פניה למוקד מוקד נגישות

ניוז לטר המועצה פברואר 2020

 

מידעון המועצה לסיכום פברואר 2020

איחוד מועצות ארץ ים המלח

לאחרונה הועברה פנייה משותפת מראש המועצה האזורית מגילות וראש המועצה האזורית תמר, אל שר הפנים, ח"כ אריה דרעי. שני ראשי המועצות פנו אל השר בבקשה לקדם את האיחוד בין מועצות ולשוב ולתפקד כמרחב מוניציפלי אחד, לאורך ים המלח. בפנייתם הדגישו ראשי המועצות כי היום, לאור האתגרים המיוחדים, תהליכי הצמיחה המואצים ותכניות הפיתוח, וכן לאור ההכרזה של נשיא ארה"ב על תמיכה והכרה בריבונות ישראלית על אזור צפון ים המלח במסגרת תכנית המאה, הם מבקשים משר הפנים לראות את חבל ים המלח בראיה כוללת ומן המדינה לעודד מדיניות של שיתופי פעולה, כפי שכבר החלו להתקיים בשנים האחרונות בתחום החינוך  והתיירות.  

ראש המועצה האזורית מגילות אריה כהן אמר: "מאז ימי ראשית ההתיישבות בים המלח, בימי קיבוץ בית הערבה ההיסטורי וההתיישבות העברית בעין גדי ובסדום, ידע האזור שלנו שיתופי פעולה מעברו הדרומי והצפוני של ים המלח. גם היום ארץ ים המלח היא מרחב אין סופי של אפשרויות בתחום התיירות, היזמויות, החינוך והקהילה. בימים כאלה, כשבקרב ההנהגה הישראלית והבין לאומית יש קונצנזוס רחב להכרה באזור צפון ים המלח כחלק בלתי נפרד מריבונות ישראלית, איחוד בין הרשויות הפועלות לאורך ים המלח: תמר ומגילות, הוא צעד טבעי ומתבקש ואני סמוך ובטוח ששר הפנים יראה לנגד עיניו את טובת האזור ויסייע לנו לפעול לקידום הנושא"

לעיון במכתב ראשי המועצות לחץ כאן

תושבים יקרים,
משרד הבריאות מעדכן באופן שוטף במידע בנוגע לנגיף הקורונה ומשמעויותיו בישראל.

נפתחה קבוצת ווטסאפ בה יועברו בצורה רציפה הודעות משרד הבריאות.

כל המידע בנוגע לנגיף הקורונה ולהיערכות לגביו יועבר בקבוצה הנ"ל בלבד.

למעוניינים להצטרף לקבלת המידע יש ללחוץ על הקישור 
https://chat.whatsapp.com/BnvgNd53AsM6ROG3my2mHn

הקבוצה היא קבוצה חד כיוונית (מאפשרת כתיבת הודעות למנהלי הקבוצה בלבד) ומנוהלת על ידי מכלול דוברות ומידע לציבור של המועצה.

גזברות המועצה:

סקר הנכסים המועצתי הושלם עד כה בקיבוץ אלמוג ובוורד יריחו ובימים אלה מתקיים בקיבוץ בית הערבה.

קובץ שאלות ותשובות בנוגע לסקר הנכסים המתקיים במועצה זמין עבורכם באתר המועצה או בלחיצה כאן

הנדסה

השתלמות- בניה : "מאופסת אנרגיה"

הזדמנות חד פעמית! החודש נפתחה ההשתלמות המועצתית לבניה מאופסת אנרגיה. ההשתלמות נועדה לתת כלים מעשיים לבונים, למתכננים לבנות ולמי שעוסק בתכנון ובניה.

הקורס ביזמת המועצה ובשיתוף "אגוד ערים לאיכות סביבה יהודה"

לפרטים נוספים, סילבוס הקורס והרשמה לחצו כאן או באתר המועצה

 

ביקור נציגי לשכת התכנון, במגילות:

המועצה החלה לקדם תוכנית אב כוללת הצופה אל פני העתיד (2048 – 100 שנה להקמת המדינה), בכלל ההיבטים : תעסוקה ,תיירות ,חקלאות ,חינוך ,סביבה , תחבורה וכדומה. זהו מהלך אסטרטגי משמעותי שהמועצה מובילה בימים אלה

לצורך התנעת תהליך התכנון והיכרות עם האזור והסוגיות התכנוניות ,

אירחנו בתחילת החודש לסיור מקצועי ולחשיבה ראשונית משותפת את :

נטליה אברבוך – ראש לשכת התכנון במנהל האזרחי וצוות תכנון בכיר

מתכנן מחוז ירושלים במשרד השיכון ,מר אילון ברנהרד

עוד הצטרפו לסיור: אדר' אריה רחמימוב – אדריכל התוכנית

אדר' עמוס ברנדייס – מתכנן ראשי לנושא התיירות

מנכ"ל וסמנכ"ל החברה להגנות ים המלח , מר שימי דניאל וארז דהאן.

המימון לתוכנית מגיע ממשרד השיכון ומשרד התיירות

ובימים אלה , אנו מגייסים ומגבשים את צוות התכנון המלא.

אנו רואים בתושבים שותפים למהלך התכנון

ולשם כך נקים מערך שיתוף ומעורבות הציבור שינוהל ע"י חברה המתמחה בכך.

הזמנות לתושבים ייצאו בחודשים הקרובים

נטליה ואנשי לשכתה התרשמו לטובה מהסיור והתגייסו לסייע בקידום התוכנית.

 

בהזדמנות זו נודה למי שסייע בגיבוש וארגון הסיור :

תודה לדנה כהן ורוחמה זקן – על התיאומים והאירוח הלוגיסטי.

תודה למרכז המשק של בית הערבה ,מר עופר לאופמן ואנשי בית האריזה על סיור בבית האריזה וחדר ההקפאה החדש.

תודה לג'קי וכוכב מנופי מלח על השיט המקסים בים המלח.

 

צמיחה דמוגרפית:

ההכשרה האזורית לצמיחה דמוגרפית מגיעה בקרוב אל הישורת האחרונה: במפגש העשירי (מתוך שנים עשר) ביקרו המשתתפים בסיור לימודי במועצה האזורית אשכול. צורית ירחי, מנהלת הצמיחה הדמוגרפית במועצה ארחה את המשתתפים בהכשרה בסיור הסוקר את הקליטה ביישובי הועצה האזורית אשכול, חרף האתגרים (הבטחוניים, ולא רק). במהלך הסיור ביקרנו בקיבוץ כרם שלום, וביישוב הקהילתי אבשלום.

חינוך:

תושבים יקרים שלומות,

לאחרונה בישרתי כי לאחר התלבטויות רבות במשך זמן לא מבוטל, ומחשבה משותפת עם ראש המועצה, אני מסיימת את תפקידי במגילות בצער רב. (בשל הנסיעות הארוכות שלא היטיבו עימי מכל הבחינות)

עדיין לא עת פרידה, אך בהחלט הזדמנות לומר תודה, לגורמים השונים המלווים את  התהליכים המאתגרים במגילות – ועדת חינוך של המליאה, בעלי התפקידים ביישובים וצוות המועצה

אני בטוחה כי תמשיכו במלוא המרץ והכוח להגשמת כל החלומות ומתן המענים לכלל התושבים באופן מיטבי.

בהזדמנות זו: תודה לאריה היקר על השותפות, ההבנה והאנושיות הבלתי נדלית!!!

זכות גדולה לעבוד איתך ועימכם.

שלכם

שושי אורון

 

חודש פברואר הוא החודש היחיד בלוח השנה הלועזי בו מספר הימים יוצאים מן הכלל ביחס ליתר החודשים בשנה ובלוח השנה העברי כשיש שנה מעוברת אדר א` שגם הוא יוצא מן הכלל, יוצאת בחודש פברואר תוספת מיוחדת שמיישרת את חודשי ההתחדשות בשנה של שינויים.

תמיד, פברואר - יוצא מן הכלל.

אני מאמינה  שכל אדם הוא מיוחד עם יכולת ייחודית ועם צרכים שונים, אם זה בזוגיות, במשפחה, אצל השכנים ממול או  בקהילה שלנו. 

אדם עם מוגבלויות מתמודד גם עם היחודיות שבו, גם עם הצורך השונה וגם עם המוגבלות.  קהילה חזקה היא קהילה שתומכת ומשלבת בה את כל האנשים החיים בתוכה על צרכיהם השונים והייחודים ועל מוגבלויותיהם.

זו הזדמנות מצוינת עבור כולנו לקחת חלק בפעילות אחרת שתוקדש כולה להסתכלות יוצאת מן הכלל על מה שאינו דומה לי ואני לא דומה לו.

ובהיבט אחר, אופיו היוצא מן הכלל של חודש זה יחד עם תהליך המעבדה האסטרטגית , נותן לנו גם  הזדמנות, להביט סביבנו  על התהליכים בהם אנו לוקחים חלק פעיל, למתן הזדמנות שווה , להקשיב ולהביט היטב על השונות ביננו, על ההטרוגניות של כלל הקהילות במגילות, על הצרכים השונים והמגוונים ויחד עם זאת, על המשותף, הדומה והמאחד.

ועדות איפיון וזכאות

במהלך חודש זה, התחלנו במחלקת החינוך את תהליך ועדות האיפיון והזכאות- בהן אנו זוכים לקחת חלק משמעותי ומהותי, במתן מענים מותאמים לתלמידים ומשפחות עם צרכים מיוחדים. במהלך  מפגשים אלה, משתקפת עשייה חינוכית מיטיבה ומיטבית של הצוותים בבית הספר, ובמערכות החינוך והטיפול  השונות – ועל כך תודה והערכה גדולה לכלל השותפים.

תוכנית מעברים

כחלק מהרצון לחזק את שיתופי הפעולה בין מערכות החינוך במרחב ים המלח והרצון לקדם שיתופי פעולה, החודש התחלנו בתהליך משותף, יחד עם דנה מנהלת מגילות, בן מנהל עין גדי וגיש מנהל תמר, יחד עם הצוותים החינוכיים, יועצות ומורות מבתי הספר, בגיבוש תוכנית מעברים. (מכיתה ו לחט"ב) – על מנת לאפשר לתלמידינו  ולהורים, הכנה מוקדמת בתיאום ובשיתוף פעולה מלא עם בתי-הספר היסודיים טרום המעבר ובשלב המעבר בכדי לאפשר, הסתגלות טובה יותר.

לעולם אל תטילו ספק בכך שקבוצה קטנה של אזרחים מודאגים ואכפתיים יכולה לשנות את העולם,זה הדבר היחיד שאי פעם הביא לשינוי." ~ מרגרט מיד

כפר הסטודנטים קדמה, אלמוג (כתב: אסף אליאס – סטודנט בכפר)

החודש זכינו לארח כמה אומנים וסדנאות במסגרת הפעילות של פאב 'הקאמל'. ההרכב המוזיקלי 'ג'ויאה' הגיע להופעה קסומה של מוזיקה מקורית מארצות ערב ומהמזרח הרחוק. הפאב התמלא לגמרי בקהל שזכה להופעה מושקעת עם המון לב ונשמה. לאחר מכן הערב המשיך במוזיקה וריקודים.

בהופעה נוספת הגיע היוצר והמוזיקאי יאיר הררי שניגן משיריו וסיפר על תהליכי היצירה של החומרים. לאחר ההופעה התפתח ג'אם סשן של מוזיקאים מכפר הסטודנטים ואורחים מבחוץ עד השעות הקטנות של הלילה. בערב נוסף ומיוחד הפאב אירח סדנת 'אקסטטיק דאנס'. המרחב סודר באופן שונה במטרה ליצור אווירה מתאימה לסדנה. מי שהשתתף היה חלק ממסע רוחני שמחבר תודעה וגוף מתוך שחרור וקבלה עצמית. היה נעים ומחמם את הלב להיות חלק מהקבוצה שעברה את החוויה הזאת ביחד. תודה לכל מי שהגיע ותרם מהנוכחות שלו לקסם שקרה שם, ותודה מיוחדת לעדי שהעבירה את הסדנה.

בנוסף לערבים המיוחדים שמתרחשים בקאמל (השארו מעודכנים! אפשר לעשות זאת בעמוד הפייסבוק שלנו או בלחיצה כאן) ישנן פעילויות שגרתיות שמתקיימות במתחם כפר הסטודנטים. ערבי המרק והסרט ממשיכים בימי חמישי ומשמח מאוד לארח אצלנו את ילדי הקיבוץ. בערבי שלישי מתקיימים שיעורים בערבית למתחילים המועברים על-ידי אחד הסטודנטים ונוצרה שם קבוצה קבועה של משתתפים (כמובן שמשתתפים חדשים מוזמנים).

מרכזי ההעשרה בישובים השונים ממשיכים לפעול. במרכז ההעשרה בקדם ערבה עסוקים בפעילויות שטח שונות. בנוסף ביוזמת הילדים התקיים בית קפה שאירח מספר אנשים מכובד מתושבי קדם ערבה שזכו לטעום ממעשה ידיהם של ילדי היישוב. במרכז העשרה באלמוג עובדים על פעילות פורים שמשתתפי המרכז יפעילו עבור ילדי הסביבה.

 

מהנעשה בבית הספר מגילות, למגילתון לחץ כאן

אחד משלנו! ראיון עם שי ליפשיץ, קיבוץ אלמוג - מוותיקי מגילות

שוחח וכתב: אסף אליאס (כפר הסטודנטים קדמה, אלמוג)

נפגשתי עם שי ליפשיץ, ממייסדיו של קיבוץ אלמוג, לשיחה אודות הקמת הקיבוץ, מצבו של הקיבוץ כיום והשינויים שחלו במרוצת השנים בקיבוץ ובמדינה. בשיחה שלנו עלו נושאים שונים שאולי משקפים, מהפרספקטיבה של שי, תהליכים בין-דוריים שנוגעים לחיים במדינת ישראל בשנת 2020.

ליפשיץ, בן 63, נולד בקיבוץ עין חרוד, נשוי להילה ואב ל-5. עובד כמורה דרך ב-10 השנים האחרונות ולפני כן עבד כמנהל עבודה בענף התמרים. בנוסף לכך הוא חבר בועדות שונות בקיבוץ אלמוג.

תרבות, תיירות ספורט ופנאי:

מתכוננים לצעדת ראשוני ים המלח הרביעית!

החודש התקיימה השתלמות מדריכים לקראת צעדת ראשוני ים המלח.

כ-30 מדריכים מ-3 בתי ספר שדה שונים : עין גדי, עפרה וכפר עציון הגיעו למועצה להרצאה וסיור מרתקים בהדרכתו של אודי אייזק בנושא ההתיישבות בים המלח. זו ההזדמנות להודות להם ולאודי על ההירתמות בהתנדבות להיות חלק משמעותי מהצעדה. בסיור ביקרנו במבנה העובדים הראשון, במזח הישן, שרידי מפעל האשלג ובקבר האחים בבית הערבה ההיסטורית.

את היום פתחה איבט אביזדריס אשר סיפרה על פועלו של בעלה, אלי אביזדריס ז"ל, למדריכי בית ספר שדה כפר עציון אשר במסגרת הצעדה ידריכו מקצה לזכרו בשביל המערות ואנדרטת הקודחים.

אנו מזמינים אתכם להצטרף לצעדה אשר השנה נפתחת גם לקהל חיצוני לארץ המנזרים ושפך הירדן. הצעדה תתקיים ב 20.3.20 לפרטים והרשמה לחץ כאן .

 

סירים, בישולים, טעמים

בחודש ינואר האחרון  מחלקת תרבות מגילות התחילה מסורת של בתים מבשלים מארחים.

את ביתם פתחו טלי קב וחמי לייב מקיבוץ קלי"ה, לסדנאות בישול מיוחדות עם טעמים אחרים...

אצל טלי נהנו המשתתפים מאוכל טבעוני,  ולמדו שטבעונות היא לא מילה גסה ואפילו המאכלים יכולים להיות ממש טעימים! הם הכינו אגרול צמחוני, פסטה ברוטב מיוחד וטורטיה מכוסמת.

אל חמי הגיעו כל הקרניבורים לסדנת בשרים מבשר משובח על המעשנת באווירה מיוחדת. כל משפחת לייב נרתמה לאירוח, כל אחד מהמשתתפים  סיפר קצת על עצמו ונוצר חיבור בין אנשים מכל הישובים.

 אין ספק כי "אוכל מחבר בין אנשים" והמפגש, החברותא והאוכל הטעים השאיר טעם של עוד...

בהזדמנות זו  אנו רוצים  להודות לטלי וחמי על שפתחו את ליבם וביתם. טרחו, השקיעו והעבירו סדנאות מקסימות שחיברו בין אנשים וטעמים.

תושבים המעוניינים לארח בביתם לסדנאת בישול הבאה מוזמנים לפנות לתהילה במייל hugim@dead-sea.org.il

 

משלנו.....

מהכיתה בים המלח למפקדי כיתה בסיירת!

שגב סיני (ורד יריחו), דביר אבזדריס (ורד יריחו) ואמרי סוקולוף (אבנת), גדלו יחד בישובי מועצה אזורית מגילות ים-המלח, ונפגשו לאחרונה בבית הספר למ"כים במסגרת קורס מפקדי כיתות של סיירות בצה"ל.

השלושה שגדלו יחד, דחו את הגיוס לטובת מכינה ושנת שירות והתגייסו לצה"ל בשנה שעברה.

אמרי משרת בפלס"ר גולני

שגב משרת בפלס"ר גבעתי

ודביר משרת בפלס"ר 401

שלושתם בחרו בשירות משמעותי ומתקדמים בשרשרת הפיקוד הצבאית.

החודש סיימו השלושה בהצלחה את הקורס!

בשם תושבי מגילות הגאים נאחל להם ולמשפחות ברכה חמה והצלחה והעיקר.. חזרו הביתה בשלום!!!

 

פיקוח, תברואה, וטרינריה, הסעות תלמידים ואיכות סביבה:

פיקוח וטרינרי:

פרויקט עיקור וסרוס חתולים לשנת 2019 הסתיים בהצלחה, סך הכל נלכדו לצורך סרוס \ עיקור וחיסון קרוב ל 200 חתולים בכלל הישובים במגילות.

במהלך שנת 2020 יימשך הפרויקט בשיתוף פעולה בין המועצה ליישובים.

 

טיפול בנגע הלשמניה במגילות:

במסגרת פעולות המועצה למיגור תחלואת הלישמניאזיס (שושנת יריחו),  תחל בחודש הקרוב פעולה לניטור וסילוק מוקדים החשודים בהיותם בתי גידול של מריונים ופסמונים - נשאי המחלה.

 

וטרינריה:

פעילות האכיפה בתחום הוטרנריה נמשכת, לאחרונה נלכדו שני כלבים משוטטים ביישובים וכן נשלחו עשרות מכתבי התראה למשפחות אשר הכלב שבבעלותן נמצא משוטט שלא על פי חוק.

 

פיקוח הבנייה:

כחלק מפעולות להסדרת תחום פיקוח הבניה במועצה ובהתאם לסטטוס התראות הפיקוח, הוחל החודש נוהל לאכיפת עברות בניה, במהלכו מזומנים להליך שימוע לצורך הסדרת ההיתר בהתאם להוראות הדין.

 

פיקוח תברואה ובתי אוכל:

החודש התקים סיור משותף למועצה ולנציגי משרד הבריאות במסגרתו נערכה ביקורת שוטפת במספר בתי אוכל במרחב, ליקויים שהתגלו נמצאים תחת מעקב משרד הבריאו והמועצה להסדרתם.

 

מחזור:

אנחנו שמחים לבשר על תוצאות חיוביות באופן מעורר הערכה! דגימות פחי המחזור הכתומים במגילות הניבו תוצאות של 94.71% דיוק בפסולת המושלכת אל הפחים הללו. המשיכו כך ויחד נמחזר באופן מיטבי!

נוח למחזר במגילות!

לשרותכם מיקומי מתקני המחזור השונים, ביישובי מגילות (כולל מתקני מחזור זכוכית חדשים שנוספו)

באתר המועצה או בלחיצה כאן

מהנעשה ביישובים

ורד יריחו

פעילות נטיעות משותפת של מת"ק יריחו עם ילדי מועדונית "בית הילד" ביישוב ורד יריחו בסימן חג ט"ו בשבט:  במסגרת שת"פ הקהילה של המת"ק עם מועדונית "בית הילד" ביישוב ורד יריחו התקיימה פעילות נטיעות עצים משותפת לציון ט"ו בשבט.   הפעילות הייתה מוצלחת במיוחד, מחברת ומרגשת ועוררה תחושת הערכה וגאווה בקרב החיילים ותושבי היישוב.

 

בית  הערבה:

הנה עברה לה שנה של עשייה מרובה ומשמעותית בבית הערבה ליווי משפחות והזכות הגדולה להיות חלק מהמסע הנכסף שלהם ושלנו. להמשך עבודה ושיתופי פעולה לאורך השנה עם יו"ר בית הערבה, מנהלת קהילה, מנהל עסקי, הנהלת קהילה, חינוך תרבות, מורשת, צוות תיאום, צוות תיכנון ובניה צוות בריכה ואחזקה. תודה גם לרועי אלבג וערן לוי – שותפים לדרך, ועוד כמובן תודה ענקית לשני צוותי הקליטה שלנו.

על כך ועוד נרצה לאמר תודה

 

נולדו במגילות!

מזל טוב להראל ותהילה מאבנת להולדת בן בשם שיר!

מזל טוב לענת ונחמיה אסף מאבנת להולדת בן בשם צורי רפאל!

מזל טוב להדס ודביר גבאי מאבנת להולדת הבן!

מזל טוב למיכל ועקיבא עמנואל מאבנת להולדת בן בשם יערי שלום!

מזל טוב לטל ואיתי פריד מאבנת להולדת הבן מעיין!

מזל טוב לתומר ואשירה גרינברג מאלמוג להולדת הבת ארבל!

מזל טוב ליואב ופולין שיינר מאלמוג להולדת הבת מאיה!

מזל טוב לאביטל ואפרים פאלאנקר מקדם ערבה להולדת הבת יעל!

מזל טוב ליקיר וריקי סלמן מקדם ערבה להולדת הבת סול תהילה!

מזל טוב למיכל ופתחיה רכל מקדם ערבה להולדת הבת ירדן!

מזל טוב למוריה ואביעד דהן וייס מקדם ערבה להולדת הבן יובל!

 

תושבי המועצה \\ נציגי יישובים המעוניינים לשלוח עדכונים או לכתוב לניוז לטר, מוזמנים לפנות ללירון
klita@dead-sea.org.il

לתלונות הציבור:
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור  02-9945000 או irisc@dead-sea.org

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן באופן שוטף בפייסבוק המועצה "מועצה אזורית מגילות ים המלח"

ולהירשם לקבלת ניוז לטר המועצה באופן קבוע אליכם למייל, באתר המועצה בכפתור "ניוזלטר חודשי"

www.dead-sea.org.il | 02-9945000 | 

להסרה לצמיתות מרשימת התפוצה לחץ כאן

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft