פניה למוקד מוקד נגישות

אגף קהילה וצמיחה- מידעון המועצה לסיכום הפעילות – מאי 2023

קהילה

יחד כל הדרך - עוטפים את העוטף במגילות

קהילת מגילות התגייסה לטובת תושבי הדרום ואירחה בסופ"ש האחרון כ-110 ילדים, נערים ומדריכים מיישובי עוטף עזה. המטרה הייתה לתת להם הרגשה חמה של בית, לוודא שיש להם מקום בטוח, נוח ומהנה לשהות בו בימים מורכבים אלה.

המועצה העניקה לאורחים שהגיעו מהיישובים ניר עוז, סופה ושדרות ערכות הפעלה לפעילויות והזמינה אותם להצטרף להצגת הילדים "ארץ- עוץ שלי" שהתקיימה באולם הספורט בקיבוץ קלי"ה. ההצגה אפשרה להם להתנתק מעט מהתחושות של הימים האחרונים בעקבות המצב הבטחוני.

הערכה רבה למשפחת מגילות שנרתמה לעזור לחברינו. הוכחנו כי אנו כאן לצידם, תומכים ומחבקים!

אנו מלאי תקווה שהאירוח הבא יהיה בנסיבות משמחות יותר, לא אבדה תקוותנו


ישיבת מנהלי יישובים

אחת לששה שבועות נפגשים מנהלי היישובים במגילות לשיח משותף, למידה ועדכונים. את הפורום מובילה המועצה באמצעות לירון סימון מנהלת אגף הקהילה ודגנית פוקס מנכ"לית המועצה. החודש, התארח הפורום ביישוב קדם ערבה. חמי בנק מזכיר היישוב נתן סקירה קצרה על היישוב והוביל שיחה בנושא מנגנוני העבודה הקהילתיים וגם חזון משותף לגיוס משאבים אזורי.


מינהלת צמיחה דמוגרפית – מצפה שלם

החודש שבה והתכנסה מנהלת הצמיחה הדמוגרפית במצפה שלם. הפורום שמאגד נציגי הנהלת היישוב ובעלי תפקידים יחד עם נציגי המועצה, התנועה הקיבוצית והחטיבה להתיישבות, מתכנס אחת לכמה חדשים ומלווה את קיבוץ מצפה שלם בתחומים השונים הנוגעים בצמיחה הדמוגרפית. החודש עסקה הפגישה בתחומי העיסוק של וועדת הקליטה, במודל הקליטה מרחוק ביישוב ובסקירת המשפחות המצויות בשלבים השונים של תהליך הקליטה לקיבוץ.


צמיחה דמוגרפית

היי, שמי נעמה קורמן, גרה בקדם ערבה מזה ארבע שנים וחצי, נשואה לדוד ואמא לשחר בת שנתיים. 

בשבועיים האחרונים נכנסתי לתפקיד ריכוז הצמיחה הדמוגרפית ותכלול תחום הלהט"ב במועצה (תחום חדש אצלנו במועצה)

בשבועות הספורים בהם התחלתי את העבודה, נפגשתי עם כמה מרכזי הצמיחה הדמוגרפית המעולים שלנו במרחב המועצה. הם סיפרו לי מעט על עצמם ועל תהליכי הקליטה הייחודיים שקורים בכל יישוב. כחלק מרכזי בתפקידי בתוך אגף קהילה וצמיחה, אלווה את הרכזים בתהליכי הקליטה ביישובים ואלמד מעבודתם המשמעותית בשטח, לטובת קליטה טובה לנקלטים ולתושבים.  

בברכת עשייה והתחלה טובה ולעוד עדכונים בהמשך, נעמה.


תקשורת

מידע לציבור בשעת חירום

אירועי השריפה וסגירת הכביש שהתרגשו עלינו החודש, הוכיחו שוב מעל לכל ספק, את נחיצותן של פלטפורמות התקשורת האזוריות. תוך זמן קצר ניתן היה ליצור קשר עם כל תושבי מגילות ולהעביר מידע חשוב אודות השרפה, האפשרויות לסיוע וארוח ביישובים שנרתמו לכך.

חשוב לוודא! שכל תושב נמצר בקבוצת הווטסאפ היישובים הרלוונטית, ניתן להצטרף לקבוצות בלחיצה כאן

 

מה חדש אצלנו?

"מלח הגלידה" – פודטראק חדש, שמח, צבעוני ומזמין במיוחד נפתח בצד הדרך של כביש 90, צפונית לצומת מצפה שלם.

עגלת הגלידה מאפשרת להרבה אנשים לעצור ולהתרענן באמצע הדרך, להתבונן בנוף המיוחד ובפנינת המדבר, ים המלח.

משפחת אביטל התמגנטו ליופי של האזור, הגיעו למצפה שלם מירושלים הקרירה והחליטו להצמיח שורשים גם בעסקים באזור. אחרי שנים בתחום המסעדנות, נתי אביטל הקים עגלת גלידה אמריקאית מפנקת בתוספת קרפ צרפתי (כי היה חסר קצת מתוק) ובתוספת המון מצב רוח טוב!


תרבות

שבוע הספורט

שבוע הספורט במגילות חזר בגדול, גם השנה!
כדי לתת מענה מדויק לצרכים השונים של כל יישוב ויישוב, הפעילות היא פעילות יישובית: לאורך כל חודש מאי התקיימו אירועים ספורטיביים בישובים, במגוון רחב ומיוחד!
מדהים לראות איך בכל ישוב רכזי התרבותוהעודקים במלאכה יצקו תוכן שמתאים בדיוק לקהילה במקום.

במקביל התקיים טורניר כדורגל אזורי לנוער בהובלת שמעון המדריך האזורי.


הצגת ילדים ופעילות יוגת צחוק

תיאטרון גושן הגיע עד אלינו עם הצגת הילדים "ארץ עוץ שלי", הצגה מקסימה על  מסע של אומץ וחברות תוך כדי המסע, מתמודדים דורותי וחבריה עם בעיות שונות ופותרים אותן יחדיו.

בסוף ההצגה נהנו הילדים וההורים מפעילות מקפיצה ומצחיקה של יוגת צחוק.

בכל הפעילויות השתתפו משפחות שהתארחו אצלנו מהעוטף  וגם  הם זכו להנות מהפוגה אצלנו במועצה.


יום כיף רכזי תרבות

כל השנה עובדים הרכזים ללא לאות, חושבים, מתכננים , יוצרים ולא נחים לרגע. החלטנו לפנק את רכזי התרבות ביום שכולו כיף תוך היכרות עם האזור המיוחד שלנו. יצאנו מוקדם בבוקר לטיול ג'יפים באזור המרסבא והר מונטר וקינחנו בארוחת צהרים מפנקת בצ'אנס האחרון. היה חשוב ומהנה לבלות יחד להתחבר, לחקור ולמוד אחד מהשני על קהילה ותרבות.


 מחוץ למגירה- סדנאות הבית של אשכול נבו ואורית גידלי

לאחר  עשרה  מפגשים, הגיע לסיומו קורס מרתק ומעניין.

במפגש האחרון נפגשנו חברי הקבוצה עם היוצרת אורית גידלי למפגש סיכום.

המפגש היה מרתק ומעניין והיה כולו מלא בכתיבה ויצירה.

בנוסף "מפעל הפיס" שסבסד את התכנית, הכין  מתנה לכל משתתף –אסופה של סיפורים פרי עטם של המשתתפים. בהזדמנות זאת נאמר תודה רבה למפעל הפיס על האפשרות להנגיש קורס מיוחד כל כך  עד אלינו הביתה.

קישורים חשובים:

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft