פניה למוקד מוקד נגישות
תמונה מייצגת

מהנעשה במגילות אוגוסט 2023

ועדת היגוי בנושא ייצוב מפלס ים המלח בראשות השרה להגנת הסביבה עידית סילמן

נציגי מועצות אזוריות שכנות, נציגי משרד הממשלה ובעלי תפקידים מטעם המועצה התכנסו החודש לפגישה ראשונה בנושא ייצוב מפלס ים המלח. המשתתפים דנו בבעיה הקיימת ובאפשרויות הטיפול.

מטעם המועצה, עלתה פניה לוועדת הכנסת האמונה על הקרן לאזרחי ישראל המכונה גם קרן העושר. מטרת הוועדה לנהל את הכנסות מדינת ישראל מהרווחים המופקים ממשאבי טבע,  מתוך ראייה כלכלית ארוכת טווח ובמטרה לאפשר את המשך קיומה של הקרן לדורות רבים.

המועצה רואה בקרן אפשרות לקידום הטיפול במצב הים, באמצעות מחזור הרווחים העודפים שמגיעים ממפעלי האשלג והגז אל ים המלח בחזרה כדי לממן עובדות מקצועיות לחקר ים המלח והזרמת מים וטיפול בים.

 

לפרוטוקול הועדה לחצו כאן


ניידת לניטור אוויר הותקנה בצפון ים המלח

זיהום  האוויר החמור שנגרם כתוצאה משרפות פלסטיק בסמוך לשטחי המועצה עדין קיים והמאבק להפסקתו נמשך. בעקבות כך, בעלי תפקידים מטעם המועצה וביניהם יוסי לב מנהל מחלקת תברואה ואיכות הסביבה, הובילו מהלכים לטיפול בעניין ולמציאת פתרונות מעשיים.

בתוך כך, המועצה דרשה מהמשרד להגנת הסביבה להתקין מערך ניטור אוויר שיאתר את מקורות הזיהום העיקריים, ידווח עליהם, יבדוק את איכות האוויר ויעריך את ההשפעות של זיהום האוויר על האוכלוסייה. כתוצאה מהתהליך תקבע מדיניות יעילה להקטנת הפגיעה בתושבים. ניידת ניטור האוויר הוצבה החודש בקיבוץ בית הערבה והיא תעביר בזמן אמת נתונים על איכות האוויר שבמסגרת גבולות הגזרה שלה, אל מרכזי הבקרה.


הגשת הפרוגרמה החקלאית לשר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי: יצחק (שמעון) וסרלאוף

החודש נציגים מטעם המועצה נפגשו עם השר יצחק וסרלאוף לצורך מסירת הפרוגרמה החקלאית למגילות.  אגף התכנון היה בממשלות קודמות חלק ממשרד החקלאות, כעת מכוח החלטת הממשלה הנוכחית אגף התכנון הועבר למשרד נגב גליל והחוסן הלאומי ברשות השר יצחק (שמעון) וסרלאוף.

המועצה פועלת להגדלת מספר הנחלות ביישובים, להגדלת שטח הנחלה ומספר הנחלות באופן משמעותי כמו גם  וקבלת זכויות מים


פגישה נוספת בנושא תחבורה ציבורית במגילות

החודש נפגשו נציגים מטעם המועצה וביניהם יצחק דנון, מנהל מחלקת ביצוע ותשתיות עם קמ"ט תחבורה במנהל האזרחי ונציגים נוספים מטעם משרד התחבורה, להמשך תכנית הפעולה בנושא תחבורה ציבורית במרחב מגילות.

המשתתפים דנו בין היתר על שינוי והרחבת המסלול של קו 22 שמגיע לאזור ושיפור זמני הגעתו.

נקבעה פגישה נוספת שתערך בקרוב לצורך קבלת החלטה והתנעה.


תכנית פעולה לשיפור הביטחון ביישובי מגילות

החודש נפגשו מפקד החטיבה החדש אלוף משנה אביב אמיר, מפקד תחנת מעלה אדומים סגן ניצב יפתח אור וצוותיהם יחד עם נציגים מטעם המועצה לצורך גיבוש תכנית פעולה לביצוע שיתוף פעולה להגברת הבטחון ושמירה מיטיבה יותר ביישובי מגילות ובמרחב. שימת הדגש היא בעיקר על הכבישים, העסקים והחקלאות באזורנו.

המשתתפים דנו בין השאר על המשמעות של שיתופי הפעולה הפורמליים והבלתי פורמליים כדי לייצר אמון של התושבים בכוחות הבטחון וליצור הרתעה והגברת תחושת המשילות במרחב.  

 


פרידה מסא"ל אריאל ברבי מג"ד 47, לביאי הבקעה

אריאל ברבי מג"ד 47 מגדוד לביאי הבקעה סיים את תפקידו החודש. במסגרת טקס הפרידה, בעלי תפקידים מטעם המועצה הגיעו לחלוק כבוד אחרון לאריאל שהעניק תחושת בטחון לאזורנו במשך שנתיים והצליח לנהל מערכות יחסים מורכבות עם גורמים ביטחוניים, אזרחים ואירגונים שונים.

למרות המורכבות הביטחונית הקיימת באזורנו, התושבים, אזרחי המדינה והתיירים ממשיכים לנוע בכבישים ומבקרים באתרים בהרגשת ביטחון.

נציגי המועצה מסרו הערכה רבה לסגן אלוף אריאל ברבי על המסירות והמחוייבות לשמירה על ביטחונם של תושבי האזור. הצלחה רבה בהמשך.


תכנון אזור תעסוקה ותעשייה-  השער הצפוני לים המלח

האחראית על תכנון אסטרטגי במועצה, הדס בשן ובעלי תפקידים נוספים מטעם המועצה הגיעו לפגישת עבודה עם צוות התכנון של הפרויקט.  מדובר בתכנון מרכז תעסוקה עם מסחר ותעשייה שצפוי להתפרס על כ-2,050 דונם. המרכז יתן מענה לתושבים ותיירים כ"שער הצפוני לים המלח" ולפיתוח 'מרכז המועצה' שנמצא כעת בהליכי תכנון. המשתתפים דנו בין היתר על התהליכים הנלווים ועל הצעדים הבאים שכרוכים בדבר.


תב"ע לתיירות בקיבוץ מצפה שלם

במסגרת קידום תב"ע לתיירות במצפה שלם, התקיימה החודש וועדה במשרד התיירות, לצורך בדיקת תוכנית מתחם התיירות החדש: התכנית כוללת 1,000 חדרי מלון, מתחם אטרקציות, תחנת דלק ומרכז בוטיק מסחרי.

אוריאל אהרונוב מהנדס המועצה ובעלי תפקידים נוספים הציגו את התוכנית בפני הוועדה הבוחנת. בסיום הדברים הוועדה אישרה את התוכנית בכפוף למספר תנאים.


פגישה עם מנהל מחוז ירושלים במשרד השיכון

בעלי תפקידים מטעם המועצה נפגשו החודש עם מנהל מחוז ירושלים במשרד השיכון מר גדי מארק. מטרת הפגישה היתה לייצר שיתופי פעולה, להציג את תכנית העבודה המועצתית ולתאם ציפיות לקראת השנה הבאה.

נאחל הצלחה לכל העוסקים בדבר!

קישורים חשובים:

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft