פניה למוקד מוקד נגישות

הודעה לתושבים 14.4.20

תושבים יקרים

ימי החג עוברים באופן חיובי ביישובי מגילות, בהקפדה על ההנחיות ובשמירה על סטטוס יציב בו אין חולים מאומתים באף אחד מן היישובים. אני שב וקורא לכולנו להמשיך ולהקפיד על מילוי כלל ההנחיות כלשונן, לשם שמירה על בריאות כולנו.

ההנחיות בהודעה משותפת של משרדי רוה"מ, האוצר והבריאות, לרשותכם מיד בתום ההודעות המועצתיות.

עדכונים:

לקראת ערב החג הראשון הובא לידיעתי כי צה"ל העביר קבוצה של נערים לשהות זמנית באזור חניון מצוקי דרגות בשל חשד שחלקם נדבקו במחלת הקורונה (כולם נבדקו וקיבלו תשובה שלילית למחלה). בפנייה מיידית לאלוף פיקוד המרכז הבהרתי כי הדבר נעשה שלא בתאום עם המועצה ולא על דעתי ודרשתי לפנותם לאלתר מן השטח. בשיח עם האלוף הוחלט על פינויים בהקדם האפשרי ובהתאם לתקנות. הלילה התוודעתי בזעזוע לפגיעה באזרחים ערבים ופלסטינים ששהו באזור מצוקי דרגות, כוחות גדולים של משטרה ויס"מ הגיעו למקום ופתחו בחקירה.

אני מבקש להבהיר בכל לשון, כי לא נאפשר פגיעה במרקם החיים המשותף המתנהל לאורך שנים על מי מנוחות, באזורנו. באמצעות היועץ המשפטי של המועצה הוצאנו פנייה אל צה"ל בתביעה לפיקוח צבאי צמוד לקבוצה ולפינוי מיידי שלהם משטח המועצה. בנתיים ובמענה לדרישתנו צה"ל מציב שמירה רציפה על מאהל הקבוצה עד לפינוי.

חינוך:

בנוהל קבוע התקיימה גם השבוע ישיבת צח"י עם נציגי היישובים ונציגי המועצה, בה הובעו רצון ונכונות של מרבית היישובים לפתיחת המערכות היישוביות לגיל הרך. המועצה פועלת בעניין מול מנכ"ל משרד החינוך בשיתוף עם מרכז המועצות האזוריות. חשוב להבהיר כי בכל עת אנו כפופים להנחיות משרד החינוך ומשרד הבריאות וכל פעולה מחייבת אישורם והנחייתם.

הצטיידות:

לקראת החג ולאחריו המשכנו בהפעלת קו המשלוחים הייעודי ליישובי מגילות מחברת "שופרסל און ליין", זה המקום להודות לחי ומורן איטח מבית הערבה ולנציגי המועצה העוסקים בהפעלת הקו ובדאגה מתמדת שלכל בית אב במגילות יתאפשר להצטייד מבלי לסכן את בריאות בני הבית והיישוב.

המשלוח הבא יתקיים ביום ב' 20.4.2020, הזמנות תתקבלנה באמצעות אתר האינטרנט "שופרסל און ליין" בהזמנת משלוח "באיסוף עצמי" מסניף מ. אדומים, עד ליום א' 19.4.2020 בשעה 10:00.

 

זוהי תקופה לא פשוטה עבור כולנו. בעמוד "שמו אותנו על פנאי" באתר המועצה הכנו לכם מגוון עצות והמלצות להתמודדות מיטבית. ניתן לצפות גם בלחיצה כאן

בברכת חג שמח ובריאות טובה.

שלכם,

אריה כהן  

ראש המועצה

 

 

 

הודעה משותפת של משרד ראש הממשלה, משרד האוצר ומשרד הבריאות:

הממשלה אישרה הלילה תקנות שעת חירום להגבלה נוספת של היציאה למרחב הציבורי בתקופת חג פסח שני וחגיגות המימונה על מנת לצמצם את התפשטות נגיף הקורונה בישראל.

הממשלה החליטה גם על הארכת תוקפן של תקנות שעת החירום לעניין הגבלת מספר העובדים במקומות העבודה והרחבת הסכם היציאה לחופשה שחל על המגזר הציבורי.

תקנות שעת חירום (הגבלת פעילות)(תיקון):

בתקופה שבין יום שלישי (14 באפריל 2020) בשעה 17:00 ועד יום חמישי (16 באפריל 2020) בשעה 5:00 לא יוכל אדם לצאת להצטייד מחוץ ליישוב מגוריו, במזון תרופות ומוצרים חיוניים וכן לשם קבלת שירותים חיוניים, למעט אם ביישוב מגוריו לא קיימים שירותים אלו, ואז יוכל לקבלם ביישוב הסמוך ליישוב מגוריו. כמו כן, יציאה ממקום מגורים תתאפשר רק למרחב הציבורי לזמן קצר ולמרחק של עד 100 מטרים.

נוסף על האמור, בתקופה שבין יום רביעי (15 באפריל 2020) בשעה 19:00 ועד ליום חמישי (16 באפריל 2020) בשעה 2:00 לא ניתן יהיה להפעיל מקומות למכירת מזון, למעט מרכולים. המאפיות בתחומי הסופרים והמרכולים יהיו סגורות. משלוחי אוכל ימשיכו להיות מותרים.

פעילות התחבורה הציבורית תופסק בתקופה שבין יום שני (13 באפריל 2020) בשעה 20:00 ועד ליום חמישי (16 באפריל 2020) בשעה 5:00.

 

תוקפן של תקנות שעת החירום (הגבלת פעילות) יוארכו עד ל-19 באפריל 2020.

עוד נזכיר כי החל מיום א' האחרון חל צו המחייב חבישת מסכות פנים בכל יציאה למרחב הציבורי.

 

משרד הבריאות שב וקורא לציבור להקפיד על ההוראות ולהישאר בבית בתקופת החג. על אף הסימנים המעודדים לכאורה, תחלואת הקורונה עדיין בישראל והיא יכולה לשוב ולפרוץ. אנו מתמודדים עדיין עם התחלואה שנוצרה סביב אירועי חג הפורים וצריכים להבטיח כי לא יווצר גל תחלואה בעקבות ימי החג הקרובים.

 

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft