פניה למוקד מוקד נגישות

הודעה לתושבים 23.4.20

תושבים יקרים,

בנוסף לשגרת הקורונה הלא פשוטה ולאתגרים עמם כולנו מתמודדים בשבועות האחרונים, אנו נאלצים השנה לציין את החגים וימי הזיכרון באופן שונה לחלוטין מזה שתמיד ידענו. ה'ביחד' הכל כך משמעותי המחזק אותנו בימים הללו בכל שנה, יוחלף השנה בטקסים ואמצעים וירטואליים כאלה ואחרים. מטבע הדברים גם עבורי באופן אישי הדבר איננו פשוט כלל וכלל, אך אני מבקש לקרוא לכולם להישמע להנחיות, לפעול על פי ההוראות ולהמשיך ולשמור על המועצה שלנו 'נקייה' מקורונה. ההקלות שנכנסו לתוקף לאחר הפסח והשבוע, עלולות להיות בעוכרינו ולהביא איתן גלי התפרצות עם חזרת תושבים למקומות העבודה ולמרכזי אוכלוסייה. על כן  יש המשיך ולהקפיד גם כעת וביתר שאת, על ריחוק ככל האפשר ועל שימוש במסכות, כפפות וחמרי חיטוי.

בתום העדכונים המועצתיים ריכזנו עבורכם את עיקרי הדברים מההודעה משותפת למשרד רוה"מ ומשרד הבריאות.

טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה:

יום הזיכרון יחול השבוע ביום ג' 28.4.2020.  צפירת הזכרון ביום ג' תשמע בשעה 11:00.  מיד לאחריה ישודר הטקס של תיכון עין גדי. הטקס ישודר גם בעמוד הפייסבוק המועצתי או בלחיצה כאן

ארנונה לעסקים:

במהלך השבוע שעבר חתם שר הפנים, אריה דרעי, על תקנות הסדרים במשק המדינה (הנחה מארנונה) (תיקון מס' 2), התש"ף-2020. את התיקון ניתן לראות בלחיצה כאן . עסקים הזכאים להנחה זו בהתאם לתקנות, יקבלו פטור מתשלום הארנונה לחודשים מרץ-אפריל- מאי 2020. עם זאת המועצה רשאית לקבוע בהחלטה חלופה לפיה ההנחה תהיה בגובה 25% לכל שנת 2020. אנו בוחנים את החלופות ונפרסם את ההחלטה לבעלי העסקים הזכאים, כבר בימים הקרובים.

רווחה ושירותים חברתיים:

קרן "ערבות הדדית במגילות" הוציאה לפועל השבוע את הפעימה הראשונה של מתן מענק כספי בהתאם לבקשות שהוגשו ובאמצעות וועדה ייעודית שהוקמה לשם כך. הקרן ממשיכה לפעול הן בגיוס כספים והן באיסוף הצרכים ותושבי מגילות העומדים בתבחינים שנקבעו, מוזמנים להמשיך ולהגיש את הבקשות לקבלת תמיכה כספית מהקרן. למידע נוסף והגשת בקשה לקרן לערבות הדדית במגילות לחץ כאן  לתרומות לקרן ולסיוע ותמיכה בתושבי מגילות הזקוקים לכך, לחץ כאן

המרכז הטיפולי – "השתקפויות": אנו שמחים לבשר על חזרה לפעילות במתכונת מותאמת לפי כללי זהירות כדי להימנע מהדבקה. כל הפרטים בלחיצה כאן.

חינוך וקהילה:

בשבוע שעבר ובהתאם להנחיות משרד הבריאות ומשרד החינוך, נפתחו מחדש מערכות החינוך המיוחד במגילות. 23 תלמידים   ו 12 אנשי צוות החלו פוקדים את ביה"ס מגילות בימים ובשעות קבועים. תודה לדנה ולצוות בית הספר על ההשקעה והמסירות. המועצה נערכת להמשך פתיחת מערכות החינוך בהתאם להנחיות משרד החינוך ומשרד הבריאות.

עוד במגילות - חניכי ממכינת מלח הארץ החלו להפעיל בהתנדבות "שמרטפיות" לילדים בישובים: ורד יריחו, קדם ערבה, אלמוג ובית הערבה. כרגע מדובר על קבוצה של 9 חניכים ומדריך שלנים בקראוונים במושב ורד יריחו. יש קבוצה נוספת של חניכים במכינה במצפה שלם שגם נערכים למשימות התנדבות. מדובר על התנדבות שנותנת  מענה לצורך של משפחות בהן שני ההורים עובדים או משפחות בהן יותר מארבעה ילדים וצורך של ההורה באוורור. הושקעו הרבה מאמצים על מנת לאפשר את ההתנדבויות וזה מאוד מרגש לראות ולהרגיש את הרוח והרצון של החברים הצעירים לחזור ולתרום לקהילה. הכל כמובן נעשה תוך שמירה והקפדה על כל הנהלים וההנחיות. תודות מקרב הלב למכינת מלח הארץ ולחניכים על הרמת הכפפה וכן ליישוב ורד יריחו על ההירתמות ומתן פתרון לינה לחניכים בזמן קצר ובלב רחב.

אריה כהן - ראש המועצה

 

להלן עיקרי ההודעה המשותפת למשרד ראש הממשלה, משרד הבריאות ומשרד האוצר:

לנוחיותכם ריכוז כלל העדכונים להנחיות מופיעים בלחיצה כאן

 

תקנות ליום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה:

* תתאפשר יציאה מהבית לצורך ביקורי התייחדות והנצחה בקברי חללי צה״ל, נפגעי פעולות איבה ואתרי הנצחה עד ערב יום הזיכרון, יום ב׳, 27 באפריל 2020, בשעה 16:00.

* יודגש כי על פי התקנות בערב יום הזיכרון וביום הזיכרון (החל מיום ב׳, 27 באפריל, בשעה 16:00) לא תתאפשר יציאה מהבית לשם ביקור בבתי עלמין ואתרי הנצחה.

תקנות ליום העצמאות:

* החל מיום ג׳, 28 באפריל 2020, בשעה 17:00 ועד ליום ד׳, 29 באפריל 2020, בשעה 20:00 יוכל אדם לצאת מביתו רק לצורך הצטיידות בתרופות ובמוצרים חיוניים בלבד וקבלת שירותים חיוניים בלבד בתחום יישוב מגוריו, אלא אם בתחום זה לא קיימים שירותים אלו, ואז יוכל לקבלם ביישוב הסמוך ליישוב מגוריו.

 * בתקופה זו תופסק פעילות התחבורה הציבורית.

משרד הבריאות שב ומדגיש כי על האזרחים לחגוג את יום העצמאות בבתיהם. לא תתאפשר רכישה של מזון במהלך ערב יום העצמאות ויום העצמאות עצמו. תתאפשר יציאה מהבית להתאווררות ופעילות גופנית בקרבת הבית (בהתאם לתקנות), בהתאם למתכונת שחלה בליל הסדר.

 

תיקונים נוספים אותם אישרה הממשלה לתקנות שעת החירום: 

מסעדות/ בתי קפה/ דוכני אוכל רחוב וכדומה: יתאפשר איסוף מבית העסק, בנוסף למשלוחים (טייק אווי).

תתאפשר פתיחה של כלל החנויות במרחב הציבורי למעט בקניונים שיישארו סגורים.

תתאפשר פתיחת מספרות, מכוני יופי וקוסמטיקה. המכונים והמספרות יפעלו על פי כל כללי משרד הבריאות.

תוגבר האכיפה של ההנחיות- אדם שימצא ללא מסכה במרחב הציבור ייקנס במקום (וללא התרעה ראשונה) בקנס כספי.

 

נסיעה ברכב פרטי:  נסיעה ברכב פרטי תהיה עם 2 נוסעים בלבד (נוסע ונהג),  אנשים הגרים באותו בית יכולים לנסוע ביחד, גם יותר מ-2 נוסעים ברכב. ניתן לנסוע עם יותר משני נוסעים ברכב פרטי לצורך חיוני - כמו הסעת אדם לצורך רפואי, הסעת קטין בין הורים גרושים, הסעת קטין שהאחראי עליו נדרש לצורך חיוני או נסיעה לטיפול במסגרת רווחה, אך מומלץ להימנע מנסיעה של יותר מ-3 אנשים ברכב.

 

משרד הבריאות קורא לתושבים להישמע להחלטות שהתקבלו ולפעול לפיהן, לשמירה על בריאות המשפחות ולמניעת התפשטות הנגיף במרחב האזרחי.

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft