פניה למוקד מוקד נגישות

חג פורים המלצות להורים

משנכס אדר...מרבים בשתייה ???

חג הפורים הוא תמיד "סיבה למסיבה" עבור בני הנוער. השנה, בצל מגפת הקורונה, נחגוג את חג הפורים בהתאם להנחיות משרד הבריאות. יחד עם זאת, הלמידה מרחוק, הקושי להיפגש עם חברים והשעמום הרב שתוקף את בני הנוער, נותנים את אותותיהם בשטח ובני הנוער מחפשים "לפרוק כל עול", חג הפורים הנו הזדמנות פז עבורם.

השימוש לרעה באלכוהול ובחומרים מסוכנים אחרים הוא תופעה הרסנית, אישית וחברתית שקיומה מדאיג את החברה הישראלית כולה ואותנו במועצה האזורית מגילות.

האלכוהול הוא מחולל אלימות מרכזי. השימוש לרעה עלול להוביל לאלימות פיזית, מינית ומילולית במיוחד בקרב בני נוער עבורם היכולת למתן ו/או לשלוט בכמות צריכת האלכוהול מוגבלת, בעיקר עקב מאפיינים פיזיולוגים הקשורים לגיל ההתבגרות, לחץ חברתי ועוד. מחקרים מראים כי 10% מהילדים בבי"ס יסודי, 20% מהנערים והנערות בחט"ב, וכ-40% מהנערים והנערות בתיכון שותים אלכוהול על בסיס שבועי, ולמעלה מ-10% מהנערים והנערות בתיכון מתנסים בסמים (לרוב גראס). אלו נתונים מדאיגים, ולכן עלינו החובה כקהילה לעשות כל שביכולתנו למגר תופעה זו.

במועצה האזורית מגילות, מתמודדים עם תופעת שתיית האלכוהול והשימוש בסמים באמצעות פעילויות מניעה והסברה בכל שכבות האוכלוסייה, בבתי הספר, בחינוך הבלתי פורמלי, ובמישור הקהילתי.

אולם כל אלה לא יספיקו. לא נוכל להיאבק בתופעה ללא התערבותכם. הבית הינו החולייה הראשונה בהתמודדות עם שימוש בסמים ובאלכוהול בקרב בני נוער ומחייב התגייסות קהילתית רחבה לצד הגורמים המקצועיים במערכות החינוך, הטיפול והאכיפה הקיימים במועצה.

אנו פונים אליכם ההורים להעמיק את המעורבות בחיי ילדכם ולהצטרף לסיורים במוקדי הבילוי של בני הנוער, לקחת חלק בהדרכות ובהרצאות להורים המוצעות לכם, והחשוב ביותר –ושוחחו עם ילדיכם על הנושאים הללו.

תשומת לב והקדשה של מספר דקות ביום יחד עם שילוב כוחות מוסדות החינוך-ישוב-הורים-מועצה יכול לסייע בהפחתת התופעה.                                 

אנא גלו ערנות בתקופה זו בפרט ולאורך השנה בכלל!

 

איך לעזור לנער/ה שהתעלפו כתוצאה משתייה

  1. להשכיב על הצד (לא על הגב ולא על הבטן), לשמור על פתחי אוויר – למניעת האפשרות של חנק כתוצאה מהקאה.
  2. לא לנסות לשפוך מים.
  3. בשום מצב לא להשאיר לבד!!!!
  4. במידה ומאבד הכרה או לא מגיב יש להזעיק מיד את מד"א ולחייג 101

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה, מידע או התלבטות בנושא.

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft