פניה למוקד מוקד נגישות

מחלקת החינוך -מידעון המועצה לסיכום הפעילות – ינואר 2023

החודש, נפתחה ההרשמה לגני הילדים ולכיתה א' (למי שאינו לומד בחט"צ השנה) דרך אתר המועצה.

תקופת הרישום בין התאריכים 23.01.23- 12.02.23.

מחלקת החינוך השקיעה מאמצים רבים על מנת לאפשר לכם רישום קל, זמין ונגיש, ואנו ממשיכים לעמוד לשירותכם במגוון ערוצי התקשורת לכל שאלה ובקשה.

ניתן להיכנס לקישור הבא לצורך הרשמה:  

רישום לגני הילדים לשנת תשפ״ד (dead-sea.org.il)


פורום מנהלי חינוך יישוביים

בתחילת החודש התכנסנו לפורום מנהלי חינוך אזורי (הגיל הרך והחברתי) בנושא "העצמה ותחושת מסוגלות של הצוות בעבודתו החינוכית". במהלך השיח הועלו דרכים ליצירת תחושת מסוגלות והעצמת צוותי החינוך בגיל הרך ובחינוך החברתי, כדי לשמר את הצוותים, למנוע שחיקה ולחזק את היציבות. הוצעו דרכי פעולה שיעזרו למנהלים לקדם את תוכנית העבודה בהתאמה לצוותי החינוך לאורך השנה.


מפגש צוות רב מקצועי

בגני הילדים במועצה זוכים הילדים למעטפת חינוכית רחבה של צוות מקצועי: פסיכולוג חינוכי, יועצת, מדריכות, קלינאית תקשורת ומרפאה בעיסוק. הצוות נכנס לגני הילדים מידיי חודש לצורך איתור ילדים בעלי עיכובים התפתחותיים, מענה לקשיים שעולים וכן ייעוץ ותמיכה לגננות בנושאים שונים.

החודש, התכנסנו לחשיבה להמשך הפעולה המשותפת, לחיזוק הקשרים בין הצוות, על מנת להמשיך להעניק לילדים מעטפת תמיכה רחבה ומותאמת של אנשי מקצוע לעבודה היומיומית, בהתאם לצרכים העולים.


תכנית שחמט

לפני כחודש החלה לפעול תכנית חדשה בבית הספר מגילות לכיתות ב' בשותפות של המועצה, מפעל הפיס, בשיתוף עם האיגוד הישראלי לשחמט, בכוונה לעודד פיתוח ולמידה של משחק השחמט בכיתות ב', כחלק מהפעלת תכנית ארצית לשכבה זו. משחק השחמט מהווה כלי מצוין לפיתוח החשיבה ולפיתוח יכולות רבות נוספות אצל הילד כחלק מהתפתחותו האישית, בהן : סבלנות, הצלחה, התמודדות עם כישלונות, חשיבה אסטרטגית, יכולת פתרון בעיות , מיקוד ויצירתיות. תלמידי כיתות ב' החלו ללמוד את התחום ואנו מקווים להרחיבו גם בשנים הבאות.


תנועות נוער

סניף בני עקיבא אבנת- חודש טבת:

אז מה היה לנו החודש?

"מדרשוקו"- לימוד לכבוד עשרה בטבת שהעבירו המדריכים האדירים שלנו ומיד לאחר מכן פתחנו את שבוע יובל!

שבוע שמטרתו להיחשף לעולמם של ילדים עם מוגבלויות ולנסות להבין קצת מה הם חווים.

התחלנו בפעולות שבטיות, בהן כל שבט ערך פעילויות הקשורות לנושא והעלה דיונים בעניין, ולאחר מכן המשכנו להפנינג של חמשת החושים בחסות שבט "קווה" האלופים!

סיימנו את כל השבוע הזה בשבת מיוחדת… שבת עמותה עם עמותת "מאירים"!

שבת שבה הזמנו ילדים עם צרכים מיוחדים לישוב לכל השבת ושילבנו אותם בסניף שלנו ועם קהילת אבנת כולה. היה מיוחד ומטורף!

תודה לכל הישוב המדהים שהתגייס כל כך בשביל השבת, ולצוות הדרכה שהובילו והרימו את כל השבת באהבה ושמחה גדולה!


פורום מדריכי נוער וילדים

החודש התכנסו כל מדריכי הנוער לשני מפגשי פורום מדריכים: הראשון, התקיים בתחילת החודש, מפגש גיבוש בשעות הערב סביב מדורה ופויקה בקיבוץ אלמוג. מפגש ראשון עם שמעון בן יאיר מדריך הנוער האזורי שנכנס לתפקידו לאחרונה, והיכרות עם מדריכי הנוער החדשים מהיישובים. בנוסף לכך, נערך שיח על תפקידו של מדריך הנוער בהעצמת החניכים ועל הדרכים והפעולות הנעשות ביישובים לעידוד לאקטיביזם והתנדבות בקרב בני הנוער. למפגש הצטרפו רכזת מעורבות חברתית מבי"ס עין גדי ורכזת התנדבות של המועצה, אשר סיפרו לנו על תפקידן בתחום זה. מפגש נוסף התקיים בסוף החודש ביישוב קדם ערבה. זה היה  המפגש השני בנושא "שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים במערכות החינוך החברתי ביישובים". למפגש זה הצטרפו גם מדריכי הצהרונים/בתי הילדים מכל היישובים. המפגש עסק בלמידה על המשפחה המיוחדת וניתנו כלי הדרכה כיצד להתמודד ולפעול בעת שמתעוררים קשיים בקבוצת הילדים/הנוער.

קישורים חשובים:

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft