תושבים יקרים,

במסגרת שיפור השירות וחיזוק הקשר בין המועצה והתושבים, נציג בפניכם בכל חודש את הנעשה במועצה בחודש שקדם לו.

אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו ולשתף אותנו בנעשה ביישובים ולפנות אל המועצה במסגרת המחלקה לתלונות הציבור וכן ביום הקבלה הקבוע של ראש המועצה: יום ראשון החל מהשעה 12:00 בתאום מראש.

לתלונות הציבור

איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור  02-9945000

או irisc@dead-sea.org.il

טקס השקת שביל האפניים חווארי אלמוג

החודש נחנך בטקס חגיגי שביל האופניים החדש "חווארי אלמוג'". השביל באורך 21 ק"מ הוא פרי שיתוף פעולה של המועצה במסגרת פרויקט שיקום סביבתי של ים המלח, עם המשרד להגנת הסביבה ומשרד התיירות, תוך תכנון וביצוע של רשות הטבע והגנים ויחידת קצין מטה שמורות הטבע והגנים במנהל האזרחי. שביל זה הוא הראשון, שנבנה כחלק ממערך שבילי אופניים בתכנית אב לאזור ים המלח, עם חיבור לשביל העובר לאורך ים המלח עד לשביל ישראל לאופניים.

פרויקט שיקום ים המלח שמובילה המועצה בשיתוף הגורמים השונים, כולל עשרות מיזמים לאורכו של אזור ים המלח, אשר צפויים להסתיים בשנה הקרובה, לטובת תושבי מגילות, לטובת הטבע והסביבה ולטובת הציבור הרחב. מטרת הפרויקט היא שימור ערכי הטבע, שניזוקו, לצד הגדלת היצע האטרקציות במרחב ים המלח, נוכח אובדן ההולך וגובר של הנגישות אל ים המלח עצמו.

שביל האופניים הנחנך הוא מסלול מעגלי, שניתן להתחיל אותו במספר נקודות שונות: מצומת אלמוג, ממבואה של נחל אוג ומצומת הלידו. השביל מצומת אלמוג, עולה בסמוך למצוק ההעתקים לתצפית על נחל אלמוג וממשיך מזרחה. מאחורי קיבוץ אלמוג נכנס השביל אל תוך אזור החווארים ומשם המסלול יורד עד לצומת הלידו וחוזר  לצומת אלמוג.

הטיפוס המצטבר ברכיבה במסלול הוא לגובה 200 מטרים, ברמת קושי בינונית, המיועדת לרוכבים מיומנים יחסית.

בטקס חנוכת השביל נכחו תושבי האזור , רוכבי אופניים ומנהלים בכירים מהגופים המעורבים בפרויקט שהתכבדו בגזירת הסרט והסרת הלוט מעל שלט המידע של השביל. טיבי גולן מאבנת הנעים את זמנם של המשתתפים בנגינה. מיד לאחר הטקס התקיימה רכיבה משותפת בחלק מן השביל.

 

ביקור שר הבטחון:

לקראת ערב ראש השנה, התקיים במגילות ביקור והרמת כוסית עם שר הבטחון חה"כ אביגדור ליברמן. בליווי ראש המועצה ביקר ליברמן ביישוב קדם ערבה ונפגש עם משפחות היישוב וגם פגש את ילדי היישוב בעת שהם משחקים בג'ימבורי היישובי החדש. לאחר מכן  המשיך השר בליווי ראשי מועצות מכלל יישובי יש"ע אל היישוב ורק יריחו שם קבל שי מיוחד מילדי היישוב והתכבד בהרמת כוסית לשנה החדשה עם ראש המועצה, הנהלות היישובים במגילות ועם ראשי רשויות יש"ע.

מתוך דבריו של ראש המועצה בורד יריחו: "כאן במגילות אנו רואים עצמנו כממשיכי דרכם של אנשי ראשית ההתיישבות בצפון ים המלח, עובדי מפעל האשלג הראשון וחברי קיבוץ בית הערבה ההיסטורי. המרקם האנושי כאן מורכב מקהילות של חקלאים, אנשים שמחוברים לקרקע ולאזור המיוחד שלנו, לצד בנים ממשיכים ומשפחות מכל הארץ שבוחרות לקחת חלק במפעל המיוחד הזה ושמוצאות כאן איכות חיים, קהילות חמות וחינוך מצוין. אני רוצה להודות לשר על השותפות ועל העניין שהביע במהלך הביקור כאן בהתפתחות המשמעותית והצמיחה ביישובי מגילות. אני רואה בשר הביטחון ידיד ההתיישבות בצפון ים המלח, ובביקורו אצלנו הכרה בחשיבותה האסטרטגית של ההתיישבות ארוכת השנים לאורך קו הגבול המזרחי של מדינת ישראל וכהכרה בחשיבותו של ים המלח כנכס אסטרטגי למדינת ישראל".

מדברי שר הביטחון אביגדור ליברמן: "מבחינתי ברור שההתיישבות ביהודה ושומרון, וגם פה באזור יריחו, ים המלח - זו חומת המגן האמתית של מדינת ישראל וככה צריך להתייחס לזה, כחומת המגן של מדינת ישראל. גם בעידן הסייבר וגם בעידן הטילים, בסופו של דבר מה שקובע זה מי נמצא בשטח, וההתיישבות תמיד הייתה קודם כל החלוץ של הביטחון. דבר לא השתנה מאז 'חומה ומגדל', גם כיום הוויכוח הוא קודם כל על השטח. אני בהחלט מקווה שאנחנו נמשיך בשנה הבאה בעשייה. שתהיה לנו שנה טובה.

 

ביקור איתן ברושי:

ראש המועצה האזורית מגילות אריה כהן, ארח את ח"כ איתן ברושי ("המחנה הציוני") וסייר עמו ביישובי צפון ים המלח. בביקורו נפגש ח"כ ברושי עם נציגי קיבוץ בית הערבה וגם ביקר בקיבוץ קלי"ה ובקיבוץ מצפה שלם. בביקור שמע ברושי מן התושבים אודות הפיתוח באזור והצמיחה הדמוגרפית המואצת בשנים האחרונות . ח"כ ברושי הדגיש בביקורו את מחויבותה של מפלגת העבודה ושל המחנה הציוני להתיישבות ולמתיישבים בצפון ים המלח, ובהתיישבות לאורך הגבול המזרחי.

אריה כהן ראש המועצה האזורית מגילות: "המועצה האזורית מגילות הוקמה לפני כמעט יובל שנים כהתיישבות ציונית חלוצית על ידי מפלגת העבודה. אני מודה לח"כ ברושי על הביקור, רואה בו שותף לדרכנו החלוצית ושמח לשמוע כי הוא רואה בהמשך הצמיחה וההתפתחות של אזור צפון ים המלח יעד משמעותי שיש לקדם".

ח"כ איתן ברושי, לשעבר עוזר שר הביטחון לענייני התיישבות: "ממשלות העבודה הקימו את רוב היישובים בצפון ים המלח ובבקעה והמחויבות שלנו אליהם חייבת להישמר.

עלינו לתמוך במהלכים של שמירת האפשרות להסדר עתידי על בסיס ביטחון, גושי התיישבות ופשרה ולגבות את הממשלה כאשר היא עושה צעדים נכונים בכיוון זה."

 

הרמת כוסית שנתית למשפחות הנקלטות:

כבכל שנה התקיים לפני החג ערב הרמת כוסית למשפחות הנקלטות. השנה נקלטו ביישובי מגילות קרוב ל 50 משפחות חדשות! הנקלטים החדשים וצוותי הקליטה ביישובים נהנו מערב מיוחד, בהובלת קבוצת אמני פואטרי סלאם. ראש המועצה העניק לכל משפחה שי לרגל הצטרפותם למשפחת מגילות: את ספר הצילום החדש "החיים בקרקעיתו של העולם" של הצלמים דבורה שרקי ואילן מזרחי מקיבוץ אלמוג, דיסק משירי חבורת הזמר מגילות וכמובן תמרים מהגדיד המקומי האחרון.

מתוך דברי הברכה של אריה כהן ראש המועצה, למשפחות הנקלטות באירוע: "המועצה האזורית וקהילת יישובי מגילות חרטו על דגלם את נושא הקליטה וההתפתחות הדמוגרפית. הנוכחות שלכם כאן הערב מראה מצד אחד שאנו בדרך הנכונה ושהדבר אפשרי ומצד שני כולי תקווה שבשנים הקרובות יהיה המקום הזה צר מלהכיל את הערב המסורתי הזה.

בהזדמנות זו אוסיף ואברך את ההנהלות וצוותי הקליטה של היישובים שנמצאים איתנו כאן הערב אשר עושים עבודה מאומצת לאורך כל השנה לתהליך קליטה יסודי מחד אך מכיל ומאפשר מאידך שבסופו ירגישו כולם שכאן במגילות מצאו בית."


בהצלחה רבה למשפחות החדשות בביתכם החדש וישר כח לצוותי הקליטה ביישובים!

 

חוגים במגילות

נפתחה ההרשמה לפעילות החוגים!

שימו לב: השנה הרחבנו את פעילות הפנאי והספורט גם לנוער ולמבוגרים.

חדר הכושר עובר בימים אלו שיפוץ ובנוסף בעקבות השאלון שיצא לתושבים, הרחבנו את שעות הפעילות.

למשלמים בכרטיס אשראי ההרשמה והתשלום יתבצעו דרך אתר האינטרנט בלבד. תהליך הרישום הוא פשוט מאוד ומערכת התשלומים האינטרנטית מאובטחת.

שימו לב! ההרשמה לחוגים מותנית בהסדרת התשלום מראש! לא ניתן לשלוח טפסי רישום למזכירות המועצה מבלי להסדיר את התשלום.

ההרשמה עד ליום 19.10.17

לחוברת החוגים, לתשלום ולטופסי ההרשמה לחץ על התמונה

 

 

קו אוטובוס מגילות – מעלה אדומים:

לאחרונה הודיעה חברת "אגד תעבורה" על שינויים בשעות הפעילות של קו האוטובוס מס' 26 אשר נוסע בין יישובי מגילות למעלה אדומים וחזרה.

לאור פניות תושבים ובהתערבות המועצה הורחבו חזרה שעות פעילות הקו החל מ 10.9.17

(לצפיה בשעות פעילות הקו המעודכנות לחץ כאן).

גזבר ומזכיר המועצה:

פרוטוקול מליאה מס' 8 (ספטמבר 2017) זמין עבורכם עכשיו באתר המועצה או בלחיצה כאן  

חינוך

פתיחת שנת הלימודים:

שנת הלימודים תשע"ח נפתחה בהתרגשות גדולה במוסדות החינוך במגילות.

בבית הספר היסודי מגילות פתחו את השנה 250 תלמידים מגיל חט"צ ועד כיתה ו' וזכו להפתעה נעימה כשפגשו את משטחי הדשא החדשים בבית הספר ואת השיפוץ המקיף שעבר המבנה.

ראש המועצה קיבל את ילדי כיתה א' הנרגשים והעניק שי אישי לכל ילד.

 

נתוני "התמונה החינוכית" של משרד החינוך, במגילות:

תושבים יקרים.

בשבועות האחרונים פורסמו נתונים על מערכת החינוך שלנו בתקשורת הארצית.

הנתונים מפורסמים על ידי משרד החינוך בעקבות פסיקת בית משפט, ולפעמים מנותחים לא נכון על ידי עיתונאים.

אנו עושים מאמצי הסברה מול התקשורת בכדי שהנתונים שלנו יוצגו בהתאם למצב בשטח. מקור הטעויות העיקרי הוא אי הבנה של העיתונאים שכל תלמידי מגילות בגיל על יסודי לומדים מחוץ למועצה.

את הנתונים ניתן לראות בטבלה המצורפת: בטבלה הימנית מוצגים נתונים כלליים (תלמידי חינוך רגיל וחינוך מיוחד יחד, בפילוח של תלמידים לומדים ברשות ותלמידים לומדים מחוץ לרשות), ובשמאלית נתונים ללא תלמידי חינוך מיוחד.

הנתונים מעודכנים לשנת תשע"ו. תלמידי החינוך הרגיל שלנו הגיעו להישגים הבאים: 87.5% זכאות לבגרות, 12.5 זכאות לבגרות מצטיינת. בטבלאות ניתן לראות את הממוצע הארצי להשוואה.

חשוב לנו לציין שהצטיינות במערכת חינוך לא נמדדת רק בציוני בגרות. אנו גאים בנתוני המערכת שלנו גם בתחומים אחרים: בנשירה אפסית, ביציאה גבוהה לשנת שירות ומכינות, בהשתתפות בפעילות הדרכה במסגרת תנועת הנוער ובנתונים גבוהים מאד של גיוס לצה"ל, בנים וגם בנות.

 

 

שנה חדשה בבית הספר מגילות  כתבה: אוראל סרי (כפר הסטודנטים, אלמוג)

בית הספר מגילות הוא בית הספר היחיד באזורנו הנותן חינוך יסודי לגן- כיתה ו

בית הספר מיוחד מבחינות רבות:  תכניות הלימוד וההעשרה שמתקיימים בו, פרויקטים סביבתיים ואזור גאוגרפי מופלא שבו הוא נמצא.

כדי לגלות ולהבין קצת יותר על בית הספר האזורי שלנו, פנינו למנהלת בית הספר, רחלה אליאב שבשמחה גדולה ענתה לנו על כמה שאלות מעניינות:

 

האם יש תכניות לימוד מיוחדות שמשלבות את הכרת האזור?

רחלה: "קיימות תכניות מיוחדות שהן פועל יוצא של החזון שלנו, הצוות בנה תכניות שהמטרה שלהן היא לחזק ולטפח את הזהות המקומית, את השייכות לסביבה האנושית והפיזית של ים המלח.

הצוות יצר תכניות עבודה (השנה יווספו 4 תכניות נוספות) שמתאימות ליעדים ולסביבת בית הספר.

לדוגמא במסגרת התוכנית "מגלים את מגילות" הילדים לומדים על האתר קומראן ובהמשך הם ידריכו תלמידים אחרים בבית הספר ואפילו את הוריהם.

המטרה ליצור לכל כיתה פרויקט משלה שהופך גם לאקטיבי בסופו של דבר.

בפועל, כל פרויקט הוא תרומה לבית הספר או לאזור (פרויקטים פנים וחוץ)

פרויקטים בכיתות אחרות עוסקים בחקר יעלים, ציפורים וצמחים באזורנו ובפרויקטים בשיתוף רשות הטבע והגנים וחוקרים ממו"פ ערבה. בפרויקט  של כיתה ו' "פרויקט אהבה", הילדים לומדים להכיר את שרשרת הערך ובסופו יוצרים בקבוצות מוצרים ייחודיים משלהם.

יש כמה קהילות באזור: דתיים חילונים, קיבוצניקים, יישובניקים וכו.. איך עונים על הצרכים של כולם?

רחלה: "זה הציר השני, מתוך ההבנה של השונות אנחנו שמים דגש על למידה שיתופית משמעותית שהאיכות שלה היא עבודה בקבוצות, שבכל קבוצה כל אחד מביא את הייחודיות שלו, כך אתה גם נתרם וגם תורם. בדגש על תפקוד לומד של עבודת צוות.

השייכות לאזור היא גורם מאחד לכולנו ולהשגת מטרותינו.

השנה למשל, אנחנו יוצרים "הנהגות"- כל ילדי בית הספר יתחלקו לצוותים, וכל צוות יבחר הנהגה בכל תחום שהוא, שדרכו יענו על הצורך של הקהילה או של בית הספר.

זוהי שעה חינוכית משמעותית, שבה יבנו הילדים מוצר שהוא תרומה לבית הספר או לקהילה.

הילדים יעבדו באופן שיתופי דרך למידה שהיא לא רק עיונית אלא גם מעשית, במטרה לפתח ערכים של נתינה, אכפתיות, סובלנות ושיתופיות."

איך ניכרת ההשתלבות על פני השטח?

רחלה: "היו תכניות לימודים מיוחדות לילדים דתיים שכללו תפילת בוקר ולימודי יהדות במהלך כל היום וככה ענינו על הצורך בשנים האחרונות, אך שמנו לב שזה יצר המון הפרדה בין התלמידים.

בנינו צוות היגוי שמורכב מדתיים וחילונים באזור ובמקביל פנינו לרשת "מיתרים" (רשת לחינוך משלב) ולאחר מחשבה משותפת החלטתי לעשות שינויים מערכתיים: שיניתי את לימודי היהדות מיום שלם לשעות מוגדרות בסוף היום, ואת הבקרים פיניתי למפגש משותף. השנה אנחנו מתמקדים בהנכחת השילוב.

מה לגבי תלמידים בעלי צרכים מיוחדים, האם יש מענה בבית הספר?

רחלה: "כמובן! אפילו באחוז גבוה יחסית לבתי ספר אחרים.

בית הספר מקבל ילדים רבים עם צרכים מיוחדים, בעיקר בשנים האחרונות. ההורים באמת מאמינים שילדיהם יקבלו מענה ראוי יותר בבית ספר שהוא לא עירוני.

אנחנו שמחים לקבלם, אבל לא תמיד היו לנו את המשאבים.

למשרד החינוך יש נוסחאות שלפיהן הוא נותן את המשאבים. לצערי הרב, המצב אצלנו לא תואם את הנוסחאות. ניסיתי רבות להסביר במשרד החינוך אך ללא מענה.

עם זאת, אני מנסה בכל דרך להילחם במתן מענה לצורך זה. בשנה שעברה קלטתי מורה להוראה מתקנת נוספת לבית הספר שהיא חלק מצוות בית הספר.

השנה לראשונה, ואחרי מאמץ רב, פתחנו כיתה מקדמת בשכבות א-ג, הכיתה מונה לא יותר משבעה ילדים, ותפקידה לבנות לכל ילד תכנית מתאימה עפ"י צרכיו האישיים.

השאיפה שלי היא שתיפתח כיתה מקדמת בהמשך גם לבוגרים יותר, הצורך קיים גם שם.

אוסיף ואומר שאם חורטים על הדגל למידה דיפרנציאלית , למידה מבדלת, צריך לחשוב גם על הקצה השני- הילדים המצטיינים. מהשנה שעברה נכנס ביה"ס לתוכנית "אמירים" –תכניות למצוינות (כוללת 15 תלמידים מכיתות ה-ו) שבה הם מקבלים העשרה למצוינות באנגלית ,מדעים, מתמטיקה וכו'.

כל זאת על מנת לתת מענה ככל האפשר למגוון קבוצות ייחודיות בבית הספר."

 

נשמע שבית הספר בהתקדמות מרשימה.

רחלה: "אני מרגישה שבית הספר כל הזמן צריך להתפתח ולקרוא את הצרכים של הילדים והסביבה, הוא לא יכול להעצר, חשוב כל הזמן להתאים את עצמנו ולהתחדש.

בית ספרנו הוא בי"ס היסודי היחיד בפריפריה, אליו מתקבצים כל הצרכים, האמונות והאידיאולוגיות של ההורים (הורים שדוגלים בחינוך אנתרופוסופי ודמוקרטי, מול  הורים שדוגלים בציונים והשגיות).  בית הספר צריך לתת מענה למגוון רחב של צרכים ורצונות.

 

חוץ מההתפתחות פנים של בית הספר , האם יש צמיחה וגדילה מספרית בשנים האחרונות?

רחלה: בוודאי! בית הספר גדל מאד בשנים האחרונות וזה משמח מאד וגם מביא איתו את ההתמודדויות שלו:  זה דורש מהצוות יותר תשומת לב לכל תלמיד ממה שניתן בקלות בעבר, כשהכיתות היו קטנות והצוות המופלא שלנו, שמגיע גם מהאזור וגם מירושלים, מאד מחויב ואכפתי, זהו צוות בעל רצון להתמקצע ולאמץ גישות חדשות, הצוות מגיע עם המון אהבה וקבלה לבית הספר.

המקצוע קשה ואם לא עושים זאת בשליחות ואהבה , לא היינו מצליחים בכל המשימות שלנו.

אוסיף גם שהשנה התחלנו שיתוף פעולה עם שאר בתי הספר שבמרחב ים המלח; עם בית הספר תמר ובית הספר עין גדי. אנחנו רוצים לשתף פעולה סביב גישת ה"למידה עיצובית" המתייחסת למיומנויות המאה ה21. בחופש נסעתי, במימון המועצה, ביחד ביחד עם המנהלים לסן פרנסיסקו וביקרנו בבתי ספר שלומדים בגישה הזאת, לקחנו חלק בסדנא מעשית אחת, וכבר בנובמבר יגיעו נציגים מחו"ל לעבוד עם הצוותים שלנו ולבנות תכניות לימודיות חדשניות.

אני מאד מאמינה בשיתוף הפעולה של בתי הספר במרחב ים המלח וחושבת שזה הדבר הנכון והמתאים כרגע לבית הספר ולא סתם עוד אופנה.

לסיכום, במה היית רוצה לברך את בית הספר?

אני מאחלת לנו שנה מוצלחת שבה נצליח להעמיק את שיתופי הפעולה החשובים עבורנו בתוך בית הספר ומחוצה לו, עם קהילת ההורים וכל קהילת ים המלח, ושנצליח להיות בני אדם טובים יותר עבורנו ועבור הסביבה שלנו.

בינוי ותשתיות:

החודש הוצבו ביישובים אבנת וקדם ערבה ספסלי עץ לרווחת התושבים

מרכז מדע ים המלח והערבה

 

עובדי שלוחת ים המלח וצוות המינהלה של מרכז מדע ים המלח והערבה יצאו,החודש, לחגוג את המעבר למשכן החדש במכון ים המלח במצדה.

בארוע אינטימי שהחל במפגש מעניין במועצה אזורית מגילות עם ראש המועצה האזורית , אריה כהן, שספר על האתגרים העומדים בפני המועצה להוביל צמיחה ופיתוח באזור עם מספר תושבים קטן, על הרחבות קהילתיות והקמת יישוב חדש, על קידום חינוך ייחודי בין היתר בדגשים מדעיים בשיתוף עם חוקרי מרכז מדע ועוד.

בהדרכת אסף הרשטיג הנפלא המשכנו לסיור באתרים מעניינים בצפון ים המלח. במסגרתו נחשפו העובדים להיסטוריה האנושית של האזור שמשכה אליה עוד מתקופות קדומות אנשי רוח, אנשי מעש, חוקרים והרפתקנים. בקרנו באתר  הטבילה והתפעלנו מהקרבה לירדן ומעוצמת המקום בהיבט הרוחני והדתי. המשכנו לבית הערבה הישנה וגשר עבדאללה ושמענו על סיפור ההתיישבות החקלאית משנות השלושים, סיפור הקמתו של מפעל אשלג ארץ ישראל וסיפור המקום במלחמת העצמאות.

האוטובוס שלווה אותנו שהיה חדש וממוזג היה מפלט מנצח מתנאי החום הקשים ושמר על יכולת ההקשבה...

בשעות הערב הגענו למצוקי דרגות לא לפני שעצרנו לתצפית מהממת על נחל דרגות וים המלח ממישור שנמצא בגובה פני הים "האפס" כפי שנקרא ע"י בני המקום (היינו כ 400  מטר מעל פני ים המלח) ושמענו הסבר מכרמית איש שלום על ההידרולוגיה והגיאולוגיה של המקום.

את הערב, שקדם אותנו בזריחת ירח מלא הנשקף מעל ים המלח, סיימנו בשיחת עידכון על הנעשה במרכז מדע ובפעילות חברתית מהנה ומגבשת.

בסופו של יום למדנו להכיר את סביבת העבודה הקרובה של עובדי שלוחת ים המלח,

גילינו כמה קרוב אלינו ממש "מתחת לאף" קיימות אטרקציות עם סיפורי תוכן מעניינים ומעשירים כל נפש.

למדנו להכיר אחד את השני קצת יותר לעומק

ובטעם של עוד וציפייה לאירועים הבאים חזרנו כל אחד לביתו.

תודה לכל העובדים על השתתפותם,

תודה לליהיא על ארגון הארוע שהיה ללא רבב.

באיחולי שנה טובה פוריה ומבורכת.

רשמה: יעל מאור

 

 

תרבות

אחת משלנו – שלומית בכר

פתחנו את פעילות התרבות השנתית בסדרת "אחת משלנו" , עם שלומית בכר מקיבוץ אלמוג.

נדהמנו לגלות איזו ממלכה מפוארת התקיימה בחצור העתיקה, על הממצאים הייחודיים ופורצי הדרך במחקר.

תודה רבה לשלומית על ערב מרתק, כיף לראות ניצוצות וברק בעיניים ממי שחקרה וחפרה באתר והיום גם מנהלת את החפירות בו. והכי חשוב אחת משלנו! מחכים לסיור בעיר המרתקת. ולמציאת הארכיון הנעלם...

חגדיד

כל הפרטים בלחיצה על התמונה‎

 

חיים במגילות....

הכירו את: ליאת דגן ממצפה שלם

ליאת דגן - רעיונאית וכותבת שיווקית

כבר יותר מעשור שאני על קו תל אביב-מצפה שלם. חיה כאן וכאן, לפרקים.

לפני שלוש שנים חזרתי למצפה, ואני עדיין כאן... המקום הזה פשוט נכנס לי ללב.

תמיד הרגשתי שיש באזור הזה משהו שממש מערסל ועוטף אותך, ומה עוד צריך כדי לחלום הכי רחוק שאפשר? אז כנראה שזו הסיבה לכך, שכל התהליכים המשמעותיים, קורים לי דווקא כאן. והנה זה קורה לי שוב...

אחרי עשור כשכירה בתחום הקופירייטינג (כתיבה פרסומית, למי שלא מכיר) ובכלל, בימים אלה אני משיקה את העסק החדש שלי Copydate כאן, ממצפה שלם, הנותן מענה יצירתי ליזמים פרטיים ולעסקים, בכל הקשור בתכנים, שמות וסלוגנים וכל רעיון שיווקי שרק תוכלו לדמיין, במפגש יצירתי בו כולם שותפים לתהליך.

אחד המפגשים היותר מוצלחים מהזמן האחרון, היה עם טיבי ואנה מהמועצה, בנוגע למציאת שם וסלוגן לאנסמבל המוסיקלי החדש של מגילות. היוזמה המבורכת הזו, בתחום שכל כך קרוב לליבי (מוסיקה) הביאה את כולנו להתכנסות על קפה אצלי בבית, ולאחר תהליך של הבנת מהות האנסמבל, מטרתו וייחודו, נולד שמו בישראל: Seamphony יחד עם הסלוגן "כשהים שר למדבר".

בחוויה האישית שלי מקור ההשראה הטוב ביותר ממוקם כאן, במקום הכי קרוב לליבת כדור הארץ. שתהיה לכולנו שנה נפלאה

לשאלות, פרטים ומילים, דברו איתי: 054-2028665

או במייל: d.liatdagan@gmail.com   

 

נולדו החודש במגילות:

מזל טוב לליאן וכפיר גיזלס מאלמוג להולדת הבן!

מזל טוב להדר וסיני ארבוב מקלי"ה להולדת הבן!

 

תושבי המועצה \ נציגי יישובים המעוניינים לשלוח עדכונים או לכתוב לניוז לטר, מוזמנים לפנות ללירון klita@dead-sea.org.il

לתלונות הציבור:
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור  02-9945000 או irisc@dead-sea.org


אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן באופן שוטף בפייסבוק המועצה "מועצה אזורית מגילות ים המלח"

ולהירשם לקבלת ניוז לטר המועצה באופן קבוע אליכם למייל, באתר המועצה בכפתור "הרשמה לעדכונים"

www.dead-sea.org.il | 02-9945000 |