תושבים יקרים,

במסגרת שיפור השירות וחיזוק הקשר בין המועצה והתושבים, נציג בפניכם בכל חודש את הנעשה במועצה בחודש שקדם לו.
אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו ולשתף אותנו בנעשה ביישובים ולפנות אל המועצה במסגרת המחלקה לתלונות הציבור וכן ביום הקבלה הקבוע של ראש המועצה: יום ראשון החל מהשעה 12:00 בתאום מראש.

לתלונות הציבור
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור  02-9945000 או irisc@dead-sea.org

אוקטובר - נובמבר במועצה האזורית מגילות:

31.10 התקיים ביקור מטה התנועה הקיבוצית במצפה שלם ובקלי"ה. במהלך הביקור בקרו הקיבוצים בפני המטה נושאים הנוגעים לצמיחה הדמוגרפית בקיבוץ, לחינוך, המשק ועוד.

כפר סטודנטים באלמוג:

החודש התאכלס בשעה טובה כפר הסטודנטים בקיבוץ אלמוג! 26 סטודנטים הלומדים רובם במוסדות אקדמיים בירושלים, עברו לבית הקבע שלהם בכפר הסטודנטים שנבנה בשיתוף החטיבה להתיישבות ואמנה בקיבוץ אלמוג. הסטודנטים החלו בתהליך היכרות עם היישוב, המועצה והמרחב וקיימו מפגשים עם ראש המועצה, אריה כהן ועם צוות מוביל שהוגדר לפרוייקט מטעם המועצה

הסטודנטים החלו בפעולות התנדבות בקהילת מגילות בתחומי החינוך, הרווחה והקהילה.

בהצלחה!

למידע על הפעילויות השונות לכל הגילאים, שמפעילים הסטודנטים במגילות לחץ כאן

למידע על אירוע חנוכת כפר הסטודנטים ועל מסיבת סילבסטר לצעירי המועצה (18+) לחץ כאן


 

יישוב מחדש בבית הערבה:

המועצה בשיתוף החטיבה להתיישבות מתקדמים בתהליך היישוב מחדש בבית הערבה.

מליאת המועצה בחרה בישיבתה האחרונה שם לאגודת היישוב: קדם ערבה.

אריה כהן, ראש המועצה:

"חברי מתיישבי צפון ים המלח,

לפני כשנה נכנסתי לתפקידי כראש מועצה.

שמתי בראש מעייני שורה של שינויים, תהליכים ודגשים לעשור הקרוב. הראשון שבהם הוא צמיחה דמוגרפית.

משימתנו היא לקרוא לבנים לחזור הביתה, ולקרוא לאחרים להצטרף אלינו למסע ההתיישבותי.

כחלק מתפיסת ההמשכיות, בידול האזור והעצמתו, אנו נמצאים בשלבי תכנון וביצוע של תכניות פיתוח בכל רחבי המועצה. פרק מיוחד של פיתוח שמור לבית הערבה ההיסטורית, הישנה והחדשה.

בבית הערבה הישנה (ההיאחזות), יוקם יישוב מחודש אשר ישמר ויבסס את ערכי ההתיישבות בצפון ים המלח והמרחב: יישוב קהילתי פלורליסטי, מעורב: דתיים וחילונים, בני המקום ותושבים חדשים. אכלוס היישוב והמערכות בו יתבססו על המרקם האנושי המיוחד הקיים היום ביישובי מגילות וישמרו אותו.

בימים אלה אנו פועלים להקמת גרעין מתיישבים חדש, שאותו יובילו בני ותושבי האזור."

כנס נוסף למתעניינים יתקיים במועצה ביום 19.12.16 בשעה 19:00. להרשמה מראש יש לפנות במייל klita@dead-sea.org.il

 

 

נסיגת הים והבולענים:

החודש השתתף ראש המועצה אריה כהן בדיון בוועדה לביקורת המדינה אשר עסק בנושא האחריות לטיפול בנושא.

למחרת ארח ראש המועצה צוות צילום של הערוץ הראשון והתראיין לכתבה בנושא זה, יחד עם מלווין בלאו ממצפה שלם.

 

בטחון:

עלה לאתר המועצה קובץ מידעון למניעת גניבות והתפרצויות. לעיון בקובץ לחץ כאן

עוד בעניין גנבות רכבים:

לידיעת הציבור במגילות זה זמן רב מסתובבות במרחב איו"ש חוליות העוסקות בגניבת רכבים בתחנות דלק ובמקומות ציבוריים בתצורות שונות ומשונות:

על מנת להימנע מעוגמת נפש של גינבת הרכב  זו נא להקפיד על הכללים הבאים :

לעולם אין להשאיר רכב מונע בתחנות דלק  בצמתים ובמקומות ציבוריים יש להקפיד בכל מקרה של  עזיבת הרכב לכבותו ולהוציא את המפתח מהסוויצ'.

 

אישורי נשק לחקלאים:

לאחרונה סוכם נוהל לאישור החזקת נשק לחקלאים. הנוהל החדש סוכם עם אגף רישוי כלי יריה במשרד לביטחון הפנים. הנוהל אושר על ידי השר לביטחון הפנים והופץ ללשכות הרישוי האזוריות.

לעיון בנוהל החדש לחץ כאן

 

השבוע הלאומי  לבטיחות בדרכים  

במסגרת פעילות  המועצה בתחום הבטיחות בדרכים בקרב בני נוער והילדים התקיימה במסגרת שבוע הבטיחות בדרכים הלאומי יום שיא לילדי ביה"ס מגילות , ביום זה נחשפו הילדים לפעילות מגוונת שמטרתה הגברת המודעות בקרב הילדים סכנות הטמונות בכביש וכיצד להיזהר מהן

הפעילות הייתה חוויתית עם אמצעי המחשה מתקדמים ומרתקים     

להמשך קריאה ותמונות מיום הבטיחות בבית הספר לחץ כאן

על יום הפעילות ועל תחום הזה"ב בביה"ס אחראית שרית קלאוזנר  וקובי בכר מש"ק מגילות  שפועלים כל השנה בתוך ביה"ס להעמקת  הידע בקרב ילדים בתחום הזהירות בדרכים   במסגרת שיעורים הניתנים במהלך שנת הלימודים  ופעילויות חווייתיות אחרות  במטרה לדאוג לבטיחות הילדים בסביבת החיים שלנו בישובים ומחוצה להם .

הרבה הערכה לשרית ולקובי ולצוות ביה"ס על שיתוף הפעולה ועל המסירות והרצינות ביחס הניתן לנושא זה בתוך ביה"ס מתוך הבנת חשיבות הנושא .

דרור סיני

מנהל מטה הבטיחות בדרכים וקב"ט המועצה 

בינוי ותשתיות

*הסתיימו עבודות הפיתוח בהרחבה ביישוב אבנת (מדרכות ואספלט)

 *הושלמו עבודות בינוי קווי המים והתשתית הראשית של המים בביה"ס מגילות

 

*בטיחות בחופים: כתוצאה מנסיגת הים, הוקמו החודש בשלושת חופי הים מדרגות ומעקות בטיחות לירידה בטוחה אל קו המים.

*בתקופה הקרובה, מצילים פלסטיניים בכל חופי המועצה יעברו קורסי עזרה ראשונה.

*כפר הסטודנטים באלמוג התאכלס החודש, עבודות הבינוי הושלמו כמעט במלואן, לפנינו ישורת אחרונה של השלמת 2 מבני מגורים, מועדון ומדרכות.

*כחלק ממגמת שינוי, איחוד ונקיון השילוט במרחב המועצה בוצעו במהלך אוקוטבר שלטי 'זהירות בולענים' לאורך הכביש מאבנת לכיוון מצפה שלם

עדכוני מחלקת חינוך:

אוקטובר 2016, חלוקת מלגות למצטיינים:

כמיטב המסורת המתקיימת במגילות, חולקו מלגות לתלמידים מצטיינים בתחומם, בלימודים ובעשרה בשעות הפנאי כגון: מוסיקה, ריקוד, כדורסל,  

לבני הנוער הגדולים, שסיימו יב' ועשו שנת שירות לפני הצבא

ולחניכי קורס מדצ"ים שמדריכים את הנוער ושותפים לפעילות השוטפת.

כל אלה,  משקיעים מזמנם שעות רבות של למידה בתחומם, תרומה והתנדבות לקהילה.

בטקס נכחו התלמידים, החניכים, בני הנוער ומשפחותיהם ששמעו את אריה כהן ראש המועצה ואת אודי מנהל מח' החינוך

אנו מודים להם על עשייתם המבורכת ומעודדים המשך פעילות, בתקווה להגדלת תלמידים מצטיינים פעילים ומתנדבים בתחומם.

 

פורום חינוך:

פורום החינוך האזורי נפגש לדיון מעמיק בסוגית הצהרונים (בתי הילדים לגילאי חט"צ – ג').

 במהלך הדיון הוצגו העקרונות הפדגוגים העומדים בבסיס הפעילות לגילאים הרלוונטים. נסקרו יתרונות וחסרונות לפעילות במסגרת אזורית מול פעילות במסגרת ישובית,ף כולל השלכות על מערכות החינוך בישובים, על בית הספר, על הצמיחה הדמוגרפית ועל אופי הפעילות עצמה. ניתנה תשומת לב לסוגית הפעילות בחופשים, לסוגית התכנית המקומיים מול התכנים האזורייםוכמובן לסוגית העלות למערכת הציבורית ולהורים.

 הדיון על המשך דרכם של הצהרונים ימשך במסגרת העבודה השוטפת של מחלקת החינוך.

 אנו מודים ליערה בר אברהם על ניתוח מעמיק של הסוגיה בחודשים האחרונים. מצגת המסכמת את הנושא תועבר לרכזי החינוך בישובים.

מרכז הורות צומחת:

המרכז להורות צומחת במגילות השיק את פעילותו בערב פתיחה מרגש באוקטובר.

במהלך הערב הוצגה למשתתפים תכנית המרכז, אותה תוכלו לראות בלחיצה כאן וכן צפו המשתתפים בהצגה המצויינת "העתק הדבק" של תיאטרון התיבה.

שיתוף הפעולה בין מצילה ומחלקת הרווחה והשירותים החברתיים במגילות יתחזק השנה עם פעילותו של המרכז להורות צומחת. הורים לילדים בכל הגילאים יוכלו למצוא במרכז מענה לשאלות שונות

 

בקרו בעמוד המרכז באתר המועצה בלחיצה על התמונה.

לפרטים לחץ על התמונה

 

מחלקת רווחה ושירותים חברתיים:

תכנית איתור לקשיי כתיבה בכיתות א' בבית הספר מגילות:

אחד מזיכרונות הילדות שלנו, קשור בחוויה של לימוד הכתיבה בכיתה א'. ריח העיפרון המחודד, הדף החלק שמזמין אותך לצייר אותיות והמורה שפתאום נראית יודעת כל. יש מי שחוויה זו נרשמה אצלו כתהליך חיובי של כניסה לעולם הגדולים ופתחה בפניו עולמות של סיפורים, ויש מי שמשימה זו היתה מאתגרת במיוחד עבורו ונרכשה בעמל רב ובקצב איטי יותר משאר חברי הכיתה. מדוע נוצרים קשיי הכתיבה? מהי ההשפעה של הקשיים הללו על חוויית הלמידה בהמשך? מהם הגורמים שיכולים לסייע לאותו תלמיד סקרן לרכישת המיומנות המורכבת הזו?   להמשך קריאה לחץ כאן

 

 

הקמת צוותי הצח"י – צוותי חוסן יישוביים:

במסגרת שיתוף פעולה בין מחלקת הביטחון ומחלקת הרווחה והשירותים החברתיים, התחלנו החודש לעסוק בהקמה והכשרה של צוותי הצח"י – צוותי חוסן יישוביים.

לטובת התהליך רתמנו את מר גדי רונן – אשר עוסק בתחום החרום ובהכשרות צוותים שנים רבות. גדי נותן ייעוץ וליווי מקצועי לישובים הן בשלבים המוקדמים של תכנון, איתור וגיוס חברי צוות והקמתו – כולל בניית תיק צח"י, והן בשלבים מתקדמים של הכשרות מקצועיות ותרגילים לצוותי הצח"י הקיימים.

צוותי הצח"י הינם בעלי חשיבות עצומה לתפקוד הקהילה בעתות משבר כאשר מטרתם העיקרית הינה לסייע לקהילה לחזור לתפקוד שגרתי ושוטף במהירות האפשרית. תהליך ההכשרה והליווי ליישובים בא במטרה לסייע בהקמת צוותים ובנייתם ביישובים בהם אין צוותים מוגדרים ופעילים כמו גם ללוות ולהכשיר את הצוותים הקיימים. ליווי והכשרות שוטפות הינן הכרחיות לתפקוד טוב ויעיל של הצוותים בתוך הקהילות. נערכה פגישת התנעה של גדי רונן ושל צוותי מחלקות הבטחון והרווחה עם מנהלי הקהילה/המזכירים ביישובים ואנו עוקבים ומלווים את המשך התהליך בכל אחד מהיישובים.

 

תכנית גישור:

במסגרת שיתוף פעולה בין בי"ס מגילות, מצילה ומחלקת הרווחה והשירותים החברתיים במועצה, התחלנו השנה פרויקט אשר מטרתו להטמיע את שפת הגישור בתוך השיח הבית ספרי וליצר מעגלי השפעה החוצה למעגל ההורים והמשפחה ובהמשך למעגל הקהילה. לצורך ההכשרה וההטמעה יצרנו קשר עם מרכז הגישור הקהילתי במעלה אדומים אשר מתמחה בין היתר בעבודה בקהילה והטמעת שפת הגישור בגני ילדים. מתוך אמונה של חשיבות הטמעת שפה בגיל צעיר, בחרנו לעבוד עם קבוצת ילדי החטיבה הצעירה (גן + א'). בתחילת השנה התקיימה הכשרה ראשונית לצוות ביה"ס אשר חשפה מושגים בסיסיים והכינה את הצוות לסדנאות שיערכו עם הילדים. החודש נערכו הסדנאות הראשונות לילדי החט"צ. שפת הגישור מקדמת בתחילה דיאלוג בין יחידים, ובהמשך בין קבוצות בקהילה. דיאלוג זה תורם ליצירת אוירה של הבנה וקבלה מתוך הבנת האינטרסים של שני הצדדים, מקדם תהליכי שיח, משפר את השפה הקהילתית ואף מקדם הפחתת אלימות על סוגיה.  התערבות זו הינה צעד ראשון בתהליך רחב בו אנו שואפים לקדם קהילה בריאה אשר מצליחה לפתור קונפליקטים באמצעות שיח. השלב המתוכנן הבא יתמקד בקידום הקמת מרכז גישור קהילתי במגילות.

איכות סביבה:

 

רכז איכות סביבה חדש החל תפקידו החודש במועצה:

שמי יוסי לב, נשוי פלוס שניים, בן 35 ובקרוב תושב וורד יריחו.

כל תושב יכול לפנות אלי בבעיות מתחום ההדברה, פסולת על כל סוגיה, מחזור, ווטרינריה וכל נושא אחר, גם אם לא בסמכותי, אשמח להפנות לקדם ולעזור ככל שזה אפשרי.

יוסי לב

רכז איכות סביבה

מועצה אזורית מגילות

נייד     : 0546717946 

פקס   : 02-9400442 

משרד  : 02-9945018     

דוא"ל : yossil@dead-sea.org.il      

 

חקלאות:

קורס עתידים לחקלאות בענפי הצומח עתיד להיפתח בינואר הקרוב.

לכל הפרטים לחץ כאן

גזבר ומזכיר המועצה:

אפשר לצפות בהודעה גם באתר המועצה בלחיצה כאן

לפרוטוקול המליאה האחרונה לחץ כאן

תרבות ותיירות:

חגדיד 2016: בשל אילוצים שונים, לצערנו הרב, אירוע חג גדיד לא יתקיים השנה.

נתראה בחגיגות בשנה הבאה.


בשבת האחרונה של נובמבר התקיים במצפה שלם טורניר הכדורגל המסורתי לזכרו של נמרוד כהן ז"ל. בטורניר השתתפו קבוצות מיישובי מגילות והסביבה

הילדים שהגיעו לעודד את הקבוצות נהנו גם מפעילויות ספורטיביות וממשחק ידידות מיוחד עבורם, בסיוע תכנית "מצילה" במגילות שגם הציבה במקום תערוכה נגד גזענות ואלימות בספורט.

גם בנות מכינת "מלח הארץ" מצפה שלם השתתפו במשחק ראווה מול ילדיי מגילות הבוגרים (שניצחו...)

 

תרבות חודש דצמבר (לפרטים ורכישת כרטיסים לחץ על התמונה):

8.12.2016

 

12.12.2016

 

11.12.2016

 

פסטיבל יוצא לאור

עוד בדצמבר במגילות:

 • 6.12 סדנה להורים לילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז והיפראקטיביות (המרכז להורות צומחת)
 • 15.12 הרצאה "תדמית חזותית" – הצלם עדי ברקן (המרכז להורות צומחת)
 • 31.12 מסיבת סילבסטר לצעירי מגילות (18+) בכפר הסטודנטים באלמוג

ברכות והצלחה לסול לביא בן שימול מאלמוג על מינויה למנכ"לית "מי תמר" אגודת המים של מגילות

נעים להכיר!

לראיון עם נדב זיו מאלמוג, לחץ על התמונה

 

לקריאת הראיונות הקודמים בפינה "נעים להכיר"  לחץ כאן


נולדו החודש במגילות!

 • מזל טוב לטרן ונתן גילוט מאלמוג על הולדת הבן אילון!

 • מזל טוב למרינה ודניס נוביצקי מאלמוג על הולדת הבת אמה!

 • מזל טוב ליעל ואור ויסמן מקלי"ה על הולדת הבת דריה!

 • מזל טוב לאוראל ושמעון אזולאי ממצפה שלם על הולדת הבת אוריה!

 • מזל טוב לקובי וביקי דויטש מאבנת על הולדת הבת שחר אסתר!

 • מזל טוב ליותם.ומעיין בר ששת מאבנת על הולדת הבת עלמא אהבה!

   

תושבי המועצה \ נציגי יישובים המעוניינים לשלוח עדכונים או לכתוב לניוז לטר, מוזמנים לפנות ללירון klita@dead-sea.org.il

לתלונות הציבור:
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור  02-9945000 או irisc@dead-sea.org


אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן באופן שוטף בפייסבוק המועצה "מועצה אזורית מגילות ים המלח"

ולהירשם לקבלת ניוז לטר המועצה באופן קבוע אליכם למייל, באתר המועצה בכפתור "הרשמה לעדכונים"

www.dead-sea.org.il | 02-9945000 |