תושבים יקרים,
במסגרת שיפור השירות וחיזוק הקשר בין המועצה והתושבים, נציג בפניכם בכל חודש את הנעשה במועצה בחודש שקדם לו.
 
אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו ולשתף אותנו בנעשה ביישובים ולפנות אל המועצה במסגרת המחלקה לפניות הציבור וכן ביום הקבלה הקבוע של ראש המועצה: יום ראשון החל מהשעה 12:00 בתאום מראש.
 
ינואר - פברואר במועצה האזורית מגילות:
 
ביקורים:
 
בינואר ביקרו במועצה נציגי ועדת הפנים של הכנסת; במסגרת הביקור סיירו המשתתפים בחוף מינרל ובאזור עין גדי ואף נפגשו עם תושבי האזור ושמעו מהם על האתגרים שאנו מתמודדים עמם בשל נסיגת ים המלח בשנים האחרונות.
   
ב 23 בפברואר התקיים במועצה ביקור סגן השר לשיתוף פעולה אזורי איוב קרא וצוותו; במסגרת הביקור סייר ראש המועצה עם המשלחת באזור חוף הלידו, בית הערבה הישן ואתר הטבילה.
השר הביע התפעלות רבה מן הפוטנציאל האזורי והבטיח לקדם נושאים שהועלו בפניו.
הנדסה פרוייקטים ותשתיות:
בחודש שעבר חנכנו עם היישוב אבנת את השלמת תהליך הקמה והרחבה של מרכיבי הבטחון ביישוב. עכשיו גם שכונת ההרחבה מחוברת בגדר היקפית אחת וש.ג כניסה אחד.
.

 

  •  במצפה שלם הושלמה החודש בנייה מחדש של מערת התשתיות ביישוב ובשכונה הקהילתית, בדגש על מדרכות ותאורה בדרך המחברת בין הקיבוץ והשכונה
  • בקלי"ה הושלמה בחודש שעבר סלילת כביש גישה ליישוב וככר תנועה תקנית
  • בבית הערבה הושלם לאחרונה תהליך פיתוח תשתיות ב 16 מגרשים בשכונת ההרחבה וב 10 מגרשים נוספים בקיבוץ.
  • פרוייקט תחנות האוטובוס ברחבי המועצה יוצא לדרך בפיילוט לתחנה ראשונה בצומת הלידו.

ב 28 בפברואר התקיימה במועצה ישיבה למנהלי הקהילות; במסגרת מפגש קבוע יושבים יחד ששה מנהלי הקהילה מיישובי המועצה ודנים בין השאר בענייני צמיחה דמוגרפית. הדיון הוא הזדמנות פז להפריה הדדית, סיעור מוחות משותף ושיתופי פעולה בין היישובים


חינוך:
בשעה טובה החל לפעול במגילות פורום מדריכי ילדים ונוער מהישובים וממערכת החינוך המועצתית.
הפורום ייפגש אחת לחודש וידון בנושאים שוטפים ובפיתוח המערכת החינוכית הבלתי פורמלית.
את הפורום מלווים מדריכי מרכז הדרכה אלומה, שעוסקים בחיזוק המערכת החינוכית במרחב ההתיישבותי.
פרוייקט שכנים' של 'מצילה': שיעור שכנים הוא פרי היוזמה המשותפת של מחלקת החינוך של המועצה, בית הספר מגילות ופרויקט מצילה, בהובלת מדריכי "חברת הילדים" במגילות מתנועת דרור ישראל. במסגרת שיעורי "שכנים" מתקיימים בשנה האחרונה שעורי ערבית לכל תלמידי כיתות ב' עד ה' בבית הספר במגילות. בשיעורי "שכנים" שמים המדריכים דגש על לימוד השפה של שכנינו הערבים, במקביל ללימוד התרבות שלהם והיכרות עמה
 
ב28 בפברואר ביקרו אנשי  גן החיות התנ"כי בבית הספר מגילות ובגן כרוון.
ילדי ביה"ס ראו ונגעו בחיות שונות כגון נחש, ג׳וקים, חולדה, יונה, עור נחש, פוחלץ של דג אבו נפחא, צ'ינצ'ילות ועוד.
בין השאר שוחחו במסגרת הביקור על חשיבות המיחזור ועל סביבת בעלי החיים
 
פורום חינוך מועצתי: אנחנו מזמינים את תושבי המועצה לקחת חלק בתהליכים החינוכיים, לדון בעתיד החינוך ותפיסת החינוך במועצה. לשם כך מוקם פורום חינוך מועצתי בראשות אריה כהן ראש המועצה ואודי איזק מנהל מחלקת החינוך.
להשתתפות בפורום  אנא פנו אל ציונה 02-9945020  tsiyona@dead-sea.org.il  
 
 
תרבות ותיירות:
טעימות מהתרבות והתיירות בחודש שחלף:
 
בחודש האחרון זכינו לאירועים מיוחדים ומרגשים בקהילה: פרידה ממוצי ומופע של חבורת הזמר מגילות, "אחד משלנו" עם ד"ר נדב זיו מקיבוץ אלמוג בה הצלחנו ללמוד והכי חשוב לצחוק המון ולהתנסות ברזי המוח והעצבים. זכינו לפגוש את הוירטואוז דויד ברוזה, לשמוע סיפורים אישיים על הכבשה שהתלוותה אליו למופעים של הכבש ה-16 במפגש אומן אינטימי עם הגיטרה, היה כיף לפגוש רבים מתושבי המועצה.
קינחנו בסדרת "מתחת לאף" בביקור במשק ברוכי במושב ורד יריחו, טעמנו גבינות מעולות, ליטפנו את הגדיים החמודים ופגשנו משפחות רבות מכל האזור שהגיעו לפרגן ולהכיר.
 
סימון שביל אופניים ראשון יצא לדרך, בימים אלו החלו בסימון שביל אופניים המתחיל מצומת אלמוג ומגיע לצומת הלידו. השביל הוא מעגלי ואורכו כ 19 ק"מ. זוהי סנונית ראשונה בפרויקט סימון שבילי אופניים במרחב הצפוני באזורנו בשיתוף עם רט"ג והמשרד להגנת הסביבה.


 

בסוף החודש נקיים ימי הדרכה ממוקדי תיירות עם המנחה צחי צימט. התכנים אשר יועברו יעסקו בפייסבוק ובאינסטגרם ככלים שיווקיים ומעשיים. בנוסף יקבל כל תיירן שעת יעוץ פרטנית למיקוד העסק עם מנחה הסדנא. הקורס יסובסד ע"י מח' תיירות במועצה ובליווי מט"י ש"י.
 
שירות לתושב:
** פרוייקט איתן – החודש הושק במועצה פיילוט לפרוייקט אימון אישי לחיילים משוחררים.
מטרת הפרוייקט היא תרומת המועצה במימון אימון אישי למשוחררי צבא ושירות לאומי לאות הערכה על תרומתם למדינה בשנות השירות וכן חיבור הבנים ליישובים ולמועצה לחיזוק הקשר כבנים חוזרים.
מטרת האימון האישי בצומת משמעותית זו בחייהם של המשוחררים היא לסייע למשוחררים להתחבר לצרכים שלהם ולבחור את דרכם בהמשך חייהם באופן מיטבי עבורם
הפרוייקט הוא שיתוף פעולה בין איתן קרטינגר והמחלקה לצמיחה דמוגרפית במועצה
 
** בתקופה הקרובה יוצאת המועצה בסקר בקרב נקלטי השנים האחרונות. מטרת הסקר היא למפות קהלי יעד באופן מדויק יותר, לאתר צרכים וחסמים ולדיוק תהליכים של קליטת פנים.
 

יום הקבלה הקבוע של ראש המועצה: יום ראשון החל מהשעה 12:00 בתאום מראש

לפניות הציבור: איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על פניות הציבור irisc@dead-sea.org 02-9945000 

>> מאירועי חודש מרץ בתרבות מגילות: כל הפרטים בלחיצה על האירוע

            

www.dead-sea.org.il | 02-9945000  |