תושבים יקרים,

במסגרת שיפור השירות וחיזוק הקשר בין המועצה והתושבים, נציג בפניכם בכל חודש את הנעשה במועצה בחודש שקדם לו.
אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו ולשתף אותנו בנעשה ביישובים ולפנות אל המועצה במסגרת המחלקה לתלונות הציבור וכן ביום הקבלה הקבוע של ראש המועצה: יום ראשון החל מהשעה 12:00 בתאום מראש.

לתלונות הציבור
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור  02-9945000 או irisc@dead-sea.org

נסיגת הים והטיפול בנזקי הבולענים

בהמשך לביקורו של מר אלי גרונר מנכ"ל משרד רוה"מ במגילות בחודש שעבר, נפגש עמו החודש שוב אריה כהן, ראש המועצה והמשיך לקדם את הנושא של הקמת גוף אחראי מטעם הממשלה לטיפול כולל בנושא.

ביקור ראש המנהל האזרחי במגילות 

החודש ארח ראש המועצה, אריה כהן את ראש המנהל האזרחי וצוותו במועצה.

ראש המועצה הציג לרמ"א את כלל הנושאים הדורשים מעורבותו בעשייה במרחב, וכן סייר עם הרמ"א וצוותו בחוף מינרל, על מנת להתרשם באופן אישי מהנזק הרב שנגרם למקום בשל הפערות הבולען במקום ומקידום הסיוע לקיבוץ מצפה שלם בהקמת אתר תיירות חלופי.

ביקור השר שטייניץ וחנוכת מאגר אוג 2:

החודש ביקר במגילות שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים ח"כ יובל שטייניץ. בטקס במאגר אוג 2 חנך השר את המאגר ולאחר מכן ביקר בכפר הסטודנטים בקיבוץ אלמוג וקיבל מראש המועצה אריה כהן סקירה על המועצה האזורית מגילות.

 

פורום חשיבה אזורי מגילות ומו"פ ים המלח והערבה

החודש התקיים פורום חשיבה משותף למרכז מדע ים המלח והערבה ולמועצה אזורית מגילות ים המלח. בפורום בראשות  אריה כהן, ראש המועצה ויעל מאור מנהלת המו"פ (וחברת קבוץ קלי"ה), השתתפו נציגי המו"פ, נציגי המועצה ותושבי מגילות מכלל הישובים. הדיון נפתח בהצגת המו"פ האזורי ולאחריו התקיים דיון פתוח בצרכים הקיימים במגילות ובאופן בו יוכל המו"פ לתרום לפיתוח האזור. תושבי האזור המעוניינים לפנות למו"פ בהצעות או בקשות יכולים ליצור קשר Guy@adssc.org

מידע נוסף אודות פעילות המו"פ ניתן למצוא באתר http://adssc.org/

 

יועצת ראש המועצה לענייני אזרחים ותיקים:

החודש מונתה יעל סבג ליועצת ראש המועצה לענייני אזרחים ותיקים. במסגרת תפקידה מקדמת יעל תהליכי מיפוי וזיהוי צרכים בנושא אזרחים ותיקים וחשיבה אזורית ויישובית לקידום מענה לצרכי הייחודיים של אוכלוסייה זו.

בהצלחה ליעל!


גיליון המגזין "אקולוגיה וסביבה" האחרון שם במוקד את נושא ים המלח

בגליון מובא ראיון עם אריה כהן, ראש המועצה.

בכנס חגיגי בירושלים נחנך הגיליון בהובלת המשרד להגנת הסביבה

בפאנל בכנס לרגל חנוכת הגיליון השתתף אריה כהן ראש המועצה ואמר: "על ממשלת ישראל לשאת באחריות לנזקים שגורמת נסיגת הים, כולי תקווה שהקמת צוות מנכ"לים בראשות מנכ"ל משרד רוה"מ תביא לשינוי המצב"

 

 

תחנה חדשה בצומת אלמוג:

כתוצאה מתאונת דרכים נפגעה תחנת האוטובוס בצומת אלמוג.

השבוע הוצבה במקום לרווחת הנוסעים תחנת אוטובוס חדשה, זהה לתחנות במרחב המועצה ועליה מסלול הטיול בנחל אוג ומידע נוסף

 

דף שבועי:

כדי ליעל את התקשורת המועצתית יזמנו לאחרונה ריכוז הודעות שבועי לתושבי מגילות. בריכוז יוצאות כל ההודעות ממחלקות המועצה וכן הודעות שונות לרווחת תושבי מגילות. הריכוז השבועי נשלח לתושבים למייל האישי באמצעות מזכירויות היישובים. כדאי לוודא שאתם אכן מבלים אותו למייל וקוראים את ההודעות.

תושבים המעוניינים לפרסם בדף השבועי מוזמנים לפנות אל לירון  klita@dead-sea.org.il   

עדכוני מח' חינוך:

למידעון תיכון עין גדי לחץ כאן


מצילה מגילות ופעילות הנוער:

הורים יקרים, שלום רב!

פורים מגיע ואנחנו כהורים נדרשים לתווך לילדים את אירועי החג והמסורות. פורים הוא חג ייחודי שהאסור והמותר שוכנים בו יחדיו, והגבולות לעיתים מטשטשים. אנו נדרשים להיות אחראים, להכין את עצמנו לקראת אירועי החג ולשאול- מה הציפייה של ילדיי ממני? מה הציפיות מאתנו ההורים?

לריכוז המלצות וכלים להורים לילדים בכל הגילאים, לקראת פורים לחץ כאן

מח' רווחה ושירותים חברתיים

צוותי חוסן יישובים: בהמשך לתהליך ההכשרה והקמה של צוותי חוסן יישוביים (צח"י) בליווי של גדי רונן (מלווה צוותים מקצועי בתחום החירום והמשבר), הושלם החודש התהליך ביישובים מצפה שלם ואבנת: התהליך כלל הקמת צוותים מקצועיים לפי תחומים, הכשרתם הראשונית וסיכום התהליך בתרגיל מסכם יישובי בשיתוף מח' הבטחון במועצה.

כעת כלל יישובי מגילות נמצאים בשלבים שונים בתהליך הקמת צח"י והכשרתו.

מעגל נערות במגילות:

מאז תחילת שנת הלימודים הנוכחית, נפגשות בכל יום חמישי בקלי"ה קבוצת בנות ממגילות בגילאי ז-ח.

הקבוצה נפגשת בסיום הלימודים, הבנות מכינות ומבשלות יחד ארוחת צהריים מושקעת ומגוונת בכל שבוע. לאחר מכן מוקדש זמן לשיחת בנות על שאלות שמעניינות אותן בנושאים שונים - בין זהות, חברה ותקשורת לחברות, משפחה ודינאמיקה קבוצתית.

הקבוצה מהווה מרחב נעים, בטוח ומהנה לשיחה ואם שטפון מאיים לבטל את המפגש - כולנו כבר מחכות למפגש בשבוע הבא.

מדריכות המעגל : מאיה בן ארי, עו"ס 

                      דנית מחלב, מדריכה

כותבת אחת מבנות הקבוצה:

"בימי חמישי, אנחנו (תלמידות חטיבת הביניים של מגילות) מגיעות אחרי בית הספר אל קלי"ה.

כשאנחנו מגיעות לפעילות, אנחנו מבשלות אוכל שאנחנו בחרנו במהלך השבוע דרך הווטסאפ של הקבוצה. כשאנחנו מבשלות ביחד אנחנו מאוד מתגבשות ותורמות לעבודה. נוצרות הרבה שיחות בזמן הבישול. אנחנו מדברות על מה שעבר עלינו השבוע וכל מיני דברים.

אחרי שבישלנו ואכלנו, אנחנו מתחילות את החלק הראשון של הפעילות שמועבר בדרך כלל עם: מצגת, משחק ומשהו חוויתי. כל שבוע אנחנו מדברות על נושא אחר שנבחר ע"י המדריכות- אם זה על דברים שעוברים עלינו גופנית, דברים עם חברים, דברים עם המשפחה ועוד...

אחרי החלק הזה מגיע החלק שבו אנחנו מנהלות דיון על נושא אישי שבו כל אחת אומרת את דעתה ואת הרגשות שלה בנושא. אנחנו מתייעצות על הרבה דברים ורוב הזמן מצליחות לפתור אחת לשנייה את הדברים, בין אם זה משהו שמישהי מאתנו חוותה או משהו שהיא ממליצה לה לעשות.

הפעילות נהייתה חלק בלתי נפרד מהשבוע שלנו ואנחנו מחכות לה כל השבוע"

מחלקת תברואה ואיכות סביבה:

2.2 התקיים מפגש ראשון לטובת גיוס סוכני שינוי בנושא מחזור פסולת ביתית וייצור קומפוסט ביתי. במפגש השתתפו נציגים מיישובי מגילות יחד עם סטודנטים מכפר הסטודנטים 'קדמה אלמוג'  אשר קיבלו סקירה מד"ר ניצן לוי מ"איגוד ערים לאיכות הסביבה" בנושא מצב האשפה ונושא המחזור בארץ. בנוסף קיבלו המשתתפים הסבר אודות ייצור קומפוסט ביתי והפעלת קומפוסטר.

מבן המשתתפים התנדבו כ 10 לנאמני התחום ובהמשך במפגשים נוספים יטמיעו את נושא הקומפוסט הביתי ביישובי המועצה.

תושבים המעוניינים לקחת חלק בפרוייקט כסוכני שינוי ביישובים, מוזמנים לפנות  בשעות העבודה אל יוסי לב רכז איכות הסביבה במועצה: 054-6717946

 


טרמיטים:

כדאי לדעת – קיימים מוקדי טרמיטים ביישובי מגילות

אנו ממליצים לכל בית אב לשקול ביצוע הדברה מונעת.

מידע נוסף ודרכי מניעה וטיפול באתר המועצה או בלחיצה כאן

תרבות במגילות:

החודש שחלף לו היה גדוש באירועי תרבות מעשירים ומגוונים:

סדר ט"ו בשבט – פעילות מיוחדת שהתקיימה באבנת כחלק מתחילת שיתופי פעולה של הקהילה עם קרן קיימת לישראל. סביב שולחן ט"ו-בשבט התכנסו כל הבאים לטעימות ברכות ושירה בציבור.

מתחת לאף –משפחות רבות לקחו חלק בפעילות מרתקת במצפה הכוכבים בפלנטריום במעלה אדומים, ותצפתנו על הירח ועל עוד כמה כוכבים..

צעדת פריחה- לזכרו של אלי אביזידריס ז"ל מורד יריחו, מזג האוויר שיתף פעולה עם האירוע  המיוחד והמרגש שרבים הגיעו אליו, לאחר הנאומים של המשפחה, ראש המועצה אודי ומורן, חולקו חולצות ומגדיר צמחים אזורי ויצאו כולם לצעדה באזור האוג, אין ספק שזו תחילתה של מסורת שמסמלת יותר מהכל את אלי. 

 

הצגת ילדים בן המלך והעני – במסגרת אירועי התרבות לילדים הייתה זו אחת ההצגות המרשימות שילדים והורים נהנו ממנה.

 

להקת המקומיים בבית הערבה- הלהקה הגיעה לבית הערבה שאחד מחבריה הוא תושב הקיבוץ, ערן לוי, מופע שירים מקסים ומקפיץ. זהו שיתוף פעולה של מחלקת התרבות עם הישובים.

 

מה מצפה לנו החודש?

2.3 יום האישה בספא סינרגיה- לפנק, לפנק, לפנק - תני לנו לתת לך אתנחתא מהנה.

3.3. צעדת "בעקבות ראשוני ים המלח הראשונה" . זוהי תחילתה של מסורת של צעדה באזורנו אשר תורחב בשנה הבאה גם לקהל חיצוני. השנה הצעדה בשיתוף בית הספר מגילות וחניכות מכינת מלח הארץ.

15.3 אחת משלנו עם אפרת בהלול ערב שירי משוררים באבנת

23.3 מפגש אומן עם טל שגב וישי לוי בחוף נווה מדבר. – שירים וסיפורים של היוצר והזמר בנוף החוף הקסום.

27.3 מפגש לילדים עם הסופר ינץ לוי – הזדמנות למפגש קרוב עם הסופר לשמוע בין השורות..

31.3 סיור על גלגלים – הפעם לרמלה! נבקר בבריכת הקשתות, נסייר ונטעם מעדנים בשוק הצבעוני.. ועוד הפתעות

 

אנסמבל מוסיקאלי

בקרוב יפתח אנסמבל מוסיקאלי לתושבי האזור. את הפרויקט אשר נולד בקיץ מתוך צוות התרבות המועצתי ובתמיכת משרד התרבות והספורט כחלק מתקנת סלע,  מובילים אורית הרשטיג, אנה הלאלי וטיבי גולן.

בחודש הקרוב יתקיימו אירועי חשיפה להצגת התוכנית ומבחני קבלה להרכב.

 

יום העצמאות – אתם בחרתם!!

הקרב היה צמוד ביותר.. ובהפרש של מספר קטן מאוד של קולות נזכה לארח על הבמה במצפה שלם את להקת הדג נחש! תודה שהצבעתם והשפעתם! פרטים נוספים בהמשך..

 

נעים להכיר!

ראיון עם עומר כהן מאלמוג, מנהל האזור שלנו בחברת "מקורות", ראיינו וכתבו: אוריה חממי ויואב אלמליח, כפר הסטודנטים "קדמה" אלמוג

  • "...בנימה אישית מאוד מרגש אותי בתור תושב המועצה להיות חלק מהפיתוח של האזור. להיות שותף לתוכניות שתוכננו לפני עשור ויוצאות לפועל עכשיו..."

לראיון המלא – לחץ על התמונה

תרבות חודש פברואר

יום האישה במגילות

 

צעדה בעקבות ראשוני ים המלח

יישובי מגילות מעדכנים:

מצפה שלם:

  

פרויקט הג'ימבורי במצפה שלם - המיצפליי

כתב: אלעד אלמוג (מצפה שלם)

זה התחיל מערב של יין ונשנושים. חשבנו מה יכול לגרום לנו, המשפחות הצעירות, להרגיש תחושה של ביחד, של קהילה צעירה. אז אמרנו שצריך מקום מפגש להורים וילדים לשעות אחר הצהריים. שזה שימושי למזג אויר קר, או יותר שכיח באזורנו מזג אוויר חם במיוחד J. משם הגיע הרעיון, בואו נקים ג'ימבורי! הקיבוץ נרתם מיד וסיפק מבנה עם חצר גדולה. מנהל האחזקה דאג לפינוי החצר ואנחנו התחלנו לעבוד. הצלחנו יחסית מהר לגייס תרומות ממשפחות מהקיבוץ. קיבלנו תגובות חמות והצעות לעזרה וזה נתן המון מוטיבציה. נפגשנו אחר הצהריים לצבוע, לנקות ולסדר. ישבנו יחד על הצעות מחיר והזמנו ציוד. אפילו חשבנו על שם קליט לג'ימבורי, הלוא הוא המיצפליי (MitzPlay).

מכל התהליך הזה הדבר הכי משמעותי שאנחנו מרגישים זה התחושה של הקהילתיות. זה נותן טעימה ממה שהדורות הקודמים הרגישו כשהם באו ליישב את האזור. ההרגשה של העשייה המשותפת שיוצרת משמעות של קהילה.

אנחנו שואפים להמשיך ולשפר את המתחם עם פינת ליטוף לחיות ועוד. בעתיד אנחנו גם מתכננים ליזום גינה קהילתית שתאפשר גידול עצמי של תוצרת חקלאית.

בינתיים אנחנו מזמינים את כל תושבי מגילות לשחק אתנו במיצפליי. נשמח מאוד לארח אתכם! להורים יש פינת קפה נחמדה ולילדים שלל מתקנים ומשחקים.

הג'ימבורי יהיה פתוח בתור התחלה פעם בשבוע בימי רביעי, בין השעות 16:30 ל-18:00. אם הילדים רעבים אפשר להישאר אחרכך לארוחת ערב בפלאפל של שמעון J 

תרומה מומלצת בכניסה לטובת המשך הפעילות – 10 ₪ לילד ראשון, 5 ₪ לילד שני ומעלה.   

הג'ימבורי נמצא ליד הפעוטון. ניתן להחנות בחנייה מספר 7, לרדת במדרגות, ולפנות שמאלה בפנייה השנייה. המבנה השמאלי (לכיוון מערב) הוא הג'ימבורי.

לעזרה טלפונית בהגעה אפשר להתקשר לחן: 052-3356154.

בואו באהבה

צוות יוזמים ונהנים במצפה שלם

 

נולדו החודש במגילות:

מזל טוב להדס ודביר גבאי מאבנת להולדת אילה!

מזל טוב לשמרית ושרון אשכנזי מבית הערבה להולדת הבן!

תושבי המועצה \ נציגי יישובים המעוניינים לשלוח עדכונים או לכתוב לניוז לטר, מוזמנים לפנות ללירון klita@dead-sea.org.il

לתלונות הציבור:
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור  02-9945000 או irisc@dead-sea.org


אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן באופן שוטף בפייסבוק המועצה "מועצה אזורית מגילות ים המלח"

ולהירשם לקבלת ניוז לטר המועצה באופן קבוע אליכם למייל, באתר המועצה בכפתור "הרשמה לעדכונים"

www.dead-sea.org.il | 02-9945000 |