פניה למוקד מוקד נגישות

הנחיות משרד הבריאות 7.4.20

תושבי מגילות היקרים,

פסח השנה יהיה שונה מכל מה שהכרנו בעבר.

אנחנו מצווים לחגוג אותו במעגלים הכי מצומצמים, לא נארח ולא נתארח, לא ניסע ולא ננפוש, נהיה כל אחד בביתו.

כל אחד יחווה את הזמן הזה בדרכו ויקבל את המצב על פי נטיות ליבו ותפיסת עולמו. אני מרגיש שהסמיכות של ימי הקורונה לחג הפסח ולמשמעויותיו ביהדות, מאפשרת גם התבוננות פנימה, והזדמנות לשינוי תודעה. ממשבר וקושי, ברמה הפרטית וברמה הקהילתית, נוכל גם ללמוד ולהתחזק, לבקש ולתת עזרה, לתרום ולהיתרם, ולהוציא מן הכוח אל הפועל את הסולידריות ואת הערבות ההדדית הקהילתית. .

צוות המועצה ימשיך ויעמוד לרשותכם תוך מאמץ מירבי למתן מענה לצרכים הספציפיים, גם לאורך החג במתכונת כוננות.

ריכוז המידע וההנחיות לרשותכם בעמוד הבא.

תזכורת לעריכת ליל הסדר

נשוב ונזכיר כי לפי הנחיות משרד הבריאות הפסח הזה נחגוג כל  אחד בביתו, רק עם מי שמתגורר איתנו בבית
לא ניפגש עם בני משפחה אחרים כי כל אחד עלול להביא את הנגיף עמו ולהדביק את בני המשפחה.  
מפגשים מסכנים את הבריאות של כולנו .

חינוך

מנהלת מח' החינוך טלי מוסקל, נכנסה לתפקידה השבוע. במקביל למתן מענה לצרכים העולים בעת הזו היא נערכת יחד עם הצוותים לחזרה המלאה לשגרה ולטיפול בצרכי החינוך השוטפים. עם כניסתה לתפקיד אני שמח לאפשר לטלי להעביר מסר אישי אליכם:

"תקופה לא פשוטה עוברת עלינו וכולי תקווה שנצא ממנה במהרה. אף על פי כן, אני שמחה להצטרף למשפחת מגילות כמנהלת מחלקת החינוך. ברצוני להודות לצוותי ההוראה בבית הספר ובגנים על מסירות ואכפתיות בלב רחב ואוהב לתלמידינו, גם בעת הזאת.

בימים אלו פתחנו את הרישום לגני הילדים ולתלמידים חדשים בבית הספר לשנת הלימודים תשפ"א. מוזמנים להיכנס לאתר המועצה ולהירשם, או בלחיצה כאן.

בברכת בריאות איתנה וחג שמח"

 

שי שחולק היום לכל בית אב ביישובי המועצה, נועד לשלוח מסר מעודד מאיתנו אליכם ולהזכיר כי כוחנו בהיותנו קהילה של קהילות ובחוסן החברתי המאפיין את המרחב שלנו.

ממני ומכל צוות המועצה האזורית מגילות אני מבקש לאחל חג שמח לתושבי מגילות ולכל בית ישראל!

שלכם,

אריה כהן

ראש המועצה

 

הנחיות משרד הבריאות ומשרד רוה"מ:

לקראת ליל הסדר וחג הפסח, אישרה היום הממשלה החמרה בתקנות לשעת חירום לצמצום התפשטות נגיף הקורונה בישראל, על מנת לצמצם את התפשטות נגיף הקורונה בישראל בתקופת חג הפסח. בזמן חג הפסח עולה החשש לעלייה משמעותית בשיעורי ההדבקה והשפעותיה עלולות להיות רחוקות טווח. התקנות כוללות צמצום נוסף של היציאה למרחב הציבורי עד לאחר החג וכן הגבלה על מקומות העבודה.

 התקנות החדשות ייכנסו לתוקפן היום, יום שלישי,  7.4.2020 בשעה 19:00 ויהיו בתוקף עד מוצאי שבת, 11.4.2020 בשעה 20:00.

עיקרי התקנות החדשות:

החל מהיום, יום ג׳ 07.04.2020 בשעה 19:00 ועד יום ו' 10.4 בשעה 6:00, נאסר על אדם לצאת מהיישוב בו הוא גר אלא לשם הצטיידות במזון, בתרופות או במוצרים חיוניים, או לשם קבלת שירותים חיוניים, אלא במקרה שביישוב לא קיימים שירותים אלה. במקרה כזה, ניתן לצאת להצטיידות ביישוב הסמוך למקום המגורים בלבד.

בערב הפסח, מיום רביעי, 8.4.2020 בשעה 15:00 ועד ליום חמישי 9.4.2020, בשעה 7:00 בבוקר, יחול עוצר כללי, במסגרתו אסורה גם היציאה להצטיידות במזון.  על כל התושבים להישאר בבתיהם ולא להתרחק מעל 100 מטר מהבית.

התחבורה הציבורית תיפסק חל מהיום 7.4.2020 בשעה 20:00 ועד יום א׳ 12.4 בשעה 8:00

ניתן יהיה להסיע ילדים בין הורים הגרים בבתים שונים.

עובדים חיוניים יוכלו להמשיך לנוע בהתאם להנחיות שהתקיימו עד עתה, למעט בליל הסדר.

ההנחיות תקפות גם ליישובים כפריים.

יש להגביר את השמירה בשערי היישובים במהלך החג כדי למנוע כניסה ויציאה למטרות שאינן חיוניות.

האכיפה תוגבר, ויציאה מהיישוב בניגוד להנחיות  עלולה לגרור קנס.

עבודה בחקלאות: חיונית ותפעל כרגיל.

בתוך כך, נחתם היום על ידי מנכ"ל משרד הבריאות צו בריאות העם – חובת חבישת מסיכה, לפיו לא ישהה אדם במקום שאינו מקום מגוריו ללא כיסוי הפה והאף באמצעות מסיכה המיועדת לכך או מסיכה ביתית בהתאם להנחיות משרד הבריאות. מסיכת פה-אף מקטינה מאוד את הסיכון להידבק ולהדביק. היא מונעת פליטת נתז טיפתי ומונעת מנתז טיפתי להגיע לפה ולאף.

הוראות חבישת מסיכה לא יחולו על קטין מתחת לגיל 6, אדם שמחמת מוגבלות נפשית, שכלית או רפואית מתקשה באופן משמעותי בשימוש במסכה, אדם השוהה בכלי רכב, במבנה או בחדר במבנה ללא אדם נוסף או אדם השוהה במקומות כאמור עם אנשים הגרים באותו מקום איתו, משתתף בשידור באמצעי תקשורת שנדרש לדבר בשידור ובלבד ששומר על מרחק של שני מטרים מאדם אחר, שני עובדים העובדים בקביעות בחדר אחד במקום העבודה ובלבד שיישמרו על המרחק הנדרש לפי ההנחיות.

תחילתו של הצו בדבר חובת חבישת מסכה החל מיום א' 12.4 בשעה 7:00.

 

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft