פניה למוקד מוקד נגישות

ניוז לטר המועצה אוגוסט 2018

 

מידעון המועצה לסיכום חודש אוגוסט 2018

 

הרשות הלאומית לפינוי מוקשים
החודש נפגשו נציגי המועצה עם בכירי הרשות הלאומית לפינוי מוקשים (הרלפ"מ), יחד עם נציגי משרד החקלאות ורשות הטבע והגנים. על הפרק: לאור החלטת הממשלה לתמיכה בעוטף ים המלח ולצורך מימוש הכספים המיועדים לנושא זה – חמישה וחצי מיליון שקלים - הוחלט על גיבוש תכנית מפורטת לפינוי מוקשים בקאסר אל יהוד וכן פינוי המטענים מן הכנסיות והמנזרים באזור. במידה ויוותר תקציב הוא יופנה גם לפינוי מוקשים לקרקעות המיועדות להיות שטחים חקלאיים.

משולש ורד יריחו – פיתוח שטחי מסחר ותיירות
במסגרת החלטת הממשלה לתמיכה ביישובי עוטף ים המלח, הוקצו תקציבים לתכנון ופיתוח שטחי מסחר ותיירות במרחב. בין השאר באזור משולש ורד יריחו. החודש התקיימה פגישה בנושא עם מנכ"ל משרד התיירות בה לקחו חלק נציגי המועצה ונציגי היישוב ורד יריחו. בפגישה סוכם על קידום תכנית לפיתוח מתחם מסחר ותיירות במשולש ורד יריחו – אזור דוכני ממכר הכדים לאורך כביש 1, בין צומת אלמוג וצומת הלידו.

ועדת היגוי של המכון הגיאולוגי, לניטור בולענים

עוד במסגרת יישום החלטת הממשלה לעוטף ים המלח, התכנסה החודש ועדת ההיגוי של המכון הגיאולוגי.

הצוות גובש בראשותו של משרד ראש הממשלה ובהשתתפות נציגי המועצה. במסגרת הדיון עלו הנושאים הבאים:

בדיקת התכנות קרקעית להקמת חוף / אתר תיירות באזור חוף השאנטי, מעורבות ותיאום המכון הגיאולוגי בכל הקשור להכנת תוכנית מתאר כוללת לאזור ים המלח (יציבות קרקע ,חופים ,תשתיות ,כבישים וכדומה), קבלה ושיתוף מידע חדש ומצטבר על שיטפונות בנחלים, נגר עילי, הטיית נגר, התחתרות נחלים בצמידות לתשתיות קיימות ומתוכננות במרחב וחיבור של המכון לתוכנית אב לניקוז של המועצה ולמרכז מידע ים המלח.

עוד עלתה בקשה להמשיך ולפתח את מנגנון ההתראה און ליין מפני שיטפונות ובולענים וכן קבלת מידע ומיפוי בולענים קיימים למערכת ה GIS של המועצה, קבלת כל ידע חדש וקיים על מדבר יהודה ובקעת הורקניה ומקורות המים התת קרקעיים,בהתאם לתוכנית של המועצה לקידום חאנים תיירותיים במדבר יהודה, לבדוק "אזורים יבשים" ממים מתוקים בסמוך לים המלח ולהבין את האפשרויות לתכנון באזורים אלה

 

ביקור שר החקלאות
הממונה על החטיבה להתיישבות, שר החקלאות אורי אריאל, סייר ביום ג' (28.08.2018) במועצה ונפגש עם חקלאים ותושבים.

השר ביקר במועצה האזורית מגילות יחד עם יו"ר החטיבה להתיישבות גאל גרינוולד וצוות המועצה. במהלך הסיור הוצגה לשר העשייה וההתפתחות הענפה בצפון ים המלח; השר ביקר ביישוב אבנת, ,במושב ורד יריחו, במטע התמרים של קיבוץ קלי"ה ובבית האריזה שבקיבוץ בית הערבה ונפגש עם חקלאים מן האזור וכן עם תושבים ביישובי המועצה. עוד הוצג לשר מאגר המים 'אוג 1' שבתפעול אגודת המים האזורית "מי תמר"

משרד החקלאות והחטיבה להתיישבות השקיעו רבות בפיתוח היישובים בצפון ים המלח בשנה האחרונה; חלק מן הפרויקטים הוצגו לשר במהלך הסיור כגון פיתוח תשתיות ושיפור חזות היישוב, גני שעשועים חדשים ביישובים ועוד. לשר גם הוצגו פרויקטים המתוכננים באזור בתחומי התיירות, החינוך והצמיחה הדמוגרפית, חלקם לאור החלטת הממשלה לסיוע ליישובי עוטף ים המלח שאושרה בשנה האחרונה.

חברי המועצה הציגו לשר אתגרים שונים עמם הם מתמודדים כגון צורך בקרקעות נוספות ובמקורות מים נוספים. בסיכום משרד החקלאות והחטיבה להתיישבות  הצהירו כי ימשיכו ויסייעו למועצה האזורית וליישובים במגילות וכן החטיבה להתיישבות לקחה על עצמה להצטרף להליך המשפטי בנושא קרקעות חקלאיות כמשיבים.

בסיום הביקור נטע השר עץ בחצר המועצה האזורית מגילות וברך את תושבי האזור לשנה טובה, להמשך צמיחה ושגשוג במקום הנמוך ביותר בעולם.

לסיכום אמר שר החקלאות אורי אריאל: "עלינו לפעול לטובת החקלאות ולהגדיל את התיירות באיזור.שנית, עלינו לדאוג למים באיזור, ישנם חקלאים טובים ומו"פ מצוין. תנופת גידול אוכלוסין במועצה היא יוצאת מן הכלל אך אנו ממשיכים לפעול לקליטת משפחות נוספות במועצה יחד עם החטיבה להתיישבות. עלינו להגביר את הקצב בקליטת המשפחות במועצה."

גאל גרינוולד ראש החטיבה להתיישבות בהסתדרות הציונית העולמית: "המקום הנמוך בעולם צומח! מרגש ומשמח לגלות כל כך הרבה תחומים שמתפתחים באזור צפון ים המלח, חקלאות, אנרגיה מתחדשת, תשתיות, חזות הישובים וכמובן הצמיחה הדמוגרפית והרחבות הישובים.

אני שמח שהצלחנו להביא תקציבים משמעותיים בכדי שבמקום הנמוך בעולם תהיה צמיחה בתחומים מגוונים ורבים כפי שראינו היום. אני מברך את החקלאים ואת תושבי המועצה בהמשך שגשוג ויצירה."

אנרגיה מתחדשת במגילות!

אגודת המים "מי תמר"

בחודש יולי חוברה לרשת החשמל הארצית מערכת סולארית שהוקמה על דופן מאגר אוג 1 של אגודת המים מי תמר. המערכת תייצר 690 קילוואט בשיטת "מונה נטו" ומתוכננת לספק לאגודת המים ולמכוני השאיבה שלה את רוב צריכת החשמל שלה.

השקיית התמרים במים מושבים וייצור אנרגיה ירוקה הם חלק מהערכים של אגודת המים מי תמר ושל מועצה אזורית מגילות ויישוביה.

במי תמר מתכננים פרויקטים נוספים בתחום האנרגיה הירוקה.

ביישובים ובאזור יוצאים לפועל פרוייקטים נוספים של אנרגיה מתחדשת: מערכות תאורת רחוב סולאריות במצפה שלם ובקרוב גם בבית הערבה, והתקנת לוחות סולאריים על גג מבנה המועצה ובית הספר מגילות, לשימוש בשיטת "מונה נטו".

בחירות 2018 במגילות:

באתר המועצה תוכלו למצוא את כל המידע לגבי הבחירות לראשות המועצה, לחברי מליאה ולוועדים המקומיים.

למעבר לעמוד הבחירות באתר המועצה לחץ כאן

צמיחה דמוגרפית

השנה נקלטו ביישובי המועצה 38 משפחות חדשות!

במצפה שלם נקלטו השנה 7 משפחות חדשות! מהן בנים חוזרים ומשפחות חדשות באזור.

באבנת נקלטו השנה 2 משפחות חדשות

באלמוג נקלטו השנה 3 משפחות חדשות

בורד יריחו נקלטו השנה 6 משפחות חדשות, שגם בנו ביישוב את ביתן

בקלי"ה נקלטו השנה 3 משפחות חדשות

בבית הערבה נקלטו השנה 7 משפחות חדשות

בקדם ערבה נקלטו השנה 10 משפחות חדשות, קליטה זו משלימה בקדם ערבה את מספר המשפחות ל 23

ברוכים הבאים!!

רגע לפני ראש השנה נערך אירוע 'הרמת כוסית' המסורתי של הצמיחה הדמוגרפית. הארוע, פרי שיתוף הפעולה בין המועצה ורכזי הקליטה ביישובים נועד לקדם בברכה את המשפחות החדשות שנקלטו במרחב וכן לומר תודה לצוותי הקליטה (ועדות קליטה, ועדות קליטת פנים, מנהלי קהילה) העוסקים במרץ בנושא הקליטה בהתנדבות, לאורך כל השנה.

באירוע התארחנו לארוחת ערב מפנקת בחוף נווה מדבר, נהננו מהרכב SEAmphony - אנסמבל מגילות המוכשרים וכל משפחה קיבלה שי אישי לקליטתה במגילות.

זו היתה הזדמנות נפלאה לומר תודה גדולה לרכזי הקליטה שעובדים קשה כל השנה וגם לצוותי הקליטה העוסקים בנושא בהתנדבות בכל היישובים.

הצמיחה הדמוגרפית משמחת וברוכה ואנו ממשיכים בעשייה בלתי פוסקת במועצה וביישובים על מנת לחזק אותה ולקלוט עוד ועוד משפות ביישובי מגילות!

שנה טובה ומתוקה!

הנדסה:

בכל תחילת שנה אנו מתחדשים בבית הספר מגילות.

והשנה – שיפרנו את הכניסה והחניה לבית הספר.

יצרנו עבורכם ההורים , מפרץ עצירה שנקרא "נשק וסע" (מלשון נשיקה ונסיעה)

על מנת שההורים יוכלו לעצור קרוב ככל הניתן לשער הכניסה

להוריד בבטחה את ילדיהם על מדרכה הצמודה לכניסת בית הספר ולהמשיך בנסיעה.

אנא נהגו בהתאם לתמרור – זה למען הבטיחות של ילדינו

שנה בטוחה!

 

פינת השיטור הקהילתי

שלום לכולם וחג שמח:

לקראת חגי תשרי הבאים עלינו בברכה, חשוב לציין מספר כללים לשמירה על הנפש והרכוש:

ברכב:

 1. לעולם אל תשאירו חפצי ערך ברכב- קחו אותם אתכם.
 2. דאגו לנעול את הרכב היטב, וכן מקום החנייה חשוב(לא מקום מבודד)
 3. לא להשאיר תיקים גלויים על המושבים- מעשה זה קורא לגנב
 4. לוודא המצאות של כולם מחוץ לרכב לבל נשכח מישהו בתוך הרכב
 5. תשומת לב לאי השארת רכב מונע כאשר אתם מחוצה לו
 6. ברכבים רבים ישנה נעילת דלתות אוטומטית בעת תחילת הנסיעה, באם אין כזו ברכביכם, דאגו לנעול הדלתות היות וישנם חוליות שודדים הגונבים רכבים על ידי חסימת הרכב, פתיחת הדלתות והוצאת הנהג מתא הנהג,

בבית:

אנו גרים בחברה חופשית בקיבוצים ובישובים ונוטים להשאיר את הבית פתוח וכן את הרכוש בחוץ.

יש לזכור כי על אף האבטחה בכניסה לקיבוצים יש אפשרות כניסה לאזרחים ישראלים באשר הם, לבתי הארחה ובכלל, וכן פועלים פלסטינאים שנכנסים עם אישורים, ולכן אבקש לנעול את הבית בצאתכם ממנו.

אני מזכיר שוב את הצורך בהתנדבות אזרחים למען הגנה ושמירה על אזורנו, ניתן לפנות אלי למילוי טפסים ותחילת תהליך גיוס למשמר האזרחי,

בכל מקרה של שאלות  וסיוע בכל דבר ועניין, הנכם יכולים להרגיש חופשי לפנות אלי טלפונית וכן לפנות לקבלת שרות במש"ק (מרכז שיטור קהילתי).

בברכת חג שמח, שנה טובה ומתוקה,

הגשמה והצלחה, והכי חשוב שקטה!

איציק בן אבו- רפ״ק               קובי בכר- רס״מ
מ׳ נקודת מגילות                   מ.מש״ק מגילות
תחנת מעלה אדומים              נקודת מגילות

בינוי ותשתיות

במהלך החודש האחרון בוצעו מספר פרוייקטים במרחב:

 1. נשק וסע: הסדרת מתחם פרידה להורים המסיעים ילדיהם לביה"ס מגילות בקלי"ה, המאפשר הורדתם הנוסעים מן הרכב בצורה בטוחה.
 2. שיפוצי קיץ בביה"ס מגילות: במסגרתם: החלפת דלתות צביעת הכיתות ועוד
 3. בשכונה הקהילתית בקלי"ה: גמר ביצוע לקירות נקיון בחזית המגרשים, אספלט ומדרכות
 4. בבית הערבה מתבצעות עבודות פיתוח, קירות תמך, מדרגות ותאורת רחוב לבתים שאוכלסו.
 5. בקיבוץ מצפה שלם החלו עבודות שיפוץ מתחם הקולוסאום המיועד לבנות מכינת מלח הארץ. העבודות ביזמת ובפיקוח המועצה ובביצוע החטיבה להתיישבות.
 6. מט"ש קיבוץ אלמוג: בסוף אוגוסט יצאה המועצה למכרז להקמת מט"ש לקיבוץ אלמוג, זהו שלב ראשון להנעת הפרוייקט הצפוי להסתיים בשנה הקרובה.

 

חינוך:

הערכות לפתיחת שנת הלימודים תשע"ט במגילות:

החודש התקיימה פגישה של בכירי המועצה עם הנהלת המחוז במשרד החינוך. עיקרי הדיון התמקד בנושא היערכות המערכת במגילות לשנת הלימודים תשע"ט בתחומים השונים.  מצורף מכתב מאודי איזק מנהל מח' חינוך המפרט את ההישגים עם פתיחת השנה, בתחום החינוך במגילות.

לצפיה במכתב לחץ כאן

 

גאווה מקומית!

מעין לב רן, תושב קיבוץ אלמוג, תלמיד כיתה י' בקהילה החינוכית הלומדת אמי”ת איתן מעלה אדומים קיבל הקיץ אות הצטיינות מיוחד! האות ניתן למעין על היותו תלמיד מצטיין ומוביל לימודית בכל מקצועות איכות התעודה, על היותו משתתף פעיל בכל הנבחרות הבית ספריות והחוץ בית ספריות המעמיקות מצוינות כמו נבחרת ה”ספייס לאב” ונגינה. על היותו שותף בבית הספר בפתוח הפדגוגיה המשמעותית יחד עם מורים מובילים ושילוב הפדגוגיה במיזמים חברתיים.

מעין הוא גם אחד מהתלמידים ובני הנוער שזכו החודש במלגה מיוחדת מהמועצה למצטיינים ומובילים חברתית. השנה חולקו מלגות מועצתיות ל 27 בני נוער ובוגרים מצטיינים ממגילות! בין מקבלי המלגות:

מד"צים פעילים, מתנדבי שנת שירות (50% מבוגרי מחזור י"ב במועצה!) כדורגל, שחמט ומוסיקאים מתחומים שונים.

כמו כן חולקו 56 מלגות בטקס משמח, לסטודנטים מן היישובים ולבני האזור.

 

מכינת מלח הארץ: תכנית שנה ב' בקיבוץ קלי"ה: (כתבה: סיון הראל)

בתחילת אוגוסט נפתחה תכנית שנה ב' של מכינת מלח הארץ בקליה.-קבוצת חניכים בוגרים של מכינת מלח הארץ שממשיכים לעוד חצי שנת מכינה לפני הגיוס.החניכים משתלבים בקיבוץ בעבודה בענפים השונים,מתנדבים בחינוך הבלתי פורמלי ובתרבות ונטמעים בקהילת קליה.כחלק מראייה חברתית אזורית,יבקרו במהלך ספטמבר חניכי המכינה בכל יישובי המועצה ויפגשו דמויות מפתח שיספרו להם על היישוב/מושב/קיבוץ שלהם ועל הצרכים הייחודים שלו.מתוך המפגשים הללו,יצאו החניכים לעבודה על פרוייקט קבוצתי אזורי במגילות.

נאחל הצלחה למחזור הראשון של מכינת מלח הארץ שנה ב' ושנה טובה לכולם!

 

תרבות, תיירות ופנאי:

ביום שישי  האחרון של חודש אוגוסט התקיים יום חשיפה לחוגים בפעם הראשונה!

ההתרגשות הייתה גדולה,

הגיעו תושבים מכל היישובים להכיר את המדריכים , לשאול שאלות ולהתעניין.

ההרשמה לחוגים החלה וזה הזמן שלכם להירשם. על מנת שנצליח לפתוח את החוגים בזמן למרות ועל אף החגים, אנו מבקשים שתמהרו להירשם.

ישנם חוגים המוגבלים במספר משתתפים ולכן כל הקודם זוכה!

אנו זמינים לרשותכם לכל שאלה

בטלפון  02-9945020

או דרך המייל  hugim@dead-sea.org.il

 

לנוחיותכם שידרגנו את דרך ההרשמה באינטרנט וניתן לבצע תשלום והרשמה באינטרנט ללא צורך לשלוח טופס הרשמה בפקס או במייל.

להלן הקישור לאתר המועצה, למידע, תשלום והרשמה מהירה בלחיצה כאן

 

בברכת שנת חוגים מהנה ומוצלחת

תהילה הלוי טסמה

רכזת חוגים

 

 

פיקוח, תברואה, וטרינריה, הסעות תלמידים ואיכות סביבה:

 

קדחת מערב הנילוס:

בדומה לאזורים רבים אחרים בארץ, גם אזור מגילות הוגדר כבעל פוטנציאל להמצאות היתוש נושא הקדחת. כדי למנוע התפתחות יתושים, יש לאתר ולטפל בכל מקור מים עומדים בשטחים הפתוחים, בבית ובסביבתו, והציבור הרחב יכול להתגונן מפני העקיצות, בין היתר, באמצעות התקנת רשתות בחלונות ומריחת תכשירים דוחי יתושים.

 

למידע נוסף בנושא ואמצעי התגוננות: לחץ כאן למעבר לעמוד הנושא באתר משרד הבריאות

 

תושבים יקרים,

אנא הקפידו לזרוק לפחים הכתומים פסולת אריזות בלבד.

לאחרונה קיבלנו תוצאות דגימה של הפסולת ומתברר שבחלק מן הפחים הכתומים מושלכת פסולת כגון חיתולים, שאריות מזון וגזם.

פסולת זאת פוגמת בהליך המחזור ופוגעת במאמץ שלנו להפוך למועצה ירוקה.

תודה מראש על שיתוף הפעולה.

יוסי לב,

מחלקת תברואה


נולדו החודש במגילות:

מזל טוב למיה ואלי שושני מקיבוץ קלי"ה להולדת הבת ג׳וליאנה כינרת!

מזל טוב להילה ועידו מאור מקיבוץ קלי"ה להולדת הבן!

מזל טוב ליעל ואור ויסמן מקיבוץ קלי"ה להולדת התאומים!

מזל טוב ליוני ושי קידישמן מאלמוג להולדת הבת נגה!

תושבי המועצה \ נציגי יישובים המעוניינים לשלוח עדכונים או לכתוב לניוז לטר, מוזמנים לפנות ללירון
klita@dead-sea.org.il

לתלונות הציבור:
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור  02-9945000 או irisc@dead-sea.org

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן באופן שוטף בפייסבוק המועצה "מועצה אזורית מגילות ים המלח"

ולהירשם לקבלת ניוז לטר המועצה באופן קבוע אליכם למייל, באתר המועצה בכפתור "ניוזלטר חודשי"

www.dead-sea.org.il | 02-9945000 | 

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft