פניה למוקד מוקד נגישות
תמונה מייצגת

איכות הסביבה ותברואה מידעון המועצה לסיכום הפעילות – אוגוסט 2023

ניידת לניטור אוויר הותקנה בצפון ים המלח

זיהום  האוויר החמור שנגרם כתוצאה משרפות פלסטיק בסמוך לשטחי המועצה עדין קיים והמאבק להפסקתו נמשך. בעקבות כך, בעלי תפקידים מטעם המועצה וביניהם יוסי לב מנהל מחלקת תברואה ואיכות הסביבה, הובילו מהלכים לטיפול בעניין ולמציאת פתרונות מעשיים.

בתוך כך, המועצה דרשה מהמשרד להגנת הסביבה להתקין מערך ניטור אוויר שיאתר את מקורות הזיהום העיקריים, ידווח עליהם, יבדוק את איכות האוויר ויעריך את ההשפעות של זיהום האוויר על האוכלוסייה. כתוצאה מהתהליך תקבע מדיניות יעילה להקטנת הפגיעה בתושבים. ניידת ניטור האוויר הוצבה החודש בקיבוץ בית הערבה והיא תעביר בזמן אמת נתונים על איכות האוויר שבמסגרת גבולות הגזרה שלה, אל מרכזי הבקרה.


סילוק פסולת משטחים פתוחים במרחב מגילות

החודש הסתיימו עבודות שבוצעו במהלך השנה ובניהן פינוי של מאות טונות פסולת לסוגיה משטחים פתוחים, חקלאים ותפעוליים במרחב מגילות. העבודות בוצעו במסגרות שונות, ביוזמת המועצה ובשותפות עם המנהל האזרחי והיישובים. בתמונות תוכלו לראות את השינוי המשמעותי לאחר העבודה שהושקעה.


קומפוסטרים לחלוקה במחיר מסובסד לתושבי מגילות

המועצה האזורית מגילות בשיתוף עם קרן קיימת לישראל יוצאות במבצע לתושבי המועצה למכירת קומפוסטרים במחיר מוזל. המחיר לתושבי מועצה 75 ₪ ליחידה (מחיר שוק 400 ₪ ליחידה אחת של קומפוסטר).
הקומפוסטר המוצע הוא מדגם מסתובב בעל רגליים ממתכת ושני תאים לטיפול יעיל יותר בפסולת האורגנית של הבית והגינה. ישנם שני תאים המאפשרים לעבוד לסרוגין כך שכשתא אחד מתמלא ו"נח" ממלאים את השני וחוזר חלילה.
בקומפוסטר ישנם זיזים לערבוב קל יותר של הפסולת ה"רטובה" וה"יבשה", מערכת אוורור להאצת תהליך הקומפוסטציה ושני מעצורים לטובת שימוש נוח יותר. הוא עשוי מפלסטיק ממוחזר ומוגן מקרינת UV המתאים לעבודה לאורך כל השנה. 

לפרטים נוספים ולרכישה לחצו כאן

קישורים חשובים:

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft