פניה למוקד מוקד נגישות

הודעה לתושבים 19.4.20

תושבים יקרים,

החזרה החלקית לשגרה של אחרי החג מזמנת לנו יותר מפגשים ויותר חשיפה. היישובים שעד היום הקפידו על ההנחיות ומנעו את חדירת הנגיף למרחב מגילות, עלולים להיות חשופים יותר. זה מחייב את כולנו ליתר הקפדה על ההנחיות בהתנהלות היומיומית ביישובים, ומחוצה להם.

בתום העדכונים המועצתיים ריכזנו עבורכם את עיקרי הדברים מההודעה משותפת למשרדי רוה"מ, הבריאות ומשרד האוצר.

טקס יום השואה:

יום הזיכון לשואה ולגבורה חל השבוע ביום ג' 21.4.2020 בהישמע צפירת הזיכרון בשעה 10:00 .  הטקס שיקיים בית הספר התיכון עין גדי באופן וירטואלי, ישודר בשידור חי גם בעמוד הפייסבוק המועצתי או בלחיצה כאן

רווחה ושירותים חברתיים:

קרן "ערבות הדדית במגילות" הוקמה על ידי המועצה כדי לאפשר לתושבי מגילות ליישם את החוסן והערבות ההדדית הקהילתית המתקיימת ביישובים, גם ברמה אזורית. הקרן מגייסת תרומות שייעודן תמיכה בתושבי המועצה שנקלעו לקשיים בתחומים שונים, הן כתוצאה ממצבי חיים אקוטיים והן כתוצאה ממשבר הקורונה.

לתרומה לקרן "ערבות הדדית במגילות" לחץ כאן

משפחות הזקוקות לתמיכה כלכלית או סיוע בעת הזו, יכולות לפנות: הפניה לקבלת סיוע יכולה להיעשות ישירות מול מח' הרווחה והשירותים החברתיים במועצה במייל yaels@dead-sea.org.il או באמצעות טופס פניה באתר המועצה, או דרך הנהלת היישוב\ צוות החוסן היישובי.

למידע נוסף והגשת בקשה לקרן לערבות הדדית במגילות לחץ כאן

הצטיידות:

המועצה בשיתוף שופרסל און ליין ומשפ' איטח מקיבוץ בית הערבה, ממשיכים בהפעלת קו המשלוחים הייעודי ליישובי מגילות על מנת שלכל בית אב במגילות יתאפשר להצטייד מבלי לסכן את בריאות בני הבית והיישוב.

לקראת יום הזיכרון ויום העצמאות שיחולו בשבוע הבא, המשלוח הבא יתקיים ביום א' 26.4.2020. הזמנות תתקבלנה באמצעות אתר האינטרנט "שופרסל און ליין" בהזמנת משלוח "באיסוף עצמי" מסניף נביעות 2, סיבוס מ. אדומים, עד ליום חמישי 22.4.2020 בשעה 12:00.  עלות המשלוח: 30 ₪ שיועברו עם סיום ההזמנה דרך אפלקציית "ביט" לטלפון 054-3134444 (מורן איטח).  לברורים ומידע נוסף אודות שירות המשלוחים המועצתי ניתן לפנות אל מורן אברשימי  054-7412077

מרכולים נוספים באזור:

כלבו קלי"ה מרינה 4997913 054

כלבו מצפה שלם  02-9945152 מיקי 052-3822594

המרכול "זול ובגדול" ב"מפגש הבקעה" 073-7153536

חינוך:

אנו עוסקים ביישום הנחיות משרד החינוך ומשרד הבריאות לגבי חזרת מסגרות החינוך המיוחד לפעילות החל ביום ד' הקרוב וכן במיפוי והתאמה לצרכים אצלנו במרחב.  ברגע שיתקבלו מענים מתאימים ממשרד החינוך, ניידע את ההורים הרלוונטיים.

להלן עיקרי ההודעה המשותפת למשרד ראש הממשלה, משרד הבריאות ומשרד האוצר:

לנוחיותכם ריכוז העדכונים להנחיות מופיעים גם כאן https://www.gov.il/he/departments/news/19042020_01

הוראות "התו הסגול" לענפי מסחר ועסקים בקישור https://www.gov.il/he/departments/news/press_19042020

 

- תותר פעילות ספורט של יחיד, של יחיד עם אדם קבוע אחד בלבד, או של אנשים הגרים באותו מקום, ולמרחק של עד 500 מטרים ממקום המגורים.

-לא תותר כניסה לחופי ים, פארקים, גני משחקים ומתקני ספורט עירוניים.

- יתאפשר חיבור של 3 משפחות עם מטפל קבוע לצורך שמירה על הילדים תוך הקפדה על הכללים המחייבים.

-לא יתאפשר ביקור ושהות בבתים של אחרים (מעבר ל- 3 המשפחות הנמצאות בקשר קבוע לשם שמירה על הילדים).

- תתאפשר יציאה לברית או לחתונה בשטח פתוח בלבד, בהשתתפות של 10 אנשים לכל היותר ותוך שמירה מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם. עוד תותר יציאה למקווה גברים ובלבד שבכל עת לא ישהו במתחם מעל ל- 3 אנשים.

- תותר התפילה בהשתתפות של עד 19 אנשים במרחק של עד 500 מטרים ממקום המגורים או ממקום העבודה בשטח פתוח תוך שמירה על מרחק של 2 מטרים לפחות בין אדם לאדם.

 

ההתמודדות עם נגיף הקורונה עודנה נמשכת ולכן לצד ההקלות יש להמשיך ולהקפיד על:

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft