פניה למוקד מוקד נגישות

משולחן החינוך במגילות – עדכון מהנעשה במחלקת החינוך במגילות 15.2.21

תושבים, הורים ואנשי חינוך,

לשם שקיפות התהליכים וחיזוק הקשר בין המועצה לתושבים, תפרסם מחלקת החינוך עדכון קבוע אודות הנעשה בתחום במרחב מגילות. העדכון יפורסם לסירוגין אחת לשבועיים: בפרסום הנ"ל ובניוזלטר המועצתי. העדכון הקבוע יופץ באתר המועצה וברשימת התפוצה המועצתית ישירות לתיבות המייל של התושבים, להרשמה לקבלת העדכון לחץ כאן.

1. מחשבים לבית הספר היסודי מגילות – 33 מחשבים ניידים הגיעו לבית הספר בשבועות האחרונים הודות לקול קורא של משרד החינוך בו זכינו. לאור זה, עוד מחשבים הושאלו לכל התלמידים הנצרכים לכך, כך שיש מענה לכל תלמיד במגילות ללמידה מרחוק.  

2. מפגש משותף לפורום מנהלות החינוך החברתי ופורום המדריכים האזורי מכלל יישובי המועצה, התקיים ב 9.2.21 בשעות הבוקר, כפורום משותף למנהלות החינוך לגיל הבוגר ולמדריכי החינוך החברתי ורכזי תנועות הנוער. המפגש הפעם עסק בנושא "קשר עם הורים" - בשותפות במעורבות, בהצלחות ובאתגרים עם הפנים קדימה. את המפגש הנחתה הגב' שירה רום, מ"שבילים - התנועה הקיבוצית".

3. מפגש משותף לפורום מנהלות חינוך הגיל הרך וצוותי החינוך: גננות, מנהלות מעונות, סייעות ומטפלות מכלל יישובי המועצה, התקיים ב 9.2.21 אחר הצהרים. המפגש בזום עסק ב"קשר עם הורים" לאורך השנה ובתקופת הסגר, כיצד שומרים על קשר, איך משתפים, וכיצד נערכים לחזרה מהסגר בגנים ובמעונות. המפגש נערך בהנחיית הגב' עדי וגה מ"שבילים – התנועה הקיבוצית".

4. השתלמות קיימות וחינוך סביבתי – לצוותי החינוך בגיל הרך. מפגש 2 התקיים ב 31.1 ועסק בהפחתת פסולת ושימוש בחומרים שונים, בעיקר בעץ. בשילוב של שיח וסדנה מעשית. הושם דגש על נגרות ועבודה עם ילדים צעירים.

5. תיכון עין גדי – בהחלטה משותפת של שתי המועצות, תמר ומגילות, הוחלט לצאת למכרז לבחירת רשת ניהול לתיכון וזאת לאחר דיונים והתייעצויות של ראשי המועצות, מנהלות אגפי החינוך בשתי הרשויות, גורמי מקצוע ומפקחים במנהל לחינוך התיישבותי במשרד החינוך ומנהל בית הספר. רשת ניהולית הינה חברה אשר מפעילה את בית הספר בצד האדמיניסטרטיבי, הניהולי והתפעולי, ושותפה לביצוע המשנה הפדגוגית של הרשות. רשתות דומות פועלות כיום ברחבי הארץ. הרשתות האיכותיות מתאפיינות ברמת הישגים לימודיים ואקלימיים, על פי מדד משרד החינוך, טובים מאוד ברמת הממוצע הארצי, ופועלות בהצלחה רבה גם במועצות אזוריות דוגמת הערבה התיכונה ועמק המעיינות.

ההחלטה התקבלה לאחר מחשבה מעמיקה בשל הרצון להמשיך ולקדם את צמיחת בית הספר וביסוסו כעוגן חינוכי מרכזי מיטבי במרחב המועצה וים המלח. המטרות העיקריות במהלך זה הינן:

  • חיזוק ההשתייכות הקהילתית -  בית הספר עין גדי הינו בתי ספר פריפריאלי המצוי במרחק גיאוגרפי רב מבתי ספר אחרים, מרחק המציב אתגרים. השאיפה שלנו הינה לחזק את תחושת השייכות הקהילתית של הצוות המקצועי ושל התלמידים סביב בית הספר, שתחזק את ההון האנושי ואת החוסן החברתי של בית הספר, ותסייע לשגשוגו. קהילה חזקה ותומכת אף תעודד צמיחה דמוגרפית אזורית כאשר מורים ותלמידים חדשים ואיכותיים יבקשו ללמד וללמוד בבית הספר.
  • יציבות ניהולית - השתייכות לרשת תחזק ותקדם יצירת עתודה ניהולית מתוך מורי בית הספר, ותסייע לטיפוח ופיתוח מקצועי ואישי של צוות ההוראה.
  • ייעול המערך האדמיניסטרטיבי והתפעולי - ליווי באנשי מקצוע בעלי ראייה רוחבית, ידע מקיף בתחומים השונים וניסיון מצטבר.
  • ליווי פדגוגי - ליווי צמוד ומקצועי של מנהל בית הספר, הנהלת בית הספר וצוות המורים באופן סדור ותדיר.
  • ייצוב מדדים פדגוגיים ואקלימיים - קידומם, שיפורם וחיזוקם.
  • יציבות כלכלית - גיוס שותפים להמשך השקעה מירבית בבית הספר ושמירה על ייחודיותו.

אנו רואים בכניסתה של רשת, אשר תענה על תנאי המכרז ותימצא מתאימה מבחינת מאפייניה לייחודיות של מערכת החינוך שלנו, הזדמנות לשותפות מקצועית למטרות חיזוק וצמיחה, יחד עם שמירה על מאפייני האקולוגיה הייחודית במרחב המועצה וים המלח ודרכו הייחודית של בית הספר. אנחנו רואים בכם שותפים שלנו לדרך ולאתגרים ומוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה והבהרה בעניין.

7. דרוש/ה סייע/ת למסגרות החינוך למועצה האזורית מגילות ים המלח. פרטים באתר המועצה או בלחיצה כאן יש למלא טופס מועמדות למשרה באתר המועצה. יש לשלוח קורות חיים, המלצות, תעודות השכלה/הכשרה  למייל hinuch@dead-sea.org.il

8. השירות הפסיכולוגי חינוכי של המועצה עובד וזמין עבורכם גם בתקופה זו. אנו מפעילים את שרות "דלת פתוחה" עבור הורים המעוניינים בהתייעצות פסיכולוגית דיסקרטית. ההתייעצות תינתן בתיאום מראש עם הפסיכולוגית אורלי דרטלר. לקבלת השירות, יש לשלוח הודעה לנייד 050-8296096.

9. משנכנס אדר מרבים ב.....שתייה??  - מכתב להורים לקראת חג הפורים https://www.dead-sea.org.il/מחלקות/חינוך/מכתב-להורים-פורים/

אנו זמינים עבורכם! לשירות במחלקת החינוך בטלפון 02-9945020  בין השעות 8:00-15:30  או במייל לכתובת hinuch@dead-sea.org.il

בברכה

                                                                                 טלי מוסקל

                                                                                                   מנהלת מחלקת החינוך

 

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft