תמונה מייצגת

חינוך במגילות

מערכת החינוך במועצה האזורית מגילות ים-המלח היא הליבה של חיי הקהילה באזור. המועצה פועלת בשותפות עם הקהילות ועם ההורים על מנת לפתח ולטפח מערכת חינוך איכותית מגיל צעיר ועד לכיתה י"ב, היציאה לשנת שירות והגיוס לצה"ל. 
מחלקת החינוך אחראית על ההיבטים הפדגוגיים והערכיים, על התנאים הפיזיים ועל המדיניות התקציבית של מערכות החינוך היישוביות. המחלקה מקשרת בין המועצה האזורית לבין משרד החינוך בתחומים העוסקים במנהלת וארגון, הסעות תלמידים, בינוי ושיפוצים. כמו כן, המחלקה יוזמת פעילות חוגים עצמאית, ותורמת למימוש פרויקטים מיוחדים בתחומי הסביבה, האמנות, הספורט ועוד.   
תכנית הלימודים בבית הספר היסודי האזורי "מגילות" עשירה בתכנים ירוקים. בין היתר נלמדת תכנית "טבע וסביבה", תכנית לימודית ותיקה המפגישה את הילדים עם עולם הטבע באופן עשיר ובלתי אמצעי.    
אנו פועלים מתוך מחויבות ליצירת מערכת חינוך השואפת לטיפוח ילדים ומתבגרים ברוח הקידמה והסביבה, על בסיס ערכים ליברלים ומוסריים, באחד האזורים המיוחדים בעולם. בבית הספר היסודי "מגילות" ניתן דגש לצרכיו של הילד, לכיווני ההתפתחות האישיים שלו ולתחומי עניין שונים ומגוונים.
הגיל הרך, הכולל בתי תינוקות וגני טרום חובה, מרוכז ע"י הנהלות הישובים בליווי מחלקת החינוך במועצה. גן החובה פועל במסגרת חטיבה צעירה בבית הספר היסודי האזורי "מגילות". בגילאי חטיבות הביניים והתיכון לומדים ילדי המועצה בבתי ספר סמוכים. בית הספר האזורי המרכזי הוא התיכון השש-שנתי בעין גדי.
 


הפעילות הבלתי פורמאלית מחולקת לתחומים שונים:
 

פעילות חינוכית מקומית:

לאורך השנה מתקיימים באופן קבוע מפגשים עם מדריכים מקומיים ועם מדריכי תנועת נוער. בישובים פועלות מועדוניות לרווחת הילדים.

פעילות חוגים:

חוגי ההעשרה שאנו מפעילים נועדו להעניק לילדים ולבני הנוער תכנים ייחודיים מתוך בחירה. אנו רואים במערכת החוגים מסגרת בלתי פורמלית עממית המשלימה את הלימודים בבית הספר. לכן אנו מפעילים חוגים בעלי אופי חברתי. הדגש הערכי הוא על מפגש מגוון וחופשי על בסיס בחירה של הילדים עם אנשי המקצוע ובינם לבין עצמם.

פעילות נוער:

חינוך הנוער והכנתו לחיים בוגרים בחברה הישראלית הוא אחד מיעדיה המרכזיים של המחלקה. אנו רואים בחינוך למעורבות חברתית, לשוויון ערך האדם ולעצמאות מחשבתית של המתבגרים והמתבגרות יסוד מרכזי במערכת החינוך שלנו. מערכת החינוך הבלתי פורמלי מחויבת לערכי הציונות ולמודעות חברתית. במועצה פועלת תנועת הנוער העובד והלומד בקן אזורי הפועל בבית הספר מגילות ותנועת בני עקיבא בישוב אבנת. אנו רואים בפעילות תנועות נוער חלוציות ציוניות ומגשימות חלק חשוב בפיתוח בוגרים מעורבים.
לדף הפייסבוק של קן צפי"ם לחץ כאן

פעילות הנוער מנוהלת ע"י צוות משותף למחלקת החינוך במועצה ולמחלקות החינוך בישובים. את הנוער מלווים מדריכים בוגרי צבא, וחלק מהפעילויות מתבצעות בשיתוף עם מחלקת הנוער של המועצה האזורית תמר (המועצה השכנה מדרום), מתוך שאיפה להרחיב את מעגלי ההתנסות והמפגש של בני הנוער.

מערכת החינוך פועלת בשיתוף פעולה מלא עם הנהגות הישובים ועם ההורים. אנו שוקדים על פיתוחה והרחבתה של המערכת מדי שנה. המועצה אינה חוסכת במשאבים על מנת לעמוד ביעדי מערכת החינוך. דרכנו היא דרך החינוך: הצלחת מערכת החינוך היא היסוד להצלחת קהילת "מגילות ים-המלח".

טלי מוסקל
מנהלת מחלקת חינוך
טלפון: 02-9945020
דוא"ל:mhinuch@dead-sea.org.il

מורן איטח
מזכירת מחלקת החינוך
טלפון: 02-9945020 שלוחה 3
פקס: 02-9400442
דוא"ל: hinuch@dead-sea.org.il

מורן אברשמי
רכזת נוער
054-7412077              
02-9945016
דוא"ל: morana@dead-sea.org.il

מאיה בן ארי
קצינת ביקור סדיר (קב"ס)
טלפון: 02-5478624 
mayab@dead-sea.org.il

ענבר שלו
מנהלת השירות הפסיכולוגי
shapmeg@dead-sea.org.il

 

קישורים חשובים:

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft