פניה למוקד מוקד נגישות

הודעה לתושבים 25.3.20 -2

קהילת מגילות,

צוות המועצה ואני באופן אישי עומדים לרשותכם בימים הלא פשוטים הללו. אני סמוך ובטוח כי החוסן הקהילתי ביישובי מגילות והערבות ההדדית ביננו, תהווה עוגן של בטחון ויציבות גם כאשר מסביב סוער. ההקפדה על הנחיות משרד הבריאות היא הביטוי הבסיסי והפשוט ביותר לערבות הדדית וקהילתיות – אנא למען בריאותכם ובריאות הסובבים אתכם, הקפידו עליהן הקפדה יתרה.

בתום עדכון המועצתי תמצאו את הנחיות משרד הבריאות שיכנסו לתוקף היום בשעה 17.00

להלן מספר עדכונים מהנעשה במועצה לאחרונה:

מליאת המועצה

מליאת המועצה התכנסה לפגישת חירום שלא מן המניין, בשיחת וידאו ביום ב' האחרון. ראש המועצה עדכן את המליאה בפעילות המועצתית ובשינויים כתוצאה מצעדי המניעה להתפשטות נגיף הקורונה.

ראש המועצה שיבח את פעולתם של צוותי החוסן היישוביים אשר נמצאים בקשר שוטף עם צוות המועצה (ובראשם דרור סיני, קב"ט המועצה ומתאם הבריאות) ומנהלים את המענים היישוביים באופן הראוי לציון.

בטחון

קב"ט המועצה נמצא בקשר עם כלל הגורמים. בימים אלה אנו נערכים למתן מענה במקרה של הנחיה לסגר על היישובים: היערכות בתחום המזון והציוד הרפואי ותפעול כלל הלוגיסטיקה שתידרש בסיוע רבש"צי היישובים.

 

רווחה ושירותים חברתיים

ניתן מענה ייעודי בימים אלה לאזרחים ותיקים במרחב מגילות, בין השאר הוקם מערך חלוקת מזון לאזרחים ותיקים ובקרוב תושק יזמת "שכנים למען שכנים" שמטרתה לגייס מתנדבים צעירים מהקהילות שיכולים לערוך קניות לתושבים מבוגרים על מנת לצמצם את היציאה של המבוגרים ולסייע להם לשמור על עצמם ולהימנע כמה שניתן מחשיפה.

מעבר לקשר השוטף המתנהל עם המטופלים במחלקה, נעשה מאמץ להגיע לכל תושבי המועצה ולהציע להם תמיכה ומענה רגשי. הזמנה לתמיכה רגשית בשיחת וידאו פורסמה בשבוע שעבר ותפורסם שוב במהלך השבוע הבא. בנוסף המחלקה מפעילה קו חם לתמיכה רגשית לרשות התושבים בין השעות 08:00 ל16:00 הפרטים בלחיצה כאן

קרן "ערבות הדדית במגילות" הוקמה על ידי המועצה כדי לאפשר לתושבי מגילות ליישם את החוסן והערבות ההדדית הקהילתית המתקיימת ביישובים, גם ברמה אזורית. הקרן מגייסת תרומות שייעודן תמיכה בתושבי המועצה שנקלעו לקשיים בתחומים שונים, הן כתוצאה ממצבי חיים אקוטיים והן כתוצאה ממשבר הקורונה.

לקרן "ערבות הדדית במגילות" לחץ כאן

 

תרבות, תיירות ועסקים במרחב

לאחרונה יצאה פניה לעסקים במגילות למתן הדרכה וסיוע להתמודדות עם המצב הנוכחי, וכן חיבור ל"מעו"ף" דרום לצורך קבלת הלוואה. מספר עסקים במרחב כבר מסתייעים ביזמה ואנחנו מזמינים בעלי עסקים נוספים לפנות לקבלת סיוע והכוונה:  orit@dead-sea.org.il

החלטת רשות המיסוי להקלה לשעת חירום : רשות המסים תכיר, לצורך ניכוי מס תשומות, בהעתק חשבונית עבור עסקאות שבוצעו החל מיום 1.3.2020 ועד ליום 31.5.2020. לפרטי ההחלטה לחץ כאן

בקרוב יושק עמוד אינטרנט ייעודי לתושבי מגילות בו ירוכז מידע העוסק בתרבות קהילתית, פנאי והפגה. הודעה על השקת העמוד תצא בקרוב, המשיכו לעקוב!

שירות התעסוקה מציע בימים האלה קורסים והשתלמויות און ליין, לרשותכם בלחיצה כאן

 

גזברות וארנונה

המועצה פועלת בכפוף להחלטות משרד הפנים שחרף הפניות מרשויות רבות בכל הארץ, טרם גיבש מדיניות בנוגע להנחות בתשלומי הארנונה. לפניות בנושא ארנונת עסקים בלבד ניתן להעביר במייל לאנה הלאלי Anna@dead-sea.org.il

ועדת הנחות לארנונה לשנת 2021 תתקיים בתחילת אפריל. ניתן להגיש בקשה להנחה עד 31.3.2020

טפסים להגשת הבקשה זמינים עבורכם באתר המועצה או בלחיצה כאן

תשלומי ההורים עבור החוגים בתקופה בה לא מתקיימת פעילות החוג, יזוכו במלואם.

 

חקלאות

לאחרונה הוכרז סגר על הרשות הפלסטינית. המועצה מקיימת קשר רציף עם החקלאים ומרכזי המשקים לצורך הסדרת המשך העבודה בחקלאות, על אף המורכבות.

כמו כן, המועצה לוקחת חלק בקמפיין של מרכז המועצות האזוריות שנועד לחזק את החקלאים בארץ ולעודד שימוש בתוצרת מקומית.

 

הנדסה ותשתיות

מח' הנדסה מנצלת את הזמן הנוכחי להמשיך ולקדם פרויקטים קיימים וכן להתקדמות משמעותית בתכנון עתידי בכלל ובתכנית האב למגילות בפרט. בתוך כך, שיפוצי הקיץ בבית הספר היסודי מגילות הוקדמו: מתבצעים ניקוי  ותיקון מזגנים, צביעת הכיתות, תיקון הקרמיקה וטיפול יסודי בנוי וטיפול באולם הספורט.

 

תברואה

מחלקת תברואה במועצה נותנת מענה מלא בתחומים: פינוי אשפה ביתית ומוצקה, הדברה, חיטוי לפי דרישה,

ניטור וטיפול במפגעי תברואה ומענה לפניות.

 

מידע לציבור

לרשות תושבי מגילות מגוון ערוצי מידע לציבור בינהם פייסבוק המועצה, אתר המועצה ובו עמוד ייחודי המרכז מידע בנושאים השונים בהקשר לנגיף הקורונה, בלחיצה כאן.

דוברות המועצה עובדת בשיתוף עם אחראי המידע לציבור בצוותי החוסן היישוביים ומנתבת את המידע בערוצי התקשורת השונים, זאת על מנת להימנע מהצפה של מידע ומהעברת מידע שאינו מהימן.

לתושבי מגילות קיימת האפשרות להפיץ מידע לכלל התושבים באמצעות הדף השבועי, חומרים יש להעביר במייל lishka@dead-sea.org.il

שלכם,
אריה כהן, 
ראש המועצה

 

 

 

 

 

 

הממשלה אישרה הלילה תקנות שעת חירום להגבלת הפעילות על מנת לצמצם את ההתפשטות של נגיף הקורונה בישראל. התקנות כוללות צמצום נוסף של היציאה למרחב הציבורי, הטלת אחריות על מעסיקים, סגירות חנויות שאינן חיוניות והטלת הגבלות על תחבורה ציבורית.

 

התקנות יכנסו לתוקפן היום (ד') בשעה 17:00 ולמשך תקופה של 7 ימים.

 

על פי תקנות החירום החדשות לא ניתן יהיה לצאת ממקום מגורים או ממקום שהייה קבוע למרחב הציבורי אלא לאחת מהפעולות או המטרות הבאות:

 

• הגעה של עובד למקום עבודה מותר על פי התקנות.

• הצטיידות במזון, תרופות, מוצרים חיוניים וקבלת שירותים חיוניים.

• קבלת שירות רפואי.

• תרומת דם.

• הליך משפטי.

• הפגנה.

• הגעה לכנסת.

• לצורך טיפול במסגרות רווחה.

• יציאה של יחיד או של אנשים הגרים באותו מקום לזמן קצר ובמרחק של עד 100 מטרים ממקום המגורים.

• סיוע רפואי לאדם אחר  או סיוע לאדם עם קושי או מצוקה הדורש סיוע.

• תפילה במקום פתוח, הלוויה, חתונה וברית וכן יציאת אישה לטבילה במקווה נשים ובלבד שתיאמה מראש את מועד הגעתה.

• העברה של קטין למסגרות חינוך לילדי עובדים חיוניים ומסגרות מיוחדות (בהתאם לפקודת צו בריאות העם).

• העברה של קטין, שהוריו חיים בנפרד, על ידי אחד מהוריו, לביתו של ההורה השני.

• העברה של קטין שההורה האחראי עליו נדרש לצאת לצורך חיוני ואין במקום המגורים אחראי שניתן להשאיר את הקטין בהשגחתו.

עוד הוחלט כי יצומצמו שירותי התחבורה הציבורית לכדי 25% מהקיים ובהתאם להנחיות משרד הבריאות.

שירותי מוניות יתאפשרו רק עם נוסע אחד או עם מלווה נוסף לצורך רפואי, כשהנוסעים יישובים במושב האחורי כשחלונות הרכב פתוחים.

התקנות קובעות כי במרחב הציבורי ובמקומות העבודה ישמר מרחק של 2 מטרים לפחות בין אדם לאדם. בנסיעה חיונית ברכב פרטי יהיו עד 2 נוסעים. כן מותרים שירותי הסעה למקומות עבודה בכפוף למגבלות.

נוסף על כך נקבע כי על המעסיק מוטלת החובה למדוד חום בכניסה למקום העבודה. לא תותר כניסת אדם עם חוץ גוף העולה על 38 מעלות צלזיוס.

לצד זאת, יורשו לפעול שירותי משלוחים למזון, עיתונים וכן שירותים חיוניים לתחזוקת הבית, מוצרי חשמל, מוצרי ושירותי תקשורת ואביזרים רפואיים. מכירה מקוונת עם משלוח מותרת לכל סוגי המוצרים. בשירות משלוחים למקום מגורים, המשלוח יונח מחוץ לפתח בית המגורים.

עסקים למכירת מזון לצריכה מחוץ לבית האוכל ובשירות משלוחים בלבד, בתי מרקחת, מכוני אופטיקה או חנות שעיקר עיסוקה מכירת מוצרי היגיינה, יפעלו בכפוף לשמירה על מרחק של 2 מטרים בין אנשים, ומניעת צפיפות של אנשים, כך שבכל עת לא ישהו בתוך החנות לקוחות ביחס של יותר מ-4 אנשים לכל קופה רושמת פעילה.

נקבע כי הפרת האיסורים תהווה עבירה פלילית, שתאפשר גם הטלת קנס מנהלי על המפרים, וכן נקבעו בתקנות סמכויות לשוטרים לצורך אכיפת ההוראות הרלוונטיות.

 

 מעבר לתקנות האמורות, נחזור ונדגיש את הצורך המשותף להישמע לכללים על מנת למגר את התפשטות הנגיף. על אוכלוסיית בני ה-60 ומעלה, בדגש על קשישים ואוכלוסיות בסיכון להשאר בביתם ולא להסתכן ביציאה למרחב.

 

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft