פניה למוקד מוקד נגישות חפש
תמונה מייצגת

משולחנו של ראש המועצה אוגוסט-ספטמבר 2022

סקר תחבורה ציבורית במרחב ים המלח- מועצה אזורית תמר ומגילות, ים המלח

תושבים ותושבות יקרים.ות,

אנו מכירים בחשיבות התחבורה בישובים ובמרחב ופועלים לשיפור התחבורה הציבורית הן מבחינת זמינות, תדירות ושרות איכותי. על כן, יצאנו לאחרונה ביזמה משותפת עם המועצה האזורית תמר למיפוי נרחב של הצרכים בתחום התחבורה הציבורית במרחב ארץ ים המלח.

לצורך כך, אנו מבקשים שתקדישו כ-7 דק' מזמנכם.ן למענה לסקר זה, על מנת שנוכל לתכנן באופן מיטבי את קווי התחבורה ביישוב שלך ובסביבתך. במידה ויש במשק הבית מספר נפשות, נודה למילוי הסקר באופן נפרד (בין אם על ידי כל אחד בנפרד ובין אם על ידך באופן רב פעמי בהתאם למספר הנפשות). הסקר כתוב בלשון זכר לצורכי הנוחות , אך כמובן שמתייחס לשני המינים.

למענה על הסקר, לחץ כאן

תודה מראש על שיתוף הפעולה!


התמונה החינוכית של משרד החינוך

כבכל שנה, פורסמו החודש על ידי משרד החינוך נתוני מערכת החינוך לשנת תשפ"א: "התמונה החינוכית".

מהנתונים עולה תמונה מעוותת אודות נתוני תלמידי המועצה האזורית מגילות.

למעשה, הנתונים אותם מפרסם משרד החינוך אינם נכונים, מסלפים את האמת ומעוותים את המציאות שנה אחר שנה על חשבונם של תושבי מועצה אזורית מגילות.

המועצה פונה אל משרד החינוך בעניין זה לאורך השנים האחרונות פעם אחר פעם והפרסומים השגויים והמזיקים הללו, עודם מתפרסמים.

מאחר ואין תיכון אזורי ברשות, נתוני תלמידי מגילות נלקחים בחשבון בבתי הספר בהם הם לומדים ובתוכם תיכון עין גדי (שאף זכה השנה להצטינות).

במגילות פועל תיכון "יפתח" ביישוב אבנת, הפרמטרים להצלחה בתיכון "יפתח" נמדדים אחרת - בני נוער שמגיעים למסגרת עם פערים לימודיים עצומים ולא מעט חוויות מורכבות, מגיעים להישגים יוצאי דופן ברמה האישית, החברתית, הלימודית (אחוזים מדהימים של תלמידים הניגשים לבגרות!) והמשפחתית (מעל 95% מהבוגרים חוזרים הביתה, חוזרים להיות בוגרים מועילים בקהילות שלהם!) ב"יפתח" מציגים  נתוני גיוס יוצאי דופן לצה"ל המגיעים עד לכ- 90% גיוס, מרביתם ליחידות קרביות, תפקידי פיקוד וסיירות וגם נתוני התנדבות מרשימים לשירות הלאומי אזרחי.

אנחנו גאים שמרחב מגילות הוא בית לפרוייקט משמעותי כל כך וגאים גם בתלמידי יישובי מגילות המפגינים בכל שנה נתונים מעולים בזכאות לבגרות (נתוני התלמידים תושבי מגילות נמדדים בין השאר בתיכון עין גדי, שזכה להיות בין בתי הספר עם אחוזי הבגרות הגבוהים בארץ), בהתנדבות לשנת שירות ובגיוס לצה"ל.

לצפייה בפניה של ראש המועצה למשרד החינוך, לחץ כאן


הרמת כוסית לעובדי המועצה

לקראת השנה החדשה ערכנו הרמת כוסית לעובדי המועצה מלווה בסדנת יוגה צחוק קצרה אך מלאת צחוק וערכים ע"י ציונה שרביט, אפשר לקבל הצצה לאירוע, בלחיצה כאן.


נוכחות משטרתית מוגברת במרחב והגברת תחושת המשילות

במהלך חודש אוגוסט נפגש ראש המועצה עם נציגות בכירה ממשטרת ישראל כחלק מהקשר הרציף ושיתוף הפעולה הפורה בנושא נוכחות משטרתית מוגברת במרחב והגברת תחושת המשילות.

עוד עסקו המשתתפים במפגש בנושא הסדרת התנועה בצומת אלמוג, נושא שבוער בקרב תושבי האזור מאז התקנת הרמזור בצומת ונמצא בטיפול הגורמים השונים.

בין שאר הנוכחים במפגש היו מפקד המרחב וצוותו, מפקד התחנה ואף מהנדס המחוז של המשטרה  


כנס ראשי רשויות יהודה ושומרון בראשות מפקד מחוז ש"י, ניצב עוזי לוי.

בחודש שעבר השתתף ראש המועצה בכנס ראשי הרשויות יהודה ושומרון בראשות מפקד מחוז ש"י, ניצב עוזי לוי ובהשתתפות מפקדי המרחבים וקציני מטה המחוז.

מטרת הכנס בראש ובראשונה להיות אוזן קשבת לצרכי הרשויות ובנוסף חיבור ראשי הרשויות לעשייה המשטרתית הרחבה המתקיימת בערים והיישובים אשר ברשותם, חיזוק קשרי העבודה ומתן פתרונות לאתגרים של הרשויות.

במהלך הכנס עלו מספר נושאים מרכזיים וחשובים איתן מתמודדות הרשויות ובהם הקטל בדרכים. מפקד המחוז הקשיב בקשב רב ופרס בפני הנוכחים את עשיית המשטרה בנושא ואף החליט כי יוקם צוות המשותף למשטרה ולרשויות, אשר יבצע חשיבה משותפת על מנת להביא לצמצום התופעה.

ראשי המועצות בירכו על המפגש והודו על שיתוף הפעולה. בסיום הודה מפקד המחוז לראשי הרשויות וציין כי "יחד נעשה יותר"

קרדיט צילום: דוברות מחוז ש"י.


עוטפים את תושבי העוטף

תושבי המועצה עקבו והיו ערניים למצב הבטחוני במבצע "עלות השחר", בקיבוץ קלי"ה לא ישבו בחיבוק ידיים וקיבלו בזרועות פתוחות את תושבי קיבוץ ניר עוז מהעוטף.

מעל 200 איש התארחו בבית ההארחה בקיבוץ, כשכל הזמן שלוחה עין אחת מודאגת לכיוון הבית...


אירוח במועצה משלחת של עובדי ארגון  Israel Bonds  

החודש ארחנו משלחת ראשונה במגילות מטעם ארגון Israel Bonds, המשלחת היא סנונית ראשונה לארוח משלחות של תורמים המגיעים לארץ בהובלת הארגון, על מנת שיכירו באופן אישי ובלתי אמצעי את העשייה הנרחבת במרחב מגילות.

סרטון המוצג למשלחות ומציג את מרחב צפון ים המלח, שהוכן על ידי אילן מזרחי ודבורה שרקי מקיבוץ אלמוג, ניתן לצפייה בלחיצה כאן.

המשלחת הראשונה נחתה בארץ בחודש אוגוסט ובביקורה במגילות ביקרה באתר הטבילה בהדרכתו של עופר נסון.

לאחר מכן ביקרה המשלחת במועצה וקיבלה סקירה על האזור שלנו, על התכניות לצמיחה ופיתוח, על בית הספר היסודי והחינוך המעורב ועל 2000 תושבים ש"עושים ציונות" הלכה למעשה.

נרשמה התרגשות בקרב המשתתפים!


חלוקת מלגות לסטודנטים

בסוף חודש אוגוסט התקיים טקס חלוקת מלגות לסטודנטים מקומיים!

לא פחות מ-49 מלגות חולקו בטקס שנערך במבנה המועצה והן יסייעו לסטודנטים שלנו לצלוח את שנת הלימודים עם קצת פחות דאגות.


ביקור חברת הכנסת נירה שפק ("יש עתיד")

החודש אירחנו את חברת הכנסת נירה שפק .

שפק עוסקת רבות בקידום תחומי המרחב הכפרי, בתחום הבטחוני וגם היזמי ובין השאר היא חברת ועדת חוץ ובטחון וועדת הכספים של הכנסת.

ראש המועצה אריה כהן ברך על הביקור והציג לשפק את המרחב וסקר את החוזקות ואת האתגרים.

בסיכומה את הביקור אמרה שפק "צריך"לעזור לבן גוריון לפתח את אזורי הפריפריה..." הדבר משרת את כולנו בצמיחה הכלכלית של מדינת ישראל".


פגישה עם צוות כבאות והצלה יו"ש

צוות המועצה נפגש עם צוות כבאות והצלה יו"ש לצורך דיוק וחיזוק שיתופי הפעולה.

מטעם המועצה השתתפו ראש המועצה אריה כהן, מהנדס המועצה אוריאל אהרונוב  וקב"ט המועצה דרור סיני.

מטעם כבאות והצלה יו"ש לקחו חלק בדיון טפסר משנה עידו פרץ, מפקד תחנה אזורית בנימין (ותושב אלמוג) רשף שוקי מונסונגו, קצין הגנה מאש, סגן טפסר מתי שטרית, רע"ן הגנה מאש ושגית מזרחי, ראש לשכת מפקד ודוברת בנימין.

קיום המפגש היווה גם חלק מתהליך להנגשת תחום רישוי העסקים במועצה, ונידון בשיחה בהקשר לדרישות הכבאות.


כנס הנהגות ונקלטים

עם תחילת חודש ספטמבר ובואם של חגי תשרי ערכנו כנס הנהגות ונקלטים בחוף נווה מדבר, הכנס כלל הצגת תוכנית החומש המועצתית לכלל בעלי התפקידים ביישובי המועצה (התוכנית נמצאת באתר המועצה ופתוחה לצפייה לכלל התושבים בלחיצה כאן).

להוסיף קישור לתכנית החומש!!! לא ניתן למצוא את העמוד באתר לאחר השינוי....

לאחר מכן הצטרפו משפחות נקלטות מהשנה האחרונה לארוחת ערב חגיגית, הרמת כוסית לשנה החדשה וטקס חלוקת שי למשפחות (למצגת ההיכרות עם כל המשפחות החדשות לחץ כאן . ולקינוח נהנו המשתתפים וכלל תושבי המועצה מהופעה מחשמלת של דנה ברגר.


מפגש "שנה טובה" עם מפקד תחנת המשטרה במעלה אדומים

רגע לקראת השנה החדשה הבאה עלינו לטובה נפגש ראש המועצה אריה כהן עם מת"ח מעלה אדומים, סגן ניצב יפתח אור לברכת שנה טובה והמשך שיתוף פעולה פורה

קישורים חשובים:

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft