות.
 • שלרצף החינוכי בין מעון  לבית השפעה מכרעת על חיי הילד.
 • שההורה בבית והגננת במעון  מהווים דמויות מרכזיות המשפיעות על עיצוב אישיותו של הילד.

מידע בנושא זה, הועבר לרכזות החינוך ביישובים, וכן למנהלות המעונות.

תוכנית זו יוצרת מענה רציף החל מגיל לידה ועד 6 , עם תוכנית גלים שכבר פועלת באותו אופן בגני הילדים, במימון המועצה.

בימים אלה, יעל סבג מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים ואנוכי, מקיימות סיורים בגני הילדים ביישובים, משוחחות עם הצוות המקצועי- על מנת למפות צרכים נוספים העולים מהשטח- ביקורים אלה מהנים מאוד, המפגש עם הצוות, הילדים ואוירת העשייה בהחלט מהווה מקור לגאווה.

וקצת על המתרחש בבית ספר " מגילות"....

לשמחתנו, אנו מתקדמים בתחום הצמיחה הדמוגרפית, והתאם לכך גדל גם מספר התלמידים בבית הספר השנה.

נפתחה כתה "קטנה"  שלישית ולפיכך, יש בבית הספר 3 כיתות חינוך מיוחד בחלוקה דו גילית- א'ב ג'ד ה'ו בכיתות אלה ניתן מענה מקצועי לתלמידינו עם הצרכים הייחודיים, על יד צוות מקצועי ומיומן.

לתהליכי הצמיחה הדמוגרפית, נוסף הצורך בתכנון מחודש של מבנה בית הספר, תוספת כיתות ומרחבי למידה, והתאמת המבנים לפדגוגיה של המאה ה21,  אנו פועלים ברמה פנים מועצתית וברמת משה"ח, לחשיבה וקידום עשייה בתחום התשתי הפיסית ולהתאמתה לאתגרי הצמיחה. 

בימים הקרובים נתכנס, צוותי "מגילות", "עין גדי", ובית הספר היסודי בתמר, לבחינת תוכנית המעברים מכתה' ו לחט"ב, על מנת לבנות תוכנית מיטבית, שתאפשר הכרות טובה יותר עם חטיבת הביניים , חשיפת התוכניות הייחודיות, דרכי הלמידה, תוכנית שתאפשר  הסתגלות טובה יותר ותפקוד בצורה יעילה וטובה יותר במהלך השינוי ולאחריו.

מוזמנים להגיע ולקחת חלק משמעותי במפגש – משיח למעשה של המעבדה האססטרטגית עם ערי חינוך.

בתאריך 1.12.2019 – בשעות 17-20:30

בלובי המועצה.

 

אנו , במחלקת החינוך נמצאים כאן ולמענכם לכל שאלה, התייעצות ובקשה.

מוזמנים לפנות.

 

בברכת ימים טובים ושמחים

שושי אורון

מנהלת מחלקת החינוך

 

חג המעלות (כתב: גלעד שמש, רכז קן צפון ים המלח)

אחרי שפתחנו שנת פעילות מעולה, זה הזמן לספר למי שעוד לא שמע עליה!

הפעילות בקן צפי"ם התחילה ובגדול עם מד"צים חדשים, רכזות חדשות, שכבת ד' חדשה שהצטרפה לפעילות וחניכים נוספים!

שמחים לראות את הגדילה ושיתוף הפעולה של ההורים והיישובים בהגדלת פעילות התנועה במועצה, הבסיס לצמיחת הקן במועצה הוא הקהילה- "הקן בלב הקהילה!"

בתמונות רצינו לשתף אתכם באירועים המוצלחים שכבר היו מתחילת השנה:

טיול סוכות לשכבות ד'-ו', חג המעלות המועצתי שהתקיים בורד יריחו, וכתובת האש שהקדשנו לקהילת מגילות בחג גדיד המסורתי.

יש עוד המון פעילויות לפנינו השנה, ונשמח לראות עוד ועוד חניכים ומשפחות מצטרפים אלינו לטיולים הבאים ולפעילות השבועית.

נתראה בפעילות הבאה!

רווחה ושרותים חברתיים:

מועדון בוקר- המועדון ממשיך להפגש ולהנות יחד מפילאטיס, ארוחת בוקר וסדנה. בימים אלו מסיימות סדנה של צבעי מים שמעבירה רונית הלל.

יצירות מקסימות יצאו מהמועדון. בקרוב סדנה חדשה על תזונה וריפוי.

בר דעת- זוהרה עופר, הגיעה בהתנדבות להעביר הרצאה מרתקת על תזונה נכונה ותהליך ריפוי הגוף, תודה לזוהרה שבקרוב מתחילה להעביר סדנה חדשה במועדון.

טיבי גולן הגיע גם הוא למופע משתף קהל מוזיקלי וסיפור מרתק על העלייה לארץ מיגוסלביה. הכרנו מנגינות חדשות ישנות והשתאנו אל מול כלי הנגינה היצירתיים והלא שיגרתיים.

קהילה מטיילת- יצאנו לטיול באזור, אודי אייזק שהגיע לבקר מהצפון הרחוק העביר לנו סיור בשכונה העברית הראשונה עם סיפורים ישנים אך חדשים שרבים לא שמעו עודיין. ראינו את מבנה מלון קליה ומהסיפורים התקנאנו באנשים שזכו להתארח בו.

תודה רבה לאודי שהגיע בהתנדבות! לאחר מכן נסענו לשיט בים המלח, שיט מרתק שהעבירו ג'קי בן זקן וכוכב לוי שגילה לנו עוד דברים חדשים שלא ידענו על ים המלח, הצטלמנו בעמידה על המים ומצאנו יהלומי מלח יפייפים!

שולחן עגול- נפגשנו חברי צוות ההיגוי פנאי+: מתנדבים, נציגי קהילות קליה וורד יריחו וצוות המחלקה לשולחן עגול בנושא ותיקים. סקרנו את פעילויות פנאי פלוס בשנה האחרונה, דנו בסוגיות חשובות בנושא הוותיקים וחלמנו קדימה על מקום, על יצירה והשתתפות פעילה של כל ותיקי המועצה.

מקווים להמשך שיתוף פעולה פורה של כולם.

 

צמיחה דמוגרפית

לאחרונה נפתחה במגילות ההכשרה האזורית לצמיחה דמוגרפית. ההכשרה בשיתוף משרד החקלאות, התנועה הקיבוצית וחברת "טנא". בהכשרה לוקחים חלק מעל 20 משתתפים: נציגי כלל היישובים במגילות (ונציגים מתמר ומעין גדי), רכזי קליטה, מנהלי קהילות, בעלי תפקידים נוספים ועוד. ההכשרה בת 12 מפגשים, נפתחה בכנס ההנהלות בנושא הצמיחה הדמוגרפית בספטמבר, מקיפה את כל תחומי התוכן של התחום ומציידת את המשתתפים בכלים לעבודה מיטבית בכל תחומי הצמיחה הדמוגרפית ובממשקים השונים. אנו מאמינים שמקצועיות היא אבן יסוד באסטרטגיה – צמיחה מיטבית.

בטחון

ישיבת מל"ח – משק לשעת חירום:

בסוף נובמבר התקיימה במועצה ישיבת בנוכחות מנהלי מכלולי החירום במועצה ועומר כהן, מנהל האזור שלנו בחברת "מקורות" להפקת לקחים מאירוע החשש לזיהום המים שהיה במועצה בחודש ספטמבר

 

פיקוח, תברואה, וטרינריה, הסעות תלמידים ואיכות סביבה:

לאחרונה ובמסגרת תהליכי ייעול עבודת המחלקות, הושק טופס תלונה לנוחיות התושבים, בנושאים פיקוח, תברואה, וטרינריה, ואיכות סביבה.

הטופס, זמין לרשות התושבים באתר המועצה או בלחיצה כאן ומאפשר לתושבי מגילות לפתוח תלונה באחד הנושאים הנ"ל, בקלות ובנוחות.

 

 

תרבות, תיירות ופנאי:

חגדיד אוקטובר 2019

זוהי לנו השנה השישית לחג הכי מגדיד במגילות

חג שנחגג בשיתוף פעולה עם קהילת מגילות על כל גווניה: מכינת "מלח הארץ", תלמידי יפתח, תנועת הנוער העובד והלומד, הרבש"צים, מתנדבי המשמר האזרחי  וכמובן התושבים.

כבכל שנה האירוע התחיל במתחם בית האריזה של מצפה שלם מול היישוב אבנת, מזג אויר נפלא קידם בברכה את מאות התושבים והילדים שהגיעו למתחם, סדנאות יצירה מופלאות שגם המבוגרים כמו הילדים לא רצו להפסיק, קליעה בסנסני התמר, פעילויות של הנוער העובד, פעילות של חניכי המכינה כמו למצוא תמר בקמח, דוכני מזון ועוד..

המסכת כללה מופע מרגש  ושמח של SEAmphony מגילות הנהדרים, ברכות של אריה ראש המועצה, עמוס עמירה ממושב ורד יריחו אשר בירך בשם התמרנים, חניכי הנוער העובד והלומד ברכו והדליקו כתובת אש "קהילת מגילות" , אורית הרשטיג-כהן  מנהלת אגף התרבות והרוח החיה שמאחורי חג זה.

לקינוח, "להקת שלווה" בהופעה מקסימה, מרגשת, מחבקת לשני הצדדים, בשירים שמחים ובשירים מלטפים, הקימו את כל הקהל על הרגליים ולימדו אותנו " לאהוב מכל הלב".

בבוקר שישי התקיימו סיורים וסדנאות: סיור מורשת וחקלאות למשפחות הנקלטות החדשות במגילות, סיור גרפיטי בגלריה וסדנת יצירה בחימר.

ביום שישי, היום השני לחגדיד, התקיימה תערוכת אומני "ארץ ים המלח", אומנים מקומיים ממגילות ומתמר, 17 מציגים שהקימו דוכני תצוגה מרשימה מעשי ידם, ציורים, מנדלות, תכשיטים, יריעות לבד, סלים מסנסני תמרים, צילומים, פסלים ופינת המחשה בתלת מימד של אתרים במגילות שגרמה לתורים ארוכים.

התערוכה הוצגה בגלרי 430-, במבנה הקומותיים שהוכשר במיוחד לאירוע, חניכי המכינה ניקו וצבעו את הקירות, חיים חדשים הופכו בחללים של המבנה, בחפצי האמנות, בתושבים שגדשו את המקום לרקע שירים של להקת "פריצת דיסק" המקסימים ולתחנות יצירה ואומנות לכל המשפחה.

מבעד לחלונות נשקף ים המלח בצבעו הכחול עמוק, צבע ששמור לאירועים מסוג זה, כשהרוח מתבדרת בין המעברים ומוסיפה עוד תחושת הנאה לכל החוויה החושית, צבעונית הזו.

אירוע זה נהגה ובוצע בשיתוף פעולה הדוק ופורה עם איתי מאור מנהל חוף קליה ואחד מיוזמי Gallery -430 .

תודה לכל מי שהגיע לחגוג, לכל השותפים שבלעדיהם חג זה לא היה מתקיים. תודה למטע מצפה שלם על האירוח הנפלא.  נתראה בשנה הבאה!

 

טורניר כדורגל לזכרו של נמרוד כהן ז"ל

טורניר כדורגל לזכרו של נמרוד כהן ז"ל התקיים גם השנה, כמיטב המסורת, בקיבוץ מצפה שלם בשבת  9.11.19 בהובלת מח' הספורט של המועצה, קיבוץ מצפה שלם והמשפחה.

לאחר הטקס המרגש שפותח את האירוע , התקיים טורניר הכדורגל המסורתי עם קבוצות מגוונות.

בין המשתתפים, קבוצות היישובים: מצפה שלם, קליה, בית הערבה, אלמוג, עין גדי ונאות הכיכר ו-2 קבוצות של שלוחת הבנים של מכינת "מלח הארץ".

המשחקים התקיימו ברוח ספורטיבית עם הרבה אהדה למשפחה ולקבוצות.

במקביל במגרש הקטן התקיימו הפעלות ומשחקים לילדים+ טורניר כדורגל לקטנים אליו התקבצו הורים וילדיהם וקולות עליזים של הצלחות קטנות בקעו משם.

במקום הראשון בטורניר זכו קבוצת "מכינת מלח הארץ ב'", במקום השני קבוצת קיבוץ אלמוג, במקום השלישי קבוצת קיבוץ מצפה שלם ובמקום הרביעי קבוצת קיבוץ קלי"ה .

הטורניר נחתם בהענקת גביעים לקבוצות ובתודה של אריה ואסתי כהן לכל המשתתפים שבאו לתמוך לעודד ולזכור.

 

פסטיבל סוכות בקדם ערבה
ביום הראשון של חול המועד סוכות פתחנו את יישובנו לאירוח תושבי המועצה בפסטיבל צבעוני לכל המשפחה

 הפסטיבל כלל הפעלת קפוארה, הצגה, מתנפחים וגולת הכותרת- תושבי הישוב שפתחו את סוכותיהם לפעילויות יצירה מגוונות.

הגיעו לפסטיבל מגוון רחב של תושבי המועצה והאזור, בכל הגילאים, שיצרו, נהנו ולמדו להכיר את הישוב ותושביו מקרוב.
אנחנו רוצים להודות לכל מי שטרח ועזר להרים את ההפקה הזו- תחילה לתושבי קדם שהתנדבו, יזמו והפעילו את העמדות השונות ולמחלקת התרבות במועצה שהשתתפו בהפקה, ועזרו בהכוונה ופרסום.

אנחנו בקדם נשמח לחזק את הקשר עם תושבי המועצה ולכן אנחנו מקיימים מפעם לפעם אירועים הפתוחים לכולם ומפורסמים דרך מחלקת התרבות של המועצה. מוזמנים להגיע ולהכיר.

כתב: נתנאל שטיינמץ, קדם ערבה 

 

אירוח נשים ממקלט לנשים מוכות במגילות: כתבה- ציונה שרביט

איך מתארים אירוע שכזה בכמה שורות?

איך אפשר להעביר את רגשות השמחה, האור בעיניים החיוך על הפנים, של הנשים שהגיעו אלינו  ממקלטים לנשים מוכות ומדירות מעבר בירושלים, עיר שעבורם היא יותר מקלט מאשר עיר בירה.

הן ירדו מהאוטובוס אוחזות בתיק אישי עם ציוד לים, הבטיחו להם שקט, ים ופינוקים, הן ארזו את כל ההבטחות האלו לתיק האישי שלהן והחזיקו בו חזק, שלא יברחו ההבטחות שניתנו להן ויתפזרו כמו פעמים רבות בעבר,  בחיים הלא פשוטים והכואבים שלהן.

דינה דגן היקרה נתנה לנו את אולם קזבלן שהיווה את התחנה הראשונה של הנשים, קבלת פנים של שתייה חמה וקרה ועוגיות להמתיק את הבוקר תחת קרני השמש הנעימות שחיממו את הבאות, בספסלי ישיבה נעימים ונוחים, הנה האתנחתא הראשונה..

האולם התחלק לשלושה מתחמים, שולחנות ומתלים עם בגדים שנאספו ע"י נשות קלי"ה מחנות יד 2 במיוחד עבורן והן לקחו ומדדו והסתכלו ומיששו והכניסו לתיק יחד עם ההבטחות, שמחות שהוא מתחיל להתמלא..

חלק שני הצבנו מחיצות, שם מיכל כהן עם עוד 4 מטפלות, מלאכיות בלבן, הציבו 5 מיטות טיפולים והעניקו טיפול של 20 ד' לכל אחת מהנשים, באהבה בנתינה ובחיוך, בהקשבה לאלו שרצו לפתוח את סגור ליבן ולשתף, תוך כדי הבעת האמון במטפלת שנוגעת להן בגוף.

האחיזה על התיק קצת התרופפה, ההבטחות מקבלות צורה, טעם, ריח ומגע. הן יורדות לחוף המסודר להפליא  ומשחררות את התיק על הכסא, מתמסרות לשקט של ים המלח, לשמש המלטפת, מטביעות את הצרות ומציפות את השמחה, שמחות על כמה שעות הרחק מהשגרה הקשה שלהן, מהבריחה וההסתגלות למציאות חדשה.

השעות חלפו ביעף, לארוחת צהריים במסעדה של דינה הן הגיעו רחוצות נקיות סמוקות, עם ריח של סבון מהול בבוץ, מחייכות ורעבות, מתלהבות מהאוכל המגוון שניתן בשפע והנה עוד הפתעה מחכה להן על הכיסא – קיט של AHAVA מפנק ומושקע!!

יש מקום בתיק הן משתאות ודוחפות את הקיט לתוך התיק.

סוף היום כבר מתקרב, מצטלמות על רקע הים עוד תמונה אחת ודי, מתכנסים כולם באולם לסיכום, דינה מגיעה להגיד כמה מילים טובות, לעודד, להצמיח לתת תקווה שאפשר לצאת מהמעגל האלים, שאף אחד לא יעצור אותן, מהנהנות בראשן על כל מילה מסכימות עם הכל, מחייכות, מייחלות, מקוות ששנה הבאה יהיו כבר במקום אחר וחדש וטוב יותר להן ולילדיהן.

הבטחות צריך לקיים.

אנחנו קיימנו!!

 

תודה לכל המתנדבים ביום הזה, בזכות שניתנה לכולנו לעזור ולהושיט יד למי שצריך:

הדס אביאור ולינדה שטיין (אשר התחילו את מסורת זו שנה שעברה במסגרת יום המעשים הטובים), המטפלות המדהימות באזור שלנו שנרתמו: מיכל כהן, מיטל כהן, נתי אלבר, סופיה פרידמן וליאת כהן. נשות קלי"ה: שרון סוויני, אביבה ורבר, נויה רומנו , דינה דגן וכל הצוות בחוף, לזאביק מאור, למפעל AHAVA וצוות התרבות במועצה: אורית הרשטיג, מורן אברשימי וציונה שרביט.


מגילות מציינת את יום המאבק באלימות נגד נשים

החודש ציינו את יום המאבק באלימות נגד נשים, מתחילת השנה נרצחו 13 נשים מכל המגזרים, באזורים שונים בארץ, רובן ע"י הבעלים שלהן וחלקן ע"י בני המשפחה.

מועצה אזורית מגילות בחרה להקרין את הסרט "עיניים שלי", הקרנת טרום בכורה במועדון בורד יריחו, הסרט המטלטל ועוצמתי גרם לכולם להצמד לכסאות במתח ובאי נוחות..

לאחר הסרט, התקיימה שיחה פתוחה עם במאי הסרט ירון שני, בו הוא הסביר על תהליך יצירת הסרט ומהותו ושפך אור על הדמויות ועל הדרך בה התנהל עם כל שחקן וזאת בעיקר כי השחקנים אינם שחקנים מקצועיים.

האירוע תוכנן ונהגה ע"י, צוות עובדי תרבות מועצה, צוות נשים תרבות מועצתי והרשות לביטחון קהילתי של המשרד לביטחון פנים.

תודה ליישוב ורד יריחו ולאופיר חיים על אירוח של אירוע.

מהנעשה ביישובים:

הכנסת ספר תורה באבנת 
במהלך חול המועד סוכות התקיימה חגיגה מרגשת של הכנסת ספר תורה ביישוב אבנת. הנה כמה מן הדברים שכתב נועם בהלול:

"ברצוננו להביע תודות על השותפות באירוע ההכנסת ספר תורה של משפחת בהלול לאבנת: תודה על הכיבודים המפנקים, על ההירתמות לעזרה בסידורים ובארגונים, על השותפות בשמחה הגדולה של כולנו ועל תוספת התורה והאורה לבית הכנסת המיוחד שלנו. תודה רבה לראש המועצה מר אריה כהן שכיבד אותנו בנוכחותו ובמילותיו החמות. תודה לנציגים מהמועצה שהגיעו- מר דנון וגב' לירון סימון. תודה לגבאים שלנו עמית ואהוד ותודה למועצה הדתית על התקציב לבימה חדשה לבית הכנסת.  כמובן תודה למשפחתי ובראשה לאבי מורי יהודה בהלול על שניאות לבקשתי להעביר אלינו את הספר תורה, לאפרת ולילדיי על הכל ותודה לה' יתברך.

מאחלים לכולם רק שמחות, אושר ועושר רב עד בלי די. אוהבים, הבהלולים.

 

נולדו במגילות!

מזל טוב להדר וסיני ארבוב מקיבוץ קלי"ה להולדת הבן

מזל טוב לרוני ועמרי דבח מקלי"ה להולדת אביגיל

מזל טוב ליאיר ונועם פרטוש מקלי"ה להולדת את יובל

 

תושבי המועצה \\ נציגי יישובים המעוניינים לשלוח עדכונים או לכתוב לניוז לטר, מוזמנים לפנות ללירון
klita@dead-sea.org.il

לתלונות הציבור:
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור  02-9945000 או irisc@dead-sea.org

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן באופן שוטף בפייסבוק המועצה "מועצה אזורית מגילות ים המלח"

ולהירשם לקבלת ניוז לטר המועצה באופן קבוע אליכם למייל, באתר המועצה בכפתור "ניוזלטר חודשי"

www.dead-sea.org.il | 02-9945000 | 

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft