פניה למוקד מוקד נגישות

ניוז לטר המועצה מרץ 2018


ביקור המח"ט וצוותו

ב 11.3 ביקר במגילות מח"ט הבקעה הנכנס אל"מ אודי צור וקיים במועצה ישיבת מטה מול מטה. בישיבה עלו נושאים מגוונים כגון הגנת היישובים, ביטחון במרחב ובאתרי התיירות ושיתופי פעולה רבים ומגוונים בין המועצה לחטיבה הן בנושאים הבטחוניים והן בנושאים השוטפים והאזרחיים השונים. המשתתפים ציינו לטובה את שיתוף הפעולה הטוב בין המועצה לחטיבה והאירו נקודות לשיפור להמשך.

ביקור ראש רשות המים: 

ב 13.3 ביקר גיורא שחם, ראש רשות המים במועצה האזורית מגילות. הביקור, בשיתוף פעולה של המועצה עם מי תמר, מקורות והרט"ג.

בין הנושאים שנדונו:
מכסות והקצאות המים לאזורנו כיום ובעתיד על סמך הצרכים שהוצגו והתפתחות משמעותית הן בתחומי החקלאות והן בצמיחה הדמוגרפית, פיתוח תשתיות ודרישה לקידוחים וקווי הולכה עתידיים נוספים, פתרון מידי להזרמת שפכים בנחל קדרון, אתר הטבילה, הקצאת מים ייעודית לקדם ערבה ולאבנת.

שחם בסיכום הביקור: "רשות המים תפעל לקדם את פיתוח מקורות המים הנוספים לאזור מגילות ותוספת כושר אגירה החיוני להגדלת מצאי המים באזור. סילוק השפכים מנחל קדרון היא משימה בעדיפות גבוהה ביותר מבחינתי ואביא להתחלת ביצוע פרויקט מורכב זה כבר בשנה הבאה"

עמותת "שמחה לילד" בפרוייקט ייחודי במגילות:

"שמחה לילד היא עמותה, שמטרתה : "לעזור לילדים החולים בישראל לקבל כלים חברתיים וכלים נפשיים על מנת שיוכלו לממש את הפוטנציאל שלהם, לגדול ולהתפתח ולהיות חלק תורם בחברה הישראלית." העמותה, קיימה החודש לראשונה מסע ומחנה לנוער המיוחד הזה במועצה שלנו, ליד היישוב קדם ערבה.
נציגי המועצה ליווי את הקמת המחנה ותפעולו וגם ביקרו במחנה ונפגשו בו עם ח"כ קארין אלהרר,אשר פועלת כל חייה ובמיוחד בכנסת לקידום זכויותיהם של אנשים עם מוגבלויות.זאת ועוד, בתור יושבת-ראש הוועדה לענייני ביקורת המדינה בכנסת, היא פעלה רבות ועזרה לקדם את נושא ים המלח.

לסיכום השבוע נערך במקום מיזם השירה החברתית "קולולם", משתתפי המחנה יחד עם תושבים מן האזור שרו יחד את שירו של הזמר אמיר דדון "אור גדול"

חינוך:

פורום חינוך – שילוב דתיים בביה"ס

החודש התכנס פורום חינוך ייעודי שמורכב מנציגי כלל יישובי מגילות ונציגי בית הספר היסודי, בינהם מנהלת בית הספר רחלה אליאב.
מטרת הצוות: דיוק תכנית שילוב תלמידים דתיים בבית הספר מגילות, תוך התחשבות בצרכי האוכלוסיות השונות במועצה.
הדיון היה פורה, עלו הצעות שונות לדיוק תכנית הלימודים ותכנית השילוב והוחלט לבחון אפשרויות נוספות לתכניות משולבות.

מגילתון: סיכום הפעילות בחודש מרץ בביה"ס מגילות זמין עבורכם בלחיצה כאן

למידה משמעותית בגן קדם - החטיבה הצעירה מגילות  (כתבה: דנית מחלב)

והפעם – הקמנו מכולת!

במסגרת למידה משותפת של ילדי כיתה א' והגן החליטו הילדים להקים מכולת כשהקריאה, הכתיבה, פעולות חישוב וכישורי חיים הם חלק בלתי נפרד מהעשייה ומהלמידה. כולם יצאו יחד לסיור בכולבו של קלייה, אספו אריזות ריקות ומיינו את המוצרים. בהמשך הוקמה מכולת שכוללת הכל: בחירת שם וקביעת שעות פעילות, קטלוג ומחירון, הכנת תקנון התנהגות, קביעת בעלי התפקידים השונים (מוכר, קונה, ספק, סדרן, מאבטח) ועל הכל החליטו יחד הילדים. בשלב הבא יקבלו הילדים מוצרים אמתיים ויכינו יחד מתכונים בהתאם להוראות (טקסט מפעיל) כדורי שוקולד/ עוגיות/ טוסטים.

"הטבע זה הבית שלי" - סיור ופעילות חווייתית בעינות צוקים

במסגרת תכנית "הטבע זה הבית שלי" בשיתוף רשות הטבע והגנים יצאו תלמידי ב"ס מגילות לשמורת עינות צוקים שם גילו נווה מדבר ייחודי באזור ים המלח. במהלך הסיור למדו התלמידים על בעלי החיים שבשמורה כמו מיני דגים, הנמלה האורגת, ברקנית האשל ודרור הירדן. בין התגליות למדו התלמידים מהם בתי גידול לחים והתנסו במשחקים בנושא חשיבות המים לטבע.

חקר צמחי מדבר בשירות האדם ע"י תלמידי כיתה ה' בבי"ס מגילות

תלמידי כיתה ה' ערכו סיור בקלי"ה כדי להכיר צמחים מדבריים, והקימו גינה בבית הספר בה ניסו לגדל את הצמחים אותם הם חקרו. בביקור במו"פ ערבה במצדה הכינו התלמידים מיצויים מהצמחים, ובבית הספר ערכו ניסויים לבדוק האם הצמחים מרחיקים זבובים. כעת עסוקים בפרוייקט בריכוז הנתונים, עיבודם והסקת מסקנות. בסיום יציגו הילדים את המחקרים שלהם בפוסטרים מדעיים שיוצגו בתערוכת מדע בירושלים.

כפר הסטודנטים קדמה, אלמוג. כתבה: אוראל סרי לוי

בשנה האחרונה תופסים אירועי הספורט באזורינו תאוצה ומקבלים מקום של כבוד.,

במועצה פועלת תוכנית ספורט מגוונת שנרקמה עם הרבה מחשבה ותשומת לב,  על מנת שתתאים למגוון הצרכים של כל שכבות הגילאים, ותאפשר גישה נוחה וזמינה לפעילות הספורט בחיינו.

מאחורי הכל, עומדת מורן אברשימי, רכזת פעילות נוער, מצילה ותרבות במועצה ובתפקידה הנוסף החדש רכזת הספורט של המועצה, שפועלת מתוך חיבור לעשייה ולתועלת שבדבר.

נפגשתי עם מורן כדי לשמוע פרטים על התהליך האבולוציוני שהוביל אותנו עד לכאן, על מנת שנוכל גם אנחנו להיות חלק מודע ונוכח בתוכו.

הכל התחיל בינואר שנה שעברה בעקבות פנייה של מנהל הספורט ירושלים של משרד התרבות והספורט להקים תוכנית ספורט אזורית מסודרת, שלא מסתכמת בטורנירים חד פעמיים, כפי שהיה עד אז. דבר  שהוביל לשינוי תפיסתי-מחשבתי בכל הקשור לחוגי ואירועי הספורט.

במקביל יצא קול קורא מהטוטו, על הקמת מגרש כדורגל אזורי חדש, שהוקם בקלי"ה ונמצא כרגע בשלבי סיום, דבר שהזניק עוד יותר את המחשבה שצריך וכדאי להתעסק בתחום הזה.

בשנה האחרונה, מורן ואורית הרשטיג מנהלת מחלקת תרבות, ספורט ופנאי פעלו למען שינוי התפיסה של חוגי הספורט לילדים, נוער ומבוגרים בין השאר באמצעות הפצת סקר שכלל שאלות מקיפות לקהל הרחב, על העדפותיהם מתחום הספורט. לאחר המיפוי, הוציאה המחלקה חוברת חוגים העונה על דרישות הקהל, כמו: הוספת חוגים חדשים, שדרוג כללי של חדר הכושר על ידי הרחבת שעות הפעילות, הוספת כח אדם, טיפוח המקום ועוד.. מתוך מחשבה ליצור תוכנית שמשלבת בתוכה את הכל.

מדובר בתהליך תקציבי, בו ככל שהביקוש יגדל, כך גם ההיצע.

במקביל לכל זה, נוצרו אירועים חדשים שמתאימים לקהילה כולה, כגון: צעדה בעקבות ראשוני ים המלח שכולל בתוכו מגוון של מסלולי הליכה וריצה, טורניר כדורסל שהתקיים בחודש שעבר ואסף אליו למעלה מ 120 משתתפים, טורניר קט רגל וכדורעף בבית הספר היסודי, טורניר "הקדרים באים" עוד טורנירים שמתוכננים על הפרק, ויום ספורט אזורי שיתקיים כבר באפריל הקרוב.

מורן מספרת: "כל אירועי הספורט הללו החלו באירוע משמעותי בשנה שעברה: מפעל הפייס פנו אלינו בבקשה להקים קבוצת כדורסל של ילדי האזור, שתתחרה מול קבוצת הפועל ראשון לציון והם בתמורה יפיקו את האירוע ברמה הגבוהה ביותר"

"וכך היה! כולם דיברו טובות על האירוע, מה שגרם להכל להיראות אפשרי" אומרת מורן.

ישנם מספר אירועים שנחשבים כאירועי הדגל של המועצה:

  1. טורניר כדורגל לזכרו של נמרוד כהן (נובמבר)
  2. צעדה בעקבות ראשוני ים המלח (אפריל)
  3. צעדת אביב לזכרו של אלי אבידריס (אפריל)
  4. טורניר כדורסל אזורי שהתחיל השנה (פברואר)
  5. טורניר כדורעף (אפריל)
  6. שבוע הספורט במסגרת אירועי הספורט הארציים

השנה, שבוע הספורט יתרכז ליום אחד שיחולק לשני חלקים בצורה הבאה:

בשעות הבוקר, מגוון הפעלות ספורט בבית הספר לפי קבוצות, יועברו תכנים בנושא תזונה בריאה והכל בשיתוף עם אילנית הראל המורה לספורט של ביה"ס ובנות מכינת מלח הארץ.

בשעות אחר הצהריים, חדר הכושר יהיה פתוח לקהל הרחב ויכלול כניסה חינם לחוגי הזומבה, היוגה והעיצוב הדינאמי.

מיד לאחר מכן, יתקיים טורניר קט-רגל למבוגרים במגרש החדש! (בתקווה שיאושר עד אז)

יחד עם כל הדברים שנעשו ועוד ייעשו, נכנס קול קורא מאד מיוחד ממשרד התרבות והספורט שנקרא "תוכנית אב לספורט"

מדובר בתוכנית גיוס של נציגי ספורט מכל יישוב, שישמשו כרכזי ספורט מטעם הישובים וישתתפו בדיונים סביב שאלות מרכזיות, כגון: "איזה אירועי ספורט אנחנו רוצים? איך יהיו החוגי ספורט ומה נכון לעשות? אלו מתקני ספורט חסרים במועצה? איך חדר הכושר צריך לפעול?" ועוד...

יחד הם יבנו תוכנית עתידית ל5 השנים הקרובות לפי מה שצריך בתחום הספורט.

הכל יעשה בהתנדבות של המשתתפים ויתחיל מיד אחרי פסח.

מדובר בתהליך מלא בחשיבה ואפשרויות שעולות ומתפתחות עם הזמן, שהחשיבות בו היא להזמין את הקהילה להיות חלק פעיל בשיח סביב הנושא, מתוך אמונה שדברים טובים יכולים לקרות בשיתוף פעולה.

בימים אלה פורסם סקר חדש שמתמקד בתחום הספורט בלבד, ומאפשר לכל התושבים לענות ולהשפיע. אפשר לענות על הסקר בלחיצה כאן

"אנחנו רואים לנכון להכניס בהמשך אגודות ספורט שילוו תחומים כאלה או אחרים, כמו 'המאמאנט' שפעלו בעבר. כבר קיימות פניות לקידום תחום האופניים, הכדורסל, הכדורגל, הטניס, החתירה ועוד...הדרך שלנו לייצר אירועי ספורט המתאימים דווקא לקהילה שלנו היא דרך תוכנית אב לספורט, שלדעתי תביא לקפיצת מדרגה רצינית בתחום הספורט בשנים הקרובות" מסכמת מורן.

בטחון:
כתב: קובי בכר, שוטר קהילתי, מגילות

במסגרת יום המעשים הטובים 2018, אימצו מפקד ושוטרי נקודת מגילות ילדים עם צרכים מיוחדים מ"שלווה" בירושלים, השוטרים אספו אותם אל גזרתנו, חווינו הסבר ורכיבה על גמלים, משם נסענו לעיינות צוקים לתצוגת כבאית,צוות חיילים צבאי,וניידות משטרה,

לאחר מכן בוצע סיור מודרך בשמורה, בסיום חוו הילדים עשיית פיתות בסאג', ופונקו בהפתעות לרוב,

תודה מיוחדת לקב"ט מגילות, כיבוי מעלה אדומים, גדוד 47, ולרשות שמורות הטבע,

נתינה מכל הלב

מרכז הורות צומחת:

בעיצומה של חופשת הפסח, זו שנחקקה בזכרוננו בגלל האסון בכנרת משנה שעברה, חשוב לנו להתייחס לנושא:

גיל ההתבגרות ידוע כגיל מאתגר, גיל בו הסמכות ההורית בבתים רבים פשוט מתבטלת, גיל בו התקשורת עם המתבגרים מסתכמת בנהימות.

הבעיה הגדולה בגיל הזה נקראת קבוצת השווים, זו שתופסת את מקום ההורים והופכת להיות כל עולמם של המתבגרים.

כמה חשוב לתפוס את העניין של הורות מקרבת שניה לפני שמאוחר מדי, שניה לפני שקבוצת השווים כבר שולטת וההורים נדחקים הצידה.

הורים רבים מתלוננים בפניי על כמה שגיל ההתבגרות מתחיל מוקדם, מוקדם מדי, הרבה לפני שאנחנו התחלנו... וזה נכון, אבל כלום כבר לא כמו שהיה אצלנו... גם הכנרת היא לא הכנרת של ילדותנו.

אז מה עושים?

מחוקקים! הבית שלנו הוא מדינה קטנה ואוטונומית, עם שלטון גבולות וחוקים.

קבעו כללים המתאימים לכם, כאלה שתוכלו לעמוד בהם בעצמכם, כאלה שיכבדו את ילדיכם אך יעמידו להם גבול ברור.

קחו אחריות והדגימו להם הלכה למעשה מהי אחריות אישית, משפחתית, קהילתית .

שמשו להם דוגמא טובה איך להיות בני אדם.

גלו עירנות למתרחש בחייהם של הילדים, הכירו את חבריהם והתעניינו בעולמם הפנימי והחברתי.

הם חושבים שהכל מותר? כנראה שזה מה שהם למדו מכם, האירו להם את הדרך הנכונה .

קשה לכם עם המתבגרים? מרגישים שאתם לא מצליחים לתקשר איתם? איבדתם את הסמכות בבית?

אל תוותרו להם כדי לא לוותר עליהם!

(כתבה: חלי נעימי-מנחת קבוצת ההורים למתבגרים שתיפתח במועצה לאחר החג)

 

מרכז הורות צומחת מגילות מזמין את ההורים לבני הנוער (ד'-יב')

לסדנה להורים מתבגרים"מתבגרים, מה הבעיה?"

תאריכים: ימי ראשון 8.4, 15.4, 22.4, 29,4

קיבוץ קליה, בשעה 20:30

פרטים נוספים והרשמה בלחיצה כאן

צמיחה דמוגרפית:

אנו נמצאים בעיצומה של עונת השיווק לקליטה ביישובי מגילות. היישובים כולם מצויים במימוש תכניות עבודה שונות לצורך שיווק יעיל ומפולח לקהלי היעד שהוגדרו ובמקביל עבודה על קליטת פנים וליווי המשפחות החדשות עם המעבר לקהילה.

היישוב ורד יריחו קיים החודש כנס לנקלטים, במהלכו קיבלו המשפחות את מירב האינפורמציה לגבי היישוב, האגודה וההתנהלות. עוד נהנו המשתתפים מארוחת בוקר מפנקת בחוף נווה מדבר.

היישוב אבנת קיים החודש כנס נקלטים במהלכו התארחו ביישוב משפחות פוטנציאליות, זכו להכיר את הקהילה ונהנו יחד מהפנינג מושקע לכל המשפחה ומהופעה מרשת של אנסמבל מגילות Seamphony

ביישוב קדם ערבה התקיים החודש חוג בית למשפחות מתעניינות. המשפחה ה 14 נקלטה בחיבוק גדול החודש ליישוב והצפי לקליטה בקיץ הקרוב ישלים 25 משפחות בקהילה.

במצפה שלם מתקיים תהליך מקביל – כנס תושבים לקליטה ולחברות התקיים החודש ובמקביל עבודה עם החברה היזמית "הרי זהב" לשיווק המגרשים בשכונה, כבר בחודש הקרוב.

בהצלחה לכולנו!

פיקוח, תברואה, וטרינריה, הסעות תלמידים ואיכות סביבה:

אנו שמחים לבשר כי במסגרת תהליך עיבוי מערך המחזור, תבוצע פריסה של פחים כתומים בישובי מגילות. תחילת פריסת הפחים ביום 10.4.18 צפי לסיום ביום 12.4.18.

סך הכול יוצבו 43 פחים כתומים בסמוך לפחי אשפה ביתית בשבעה ישובי מגילות.

למה מיועד הפח הכתום?

כמעט מחצית מנפח הפסולת הביתית מורכבת מאריזות ואת כולן ניתן למחזר!

הפחים הכתומים הם פתרון יעיל בשמירה על איכות הסביבה, וזהו ייעודם המרכזי!

מה משליכים לפח הכתום:

אריזות פלסטיק של מוצרי מזון – למשל אריזות מוצרי חלב וקופסאות סלטים וכדומה.
שקיות ניילון.
אריזות קלקר.
אריזות של מוצרי היגיינה –
למשל שפופרות משחת שיניים או בקבוקי סבון נוזלי וכדומה.
שקיות מזון – למשל אריזות חטיפים, אריזות אורז ועדשים וכדומה.
שקיות אריזה מפלסטיק.
אריזות מתכת –
קופסאות שימורים, מכלים של דאודורנטים ותרסיסים שונים, אריזות של תחליפי חלב לתינוקות, אריזות של מוצרי טיפוח וכדומה.
קרטוני משקה – קרטוני חלב ומיץ.
על האריזות להיות ריקות משאריות מזון, כדי לא לפגוע בתהליך המחזור.

 

ספורט:

ביום שלישי 13.3 יצאו 15 חברי נבחרת הילדים של ביה"ס מגילות, לתחרות האתלטיקה קלה הארצית שהתקיימה השנה במגרש האתלטיקה בהדר יוסף בת"א.

אל הספורטאים התלוו אילנית הראל המורה לספורט, מורן אברשימי רכזת הספורט של המועצה והורים מלווים.

הספורטאים הצעירים שלנו  התחרו בתחומים שונים- ריצות למרחקים שונים, קפיצה לגובה ולרוחק, זריקת כדור ותחרות השליחים.

התוצאות היו טובות! כולנו חזרנו עם המון חוויות.

תודות לכל מי שתרם להצלחת האירוע הספורטיבי- אילנית שעבדה לאורך כל השנה עם הקבוצה לקראת התחרות וצוות בית הספר שתמך ועודד את הספורטאים למצויינות בתחום.

כל הכבוד לספורטאים שלנו!

סקר תחום הספורט במגילות

המועצה נערכת לבניית תכנית אב יישובית בתחום הספורט והפעילות הגופנית, לשנים הבאות במסגרת המגמה הכוללת לקידום אורח חיים פעיל ובריא במועצה.

לצורך כך, נשמח באם תוכל להשיב על מספר שאלות שיסייעו לנו לדעת, מהם צורכי התושבים, היכן ניתן לשפר בתחום זה ועוד.

אנו רואים חשיבות עצומה בקבלת המידע אשר יסייע למועצה לקבל את ההחלטות הנכונות עבור התושבים בתחום הספורט והפעילות הגופנית לשנים הבאות.

הסקר הינו חסוי ואנונימי.

כל דעה חשובה ובוודאי תשפיע על עיצוב תכנית הספורט והפעילות הגופנית במועצה בעתיד הקרוב.

למילוי הסקר, לחצ/י  כאן

מחלקת תרבות

מתחת לאף- ביקור אצל השכנים הבדואים

כמה פעמים חלפנו על פניהם בנסיעה שגרתית למעלה אדומים, ירושלים או לכפר אדומים, בקיץ החם בחורף הגשום והקר..

והמחשבה חולפת עם הנסיעה  איך הם גרים שם? מי גר שם? איך הגיעו לשם?

את כל התשובות האלו זכינו לגלות מקרוב בסיור מרתק אצל בני שבט הג'הלין אשר חיים בפחונים אותם אנו רואים בצידי הכביש.

את הסיור הדריך ד"ר ירון עובדיה שבמסגרת עבודת הדוקטורט שלו חקר את היסטוריית שבטי הבדואים באזורנו ומכיר כל משפחה וילדיהם.

ביקרנו בבית הספר העשוי צמיגים ובוץ, אותו בנו התושבים. בבית ספר לומדים כ-170 תלמידים ששמחים להגיע בכל בוקר מחדש לבית הספר האזורי. שם הם לומדים, מתמטיקה, אנגלית ומקצועות נוספים.

בית הספר עורר סערה גדולה עקב בנייה ללא אישורים ועתירה של כפר אדומים לבית המשפט בנושא זה.  

הבנו קצת את ההיסטוריה של השבט. כיצד ומתי הגיעו לאזור (עוד ב 1952 מאזור ערד..)

הסיור היה מרתק ונתן מענה לחלק מהשאלות שחלפו בראש.

הילדים החמודים שלנו זכו לשחק עם הגדיים שרק נולדו, לשחק בגן שעשועים המאולתר של המקומיים: חבית חצויה שעושה גלישה במדרון ההר, כשהכל מוקף טבע מאיר עיניים.

הצגת הילדים דנידין

במסגרת תרבות לילדים ונוער במגילות,  הופיע תיאטרון גושן בהצגת הילדים דנידין וספינת המעפילים.

רבים מאתנו שגדלו על סיפורי דנידין והרפתקאותיו נהנו לראות את הסיפור קורם עור וגידים, הילדים והמבוגרים נהנו כאחד, הביקורות הללו. לאחר ההצגה נשארו השחקנים לשוחח עם הילדים ולענות על שאלותיהם.

הטיש בשלושה

מופע "הטיש בשלושה", התקיים ביום חמישי האחרון בחוף נווה מדבר על במה גדולה ומוארת בצבעים אל מול נוף ים המלח והדקלים מסביב.

משה להב, ג'קי לוי וקובי אריאלי הפליאו לשיר שירי "קבלת שבת" בהרמוניה מופלאה תוך כדי סיפורים אישיים על השבת שבה כל אחד גדל בשכונת ילדותו.

הערב היה מהנה, מצחיק ומלא התרפקות, תושבי מגילות ואורחים מחוץ למועצה הגיעו לפרגן להנות ולצחוק.

הטיש בשלושה- מומלץ ביותר.

אביב במגילות :

חודש אפריל במחלקת תרבות,פנאי וספורט:

10.4-טורניר כדורעף

13.4- צעדה בעקבות ראשוני ים המלח

15.4- מתחת לאף- סיור בעקבות הקודחים-שביל המערות

19.4- אירוע חגיגות יום העצמאות- ישלח עד יום שני קובץ פרסום

27.4- צעדת אביב 2 לזכרות של אלי אביזדריס ז"ל

30.4- יום ספורט אזורי- במסגרת שבוע הספורט הארצי-פרטים נוספים בקרוב

 

מרכז הורות צומחת-

בימי ראשון לאורך כל חודש אפריל, סדנת הורים- "מתבגרים, מה הבעיה?" פרטים באתר המועצה או בלחיצה כא

מהנעשה ביישובי מגילות:

יום המעשים הטובים

לרגל יום המעשים הטובים, ילדי קיבוץ אלמוג, ילדי ורד יריחו וחברי כפר הסטודנטים קדמה אלמוג - התגייסו לפעולה! לאורך השבועיים האחרונים אספו הילדים מגוון משחקים ומתנות ויחד נסעו להעניק אותם למחלקת הילדים בבית החולים הדסה הר הצופים. בנתיים, חבריהם יחד עם הסטודנטים הגיעו לבתי קשישים במעלה אדומים וסייעו להם בשיפוץ וצביעה לקראת חג הפסח המתקרב. הילדים, ההורים, אנשי הצוות והנתרמים התרגשו כולם ולמדו בדרך הפשוטה ביותר שלתת זה גם לקבל...

פארק חושים חדש בשכונה הקהילתית בקלי"ה

החודש הקמנו מסלול מכשולים ופארק חושים בשכונה הקהילתית הנפלאה שלנו בקיבוץ קליה בצפון ים המלח. באירוע חנוכת הפארק הגענו לקומזיץ עם מדורה , תפוחי אדמה, פיתות על טאבון ותחרויות ילדים במסלול .
אנחנו חיים בחופש במקום מדהים ביופיו ובשקט שלו, במקום הכי נמוך בעולם, באחד מפלאי עולם, וכן אנחנו נהנים לגור בקליה בשכונה הקהילתית ומחכים לעוד זוגות צעירים עם ילדים שיבואו לגור איתנו להגשים לחלום ולגדל את ילדכם.
כתב: אפי מושקטו, קלי"ה

Gallery -430  - פרוייקט צביעת מבנים בחוף קלי"ה

בפרויקט ייחודי מסוגו חברו עובדי חוף קלי"ה ותושבי יישובי צפון ים המלח, להזמנת אומנים מכל רחבי הארץ לקחת חלק פעיל במאבק למען ים המלח.

בין התאריכים 23-28 במרץ 2018 הגיעו אמנים, תושבי האזור ומתנדבים רבים ויחד עם ילדי האזור, לקחו חלק בהפקת תערוכת חוצות ססגונית שתוצג על קירות המבנים הנטושים שהפכו לחלק מהנוף המדברי באזור חופי ים המלח, לאורך כביש 90.

הפרויקט בחסות חוף קליה וחברת "טמבור".

איתי מאור מנהל חוף קלי"ה: "ים המלח, המקום הנמוך בעולם מהווה אי של שלום עבור כל תושבי האזור אשר חיים בו בהרמוניה. לכן בחרנו להציג על קירות הבתים יצירות המבטאות את הקשר של האדם לסביבה ולשכנו". 

מרכז מידע בחול המועד פסח – בכניסה לאבנת

מרכז מידע ים המלח ייפתח בצומת אבנת שבצפון ים המלח במהלך כל ימי חול המועד פסח השנה. 

המרכז פועל השנה בשיתוף עם אפליקציית WISHTRIP לטיולים ובנוסף יהווה נקודת הצטיידות בכריכים כשרים לפסח, שתיה וקרטיבים. 

מיקום, צומת אבנת מערב. במקום ישנה חניה, WIFI חופשי, פינת ישיבה קטנה ושקט של מדבר.

מוזמנים בשמחה!

נתנאל 0543316613​

נולדו החודש במגילות:

מזל וטוב למשפחת לוי, אורן ורחלי מבית הערבה להולדת הבת: הוד!

מזל טוב לזוהר ושגיא מליחי מקלי"ה  להולדת הבן!

מזל טוב לרעות ואלעד שרייר מאבנת להולדת הבן מעין רז!

מזל טוב לרחלי ואביעד דרורי מאבנת להולדת הבן סיני שלמה!


תושבי המועצה \ נציגי יישובים המעוניינים לשלוח עדכונים או לכתוב לניוז לטר, מוזמנים לפנות ללירון klita@dead-sea.org.il

לתלונות הציבור:
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור  02-9945000 או irisc@dead-sea.org

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן באופן שוטף בפייסבוק המועצה "מועצה אזורית מגילות ים המלח"

ולהירשם לקבלת ניוז לטר המועצה באופן קבוע אליכם למייל, באתר המועצה בכפתור "ניוזלטר חודשי"

www.dead-sea.org.il | 02-9945000 | 

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft